گرفتن اثر انگشت برای Aadhaar عکس توسط Kannanshanmugham از طریق ویکیانبار CC BY 3.0.

یادداشت سردبیر: این قطعه نوشته شده توسط Adeboye Adegoke دیجیتال حقوق مدیر برنامه در پارادایم ابتکار نیجریه. این بخشی از مجموعه ما را در شناسه دیجیتال, سیستم های تولید شده در همکاری با اتاق موتور. بازدید از شناسه دیجیتال microsite به خواندن گزارش تحقیقات کامل در این روند جهانی و مطالعات موردی در پنج کشور است که باید مستقر شناسه دیجیتال سیستم از جمله نیجریه است.

می توانید نیجریه دیجیتال شناسایی (ID) طرح واقعا خدمت می کنند ، و یا آن را عین حال یکی دیگر از سرمایه گذاری که تنها به نفع “کسانی که با دسترسی به”?

این سوال این است که به احتمال زیاد در بالای ذهن برای جوانان در سراسر نیجریه که آموخته در اوایل این ماه به تسکین بسیاری — که آنها نمی خواهد نیاز به در حال حاضر دیجیتال شماره ID به منظور ثبت نام برای آینده دانشگاه دخول یا نام نویسی امتحانات.

در ژانویه 11, 2020, نیجریه مشترک پذیرش و ورودی هیئت مدیره اعلام کرد که می خواهد راه رفتن به عقب نسبتا جدید مورد نیاز با وجود داشتن نهاد و آن را در اکتبر 2019.

در حالی که این ممکن است به نظر می رسد بی ضرر به تغییر سیاست به یک خارجی این برگشت مشخص شرم آور اذعان نقص در نیجریه کشور, دیجیتال, سیستم شناسایی, که تلاش برای ساده کردن این کشور پیچیده درهم آمیخته از هویت سیستم های اطلاعات مربوط به های مختلف مالی و خدمات عمومی نهاد.

من سازمان پارادایم ابتکار نیجریه شده است به شرح زیر توسعه سیستم و حمایت نمایندگان مجلس برای ایجاد جامع حفاظت از داده ها و حریم خصوصی قوانین در نیجریه قبل از ادامه به جمع آوری شهروندان داده ها به عنوان بخشی از شناسه دیجیتال سیستم.

چگونه است که این سیستم به معنای به کار?

هویت ملی مدیریت کمیسیون (NIMC) در نظر دارد به شناسایی ملی شماره (NIN) یک نیاز اجباری برای گذرنامه, برنامه ثبت نام رای دهندگان, افتتاح حساب های بانکی و پرداخت مالیات در کنار معاملات مربوط به همه چیز از اعتبار مصرف کننده و بیمه سلامت و تامین اجتماعی مسائل مربوط به مالکیت زمین و حقوق بازنشستگی. این است که مقدار زیادی از داده ها.

به طور طبیعی با چالش های سیستم های آمار در سیاست های عمومی: این طرح جمع آوری چندین اشکال جدیدی از اطلاعات شخصی — از جمله تمام ده از اثر انگشت — که محافظت نمی شوند و یا حتی خطاب نیجریه توسط قانون است. این سیستم همچنین چهره عملی تر مسائل مربوط به فرآیندهای ثبت نام. اگر چه این سیستم برای اولین بار تصور در سال 2014 تنها 19 درصد از نیجریه باید ثبت ملی NIN. به منظور خدمت به کل جمعیت, مدیر کل کمیسیون است گفت: این امر نیاز به ایجاد اضافی 9,000 مراکز ثبت نام در بالای 1000 مراکز در حال حاضر در حال بهره برداری است.

تا کنون در بسیاری از شرایط سیستم ثابت کرده است که بیشتر این پروسه پیچیده و در برخی موارد به بیگانه و شهروندان از مشارکت.

چالش برای دانشجویان و مسافران و نیجریه با معلولیت

دانش آموزانی که آیا تلاش برای ثبت نام NIN پیش از امتحانات گزارش شده است که این روند خدشه دار شد توسط اخاذی رشوه خواری و دیگر شیوه های فاسد. یک گروه دانشجویی با انتشار بیانیه تصریح می کند که این ورزش در معرض دانش آموزان به استرس بی مورد.

