Olivia de Havilland می میرد در 104; خلیج جنوبی-مطرح شده ستاره به نظر می رسد در ‘بر باد رفته’

Olivia de Havilland, برنده جایزه اسکار ستاره فیلم هایی مانند “بر باد رفته” و “گودال مار” که هرگز از دست رفته تماس با خانه دوران کودکی خود را در ساراتوگا درگذشت علل طبیعی یکشنبه در خانه اش در پاریس.

او 104.

دو بار خانم de Havilland برنده جایزه اسکار برای بهترین بازیگر برجسته — برای “هر خود” در سال 1946 و “اری برنده زن” در سال 1949 و دو بار او نامزد شده برای اجرای منتقدان فکر می کردم بهتر بود.

به عنوان ملانی در “بر باد رفته” در سال 1939 فیلم اذعان کرد به عنوان یکی از بهترین تا کنون ساخته شده است, او برنده قلب یک ملت اما او نمی برنده این جایزه است. در “گودال مار” او نمی برد یا, اما عملکرد او باعث شد منتقدان به آن تماس بگیرید, اولین صادقانه فیلم در مورد بیماری های روانی.

زمانی که هالیوود, کشف خانم de Havilland در سال 1934 فیلم منتقدان رفت و مستقیما به کلمه “دختر ساده.”

آنها را دیدم او را به عنوان بی گناه و بی تجربه و 18 اما در سن خوزه او در حال حاضر یک تیتر کلمه. “Livvy” بود و هیچ غریبه ای در دره سانتا کلارا.

“این آلیس نفیس از چهره های خوش طعم لرزش در آستانه جوان زنانگی” گفت: یک منتقد از ساراتوگا عملکرد در “آلیس در سرزمین عجایب”. “او دارای هوش و توانایی به رابجای دیگری جا زدن یک حس ریتم در خواندن خطوط قدرت به پروژه یک شخصیت و ساخت آن را تا زمانی که او و آن یکی هستند.”

Olivia de Havilland متولد در توکیو در سال 1916 و خواهرش, Joan Fontaine آمده بود به عنوان کودکان نو پا به سن فرانسیسکو و سپس سن خوزه و در نهایت ساراتوگا پس از جنگ جهانی اول

این Fontaines’ داستان دو خانواده سلطنتی تودور در احیای خانه در لا پالوما خیابان در ساراتوگا که اولیویا و جوآن بزرگ شده هنوز هم می ایستد آنت Stansky رئیس جمهور از ساراتوگا تاریخی مدیره بنیاد روز یکشنبه اعلام کردند. آن طراحی شده بود در سال 1923 توسط اندرو. P. Hill جونیور, پسر مشهور سان خوزه عکاس و کالیفرنیا نقاش چشم انداز است که در جنوب خلیج دبیرستان بعد از او به نام.

اگر چه دختران نقل مکان کرد و دور از اواسط دهه 1930 به ساختن فیلم لیلیان Fontaine نگه اقامت تا 1959, با توجه به وزارت کالیفرنیا از پارک ها و تفریح و سرگرمی.

در Los Gatos بالا خانم de Havilland بحث برای مدرسه اش نوشت: برای آن روزنامه و سالنامه در زمینه هاکی تیم و عمل در باشگاه درام اجرای برنامه.

“آن را می گوید چیزی در مورد مدارس و فرصت وجود داشت که در آن زمان” Stansky گفت. “اولیویا رو از معافیت در اینجا در ساراتوگا هنگامی که او در بازی های محلی.”

در سال آخر خود او در اتاق خواب در ساراتوگا مسافرخانه و در مدرسه به دست آورده از یک بورس تحصیلی به کالج میلز در اوکلند.

او هرگز آن را به کارخانه های تولید. تحت قیمومیت Dorothea جانستون که اداره تئاتر از بیشه پشت ساراتوگا مسافرخانه خانم de Havilland نشان داد او تا به حال بیش از یک کمی تئاتر بالقوه است.

تولید کننده مکس راینهارت شنیده ام او را بخوانید و امضا او را به Hermia در سال 1934 هالیوود باول تولید شکسپیر فانتزی و سپس برای سال 1935 نسخه فیلم تولید شده در شرکت برادران وارنر او صورتحساب مشترک با جیمز کاگنی, میکی رونی, کیر پاول و جو E. Brown, و هنگامی که او پس از آن امضا هفت سال قرارداد با برادران وارنر او در راه او تمایلی به ستاره شدن.

او غالب مرد منجر شد Errol Flynn, و او بستری داشتن له در 25 سال-دارای زرق و برق, پیر زمانی که او هنوز 18. او هشت فیلم او از جمله “کاپیتان خون” “ماجراهای رابین هود” و “مسئول نور تیپ” اما هیچ عاشقانه همیشه شکوفا او گفت: سابق عطارد اخبار مقاله نویس Marjorie پیرس. با وجود فلین بعد womanizing شهرت خانم de Havilland استادانی به داشتن دیده می شود تنها “یک نوع ایرلندی کشور-آقایان سمت” از او. برای بیشتر قسمت ها در فیلم های او با فلین او دختر ساده داده دوم صورتحساب اما هیچ نقشهای برای به چالش کشیدن او توانایی بازیگری.

در وام از وارنر خانم de Havilland برنده اول خود خواستار نقش ملانی در David O. Selznick را “بر باد رفته.” منتقدان ستایش تجسم خود را از یک رابطه پیچیده با ویویان لی اسکارلت اوهارا و او را به دست آورده او اولین نامزدی جایزه اسکار برای بازیگر نقش مکمل زن. او برنده نیست. تصویر متحرک رای دهندگان آکادمی انتخاب هتی مک دنیل اولین زن آمریکایی آفریقایی برنده جایزه اسکار.

