گزارش جدید باعث تیره و تار پیش بینی برای ‘قلعه RuNet’

نقشه از Agora و Roskomsvoboda گزارش “آزادی اینترنت 2019: طرح ‘قلعه'” نشان دادن حوادث خاموش شدن ناگهانی اینترنت در سراسر روسیه در سال 2019 (مسکو: 3, اینگوشتیا: 2, بوریاتیا: 1, Archangelsk منطقه: 1, پسکوف منطقه 1.)

سال گذشته مشخص شده بسیاری از نقاط عطف در دولت روسیه مبارزه طولانی برای آوردن اینترنت تحت کنترل است. قوانین تصویب شد در برابر توزیع “خبر جعلی” یا بی احترامی مقامات آنلاین. جریمه شد افزایش در برابر دیجیتال شرکت که حاضر به داشتن اطلاعات در کاربران در خاک روسیه است. یک قانون منتشر شد گسترش مفهوم “عوامل خارجی” به فردی کاربران اینترنت است. تاریخ و زمان آخرین اما نه کم مدتها لایحه یک “حاکمیت اینترنت” در نهایت وارد شده به زور.

برای ده سال در حال اجرا, Agora روسیه حقوقی سازمان و Roskomsvoboda یک سازمان غیر دولتی نظارت بر حقوق دیجیتال در روسیه منتشر کرده اند مشترک گزارش سالانه در مورد وضعیت آزادی اینترنت در روسیه است. خود را در تازه ترین گزارش منتشر شده در فوریه 4, تساوی, برخی نگران نتیجه گیری در مورد آنچه که در فروشگاه برای RuNet در سال به آمده است.

در این گزارش یادداشت های یک افزایش قابل توجهی در تلاش برای قطع ارتباط برخی از مناطق و یا مناطق از اینترنت در زمان درگیری های سیاسی. این توانایی در حالی که مجاز توسط روسیه قانون فدرال در ارتباطات به حال شده است به طور کامل مورد استفاده توسط مقامات در مقیاس بزرگ تا 2019 — دیدم که اینترنت خاموش شدن ناگهانی در Archangelsk منطقه بوریاتیا, اینگوشتیا این پسکوف منطقه و معروف ترین در مسکو در اعتراض به امتناع مقامات به مجوز مستقل نامزدهای اپوزیسیون به اجرا در انتخابات محلی است.

این گزارش همچنین به نقل از یک کاهش قابل توجهی در تعداد تعقیب کیفری برای فعالیت آنلاین: از 384 موارد در سال 2018 به 200 در سال 2019. نویسندگان این ویژگی به جزئی decriminalisation از بحث ماده 282 به این قانون در تحریک به نفرت. بخشی decriminalisation از این عمل منجر به یک اضافی عمل به قانون اداری که تحت مسئولیت کیفری برای تحریک نفرت در حال حاضر تنها رخ می دهد پس از نقض مکرر ظرف یک سال است. در شش ماه اول سال گذشته به تنهایی 158 نفر تحت تعقیب قرار این جدید اداری عمل می کنند. اما نیروی کامل از ماده 282 هنوز هم آورده بودن به خرس به عنوان نشان داده شده مورد مشخصات بالا از وبلاگ نویس ولادیسلاو Sinitsa بود که محکوم به پنج سال زندان در سال گذشته برای توییتر خود نظرات در مورد سرنوشت کودکان از پلیس ضد شورش بودند که مسئول ضرب و شتم معترضان در مسکو. پیگرد قانونی برای فعالیت های آنلاین است که ظاهرا در حال تبدیل شدن بیشتر رایج تاکتیک به مکمل های موجود اعتقادات در برابر مخالفان سیاسی به عنوان نشان داده شده توسط تلاش برای محدود کردن دسترسی به اینترنت به Yegor Zhukov های آزادیخواه و فعال با یک زیر بزرگ در یوتیوب.

بیشتر اداری عمل می کنند که پیامدهای برای RuNet کاربران بود مبهم بیان قانون در برابر بی احترامی به مقامات دولتی و حامل فدرال قدرت آنلاین. در سال 2019 آن را اعمال 78 بار, 44 که به طور خاص نگران بی احترامی زبان در مورد ولادیمیر پوتین.

بدون شک این گزارش اشاره می کند, یکی از بزرگترین تحولات کشور را “حاکمیت اینترنت” درایو. این بسته از قوانین و اصلاحات طراحی شده است اجازه می دهد تا دولت به کنترل دیجیتال زیرساخت در روسیه در زمان بی ثباتی در نتیجه قطع RuNet از بقیه شبکه جهانی است. بر این اساس گزارش نویسندگان پیش بینی یک علامت تشدید فشار بر این شرکت ها و ارائه دهندگان اینترنت خواهد شد که مسئول اجرای به طور فزاینده مطالبات سنگین برای نظارت و DPI بازرسی از تمام ترافیک ورودی. دیجیتال شرکت در حال حاضر موضوع افزایش جریمه برای امتناع از دست داده های کاربر به مقامات روسی نیز موظف تمام دیجیتال دستگاه های فروخته شده در این کشور را با قبل از نصب دولت مصوب نرم افزار.

نویسندگان همچنین لینک این روند به دستگیری الکسی Soldatov یک از چهره های پیشرو در بنیاد RuNet در اتهام تقلب. دادستان او را متهم به ارسال صدها نفر از هزاران نفر از آدرس های IP که قبلا اداره شده توسط یک موسسه تحقیقاتی به خارجی کنترل. با توجه به این که حاکمیت اینترنت درایو نیز مقرر ایجاد یک دامنه ملی سیستم گزارش حدس که بازداشت شد انگیزه Soldatov امتناع به انتقال کنترل .su (برای “اتحاد جماهیر شوروی”) و .rf (برای “فدراسیون روسیه”), از لحاظ تاریخی در کنترل Soldatov اینترنتی بنیاد توسعه به دولت است.

مسدود کردن “نامطلوب” وب سایت ادامه داد: apace. بیش از نه ماه اول سال 2019 روسیه دولت ارتباطات watchdog Roskomnadzor و وزارت امور داخلی هم ذکر شده بیش از 270,000 صفحات وب به عنوان نامطلوب — تقریبا یک سوم بالاتر از مدت مشابه در سال 2018 است. نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که بیشتر 4.74 میلیون صفحات وب در حالی که مسدود شده خود را همراه با آدرس IP در مقامات بلوک لیست. در سال گذشته نیز شاهد یک فینال جلوگیری از پیام های امن خدمات ProtonMail و بیشتر شکست در دولت نبرد طولانی برای محدود کردن دسترسی به ممنوع, خدمات پیام رسانی تلگرام. چندین محبوب سایت های خبری مستقل از جمله Meduza را ایجاد کرد و Batka دا Vy ترانسفورماتور سقوط ناپاک از دولت را تلاش برای محدود کردن اطلاعات آنلاین در مورد مواد مخدر و در دسترس نیست در روسیه در نقاط مختلف است. با این وجود بسیاری از کاربران گزارش دادند که آنها هنوز هم قادر به دسترسی به این وب سایت ها و دیگر منابع مسدود شده از طریق Vpn با وجود دسترسی به آنها به طور رسمی مسدود شده است.

رو به رشد مقدار از قوانین پررنگ اهداف برای کنترل دیجیتال و سنگین انتظارات در حال حاضر قرار داده دیجیتال شرکت را در سال 2020 یک سال سخت برای RuNet. اما نویسندگان نتیجه گیری کرد که در حالی که چشم انداز است تلخ غنی از RuNet کاربران این است که نمی توان دست کم گرفت:

Чиновники постепенно перестают считать ограничение свободы слова исключительной мерой, применяемой в крайних случаях, рассматривая блокировки сайтов, преследование пользователей и ограничение прав российских и зарубежных СМИ как инструмент политической борьбы и способ противостоять Западу в информационной войне. […]

Власти после ряда колебаний несколько лет назад определились с основным вектором политики в отношении российского сегмента интернета — контроль, цензура и изоляция. Конечная цель — создание суверенного интернета наподобие китайско-северокорейского. В ушедшем году для достижения этой цели были приняты ключевые нормативные акты.

Главная интрига заключается в том, насколько удастся реализовать задуманное. Пока подобные инициативы либо даже не стартуют (пакет Яровой о хранении и расшифровке трафика), либо не удаются (блокировка تلگراف запрет криптовалют), либо легко обходятся (многочисленные блокировки сайтов). Как и прежде, пользователи интернета довольно быстро обучаются, подстраиваются под среду, а технологии идут вперед, бесконечно расширяя фронт борьбы с охранителями и усложняя методы противодействия свободному распространению информации.

مقامات به تدریج توقف زمینه محدود کردن آزادی بیان به عنوان استثنایی مرحله گرفته شود در شرایط شدید. بلوک وب سایت های آزار و اذیت کاربران و محدودیت در حقوق روس و خارجی و رسانه ها تبدیل شده اند [به عنوان] ابزار در یک مبارزه سیاسی و ابزاری برای مقابله با غرب در جنگ اطلاعات […]

مقامات پس از چند شک چند سال پیش تعیین کرده اند خود را در مسیر سیاسی در رابطه با بخش روسی اینترنت: کنترل و سانسور و انزوا. هدف نهایی این است که ایجاد یک حاکمیت اینترنت شبیه چینی ها و کره شمالی ، در سال گذشته چندین کلید عمل منتقل شد به منظور رسیدن به این هدف است.

کلید فتنه نهفته در حدی که این طرح را می توان متوجه. در حال حاضر این طرح یا نشده است آغاز شده به صورت جدی (مانند Yarovaya بسته در ذخیره سازی و رمز گشایی ترافیک) شکست خورده (مانند مسدود کردن تلگرام و ممنوعیت cryptocurrencies) و یا به راحتی می توان طفره رفت (مانند بلوک های متعدد از وب سایت است.) آنجا که قبل از کاربران اینترنت به سرعت در حال یادگیری چگونه برای انطباق با محیط جدید در حالی که تکنولوژی می رود به جلو limitlessly گسترش افق برای نبرد علیه مجریان پیچیده روش محدود به جریان آزاد اطلاعات است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

ایندکسر