شمال امریکا است mustangs, بوسنی و هرزگوین است که اسب های وحشی از لیونو

اسب های وحشی از لیونو در بوسنی و هرزگوین. Photo by Armin ✌ Duman ✌ /بالکان Diskurs مورد استفاده با اجازه.

این داستان توسط Sanela Tufekčić در اصل منتشر شد در بالکان Diskurs یک پروژه از بعد از جنگ (مرکز تحقیقات PCRC). یک نسخه ویرایش شده چاپ توسط Global Voices به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق

کوهپایه زیر کوه Cincar نه چندان دور از شهر لیونو در جنوب غربی بوسنی و هرزگوین (BiH) شده اند خانه را به حدود 400 اسب های وحشی برای نزدیک به 50 سال است. حیوانات موفق به انطباق با شرایط آب و هوایی سخت و زنده ماندن شکارچیان و شکارچیان برای این همه سال. در یک چشم انداز وسیع مراتع و جنگل های این حیوانات با شکوه یک پدیده منحصر به فرد در این بخش از اروپا است.

شبیه به ایرانی ها که پرسه زدن در چمن زار ما و فرزندان فرار حیوانات اهلی را به آمریکای شمالی توسط استعمارگران اسپانیایی از اسب های وحشی از لیونو فنی وحشی اسب. تنها واقعی وحشی اسب نژاد بازمانده امروز در جهان است Przewalski اسب یا مغولی اسب وحشی نادر و در خطر انقراض اسب بومی جلگه های آسیای مرکزی است.

تا 1950s اجداد آنها برای مصارف کشاورزی استفاده, اما زمانی که صاحبان آنها شروع به استفاده از بیشتر مکانیزه استفاده از تولید محصولات کشاورزی, اسب نگهداری بیش از حد گران شد و آنها رها شده بودند.

اگر چه اسب های وحشی از لیونو جمع آوری عمدتا در Krug فلات منطقه زیر کوه Cincar آنها نیز شده است خال خال تراورس Borova Glava پاس کوه در مرز بین لیونو و Kupres مناطق.

در ماه های تابستان افرادی که سفر در سراسر Cincar کوه باید فرصتی برای دیدن این اسب به عنوان آنها سفر خود را برای پیدا کردن روزی. اسب نیز باید با عبور از جاده اصلی که در طول آن وجود دو حفره های آب — تنها منبع آب در منطقه با هیچ رودخانه یا دریاچه ها. زیرا آب بسیار دشوار است برای پیدا کردن حفره های آب ایجاد شد به خصوص برای اسب توسط اعضای Borova Glava کوهنوردی و زیست محیطی جامعه است.

اسب های وحشی از لیونو در یک سوراخ آبیاری. Photo by Armin ✌ Duman ✌ /بالکان Diskurs مورد استفاده با اجازه.

اسب کارست زیستگاه است که به طور کلی محروم از منابع آب به طوری که آنها جمع در سراسر آب موجود در حفره ایجاد شده و نگهداری شده توسط فعالان محیط زیست. عکس Sanela Tufekčić CC BY 3.0.

عبور جاده اصلی, اما, ارائه خطرات آن. در ماه جولای 2015, شهرداری خودرو حامل شهردار کنین یک شهر در کشور همسایه کرواسی زده یکی از اسب خروج از آن با پای شکسته. آن را بسیار دشوار است برای یک اسب برای بهبود یافتن از یک پای شکسته تا به عنوان است که اغلب مورد در این وضعیت این حیوان تا به حال به پایین قرار داده می شود.

اما این غیر از این رویداد غم انگیز تا به حال یک پوشش نقره ای. این حادثه به ارمغان آورد بسیاری از توجه عمومی به گله و لیونو را Borova Glava کوهنوردی و زیست محیطی جامعه را از آنجا گرفته شده است اقدامات بیشتری برای اطمینان حاصل شود که اسب در حال حفاظت و مراقبت.

A brown-white-black foal standing in the foreground, with a white horse in the back, on a mountain near Livno in Bosnia and Herzegovina.

یک لیونو وحشی اسب کره اسب. عکس Sanela Tufekčić CC BY 3.0.

در سال 2013 لیونو محلی دولت تصویب قوانین و مقررات است که باعث می شود شکار اسب غیر قانونی است. قبلا شکارچیان به قتل شد و اسب خود را برای گوشت و اما از آنجا که قوانین و مقررات تصویب شد, شده اند وجود دارد هیچ گزارشی از شکار غیر قانونی. حیوانات, شکارچیان هنوز هم در حال حاضر برخی از مشکلات برای اسب, اما و شده اند وجود دارد چند مورد از گرگ با حمله به گله.

تنظیم شد و به طور موقت به حالت تعلیق در دسامبر 2017 زمانی که شهرداری خواسته نهادهای دولتی به کمک بودجه برای حفاظت از اسب. دلیل افزایش مطالبات برای جبران خسارت توسط رانندگان که تصادفات مربوط به گله. این خطر را افزایش می دهد در طول زمستان به عنوان اسب بیا به جاده به لیسیدن نمک استفاده شده توسط کارگران جاده به ذوب شدن یخ.

لیونو وحشی اسب جمعیت افزایش یافته است و از 286 در سال 2013 به 418 در سال 2019 با 65 جدید کره متولد شده در سال 2019 به تنهایی. آنها را تبدیل به یک جاذبه برای تعداد زیادی از بازدید کنندگان که بیا و آنها را به عکس.

این اسب در حال حاضر 145 کیلومتر مربع تعیین شده خود را برای چرا و زندگی کافی است که به حفظ جمعیت فعلی. ایجاد یک سوراخ آبیاری واقع در پایه کوه Cincar نیز در جریان است.

وحشی اسب چرا در کوه Cincar در نزدیکی شهر تاریخی لیونو. عکس Sanela Tufekčić CC BY 3.0.

Horse silhouettes with a background of blue sky and white clouds on Mount Cincar, near Livno in Bosnia and Herzegovina.

لیونو وحشی اسب چرا در کوه Cincar نزدیکی ابرها. عکس Sanela Tufekčić CC BY 3.0.

لیونو را اسب های وحشی تبدیل شده اند یکی از مناطق محبوب ترین جاذبه های توریستی و بازدید کننده های بسیاری از سراسر جهان برای دیدن یکی از معدود نمونه هایی از اسب های وحشی که هنوز هم وجود دارد در اروپا است. هفت گله شناسایی شده اند و برخی از اسب ها را شکسته و دور از خود گله سرگردان در سراسر مناظر به تنهایی.

اسب وحشی از لیونو در Cincar کوه, بوسنی و هرزگوین. Photo by Armin ✌ Duman ✌ /بالکان Diskurs مورد استفاده با اجازه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید