نیجریه اعلام کرد ‘وضعیت اضطراری’ در تجاوز و حمله جنسی

سه گانه G: دختران را به عظمت اعضا از لاگوس و Ogun دولت در “محافظت در برابر تجاوز” سمینار در لاگوس فوریه 13, 2016 از طریق کی امید در فلیکر CC BY 4.0.

در ماه ژوئن نیجریه اعلام وضعیت اضطراری در تجاوز به عنف و خشونت جنسی در تمام 36 نیجریه متحده است.

قبل از آن که ماه از فعالان زنان به رهبری گروه های راهپیمایی کردند و با ارسال یادداشتی به نیجریه مجلس نمایندگان خواستار نیجریه به اتخاذ و به درستی پیاده سازی 2015 منع خشونت علیه فرد عمل می کنند (VAPP).

این باعث شد, وحشیانه, تجاوز موارد گزارش شده در ماه مه و ژوئن: برکات Bello مورد تجاوز قرار گرفت و کشته در صفحه اصلی; ورا Uwa Omozuwa کشته شد در کلیسا در شهر بنین در جنوب نیجریه; و 12 سال مورد تجاوز قرار گرفت توسط 11 مرد در Jigawa, شمال نیجریه.

با وجود این دولت جدید اورژانس, فرهنگ تجاوز و مصونیت از مجازات همچنان ادامه دارد ساخت آن را دشوار است برای قربانیان برای نگهداری معتادان خود پاسخگو باشد. یک چهارم زنان و دختران را تجربه تجاوز و یا حمله جنسی قبل از سن 18 سالگی با توجه به سازمان ملل متحد. با این حال وجود دارد کمتر از 80 کل ثبت محکومیت تجاوز در نیجریه.

VAPP تضمین می کند که قربانیان تجاوز و حمله جنسی حق جسمی و روانی امتحانات; عاملان مجرم جنسی یک جرم و جنایت با انگیزه می تواند بین 14 سال و حبس ابد.

تا کنون تنها 17 نیجریه 36 متحده به تصویب رسید VAPP به قوانین ایالتی.

معاون رئیس جمهور Yemi Osinbajo است:

با مشخصات بالا مورد تجاوز به عنف

جدید ترین بالا مشخصات مورد تجاوز به عنف مربوط به محبوب نیجریه نوازنده D’banj است سرد یادآوری است که با وجود وضعیت اضطراری یک فرهنگ تجاوز به عنف همچنان ادامه دارد.

در ژوئن 3, یک زن به نام Seyitan Babatayo ادعا شده در یک پس-حذف توییتر موضوع که هنرمند Oladapo دانیل Oyebanjo شناخته شده به عنوان D’Banj وارد اتاق هتل خود را و تجاوز ،

Seyitan می گوید او تصمیم به رفتن با داستان او چرا که او می خواست به تماس از D’banj در او نفاق او پس از اعلام همبستگی با #NoMeansNo مبارزات انتخاباتی.

D’banj رد این اتهامات و در توئیتر خود نوشت:

در ژوئن 23, Seyitan منتشر شد یک بیانیه رسمی از طریق نمایندگی حقوقی با پایه برای پایان دادن به تجاوز به عنف (STER), جزئیات وحشتناک مصیبت است که به دنبال پس از او رفت و عمومی:

با توجه به بیانیه Seyitan گزارش پرونده به پلیس در ژوئن 6, اما افسران نیست پیگیری پرونده است. در ژوئن 16, اما, Seyitan گفت که او بازداشت و از آپارتمان خود را بدون حکم چهار plainclothed افسران پلیس از آپارتمان او در لاگوس. او بازداشت شد و برای 48 ساعت.

در اطراف این زمان پلیس گفته به دست اورد دسترسی به حساب توییتر خود را. او اتهامی توییتهایی حذف شد و جایگزین با دو توییت جدید: یکی خروج او ادعا می کند و از سوی دیگر ترویج D’banj جدید موسیقی.

پس از او منتشر شد بیانیه شهروندان و وکلا ابراز ناامیدی در نیروی پلیس است. به زودی پس از نیجریه نیروی انتظامی رسما subpoenaed D’Banj و باز مورد بررسی.

