هیچ دارو و هیچ درمانی: سودان دارویی بحران

داروسازان اعتراض در الجزیره دولت سودان. عکس از سودان داروسازان’ کمیته مرکزی الجزیره, سودان, ژوئن 12 سال 2020 با اجازه از طریق Facebook.

آیا شما یک سردرد ؟ تصور کنید که قادر به دسترسی به, پاراستامول, Panadol یا ویتامین C. این واقعیت در خارطوم پایتخت سودان یک ملت با یک بحرانی کمبود دارو.

دارویی بحران آغاز شد در سال 2016 زمانی که دولت اعلام کرد که حذف یارانه ها برای همه داروها. مخالفان خواستار نافرمانی مدنی برای اعمال فشار بر دولت برای معکوس تصمیم خود را, اما آن را به پایین. پس از آن قیمت دارو افزایش یافته و به صورت تصاعدی در سودان در حالی که دولت انجام داده است کمی به سهولت فشار است.

به مسائل بدتر دولت و بانک مرکزی فاقد خارجی به ارز لازم برای خرید مواد مخدر ضروری است. سودان حدود 27 شرکت های دارویی است که برای تولید حدود 900 نوع از داروها و همچنین 48 پزشکی شرکت, اما این دیدار با تمام سودان را نیاز دارد. الشفاء کارخانه داروسازی, سودان, بزرگترین تولید کننده مواد مخدر بود که توسط ایالات متحده حمله موشکی در سال 1998 است.

بسیاری از این شرکت های واردات دارو و تجهیزات پزشکی از طریق بانک مرکزی سودان و یا cbo ها که مواجه شدید کمبود ارز خارجی.

در ژوئن 11, حرفه ای داروساز انجمن و سودان داروساز کمیته مرکزیاعضای سودان انجمن حرفه ایاعلام کرد یک سکوت اعتراض به تحت فشار قرار دادن دولت برای ارائه بودجه ماهانه برای مواد مخدر حدود 55 میلیون دلار.

این گروه ایجاد شده هشتگ #الدواء_معدوم که به معنی “پزشکی غیر موجود است.”

دکتر اکرم (ص) [وزیر بهداشت]: در حال حاضر ما حمایت از شما در حقیقت و راهنمای شما را با گناهان خود را به رضایت خدا. بله شما دچار کمبود هستند و مهم نیست که چقدر ما اعتراف دلایل و راه حل باقی مانده در دست خود و یا با مردم شفاف صورت آنچه که در پشت صحنه. این شهروند می میرد.

در آوریل شورای ملی داروسازی و سموم توافق با اتاق پزشکی واردکنندگان برای افزایش قیمت واردات دارو با 16 درصد و افزایش حاشیه سود برای داروخانه ها به 20 درصد اعمال این افزایش صورت گذشته نگر به ایجاد یک حاشیه سود برای شرکت های دارویی.

اما از ماه آینده وزیر بهداشت دکتر اکرم (ص) ال-تام لغو این تصمیمتوجیه که قیمت دارو افزایش یافته بود بیش از حد برای یک روزمره شهروند به پرداخت هزینه است. این تصمیم نشان دهنده ناآرامی در داخل وزارت.

در 18 مه cbo ها لغو شد 10 درصد از درآمد حاصل از صادرات در نظر گرفته شده برای واردات دارو که تحت تاثیر مواد مخدر سهام.

دکتر امین Makkiیک پوند سودان داروساز و فعال سیاسی posted on Facebook:

ما در نشست با وزیر بهداشت و درمان در چند جلسه از سپتامبر 5, 2019, قبل از او وزیر و ما ارائه شده او را با تمام مشکلات پزشکی در پنج سال گذشته طرح های پیشنهادی برای حل و حتی مقدار دارو در انبارها و ما به او گفت که ما را از رسیدن به یک مرحله است که ما ممکن است پیدا کردن Panadol. همه این جلسات حضور داشتند توسط کارشناسان و مشاوران مشغول به کار در این زمینه است. تمام برنامه ها با هدف ارائه موثر و امن و مقرون به صرفه پزشکی برای شهروندان است. در ماه فوریه سودان مرکزی داروسازان کمیته دعوت به یک کنفرانس دعوت از همه همکاران از شورای ملی داروسازی و سموم وزارت دارایی بانک مرکزی جمهوری سودان صندوق ملی برای لوازم پزشکی, اعضای مستقل شورا و وزارت بهداشت اما وزیر بهداشت حضور نداشت و نمی ارسال یک نماینده. وزیر معاملات بودند با غفلت کامل از این فایل و ما هر روز صدا زنگ به او تا زمانی که ما به این مرحله بحرانی…

در ماه ژوئیه گذشته در سازمان ملل نیز تأیید کرد که سودان چهره بحرانی کمبود دارو به دلیل ادامه بحران اقتصادی است.

