نما فعال Gabriela Roskipova-Romanova در مسافرخانه در تفلیس پایتخت گرجستان. عکس (c): Tamuna Chkareuli. با اجازه استفاده می شود.

این مقاله ممکن است از طریق همکاری با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان

در فوریه 5, تغییر جنسیت زن به طرز وحشیانه ای حمله کردند در حالی که کار شیفت شب در یک سوپر مارکت کلسیت در تفلیس پایتخت گرجستان است. روشن است که قربانی است که ترجیح می دهد باقی می ماند ناشناس مورد حمله قرار گرفت با توجه به هویت جنسیتی. به گفته وکیل او تامار Zarkua زن نما مردم در گرجستان در معرض خطر ابتلا به جرایم ناشی از نفرت به سادگی در حالی که راه رفتن پایین خیابان با این حال بسیاری از حملات را در دست مشتریان در بخش خدمات و در محل کار.

آن را دشوار است به منظور برآورد تعداد افرادی که تغییر جنسیت در گرجستان امروز. در حالی که رای گیری افکار عمومی از 2019 نشان داد کلی منفی یا ضد و نقیض در نگرش نسبت به حقوق اقلیت های جنسی (فقط 27 درصد از گرجی ها در تمام سنین باور این مهم است که برای محافظت از آنها) وجود دارد هیچ اطلاعات خاصی در نگرش به تغییر جنسیت افراد.

با این وجود, تغییر جنسیت افراد, مانند دیگر اعضای جامعه همجنسگرایان صحبت می کنند اغلب در مواجهه با انگ برای جهت گیری جنسی خود را در گرجستان به لحاظ اجتماعی محافظه کار جامعه است. برای افرادی که تغییر جنسیت که انگ ارائه یک مانع اضافی در مبارزه دشوار برای پیدا کردن امن و غیر متزلزل استخدام — یک مسئله مبرم برای مردم در تمام سوابق و هویت در گرجستان امروز.

به عنوان Gabriela و ناتا داستان نشان می دهد فرود یک شغل پایدار به عنوان یک فرد همجنسگرا در گرجستان می تواند تقریبا غیر ممکن است.

پرتاب بر روی خیابان

زمانی که Gabriela Roskipova-Romanova آمد به عنوان نما, آن را به طور کامل نمی شد او تصمیم. در کار 29 ساله بود که مجبور به انتخاب بین اذعان هویت و نگه داشتن شغل خود. او را انتخاب سابق باقی می ماند درست به زن هویت خود. Gabriela خانواده انداخت و او را از خانه.

قادر به پیدا کردن کار های دیگر او را مشغول به کار جنسی برای 12 سال است.

“من حتی سعی کردم با شروع کار در هر نقطه دیگری” گابریلا می گوید. “من فقط نمی خواهم به احساس تحقیر زمانی که من به مصاحبه بروید.”

در سال 2014 گرجستان به تصویب قانون ضد تبعیض است که به لحاظ نظری باید به حمایت از همجنسگرایان در محیط کار. اما Gabriela می گوید که آن را به ارمغان آورده است بدون هیچ تغییری برای افرادی که تغییر جنسیت. “دولت نمی دیدن ما. و بدون به رسمیت شناختن قانونی از جنس ما و نه کارفرمایان” او آه.

زنان تغییر جنسیت در گرجستان نیست باید یک انتخاب گسترده ای از کارفرمایان. در بهترین سناریو مورد آنها تا پایان کار در مهمان نوازی و یا در بخش غیر دولتی. در بدترین حالت آنها را تا پایان در خیابان. با توجه به پایین بودن دستمزدها و عدم حمایت خانواده آنها اغلب باید به ترکیب چندین شغل به منظور زنده ماندن.

Gabriela ساخته شده فقط 20 لاری (7 دلار) شب گذشته. او در حال حاضر مدیون نیمی از آن را به او زن مهمانخانه دار. “همه ما شده اند و لگد از خانه ما. ما مجبور به پرداخت اجاره بها و قبوض آب و برق. ما باید برای خرید آرایش. ما مجبور به پرداخت کرایه تاکسی; ما جرات نمی به استفاده از حمل و نقل عمومی” او توضیح می دهد. Gabriela دارای دو نما همسایگان; سه تن از آنها کمک به هر یک از دیگر.

“شما کاملا محافظت نشده [در محل کار و در خیابان] از هر دو به مشتریان و پلیس. گاهی اوقات مشتریان تبدیل شدن به تهاجمی و نمی خواهد به شما اجازه رفتن. من قفل شده است تا در خانه و یا گرفته شده به مکان های از راه دور و شتم. من شده است در حال اجرا با خون روی صورت من به نام پلیس و دست تکان دادند به عبور ماشین ها برای کمک به, اما هیچ کس زحمت به متوقف شود.”