Winifred علامت گذاری به عنوان مادر یک دانش آموز به دنبال قبول کردن اتهام که او رفت و به سه جداگانه مراکز ثبت نام در لاگوس. در هر صورت مقامات خواستار رشوه اعم از 5,000 nairas به 7,000 NGN (حدود 12-$20 دلار ایالات متحده) از مردم به دنبال به ثبت نام. هر آن ایجاد عمل NIN مراحل ثبت نام به معنای رایگان.

مراسم فارغ التحصیلی در یک دانشگاه خصوصی در نیجریه. عکس Rajmund Dabrowski/ان CC BY-NC-ND 2.0.

تحقیقات توسط اتاق موتور گوید که چگونه بسیاری از NIN ثبت نام مکان نمی شد و در دسترس برای افراد مبتلا به اختلالات فیزیکی. چند نفر با معلولیت های جسمی توصیف تلاش خود را برای ثبت نام به عنوان تحقیر آمیز.

همانطور که ما انجام تحقیقات خود ما در NIN سیستم نیجریه خدمات مهاجرت به مجموعه نیاز است که همه گذرنامه متقاضیان ارائه NIN. هنگامی که یک همکار نیاز برای تمدید او گذرنامه بین المللی در ماه اوت سال 2019 او با هواپیما به آبوجا از لاگوس و رفت و مستقیما به مهاجرت ستاد تنها به تبدیل دور برای عدم NIN. او نقش برآب به دفتر ملی مدیریت هویت کمیسیون (NIMC) بنابراین او می تواند به دست آوردن او NIN اما در هنگام ورود او گفته شد آنها در حال اجرا از اشکال و او را مجبور به دوباره یک روز دیگر.

در این مورد من شخصا مداخله از جانب خود داشتن فقط ملاقات کرد یک افسر هویت کمیسیون به عنوان بخشی از کار من است. افسر موظف درخواست من و همکار من بود قادر به گرفتن NIN همان روز.

که واقعا منافع ؟

بسیاری استدلال می کنند که من باید حداقل خوشحالم که من دسترسی به افرادی که برخی از قدرت است. اما این دقیقا همان مشکل است. اگر خدمات ضروری در نیجریه تنها واقعا در دسترس مردم که “دسترسی” چه باید بقیه جمعیت انجام دهید ؟

این مشکلی است که همیشه وجود داشته در نیجریه و یکی که مقامات هرگز سرمایه گذاری کافی تلاش در پرداختن. دولت به دنبال اجرای سیاست ها با ادعای بهره گیری از “مردم” که در واقعیت آن است که یکی دیگر از سرمایه گذاری که تنها به نفع “کسانی که با دسترسی است.”

رای گیری در پیشرفت در انتخابات ریاست جمهوری مارس 28 2015 در ابوجا, نیجریه. عکس توسط سفارت ایالات متحده آمریکا / Idika Onyukwu CC BY-NC 2.0.

حداقل دو مقام از NIMC به من گفت ناشناس که کمیسیون بسیار ضعیف تامین می شود که آن را نمی باید بودجه مورد نیاز ارائه می شود قادر به ارائه در ماموریت خود را. اما این است که نه تنها مانع برای موفقیت آن است. برخی از مشکلات نهادی حتی پول را حل نمی کند. وجود دارد یک نگرانی مشروع در میان مردم است که هویت دیجیتالی سیستم در نیجریه را خدمت منافع مردم و که آن را نمی توان اعتماد کرد. شهروندان که با تبعیض روبرو تحقیر و اخاذی در تلاش برای ثبت نام ثابت کرده اند این نقطه است.

این است که می گویند که هویت دیجیتالی سیستم های ذاتا بی فایده است. امن شناسایی روش ها می تواند تبدیل به یک عنصر کلیدی در طراحی اقتصادی و سیاست های اجتماعی و حتی می تواند کمک به دولت بهتر است آدرس کاهش فقر آموزش و پرورش, بهداشت و حکومت.

