ملی گرایان در شمال مقدونیه با استفاده از مرز تعطیلی به ایجاد سردرگمی و بی اعتمادی

Screencap از ویدئو زندگی می کنند توسط آلبانیایی ساعت Edi Rama بود که اشتباه در شمال مقدونیه.

این داستان بر اساس گزارش Global Voices به فارسی’ محتوای شریک متا.mk News Agency پروژه مسخ بنیاد. بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

آیا آلبانی نخست وزیر واقعا تنها خوش آمدید قومی آلبانیایی بازدید کنندگان از بالکان همسایه به تازگی دوباره باز کشور ؟ آیا واقعا یونان منع مسافران از نقاط شمال مقدونیه که در آن بزرگ قومی آلبانیایی و رم جمعیت زندگی می کنند از بازدید از?

پاسخ به هر دو این سوالات “نه”است.

اما با تجدید حیات coronavirus موارد هنوز توقیف شمال مقدونیه توریستی فصل گرفتن جریان در کشورهای نزدیک شده اند مورد استفاده قرار گیرد برای دستکاری افکار عمومی با دروغ و باد سمی ناسیونالیسم.

باطل از این دستکاری ادعا — گسترش از طریق رسانه ها و رسانه های اجتماعی — تایید شده است با واقعیت-بررسی انجام شده توسط اتحادیه اروپا-پشتیبانی از تفکر انتقادی برای Mediawise شهروندان همچنین به عنوان شناخته شده Crithink پروژه.

در آن زمان آسیب در حال حاضر انجام شده است اما با دروغ کمک به unnerve مقدونی شهروندان در حال حاضر مضطرب بیش از این قیام COVID-19 مورد در اواخر اردیبهشت و نیمه اول خرداد.

مقدونی تصمیم دولت برای حفظ مرزهای بسته در شمال مقدونیه طرف در آن زمان استفاده شده است پوپولیستی مبلغان به عنوان بهانه ای برای در حال حاضر حزب حاکم به عنوان بی کفایت و مسخر.

این تلاش ها باید به طور معمول در هزینه از اقلیت ها در چند قومی کشور, بیش از حد.

چه آلبانیایی ب. ظ گفت: در واقع

در مه 24, آلبانیایی نخست وزیر ساخته شده Facebook live video اعلام باز شدن از مرزهای این کشور در ژوئن 1. در این ویدئو او همچنین خطاب قومی آلبانی از کشورهای همسایه مشاوره احتیاط و تمرکز حواس در مورد COVID-19.

او گفت که مرزها باز خواهد شد اما با اشاره به سواحل خواهد بود هنوز بسته برای یک زمان و هشدار داد آینده نگر بازدید کنندگان بیش از همه گیر بالقوه “موج دوم.”

شروع از شنبه, ژوئن 1, ما باز خواهد شد زمین های هم مرز با کشورهای همسایه است. برای همه آلبانی بدون توجه به اینکه آیا آنها دارای گذرنامه آلبانی و کوزوو شمال مقدونیه یا مونته نگرو ما ادامه خواهد داد به تماس بر همه شما بدون مکث و بدون استثنا به ناظر. در تاریخ 1 ژوئن مرزها باز خواهد شد اما نه در این سواحل است.

در سراسر مرز در جمهوری شمال مقدونیه (RNM) برخی مقدونی-زبان رسانه ها شروع به انتشار معیوب ترجمه بیانیه ایجاد فوری یک رسوایی است. در تفسیر خود او ادعا می گویند:

Почнувајќи од понеделник, 1 јуни, ќе ги отвориме копнените граници со соседите, односно за Албанците кои живеат во Косово, Македонија и Црна Гора, но граѓаните ги повикуваме да бидат внимателни, вака албанскиот претседател Еди Рама.

“شروع از دوشنبه, ژوئن 1, ما باز خواهد شد زمین های هم مرز با کشورهای همسایه یعنی برای [قومی] آلبانی زندگی می کنند که در کوزوو شمال مقدونیه یا مونته نگرو, اما ما همچنان به تماس بر همه شما را به مراقبت و مواظبت” گفت آلبانیایی رئیس جمهور [sic – او نخست وزیر و نه رئیس جمهور] Edi Rama.

