جدید تصویری می دهد سرنخ در مورد انگیزه های پشت حملات در شمال موزامبیک

موزامبیک پرسنل ارتش. عکس از استیو ایوانز CC-BY 2.0

برای بیش از دو سالموزامبیک, Cabo Delgado استان مواجه شده است و حملات پی در پی از ناشناس مسلح قرار گرفتند. بیش از 900 نفر کشته شده اند پس از حملات آغاز شد با توجه به درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه (ACLED).

در ماه فوریه, Cabo Delgado استانی دولت منتشر شد گزارش حاکی است که بیش از 150 ، 000 نفر آسیب دیده اند و جنگ است. آخرین حملات صورت گرفت در اواخر ماه مارس و اوایل آوریل سال 2020 و پس از یکی از آنها یک منطقه به طور موقت اشغال شده توسط مهاجمان.

در حالی که این گروه انگیزه های ناشناخته باقی می ماند — هر چند مردم محلی آن را “الشباب” آن شناخته شده نیست و اگر وجود دارد یک اتصال با سومالی را در حمله الشباب گروهی – تصویری منتشر شده در مارس 7 به نظر می رسد به برخی از سرنخ.

ثبت شده در Ntchinga ایجاد کرد, این ویدئو نشان می دهد شورشیان برگزاری یک دولت اسلامی پرچم و یک رهبر خطاب به مردم محلی در Kimwan و Kiswahili زبان های جمع آوری شده به عنوان اگر حضور در یک تجمع.

با توجه به صدای امریکا (VOA) این ویدئو نشان می دهد یک تغییر در استراتژی ظاهرا به دنبال حمایت از مردم محلی.

فردا گزارش داد که این واژه های گفته شده در این ویدئو:

Nós queremos que seja respeitada لی islâmica. Cabo Delgado nos pertence e vamos impor o Estado Islâmico está bem?

Aqui entramos duas vezes, e desta como todos vocês viram, não matamos ninguém e nem destruímos ندا, e, vamos vos deixar em paz.

Se vocês continuarem یک colaborar com o Governo یک denunciar-nos e não seguir o islão, voltaremos uma سوم vez e vamos queimar tudo e مطر todos, deixar isto vazio está bem?

ما می خواهیم قانون اسلامی باید محترم شمرده شود. Cabo Delgado به ما تعلق دارد و ما قصد داریم برای تحمیل دولت اسلامی درست میشه ؟ ؟

ما در اینجا دو بار و این بار به عنوان شما همه شاهد ما کسی را نمی کشد و یا از بین بردن هر چیزی و ما را ترک خواهد کرد شما در صلح

اگر شما همچنان به همکاری با دولت برای محکوم کردن ما و به دنبال اسلام ما را به یک سوم زمان و ما همه چیز را سوزاند و کشتن هر کس در ترک این [محل] خالی درست میشه ؟ ؟

روز پس از این ویدئو را انتشار این حمله تخریب یک کلیسای کاتولیک در منطقه است. پاپ فرانسیس سپس پرسید: برای یک برکت و رحمت برای مردم Cabo Delgado:

در اواخر ماه مارس, عکس از گروه تحمل یک دولت اسلامی پرچم در آنچه به نظر می رسد دولت دفاتر روستای Quissanga گردش به طور گسترده ای در رسانه های اجتماعی (Global Voices به فارسی تلاش کرده است به منظور بررسی نویسندگی و تاریخ عکس, اما نمی تواند):

دولت مرکزی اعلام کرد که این حملات باید متوقف و عاملان باید دستگیر و محکوم به اعدام:

O Governo condena veemente سیستم عامل hediondos e violentos ataques e continuará یک perseguir todos os assassinos, ستاره-os, como está a acontecer, à barra da justiça

دولت به شدت محکوم می شنیع و حملات خشونت آمیز ادامه خواهد داد و به دنبال همه قاتلان آوردن آنها به عدالت

و همچنین حملات وجود دارد که گزارش از ناپدید شدن از روزنامه نگاران. اخیر ناپدید شدن این بود که از رادیو های محلی, مجری, RFI پرتغالی گزارش داد:

De acordo com به عنوان informações رسیدهاید انجام MISA-Moçambique Ibraimo Mbaruco saiu de casa para یک Rádio volta por دس 15,00 horas do dia 7 de Abril اونا curso, onde esteve یک trabalhar até cerca دس 18,00 horas do mesmo dia. O jornalista teria sido sequestrado quando regressava a casa, entre به عنوان 18,00 e 19,00 horas.

Esta instituição مراجعه ainda que momentos antes, Ibraimo Mbaruco teria enviado uma curta mensagem (اس ام اس) یک um dos seus colegas de trabalho, informando que estava کرکدو por militares. A partir desse momento, não mais atendeu às chamadas, embora o seu telefone continuasse یک dar sinal de estar ainda comunicável.

با توجه به اطلاعات از MISA-موزامبیک Ibraimo Mbaruco سمت چپ صفحه اصلی به صورت رادیویی در حدود 15:00 7 آوریل جایی که او مشغول به کار بود تا در مورد 18:00 همان روز. روزنامه نگار شد بنا به گزارش ربوده شده در راه خانه خود را بين 18:00 و 19:00.

MISA-موزامبیک نیز اظهار داشت که لحظاتی قبل از Ibraimo Mbaruco تا به حال با ارسال یک SMS به یک همکار و گفت که او توسط سربازان محاصره. پس از آن او در جواب گفت: هیچ تماس بیشتر اگر چه خود گوشی هنوز هم حاکی از آن متصل شد

در یک گزارش منتشر شده در مارس 13 توسط موسسه اقتصادی و مطالعات اجتماعی (IESE) محقق Sérgio Chichava استدلال می کند که همه چیز نشان می دهد این کشور رو به یک رادیکال اسلامی که می خواهد برای تحمیل قوانین اسلامی.

در حال حاضر تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک تغییرات این گروه رفته از طریق بیش از دو سال و نیم اخیر و دلایل آن انتخاب نظامی برای رسیدن به هدف خود را پس از ابتدا علاقه اقدام غیر خشونت آمیز.

که “دشمن” حمله Cabo Delgado? +می های اخیر #IDeIASn_127 از @schichava ارائه این فرضیه متفاوت از Mozambican دولت در مورد هویت و اهداف این گروه که پس از 5 اکتبر تا سال 2017 شده است با حمله به استان است. در اینجا آن را بخوانید.

به تازگی یک گروه از هنرمندان محلی منتشر شد و یک آهنگ در زبان محلی به تماس برای حملات در استان برای جلوگیری از:

اولین آهنگ من شنیده ام محکومیت حملات در #CaboDelgado. این گروه از Mueda و آواز می خواند در Maconde سواحیلی و پرتغالی.

کر:

چرا آنها ما را بکشند قطع ما مثل جوجه
چرا آنها ما را بکشند چرا که آنها اشتباه ما
آنچه ما انجام می شود؟!

این مرکز برای دموکراسی و توسعه (CDD) برجسته شده است که اگر کنترل اوضاع را از دست داده است یک بحران بزرگ می تواند باعث شود در سراسر منطقه جنوب آفریقا::

Há uma necessidade دا intervenção دا گلشیفته فراهانی (comunidade de países دا África Austral) é que a verdade گلشیفته فراهانی é aquela entidade que todos nós conhecemos, amorfa mas tem que ser mobilizada para intervir aqui.

وجود دارد نیاز به گلشیفته فراهانی (جنوب آفریقا توسعه جامعه) مداخله درست است که گلشیفته فراهانی است که در نهاد همه ما می دانیم آمورف اما آن را به بسیج را به دخالت در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>