آنلاین روزنامه نگار بازداشت به نقل از نخست وزیر کامبوج مشاوره در COVID-19

کامبوج روزنامه نگار Sovann Rithy پوشیدن شال و تنها در عکس بدون ماسک در داخل یک پلیس. منبع Facebook صفحه از پنوم پن پلیس شهری

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

کامبوج روزنامه نگار Sovann Rithy از TVFB اخبار دیجیتال خروجی دستگیر شد در 7 آوریل سال 2020 برای انتشار یک گزارش تصویری به نقل از نخست وزیر Hun سناتور. این گزارش شامل Hun Sen توصیه به رانندگان به فروش موتور سیکلت خود را به منظور جلوگیری از ورشکسته در حال انجام COVID-19 همه گیر از آنجا که دولت هیچ پولی برای کمک به کارگران رسمی. رئیس جمهور ساخته شده است سخن گفتن در حالی که بحث در مورد تاثیر اقتصادی از COVID-19 اقداماتی که دولت اجرا خواهد شد مانند جنبش محدودیت و کاهش فعالیت های کسب و کار.

اما پلیس گفت که نخست وزیر شد, شوخی, که به معنی آن تکرار نمی شود باید برای جلوگیری از ایجاد سردرگمی عمومی. آنها دستگیر Rithy طبق ماده 494 و 495 این قانون برای “تحریک به ارتکاب جرم” که شامل زندان از شش ماه تا دو سال. به پنوم پن شهرداری دستور دادگاه Rithy به بازداشت روز بعد.

مقامات متهم Rithy از انتخاب پر شور, نقل قول اردوغان نخست وزیر ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی به جای گزارش دیگر مسائل مربوط به COVID-19. اما یک VOA Khmer گزارش اشاره کرد که در حالی که Hun Sen بود به شوخی در مورد گفتن رانندگان به فروش موتور سیکلت او تکرار همان مشاوره در طول بحث خود را بدون خنده.

گذشته از دستگیری Rithy وزارت اطلاعات لغو TVFB رسانه مجوز.

Nop Vy, مدیر اجرایی کامبوج روزنامه نگار داد خواست مقامات به بررسی اتهام و به جای تقاضای اصلاح در این گزارش اگر اشتباهی.

آنچه مهم نقطه من فکر می کنم این است که خود را پخش نمی شود هر گونه آسیب به منافع ملی و یا هر گونه تبعیض بنابراین من درخواست دولت بررسی دوباره این موضوع.

در توییتر Sopheap Chak از کامبوج مرکز حقوق بشر خواسته مقامات به رعایت تشریفات در رسیدگی به این پرونده است.

روزنامه نگار کوین دویل نوشت که دستگیری ممکن است در نظر گرفته شده به عنوان یک تهدید برای دیگر رسانه ها

دانیل حرامزاده آسیا و اقیانوس آرام سر از خبرنگاران بدون مرز (RSF) توصیف پرونده Rithy به عنوان پوچ:

زندانی کردن یک روزنامه نگار به نقل از یک بیانیه نخست وزیر کلمه به کلمه است که بیش از پوچ. این Covid-19 بحران باید استفاده نمی شود به عنوان بهانه ای برای خلاص شدن از روزنامه نگاران که نه کورکورانه پا دولت خط.

Rithy پدر در حال حاضر در خواست بخشش از طرف پسرش و درخواست پلیس برای رها کردن پرونده است. کامبوج دستگیر کرده است حداقل 17 نفر برای ارسال اطلاعات غلط درباره COVID-19. اما گروه های حقوق بشر گفت: دولت با استفاده از بحران به بازداشت منتقدان و اعضای اپوزیسیون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>