اما به منظور موسسه یک سیستم است که در واقع ارضا این نیازها و احترام به حقوق شهروندان سیاستگذاران باید شروع با در نظر گرفتن فردی و جمعی امنیت و گنجاندن در علاوه بر این به دیگر مسائل مشخص شده در بالا.

که صاحب نیجریه’ داده ؟

سازمان ما خواستار تعلیق اجباری الزامات NIN برای خدمات ضروری با توجه به چالش های فعلی از ثبت نام و نیجریه فقدان اطلاعات جامع حفاظت از قانون است که تضمین حقوق شهروندان به داده های خود را قبل از یک موسسه مانند NIMC می تواند به اجرای آن مجموعه است.

ما نه تنها آنهایی که بالا بردن این نقطه است. در سال 2017, تبادل کاربر توییتر Tọmíwá Ilọrí به نام NIMC در آن ادعا می کنند که آن را “صاحب” داده ها از نیجریه شهروندان است. در توییتر خود زیستی آژانس گفته بود که حکم خود را به “ایجاد, خود, عمل, حفظ و مدیریت هویت ملی پایگاه داده در نیجریه است.” این ادعا است که توسط آن ایجاد کنند.

“شما نمی نیجریه’ اطلاعات” Ilọrí در توییتر نوشت.

ادعا می کند مانند این تنها نشانه ای از یک مشکل بزرگتر: عدم حفاظت از داده ها و به رسمیت شناختن حریم خصوصی اطلاعات حقوق در نیجریه. دیجیتال هویت اکوسیستم باید احترام به حقوق افراد و جوامع و باید اولویت تصویب یک قانون حفاظت از داده ها به عنوان یک پیش نیاز برای اجرای آن است.

بدون اطلاعات کافی حفظ حریم خصوصی و یا حفاظت از قانون چگونه می تواند ما را در حفاظت در برابر برخی از بزرگترین خطرات است که این سیستم می تواند متحمل شدن ؟ و مقامات حتی با اشاره به خطرات ناشی از دولت نظارت و یا پتانسیل بهره برداری از داده ها توسط شرکت های خصوصی. این و دیگر خطرات به نظر می رسد تنها نگرانی جامعه مدنی است.

یک گزارش مشترک پارادایم ابتکار عمل و حریم خصوصی بین المللی “حق حریم خصوصی در نیجریه” شناسایی نگران فعالیت های نظارتی انجام شده در نیجریه از جمله دولت نظارت از فعالیت های تلفن همراه در نیجریه پایتخت آبوجا.

سازمان ملل متحد و بانک جهانی ID4D طرح تنظیم یک هدف از ارائه هر کس در این سیاره با یک هویت قانونی تا سال 2030. این سوال ما باید بپرسید این است که آیا هویت قانونی نیاز به آمده در قالب هویت دیجیتالی به خصوص برای کشورهای در حال توسعه مانند نیجریه که در آن چنین فرآیندهای اغلب مدیریت ضعیف و شهروندان کم اعتماد در سازمان های دولتی.

برای بسیاری از شهروندان در مناطق روستایی نیجریه با استفاده از شناسه دیجیتال سیستم برای دسترسی به خدمات ضروری ممکن است اول خود را در تعامل با فن آوری های دیجیتال. در حال حاضر برخی از افراد در معرض خطر بودن محروم خدمات ضروری به وجود آنها به دلایل کاملا فراتر از آنها. مردم دیده خدمات از جمله بانکداری, مهاجرت, آموزش و پرورش رای گیری و مالکیت در گذشته بدون شناسه دیجیتال.

باید شناسه دیجیتال توان مورد نیاز برای هر یک از این خدمات در عصر دیجیتال?

اجرای شناسه دیجیتال در نیجریه نیازهای واقعی درون گرایی. شکست این شناسه دیجیتال به زودی مورد نیاز برای دسترسی به نیازهای اساسی — و در عین حال تنها کسانی که “با دسترسی به” قادر خواهد بود به طور کامل با استفاده از سیستم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de