نیجریه در دفاع آمریکا پس از سفر بان کی مون کست اتهامات امنیتی noncompliance

سفارت آمریکا در ابوجا معاون رئیس ماموریت دیوید جوان در انتظار وزیر خارجه آمریکا, جان کری به عنوان او deplanes در آگوست 23, 2016 در نامدی Azikiwe فرودگاه بین المللی در ابوجا, نیجریه پس از ورود برای ملاقات با رئیس جمهور نیجریه Muhummadu Buhari وزیر خارجه جفری Onyeama و فرماندار از این کشور منطقه شمال. [وزارت امور خارجه عکس/ دامنه های عمومی ایالات متحده آمریکا. گرفته شده در آگوست 23, 2016.

در تاریخ 31 ژانویه سال 2020 مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تایید ممنوعیت سفر در شش اضافی کشور: نیجریه و میانمار اریتره و قرقیزستان سودان و تانزانیا.

چهار نفر از شش کشور در آفریقا پیشرو بسیاری از شهروندان و منتقدان به این آخرین سفر بان کی مون یک آفریقا”بان کی مون” شکل “نژادپرستانه” و “بیگانه” منطق است.

آنها پیوستن به سوریه, کره شمالی و ایران و لیبی و سومالی و ونزوئلا و یمن که قرار گرفته اند به بحث ما سفر بان کی مون پس از سال 2017 به طور گسترده ای به عنوان “مسلمان بان کی مون” از آنجا که بسیاری از آنها در کشورهای مسلمان می پردازد.

با استناد به نگرانی های امنیت ملی ایالات متحده به حالت تعلیق مهاجر ویزا برای شهروندان نیجریه و اریتره در حالی که برای سودان و تانزانیا شهروندان دیگر قادر به پیوستن به ما در برنامه ویزای تنوع فرهنگی — این “قرعه کشی” که کمک های مالی کارت سبز به مهاجران به طور خاص از مکان های با تعداد کم در ایالات متحده است.

ممنوعیت آمد و به عنوان یک شگفتی به نیجریه عمده امنیتی و شریک تجاری با آمریکا باعث شهروندان و تحلیلگران به طور یکسان به اعتراض و اندیشیدن این ممنوعیت را تبعیض آمیز طبیعت است.

آمریکا نمی تواند تایید هر گونه قابل اثبات تهدید تروریستی از کشورهای آفریقایی ذکر شده اما آنها توجیه بان کی مون با استناد به نگرانی های امنیتی در مورد “بررسی قابلیت ها و فرآیندهای برای تشخیص اقدام به ورود” تحت فرمان اجرایی 13780 به “حفاظت از کشور از ورود تروریست خارجی” به ما. ممنوعیت مبتنی بر این ارزیابی است که این کشورها باید پیروی نمی با ما معیارهای امنیتی از جمله “تصفیه معیارهای عملکرد” و “اطلاعات-اشتراک گذاری معیار.”

کاخ سفید-با صدور بیانیه ای گفت که دولت با استفاده از سه معیار برای تصمیم بحث برانگیز: 1. “آیا یک دولت خارجی درگیر در هویت قابل اعتماد-شیوه های مدیریت و سهام اطلاعات مربوطه; 2. “آیا یک دولت خارجی سهام امنیت ملی و عمومی-اطلاعات ایمنی; 3. و اینکه آیا یک کشور در غیر این صورت یک تهدید امنیت ملی و یا عمومی-ایمنی خطر است.

در تجدید و محکم پروتکل همه کشورها باید شماره گذرنامه های الکترونیکی برای همه کلاس های اصلی از سفر مدارک و آنها باید گزارش را از دست داده و یا به سرقت رفته گذرنامه به اینترپل در عرض 30 روز در میان دیگر معیارهای عملکرد.

بر اساس این معیار کشورهای ذکر شده در این سفر بان کی مون “منطبق نیست” وقتی که می آید به های مربوط به امنیت اطلاعات و محدودیت اجرا خواهد شد در اثر کامل در فوریه 21 سال 2020.

خطر بالا برای تروریسم است ؟

نیجریه پرجمعیت ترین کشور آفریقا و یکی از قوی ترین اقتصادهای — گفت: آن را تا حدودی “blindsided” سفر بان نیوز به عنوان یک شریک استراتژیک در مبارزه جهانی علیه تروریسم است.

با توجه به اطلاعاتی آمریکا, نیجریه نمی کند “به اندازه کافی به اشتراک گذاری عمومی-ایمنی و مربوط به تروریسم و اطلاعات.” نیجریه نیز تلقی “خطر بالا” از نظر “تروریستی سفر” به ما.

رئیس جمهور Muhamadu Buhari بلافاصله قرار دادن با هم یک کمیته برای بررسی ممنوعیت سفر و آدرس چندین کسری مبنی بر تعهد خود به همکاری با ما به عنوان یک جهانی شریک است.