قومی آلبانیایی چهره های عمومی در شمال مقدونیه که دو زبانه هستند در آلبانی و مقدونیه, زبان, سرعت صدا زنگ است که برخی از رسانه ها و سیاستمداران شدن بودند “گمشده در ترجمه”.

روزنامه نگار alessandro grosso Saracini با اشاره به این که معیوب ترجمه حال تغییر موقعیت از علائم نقطه گذاری ساخت قطعات مورد قومی آلبانی بخشی از نشناختهاند.

با وجود این مخالفان سیاسی حزب VMRO-DPMNE بی درنگ با صدور بیانیه ای برداشت غلطی راما و این ادعا که او دعوت تنها قومی آلبانی از کشورهای همسایه به محلی سواحل به استثنای دیگر گروه های قومی.

مقدونی ملی گرایان سعی در چرخش این بیانیه که با عنوان “ضد” از عقب ماندگی و شوونیسم در میان آلبانی و همچنین به عنوان “شکست” و “سیلی” برای RNM دولت است.

یکی از بالا رتبه بندی VMRO-DPMNE نماینده MP Ilija Dimovski, لعنتی “جنون مستقیم از قرن 19” و “تبعیض در زمینه های قومی علیه شهروندان جمهوری مقدونیه”.

مقدونی وزیر خارجه نیکولا دیمیترو و دولت به سرعت retorted که آنها تا به حال دریافت هر گونه اطلاعات از همتایان خود در آلبانی.

یک کولاژ ارائه تصاویری از چند مقاله با اخبار جعلی در مورد یونان و شمال مقدونیه با یک هشدار قرمز “دروغ!”. عکس CriThink.mk با اجازه استفاده می شود.

چند روز بعد از آن بود که یونان را به نوبه خود به چندین جناح راست, رسانه ها در شمال مقدونیه دروغ در مورد مقصد توریستی محبوب در مرز رژیم است.

با استفاده از یک عکس-خرید سند گفته می شود از یونانی وزارت امور خارجه به عنوان ” ضد ” آنها ادعا شده که یونان را منع ورود مقدونی شهروندان از شهرداری که در آن بخش بزرگی از این جمعیت مسلمان هستند (عمدتا در آلبانیایی تبار و قومی جوامع رم بنحوی که این گروه ها به سرزنش برای گسترش این رمان coronavirus).

مقدونی وزارت امور خارجه این ادعا را تکذیب کرد در Facebook, پست, آن خواستار “اخبار نادرست.”

هنگامی که رد کردن این ادعا CriThink اشاره کرد که این امر می تواند بسیار بعید است برای یونان به موضوع سفر از جمله محدودیت تنها مربوط به شهروندان است که زنده در برخی مناطق از آن خواهد بود یک تخلف از ETIAS توافق بین شمال مقدونیه و اتحادیه اروپا است.

برخی از رسانه ها در سوال حذف این مقالات اما بدون صدور یک جمع یا عذرخواهی به خوانندگان خود را.

خارجی تعطیلات ساحل به عنوان طبقه متوسط حق محصور در خشکی و کشورهای بالکان. محدودیت هایی که مانع از این حق مانند COVID-19 مربوط به قفل فراز شده اند بسیار محبوب. پوپولیستی نیروها در منطقه ویژه صربی حزب حاکم شنود گذاشته, ساحل رویاهای برای اهداف سیاسی.

با توجه به این که اطلاعات وارد شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز با بسته شدن این مقاله در 25 ژوئن آلبانی را مستند کرده است 2,114 COVID-19 موارد با 47, مرگ و میر, در حالی که در شمال مقدونیه ذکر شده 5,445 موارد با 259 مرگ و میر. یونان گزارش شده بود 3,310 افراد آلوده و 190 مرگ و میر تا کنون.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>