ناسا برای راه اندازی استادیوم فوتبال به اندازه بادکنک برای مطالعه ستاره

آن را برای تلفن های موبایل مانند چیزی از یک ژول ورن داستان از 1800s: دانشمندان در برنامه ریزی برای ساخت یک بالون به اندازه یک استادیوم فوتبال و ضمیمه یک تلسکوپ به آن شناور آن نزدیک به 25 مایل در قطب جنوب به مطالعه ستاره.

اما داستان علمی-تخیلی نیست. این یک پروژه واقعی است که خواهد شد راه اندازی در سال 2023 نظارت توسط مهندسین ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در جنوب کالیفرنیا.

برنامه ریزی برای راه اندازی در سال 2023 از مکموردو استیشن در قطب جنوب این ماموریت است که به نام ASTHROS (کوتاه اخترفیزیک استراتوسفر تلسکوپ برای بالا طیفی قطعنامه مشاهدات در Submillimeter-طول موج).

محققان را پر از باد کردن یک بادکنک بزرگ ساخته شده از پلاستیک پلی اتیلن — و تنها 2 میلی متر ضخامت — پر کردن آن با هلیوم.

“این در واقع همان مواد به عنوان یک کیسه پلاستیکی در یک سوپر مارکت” گفت: مدیر پروژه خوزه Stiles یک مهندس در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا.

آنها را ضمیمه یک گوندولا به بالون با 900 پا افسار و سپس ارسال آن skyward بیش از تندرا یخ زده قطب جنوب اجازه رانش تا حدود 130,000 پا تقریبا چهار بار به عنوان بالا به عنوان جت تجاری پرواز.

گوندولا پر خواهد شد با ابزار علمی از جمله 2.5 متر رادیو تلسکوپ که شاهد دور از نور مادون قرمز یا نور با طول موج طولانی تر از آنچه که قابل مشاهده برای چشم انسان. آن خواهد بود که بزرگترین تلسکوپ تا به حال قرار دادن بر روی یک بادکنک برای اکتشاف فضا. وزن کل گوندولا و تمام چرخ دنده ها داخل: حدود 5500 پوند تقریبا به وزن یک وانت.

بالن صدا ممکن است مانند یک یادگاری از گذشته است. اما ناسا علمی بالون برنامه عامل شده است به مدت 30 سال در Wallops Flight Facility در ویرجینیا. برنامه راه اندازی حدود ده ماموریت از یک سال و از مکان های سراسر جهان از جمله بیابان.

بالون ماموریت باید هزینه های پایین تر از سنتی ماموریت های فضایی با استفاده از راکت و می توان آنها را برنامه ریزی و اجرا با سرعت بیشتری.

“بالون ماموریت های مانند ASTHROS بالاتر-خطر از ماموریت های فضایی اما عملکرد بالا-پاداش در متوسط هزینه” Siles گفت. “ما با هدف انجام اخترفیزیک مشاهدات است که هرگز تلاش شده است قبل از. این ماموریت هموار کردن راه برای آینده ماموریت های فضایی با آزمایش فن آوری های جدید و ارائه آموزش برای نسل آینده مهندسان و دانشمندان است.”

دانشمندان تصمیم قطب جنوب به دو دلیل اصلی. اول به دلیل جریان هوا بیش از راه دور قاره بالن وجود دارد رانش در یک نسبتا الگوی قابل پیش بینی و ساده تر برای پیگیری و بازیابی از اگر راه اندازی شد از جاهای دیگر است. این ماموریت حدود سه هفته ارسال کردن اطلاعات در زمان واقعی.

دوم قطب جنوب است که به معنای واقعی کلمه در وسط هیچ جا. که مفید است.

“اگر چیزی اتفاق می افتد, شما نمی خواهید برای کشتن هر کسی یا از بین بردن هر چیزی” Siles گفت. “ایمنی مهم است.”

این ماموریت بررسی طول موج های مسدود شده توسط جو زمین با هدف چهار کلید اهداف: دو ستاره تشکیل مناطق در کهکشان راه شیری, کهکشان, کهکشان مسیه 83 و یک ستاره جوان به نام TW Hydrae که در آن سیارات ممکن است تشکیل شود.

هنگامی که کار تمام شده است, دانشمندان برنامه به طور خودکار انتشار گوندولا که ریش بازگشت به قطب جنوب با کمک یک چتر نجات. با استفاده از تکنولوژی GPS آنها آن را پیگیری و سپس یک هلیکوپتر یا هواپیما برای بازیابی آن. بالون خواهد پارگی جلوگیری از تورم و همچنین سقوط به قطب جنوب برای دانشمندان به بهبود می یابند.

همانطور که برای گوندولا حمل بار محققان سعی خواهد کرد به زمان جریان به طوری که آن سرزمین نسبتا نزدیک به مکموردو استیشن. اما برخی از این مکان نهایی است تا به سرنوشت.

“ما نمی توانیم راهنمای آن” گفت: Siles. “ما برای پیش بینی که در آن است رفتن به زمین بر باد.”

سحابی کارینا یک منطقه تشکیل ستاره در کهکشان راه شیری است که در میان چهار علم هدف است که دانشمندان قصد مشاهده با ASTHROS ارتفاع بالا بالون ماموریت. (Credit: NASA, ESA, N. Smith (دانشگاه کالیفرنیا, برکلی) et al., the Hubble Heritage Team (STScI/AURA)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>