داروسازان در سودان در اعتراض بحرانی کمبود دارو در کشور است. عکس از سودان داروسازان’ کمیته مرکزی خارطوم سودان ژوئن 12 سال 2020 با اجازه از طریق Facebook.

چگونه یک بحرانی کمبود دارو آغاز شد ؟

در دسامبر 2018 فدرال وزیر بهداشت محمد Abuzaid اذعان کرد که “کمبود دارو در سودان جدی است” و برگزار cbo ها مسئولانه است.

با توجه به مارس سال 2020 گزارش توسط دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه (UNOCHA) سودان بحران اقتصادی در ادامه به تاثیر دسترس بودن داروها.

یک 2019 cbo ها تجارت خارجی آماری هضم را نشان می دهد که سودان وارداتی $367 میلیون دلار ایالات متحده به ارزش پزشکی در سه ماهه چهارم سال 2019. این افزایش در حدود 47 میلیون دلار (15 درصد) در مقایسه با سال 2018 اما از آن است که $91 میلیون دلار (20 درصد) پایین تر در مقایسه با سال 2017 (نگاه کنید به شکل 1).

شکل 1: تصویر از UNOCHA وضعیت گزارش در سودان مارس سال 2020 است.

کمبود ارز خارجی است و ایجاد بازار سیاه است که باعث تورم برای رسیدن به نزدیک به (118.18 درصد) به عنوان ژوئن 3, با توجه به گزارش ماهانه تورم در سودان توسط پروفسور استیو هانکه.

بازار سیاه به عنوان یک راه حل کوتاه مدت را قادر می سازد پزشکی تجارت در سودان به ادامه طریق تجار کوچک که قاچاق دارو از کشورهای همسایه از طریق توشه.

این مواد مخدر منوط به کیفیت و اثر بخشی چک.

قاچاق کاهش پیدا کرده است و با توجه به مرز تعطیلی در مارس 16, زمانی که مقامات سودان بسته مرزها برای جلوگیری از گسترش COVID-19 ساخت آن را حتی سخت تر برای دسترسی به بحرانی مواد مخدر در بازار سیاه است.

شکل 2: سودان نرخ تورم جولای 2017-ژوئن سال 2020 به گفته پروفسور استیو هانکه از طریق توییتر.

این COVID-19 بازی سرزنش

از ماه مارس که COVID-19 همه گیر ضربه سودان, قیمت تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) افزایش بیش از 300 درصد با توجه به کمبود.

خدمات پزشکی نزدیک به یک توقف به عنوان بسیاری از بیماران و پزشکان متوقف رفتن به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی از ترس از ابتلا به ویروس. همانطور که از ژوئن 18, بیش از 8000 نفر قرارداد COVID-19 و نزدیک به 500 نفر کشته شده اند. وجود دارد هیچ حساب رسمی چگونه بسیاری از مرگ و میر رخ داده است از بیماری های دیگر به دلیل کمبود دارو.

در ضمن سودان رسانه های اجتماعی به تازگی رسید و با تسلیت از جمله یکی از این وزیر امور مذهبی با اذعان به مرگ چندین روحانیون.

این COVID-19 پاسخ شده است به شدت مورد بحث در سودان که در آن سرزنش پینگ pongs بین وزارت بهداشت و وزارت مالیه.

یک درز نامه ای از وزیر بهداشت دکتر اکرم (ص) ال-تام.

در حال حاضر به بیرون درز نامه وزیر بهداشت ال-تام متهم وزیر مالیه Ibrahim al-مورد صرف کمک های خارجی اختصاص داده شده برای coronavirus برق و فرستاده حق به جای.

در این نامه همچنین متهم مورد از پرداخت ملت طب لایحه از دسامبر 2019:

من به شما یادآوری می کنند که شما وعده داده شده به ارائه ماهانه 20 میلیون دلار به عنوان پرداخت بخشی از طب لایحه …من به یاد داشته باشید که زمانی که وزارت مالیه ساخته شده تصمیم گیری فردی برای تعیین منابع از سایر وزارتخانه ها به پایان رسید در روز است که این دولت گرفت و پس از انقلاب است که قربانی و خون آن شهدا.

Elbadawi در وزارت مالیه پاسخ داد:

وزارت امور مالی و برنامه ریزی اقتصادی صراحت تکذیب شایعه گردش است که وزارت مالیه عمل کرده است در هر یک از مزایا و یا کمک های مالی در نوع و یا نقدی که ارائه شد به سودان برای مقابله با کروناویروس برای مقاصد دیگر از آن است. وزارت امور مالی و برنامه ریزی اقتصادی تایید می کند که تمام این یارانه ها و کمک های مالی که رسیده سودان شده اند به طور کامل مورد استفاده برای مقابله با این بیماری همه گیر…

این سرزنش-بازی ارز باعث می شود شهروندان تعجب می کنم وقتی که و چگونه این بحران را تا کنون حل و فصل کنید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>