در واقع نیجریه فقط خریداری 500 میلیون دلار به ارزش 12 ما-یک-29 هواپیما با توجه به وزیر امور خارجه.

در همین حال رئیس جمهور Buhari چهره نقد در خانه به طور فزاینده ای پیچیده و چالش های امنیتی از جمله اعمال تروریستی ادعا شده توسط بوکوحرام, گروه های شبه نظامی پس از سال 2011 است. اما این کشور غرب آفریقا هرگز حمایت تروریسم دولتی.

وزارت امور خارجه ایالات متحده تعیین چهار کشور به عنوان دولت حامی تروریسم: کره شمالی و ایران و سودان و سوریه — از آنجا که آنها “بارها و بارها ارائه پشتیبانی برای اعمال تروریسم بین المللی.” نیجریه است نه یکی از آنها.

کمی جای تعجب است که هیچ یک از تحریم ها رسما تجویز شده توسط کنگره آمریکا بر کشورهای حامی تروریسم و امر به نیجریه.

این حادثه جدا از نیجریه بمب گذار انتحاری عمر فاروق Abdulmutallab که ناموفق تلاش برای منفجر کردن مواد منفجره پلاستیکی در هیئت مدیره پرواز از آمستردام به دیترویت میشیگان در روز کریسمس سال 2009 است که یک مورد در نقطه که در آن نیجریه حمایت کرده است ما در آن مبارزه با تروریسم است.

نیجریه سخت کار می کرد با ما را به ایجاد که Abdulmutallab شد رادیکال در یمن توسط Anwar al العولقی یک رادیکال ما متولد روحانی. بر اساس این همکاری پس از آن رئیس جمهور باراک اوباما دستور داد به ما حمله هواپیماهای بدون سرنشین در سال 2011 که به کشته شدن العولقی در یمن.

و نیجریه به تازگی دستخوش تعمیرات اساسی عمده ای از آن ملی دیجیتال سیستم شناسایی با تمرکز به طور خاص در ramping تا اقدامات امنیتی.

سفر بان کی مون: ‘Height نفرت’

اگر ممنوعیت سفر بود واقعا در مورد جلوگیری تروریست ها به عنوان مدعی ویزای توریستی ممکن است مستحق تر از محدودیت. بسیاری از شهروندان با اشاره به این که ممنوعیت ویزا مهاجر اشاره به مغلوب ساختن پیشی جستن نژادپرستانه دستور کار برای سرکوب مهاجرت از سیاه و قهوه ای کشورها به ما.

با این سفر ممنوعیت نزدیک به یک چهارم از این قاره خواهد بود محدود از مهاجرت به آمریکا. از سال 2017 348,000 نیجریه مهاجران در حال حاضر در زندگی ما, “ساخت, نیجریه بالا زادگاه میان مهاجران آفریقایی در کشور” با توجه به تحقیقات پیو.

در واقع نیجریه که مهاجرت به آمریکا کمک بیش از هر گروه مهاجر به عنوان تحصیل کرده ترین: از سال 2016 حدود شش در 10 نیجریه در آمریکا حدود 59 درصد بود و مدرک لیسانس و یا بالاتر — “سهم تقریبا دو برابر است که از کل جمعیت آمریکا” با توجه به تحقیقات پیو.

حدود 17 درصد از نیجریه مهاجران به آمریکا باید مدرک کارشناسی ارشد در حالی که 4 درصد دکترا. در نتیجه نیجریه مهاجران بالاتر شانس گرفتن شغل خوب.

این netizen به نام نژاد پرستی و ترس است که سوخت تصمیم به شامل نیجریه در این سفر بان کی مون:

و این netizen نیز نامیده می شود ممنوعیت سفر یک “نژادپرستانه سیاست دوره:”

نیجریه در خانه و خارج از کشور برافراشته در برابر ممنوعیت سفر اما تهمت نیز دریافت و با تصویب اعتبار در نیجریه حداقل تا به حال.

هنوز ممنوعیت سفر و دریافت رسمی مقاومت از Buhari دولت با توجه به متعدد استراتژیک روابط است که باید نگه داشته مغلوب ساختن پیشی جستن-Buhari دولت نزدیک است.

آمریکا شرکت های سرمایه گذاری بیش از $1 میلیارد دلار در نیجریه در سال 2018 به تنهایی. تنها چند روز پس از مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد گسترش ممنوعیت سفر دولت آمریکا نیز عودت بیش از $308 stashed در آمریکا توسط یک سابق نیجریه دیکتاتور و اعلام کرد: “یک اضافی از 40 میلیون دلار در کمک های بشر دوستانه” به نیجریه — دیپلماتیک به معنی از اجرای رفتار خوب است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید