تصویر از یک ویدئو در مورد ویکتور Olaiya تاریخ از آلبوم را پوشش می دهد توسط اندرو MusicOdyssey از طریق یوتیوب.

یادداشت سردبیر: این مقاله نوشته شده توسط Dami bizzy b و برای اولین بار منتشر شده در لاگوس نقد و بررسی. این نسخه به آرامی ویرایش و منتشر شده در اینجا با کسب اجازه توسط Dami bizzy b.

ویکتور Abimbola Olaiya, highlife maestro, ترومپت, خواننده و رهبر گروه مرگ در بعد از ظهر پنج شنبه فوریه 12 سال 2020 است. او در سال 89 ،

یک انجام ترومپت, Olaiya یکی از چهره های کلیدی highlife, محبوب موسیقی رقص که شد با بیحوصلگی حرف زدن در سواحل غرب آفریقا از 50s.

Highlife به عنوان یک فرم موسیقی نشات گرفته از سیرالئون و غنا بود اما در غنا است که آن را به دست آورد و نام خود را به عنوان یک سالن رقص رقص لذت می برد توسط “نخبگان بومی.”

در سال 1952 Olaiya تشکیل خود band به نام سرد گربه بود که بعد از تغییر نام All Stars Band.

ویکتور Olaiya همه ستاره روح بین المللی (CD digipack + 16 صفحه جزوه/سنگین وینیل LP gatefold) Vampisoul, 2009-04-21. تصویر های اعتباری: پاریس, دی جی با اجازه استفاده می شود.

امانوئل Teytey Mensah یک غنا داروساز — مشهور را زدم او دندان برای بیشتر خواستار از دمیدن در صور — است که اغلب دیده می شود به عنوان یکی از پدران بنیانگذار highlife موسیقی. یکی دیگر از پدر و بنیانگذار بود بابی بنسون که جم ارکستر بود که stomping زمین برای برخی از بهترین highlife نوازندگان نیجریه تا به حال بود.

یک جوان ویکتور Olaiya در بابی بنسون جم ارکستر.

مورخان دقیق در مورد چگونه highlife موسیقی شد نیجریه اصلی اما در اواخر 40s و 50s این موسیقی برگزار شد نیجریه را شبانه توسط scruff گردن. هتل سالن رقص و کلوپ های شبانه تا به حال ساکن گروهها و شنبه شب خاص بودند.

توسط 50s, ویکتور Olaiya شد و در حال حاضر یک highlife ستاره موسیقی. یک جوان Fela کوتی به حال روی لئامت دادن به عنوان یک ترومپت در Olaiya سرد کتس قبل از حرفه خود را به عنوان یک رهبر گروه در زمان خاموش.

ویکتور Olaiya بازی در استقلال توپ قبل از مقامات مهم.

اگر وجود دارد هر گونه موسیقی که کپسوله نوستالژی و خوش بینی در ایران استقلال است highlife موسیقی. تصور کنید که تند و با مزه آهنگ ترومپت, سوراخ کردن بدن, شب به اتحادیه جک کاهش و نیجریه, ملی پرچم برافراشتند اهتزاز بی رنگ triband و افتخار.

تصویر از ویکتور Olaiya را جلد آلبوم از ویدیو یوتیوب توسط اندرو MusicOdyssey.

زمانی که این خوش بینی نقش برآب شد در قومی طعم کودتا و countercoup که تفویض به یک جنگ داخلی highlife موسیقی هم دنبال این عصر.

جنگ سختی فرصتی برای شبانه لذت زیرا حکومت تخلیه خیابانها از مردم است.

نیز وجود دارد این واقعیت است که خوب نسبت highlife موسیقی دانان و نوازندگان نیز از شرق نیجریه از این رو جابجایی پشت آزمایشی سرزمین Biafra که به طرز وحشیانه ای منقبض شده در جنگ که در سمت چپ میلیون ها نفر از مردم مرده است.

حتی اگر highlife موسیقی به نظر می رسید در هم تنیده با سیاست آن را در خود عمیقا غیر سیاسی. آن را به حال هیچ تظاهر در مورد آنچه در آن بود: آن موسیقی رقص برای رقص سالن برای socialites برای شبانه زنان و مردان, برای جنباندن کمر برای لرزش باسن و برای تئاتر پا کار می کند.

ویکتور Olaiya لاگوس برگزار شد که در این شهرستان شد خالی از highlife ستاره.

او افتخاری ارتش عنوان و باند خود را برای مانور نظامی به آنها را سرگرم در طول جنگ. از نظر افتخار او نیز اعطا دکترای افتخاری در درجه اول, جاز, جشنواره بین المللی در پراگ. تا کنون خود را پایدار ترین افتخار بود که به نام “نابغه” از highlife برای توانایی های خود را به نگه داشتن مردم در پای خود را.

سبک خود را از موسیقی ویژگی های یک راه منحصر به فرد از نواختن ترومپت و توانایی های خود را به آواز خواندن در نیجریه چندین زبان خود را highlife تا حدودی ناسیونالیستی تلاش است. ورزشگاه هتل در Surulere, Lagos, شاید تا نام خود را برای نزدیکی به استادیوم ملی مشهور شد highlife نقطه در طول سال فعال خود.

امروز آن را در یک حالت عجیب و جالب کنيا و در عین حال کاملا کاربردی برای سران و غیر معمول جوان oddballs و کنجکاو موجودات که فانتزی highlife موسیقی.

از آنجا که سن و بیماری چپ ویکتور Olaiya سایه های قدیمی خود را, خود, Bayowa Olaiya بانکدار روز و ویکتور Olaiya دارای دادگاه و ارائه برخی از بهترین آهنگ های خود را در حال حاضر مرحوم پدر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im