به عنوان Roskipova فعال و غالبا به مصاحبه با رسانه ها او را تبدیل به بناست. او به تازگی تبدیل به چیزی است که از یک مدافع از حقوق قانونی خود از گرجستان را فراجنسیتی کارگران جنسی. “گاهی اوقات پلیس پس از من می آیند و یا دیگر فراجنسیتی به زنان نیاز به گفتن نام من. من خوانده ام این قانون و بدانید که چگونه برای دفاع از خودم می گوید:” Roskipova.

“برخی از [دگرباشان] مردم حتی نمی تواند پایان مدرسه به طوری که آنها هیچ چیز نمی دانم. آرمان من در حال حاضر به ثبت نام در دانشگاه و تبدیل شدن به یک وکیل. پس من شد فراجنسیتی من متوجه شدم که من می خواهم برای کمک به افرادی مثل من.”

“من مقدار زیادی از دست داده اما من رها هستم. من شادتر بودن خودم” او آمده است.

مسخره کردن کار

ناتا Talikishvili, 29, سعی کردم به عنوان سخت به عنوان او می تواند برای پایان دادن به در کار بود اما همه بیهوده است.

“من در روستا زندگی می کردند بنابراین من در زمان هر شغلی: از بارگیری کیسه به کار در یک کارخانه پلاستیک. من حتی مشغول به کار در یک کارگاه بلوک سیمان. اما آنها اخراج من بدون پرداخت آخرین دستمزد و گفت که من یک ” ضعیف نما.’ من حتی سعی کردم که رفتگر خیابان من فکر کردم همیشه وجود دارد نیاز به یک. اما من خندید و سپس رد کرد.”

ناتا مجبور به بازگشت به کار جنسی در بین مشاغل برای حفظ خودش است.

“من مشغول به کار در یک 24 ساعت در ایستگاه پمپ بنزین برای 220 لاری (79 دلار) در ماه است. من حتی می تواند خواب و حمام وجود دارد. با گذشت زمان, من به اندازه کافی شجاع را به خود من لباس و پاشنه وجود دارد اما کسی که آن را دیدم. آنها به من گفتند به ترک در وسط شب بقیه که من صرف در خیابان با دیگر کارگران جنسی” یاد می آورد ناتا.

به عنوان یک ماهر طبخ ناتا آغاز شده به دنبال فرصت های دیگر که در آن او می تواند با استفاده از استعداد او است. او یک موقعیت به عنوان رئیس دستیار در وزارت دفاع که در آن او کار می کرد به صورت رایگان برای مدت پنج ماه قبل از دریافت اولین حقوق و دستمزد.

“برای اولین بار در زندگی من, من یک حقوق و دستمزد که به من اجازه داد به یک استراحت از کار جنسی. من عینک کلاه در آشپزخانه به طوری که هیچ کس نمی تواند من را ببینید ، اما یک روز من را فراموش کرده به پاک کردن ریمل مژه و ابرو من و یکی از مردان متوجه آن است.”

Co-worker اذیت ناتا تا زمانی که او نمی تواند آن را تحمل کنه. “من در زمان کلاه کردن و هر کس را دیدم من رنگ مو. من ترک با یک رسوایی و هرگز به عقب نگاه کرد.”

جستجو برای به رسمیت شناختن

ناتا شد در نهایت قادر به ایجاد یک زندگی با کار پاره وقت برای دو سازمان های غیر دولتی و خیالش راحت است که او را ندارد به خطر زندگی خود را در خیابان های دیگر. او به دست آوردن مقدار کافی و از همه مهمتر قادر به کار بدون به خطر انداختن هویت او است. اما ناتا ادعا می کند که حتی تجربه خود را با بخش غير دولتی نیز نبوده است عاری از استثمار.

او می گوید که او خوشحال به انجام برخی از کار را به صورت رایگان از حوادث سازماندهی برای ارائه به مخاطبین است. اما در یک نقطه خاص او توضیح می دهد که به اندازه کافی به اندازه کافی بود.

“من یک فعال سیاسی پس از آن عمل عادی برای من است. اما وقتی می بینم که این سازمان دارای منابع برای توانمندسازی من, اما آن را انجام نمی, آن را واقعا می شود به من.”

Keti Bakhtadze یک وکیل برای زنان طرح حمایت از گروه (یکی از ناتا را کارفرمایان) می گوید که مشکلات اشتغال برای افرادی که تغییر جنسیت می توانید شروع به از سنین پایین است.

“وجود دارد هیچ متخصصان برای ترانس و آنها قادر به دریافت درک درستی از جنسیت خود را عبارت از جامعه است. در کالج آنها خطاب مورد نظر خود را نام و نام خانوادگی و باید به تایید هویت در اسناد و مدارک خود را می گوید:” Bakhtadze.

با توجه به Bakhtadze این بدان معنی است که مردم تغییر جنسیت تنها دریافت دسترسی به آموزش و پرورش در هزینه خود و هویت جنسیتی.

“در نهایت حرکت آنها به اشتغال و اگر آنها در نهایت احضار این قدرت به بیرون آمدن از آن خواهد شد به احتمال زیاد در پایان آنها از دست دادن شغل خود است.”

اما وجود دارد برای تماس های بیشتر قانونی تغییر دهید. در مارس 2019 در سازمان ملل متحد کارشناس مستقل در حفاظت در برابر خشونت و تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی منتشر شده یک گزارش که خواست گرجستان به “اطمینان حاصل شود که روند قانونی به رسمیت شناختن هویت مبتنی بر تعیین سرنوشت توسط متقاضی ساده فرآیند اداری است معاف از سوء استفاده الزامات به رسمیت می شناسد غیر دودویی با هویت و قابل دسترس برای افراد زیر سن قانونی.”

با این وجود Bakhtadze معتقد است که وزارت دادگستری است و در عین حال علاقه مند در شروع این روند. “آنها ترجیح می دهند منتظر تصمیم دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR),” او می گوید. Bakhtadze در حال حاضر به نمایندگی از دو ترانس مردانی که در حال رقابت گرجستان امتناع مقامات به طور قانونی تشخیص جنسیت خود را تغییر دهید.

بدون بیشتر قانونی و اداری تغییرات همچنان Bakhtadze های ترانس را به ادامه حمایت از خود را غیر قانونی کار جنسی که در طی آن آنها اغلب به خشونت است. ترانس, مردان, در ضمن به ادامه کار بدون قرارداد در نزدیکی شرایط برده. “هر روز ما در حال هل دادن این افراد به ارتکاب اداری جرائم و ترک آنها را در معرض خطر” هشدار وکیل.

بیشتر موضوع می گوید Bakhtadze است که تغییر جنسیت افراد اغلب از ترس به بیرون آمدن در مقابل کارفرمای خود را زمانی که آنها ثبت نام خود را به کار قراردادها — به عنوان آنها باید با ارائه مدارک شناسایی است که اغلب منعکس کننده هویت جنسیتی. او همچنین تاکید می کند که گرجستان یک کشور کوچک: “being حاضر کار بر اساس هویت به طور خودکار می تواند به معنای از دست دادن بالقوه شغل در همین زمینه پس از کارفرمایان می دانیم هر یک از دیگر.”

با این وجود تامار Zarkua یک وکیل با برابری جنبش تفلیس مبتنی بر سازمان های غیر دولتی صحبت می کند از برخی از روندهای مثبت در جلوگیری از تبعیض در محل کار. گرجستان وزارت امور داخلی آغاز دوره های آموزشی برای افسران پلیس برای شناسایی بهتر و سند تبعیض بر اساس جرائم. اما نتیجه این آموزش هنوز مشخص نیست پس از “حتی با بسیاری از این تخلفات مستند در سال 2018 دادگاه تنها تاسیس یک تبعیض آمیز انگیزه در دو مورد می گوید:” Zarkua.

همیشه وجود دارد گزینه دیگری برای مردم تغییر جنسیت — به دنبال پناهندگی و هرگز به عقب نگاه. خسته از مبارزه برای به رسمیت شناختن و نمایشگاه درمان ناتا می گوید که او به طور جدی در نظر گرفته مهاجرت به ادعای پناهندگی. در عین حال پس از یک نبرد طولانی با افسردگی, او تصمیم به اقامت در گرجستان است. “من قضاوت نکن کسانی که در سمت چپ اما من جایی است که در آن من متولد و بزرگ شده. من نیاز به تغییر محیط اطراف من. در صورتی که تا به حال آغاز شده و در نسل های قبلی شاید ما نمی تواند مبارزه در حال حاضر.”


یادداشت سردبیر: GlobalVoices تماس گرجستان وزارت دادگستری به درخواست اظهار نظر در مورد توصیه های مندرج در گزارش سازمان ملل متحد دریافت کرده بود اما هیچ پاسخی توسط زمان انتشار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im