وضعیت اضطراری نشان میدهد که پلیس موظف به موارد تجاوز به عنف و گزارش به طور جدی اما زنان باید بازگو حوادث که در آن پلیس — هر دو جنس نر و ماده افسران — اغلب اخراج این موارد سرزنش قربانیان و یا حمله خود را وکیل.

صحبت کردن منجر به خاموش کردن و یا بازداشت

در نیجریه از زنان به طور فزاینده ای تبدیل به تظاهرات و رسانه های اجتماعی callouts به برگزاری عاملان پاسخگو باشد. اما این اقدامات گاهی اوقات می تواند افزایش خطر آسیب رساندن به فعالان کسانی که جرات به صحبت کردن.

در 2019, Fakhrriyyah هاشم ابداع هشتگ #ArewaMeToo, برای, برجسته, جاذبه های داخلی و خشونت مبتنی بر جنسیت در شمال نیجریه است. Arewa است Hausa کلمه “شمالی”. در حالی که زنان به صورت یک طیف وسیعی از خطرات در طول مردسالار نیجریه, خطرات ناشی از زن بودن هستند بزرگ در شمال که در آن دین و collectivism اغلب استفاده می شود به عنوان ابزاری برای ظلم و ستم.

در توییت هاشم اعلام کرد که ابوبکر صادق Aruwa سپس-ویژه مشاور فرماندار Kaduna دولت بود یا تجاوز جنسی, تجاوز های متعدد دختران و زنان است. در میان سیل از توییت ها و پست ها در زیر #ArewaMeToo, Aruwa یکی از بالاترین مشخصات مردان نام در منطقه شمال:

مریم Awaisu یک دوست از هاشم نیز درگیر در جنبش های ادعایی داستان از دختران و زنان از نظر جنسی مورد آزار و اذیت و آزار در شمال نیجریه بسیاری از آنها افراد زیر سن قانونی در دبیرستان.

Awaisu که با استفاده از توییتر با نام “Ice131Queen ایم”:

در پاسخ Aruwa انتشار بیانیه ای از طریق وکلای مدافع و مدعی است که این اتهامات “توهین آمیز تفسیر” خود فرد “الکی و بی اساس اتهامات تجاوز به عنف” از یک لیست از هفت توییتر دسته ذکر شده در این نامه است.

در فوریه 19, 2019, Awaisu دستگیر شد توسط ابوجا واحد نیجریه ویژه ضد سرقت تیم ملی برای دخالت مستقیم در #ArewaMeToo جنبش است. او بنا به گزارش پلیس در پاسخ مستقیم به Aruwa بیانیه.

سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه ای در Awaisu را دفاع افزوده است که ماموران اقدام به نقض حریم خصوصی:

در حالی که دستگیری مریم پلیس در تلاش برای به دست آوردن دسترسی به لپ تاپ و تلفن همراه توسط نیروی این است که به وضوح تلاش برای دسترسی به حساس شواهد او و سایر مدافعان حقوق بشر شده اند جمع آوری به دنبال عدالت برای قربانیان خشونت جنسی.

Awaisu منتشر شد و روز بعد پس از یک تورنت از سخنان و اظهارات از حمایت گروه خواستار آزادی او.

Awaisu دستگیری نشان می دهد یک روند در نیجریه, پلیس طرفداری از مردم با قدرت مالی و موقعیت اجتماعی در هزینه از قربانیان زن.

Awaisu گفت که پلیس اصلاحات حیاتی در گفتگو با صداهای جهانی در تاریخ 16 ژوئن:

ما می خواهم که به آموزش تعیین شده اجرای قانون در چه کار می کند و چه پس از آن وظیفه خود را به تشدید این مسائل است. وجود دارد بنابراین بسیاری از مردم و فعالان برسد بنابراین پلیس باید آموزش داده شود و آنها نیاز به آموزش داده می شود.

سازمان هایی مانند Mayafi ابتکار در حال حاضر فراهم می کند حقوقی و خدمات اجتماعی پشتیبانی از تقریبا در هر شمالی, دولت, ساخت آن را آسان تر برای دختران و زنان به دنبال کمک. اما اجرای قانون باید با برداشتن گام های بیشتر برای نگهداری معتادان پاسخگو باشد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>