خانم de Havilland از دست داد به خواهرش و دو سال بعد زمانی که Fontaine برنده بهترین بازیگر زن اسکار برای ایفای نقش در فیلم آلفرد هیچکاک “سوء ظن است.” اولیویا بازی کرده بود در یک William وایلدر ملودرام, “عقب نگه سحر” و یک نامزد با باربارا Stanwyck, Greer Garson و بت دیویس.

مشاوره شایعات Hedda قیف و Louella پارسونز تبدیل شده بود مسابقه بین خواهران به رقابت خواهر و برادر. Fontaine که تا به حال نامزد اسکار در سال 1940 برای “ربکا” گزارش سعی در حفظ فاصله. خانم de Havilland گزارش سعی در منحرف کردن هر گونه تنش گفتن پارسونز “من رای دادند برای او در “ربکا” و من احتمالا برای او رای دوباره این سال است.”

زمانی که پارسونز به دنبال شکاف خانم de Havilland گفت: “البته ما مبارزه است. چه دو خواهر ندارید ؟

دشمنی خود را از دست داده شایعات بی اساس برای پنج سال آینده به عنوان خانم de Havilland برپا یک زن جنگ برای کمتر اما بهتر نقش — او تا به حال عمل کرده و در چهار فیلم در سال 1939. او حاضر بخش برادران وارنر واگذار شده به او و خودش را در تعلیق است. او شکایت کرد که این استودیو و برنده یک سابقه-تنظیم مورد در سال 1944. آن را ثابت شده است که حداکثر طول یک قرارداد هفت سال است که این استودیو می تواند اضافه کردن به طول یک بازیگر قرارداد مقدار از زمان است که بازیگر را صرف تحت تعلیق.

جنگ او با سیستم ستاره اساسا نگهداری خانم de Havilland از صفحه نمایش برای سه سال طول جنگ جهانی دوم او به صرف برخی از زمان سرگرم کننده در خدمت مردان و زنان برای USO, ایالات خدمات سازمان در سرزمین اصلی و در جنوب اقیانوس آرام — اما بازگشت او رو او را به یک مولد دوره critical acclaim.

خانم de Havilland به دست آورده او اولین جایزه اسکار به عنوان یک بازیگر برجسته در سال 1946. در “هر خود,” او با بازی یک unwed مادر است که به فرزند خود پس از صرف 25 سال در خود انکار است.

سال های 1948 و 1949 بودند استثنایی سال برای خانم de Havilland. نیویورک منتقدان فیلم نام او را بهترین بازیگر نقش مکمل زن هر دو سال برای اولین بار برای “گودال مار” و سپس برای “اری برنده زن.” او همچنین نامزد دریافت جایزه هر دو سال برای بهترین بازیگر اسکار, برنده برای “اری برنده زن.” او روی جلد مجله تایم در سال 1948.

“گودال مار” یکی از هالیوود اولین تلاش برای بررسی بیماری روانی در فیلم, و نیم قرن بعد خانم de Havilland این تصویر از یک زن افسرده بدرفتاری در یک موسسه است که هنوز هم به عنوان یکی از مهمترین و پرده.

خانم de Havilland بحباله نکاح در اوردن, نویسنده مارکوس گودریچ در سال 1946 اما ازدواج خود را به طول انجامید تنها شش سال است. خود را تنها فرزند بنیامین, درگذشت, در سن 42 پس از مبتلا به بیماری هوچکین برای 23 سال است.

در 1950s عمده فیلم در ادامه آمده است خانم de Havilland راه — او به نظر می رسد در “پسر عموی من راشل” در سال 1952 و “نه به عنوان یک غریبه” در سال 1955 بلکه در “ب” انواع. او ازدواج Pierre Galante, یک, Paris Match, ویرایشگر و به پاریس نقل مکان کرد. او فرزند دوم Gisele شد یک وکیل و یک ویرایشگر. او و Galante طلاق در سال 1979 اما همچنان به زندگی به عنوان همسایه.

پس از اواخر دهه 70 خانم de Havilland را سفر “صفحه اصلی” کمتر شد اگر چه او مصاحبه شد زمانی که او به نظر می رسد در فیلم “Airport ’77” و تلویزیون عاقبت به “ریشه.”

در جوایز اسکار در سال 2003 خانم de Havilland معرفی یک مرحله پر از قبلی اسکار برندگان. در سال 2008 de Havilland دریافت مدال ملی هنر و اهدا شد فرانسه لژیون افتخار دو سال بعد.

در سال 2009 او روایت یک فیلم مستند در مورد بیماری آلزایمر “من به یاد داشته باشید بهتر است زمانی که من رنگ.” کاترین زتا-جونز بازی de Havilland در سال 2017, FX, سریال “دشمنی” در مورد بت دیویس و جوآن کرافورد اما de Havilland اعتراض به تصویر کشیده به عنوان یک شایعه و شکایت FX. مورد اخراج شد.

او جان سالم به در برد با دختر, Gisele Galante Chulack او پسر در قانون اندرو Chulack و خواهر زاده او دبورا دوزیه پاتر.

او روزنامه نگار گفت: مقدمات مراسم تشییع جنازه خصوصی هستند و یادبود سهم باید به آمریکا کلیسای جامع در پاریس.

آسوشیتد پرس و تحریریه الیوت بادام کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

ایندکسر