موزامبیک می شود خلاق با دست anti-virus دنده

پارچه ماسک قابل استفاده مجدد تجهیزات حفاظتی و سنتی حمام برای از بین بردن علائم جزئی — اینها برخی از راه حل های پیدا شده توسط Mozambican مقامات و شهروندان به عنوان موارد COVID-19 ادامه به کوه در بسته های پول در کشور است.

شده اند وجود دارد از 80 مورد از COVID-19 تایید در موزامبیک تا کنون با توجه به وزارت بهداشت و مرگ و میر. هفتاد و دو تا از این موارد نتیجه جامعه انتقال در حالی که 57 در استان های شمالی از Cabo Delgado کشور کانون بیماری. نوزده بیماران بهبود یافته اند تا به امروز.

با توجه به سیستم بهداشت و درمان را محدود تست ظرفیت تعداد کسانی که بعید به منعکس کننده واقعیت است. یکs از آوریل 4 کشور از 30 میلیون تا به حال انجام شده تنها 2,589 آزمون توسط موزامبیک موسسه ملی بهداشت ،

به عنوان با دیگر کشورهای در حال توسعه موزامبیک نظام سلامت دچار کمبود تجهیزات ضروری مانند هواکش — وجود دارد تنها 35 در کل کشور است.

مقامات هستند و بنابراین تلاش برای تاخیر در اوج بیماری است که برخی از مدل های برآورد آمار تا اواسط سال تا ژانویه یا فوریه سال 2021 به طوری که خدمات سلامت به اندازه کافی زمان برای جمع آوری منابع و بهبود درک خود را از این بیماری است.

در ضمن تیوی دولت با اعلام وضعیت اضطراری و در ابتدا به تصویب رسید برخی از اقدامات شدید مانند ممنوعیت محبوب موتور سیکلت و تاکسی. اما پس از تظاهرات خشونت آمیز در برابر اقدامات توسط رانندگان تاکسی مقامات کوتاه آمد و آرام سیاست اجازه می دهد موتور سیکلت و تاکسی به کار در شرایط که رانندگان و مسافران پوشیدن ماسک. ماسک نیز ساخته شد واجب در تمام حمل و نقل عمومی.

اما با واقعی فولاد ماسک برای فروش بین 50 و 100 meticais (تقریبا 1 دلار در هر) آنها غیر قابل دسترس به یک اکثریت Mozambicans.

بداهه ماسک از یک بطری پلاستیکی در موزامبیک – Jornal da Noite, مارس 14.

دولت سپس به مردم توصیه می شود برای ایجاد ماسک های خانگی با استفاده از capulanas سنتی Mozambican پارچه به طور کلی پوشیده شده توسط زنان و دیگر مواد به راحتی در دسترس.

اما مقامات را ساخته اند هیچ برنامه ای برای کمک به این صندوق در خانه تولید و وعده داده شده برای توزیع تنها 12,000 ماسک های دست ساز – معادل یک ماسک برای هر 2500 نفر رسید.

مرکز دموکراسی و توسعهیک توسعه محلی سازمان, انتقاد از دولت رویکرد:

A verdade é que mais uma vez, o governo impõe medidas restritivas sem criar یک logística necessária para o seu cumprimento efectivo por parte da população.

روشن است که دوباره دولت است

اعمال اقدامات محدود کننده بدون فکر کردن در مورد تدارکات لازم برای آن موثر تصویب توسط شهروندان است.

در ضمن Centro de Integridade Pública (CIP), محلی و سازمان های غیر دولتی, شروع توزیع رایگان ماسک های خانگی به بازار محلی کارگران در علاوه بر این به بالا بردن سطح آگاهی از اهمیت خود را.

با توجه به فرانسه, lusophone رسانه سازمان Agência Lusa CIP ماسک ساخته شده از capulana و اندود شده با رسمی پارچه پنبه ای است که دارای ظرفیت خوب برای فیلتر کردن ذرات هوا.

یک تصویر از یک ماسک ساخته شده با capulana (محلی پارچه) در موزامبیک. عکس توسط Centro de Integridade Pública منتشر شده با مجوز.

یکبار مصرف مواد می شود لباس های حفاظتی برای حرفه ای پزشکی

بهداشت حرفه ای نیز تحت تاثیر کمبود تجهیزات حفاظتی. به اطراف این گروه از پزشکان از کشور بهترین بیمارستان ثانیهospital Central de ماپوتوباید متوسل به ساخت لباس و کلاه و ماسک و پوشش های محافظ برای کفش و چکمه.

با توجه به این بیمارستان تولید این تجهیزات است که تنها ممکن است با تشکر از مشارکت کارکنان با اتصالات در خیاطی صنعت.

اسپرا-se se com استه مواد د protecção فردی haja redução considerável دوس riscos د contaminação یک que o pessoal médico está sujeito.

ما امیدواریم که که این تجهیزات حفاظت شخصی قابل توجهی کاهش خطرات آلودگی که کادر پزشکی در معرض هستند.

تجهیزات می تواند سترون پس از آن می توان بیش از یک بار است و همچنین ارزان برای تولید است.

حمام بخار برای کاهش COVID-19 علائم

در مصاحبه با Mozambican تلویزیونی وزیر بهداشت Armindo Tiago توصیه می شود بخار حمام برای از بین بردن علائم جزئی از COVID-19 برای هم بودن.

حمام بخار در حال تمرین مشترک در موزامبیک و شامل استنشاق بخارات از مخلوطی از گیاهان و یا گیاهان دارویی — معمولا اکالیپتوس و برگ گواوا در آب جوش. برگ مخلوط شده در یک حوضه و فرد مصرف داخل را پوشش می دهد خود را با یک پتو برای چند دقیقه و تنفس عمیق.

به عنوان نشان داده شده توسط Verdade, روزنامه, برگ مورد استفاده برای ایجاد فوق حمام بخار در حال حاضر در دسترس برای فروش در شهرستانها مختلف در سراسر کشور با قیمت 50 meticais (کمتر از 1 دلار):

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>