میتروویسا راک مدرسه متحد جوان آلبانی تبارها و صرب در یک تفکیک کوزوو شهرستان

عملکرد گروه Moonage در سال 2019 اسکوپیه مدرسه تابستانی کنسرت. (منبع: شمال کوزوو راک, مدرسه, Facebook صفحه)

این داستان توسط خوزه Carpintero ملینا در اصل منتشر شد در بالکان Diskurs یک پروژه از بعد از جنگ (مرکز تحقیقات PCRC). یک نسخه ویرایش شده چاپ توسط Global Voices به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

میتروویسا یا Kosovska شمال کوزوو در صربستان و شید در آلبانیایی یک شهرستان در شمال کوزوو در نزدیکی مرز صربستان. آن است که ساکنان هر دو گروه قومی: آلبانی تبارها و صرب که در دو متمایز مناطق جنوبی و شمالی واقع شده و در طرف مقابل از Ibar رودخانه. این منطقه از جمله پل بر روی رودخانه شده است یک نقطه داغ برای اینتر-قومی حوادث اغلب باعث بحران و مؤثر بر ثبات بالکان. تنش سیاسی مربوط به کشور همسایه صربستان به رسمیت شناختن استقلال کوزوو شده است در هم تنیده با منافع مافیای محلی است که با استفاده از منطقه مرزی برای مقیاس بزرگ قاچاق عملیات. در سال 2018 متوسط محلی صرب سیاستمدار الیور Ivanović که ترویج ادغام قومی صرب در کوزوو موسسات ترور شد در مقابل دفتر خود در شمال کوزوو ، متهمان هنوز هم در بزرگ است.

بین المللی مداخلات در بالکان که شامل بودجه کافی برای پیشگیری از درگیری و آشتی فعالیت را وادار وسیع ‘صنعت’ جامعه مدنی طرح. با این حال به طور معمول در معرض بین المللی بودجه و یا در جهت دهنده اولویت ها و تمرکز بر ایجاد ظرفیت برای رشد در جهان از کمک های مالی. جای تعجب نیست دهنده حمایت سازمان ها اغلب درک شده به عنوان “عوامل خارجی” و/یا به نمایندگی از یک گروه قومی خاص که مانع بالقوه خود نقش به عنوان بازیگران برای کار و پل تقسیم جوامع است.

در میان چند ابتکارات مدنی که موفق شده اند در تبدیل خود را به محبوب است که مراکز رشد و گسترش بر تقاضا از شهروندان از گروه های مختلف قومی است که در شمال کوزوو راک مدرسه. از آن آغاز شده به عنوان یک نمونه در سطح بین المللی با حمایت پروژه در سال 2008 و مستقل شد NGO در سال 2012 به لطف کمک های مالی از وزارت امور خارجه هلند.

علاوه بر این کار در یک شهر مشخص با اختلافات عمیق – فضاهای جداگانه, دولت, خدمات, خطوط تلفن, مدارس و ارز و همچنین گاه به گاه موارد خشونت –آسان نبوده است. با توجه به Dren Puka مدیر تحقیقات در کوزوو جامعه مدنی پایه جمعی بخش مطرح روشن از محدودیت های رایج مدنی:

یکی از ویژگی های اصلی است که تعریف میتروویسا عدم وجود امید… هنگامی که شما در بازگشت به خانه پس از شرکت در یک فعالیت شما هستند احاطه شده توسط ترس است که استفاده می شود به نگه داشتن شهر جدا شده است.

وندی Hassler-جنگل برنامه مدیر و نماینده منطقه ای هلندی بنیاد نوازندگان بدون مرز و یکی از خارجی بنیانگذاران این مدرسه موافق:

مشغول به کار در یک محل که در آن مردم می توانند حتی دیدار روی حیله و تزویر است. من به این درک رسیدم که مردم در دو طرف شمال کوزوو واقعا نمی دانم هر چیزی در مورد هر یک از دیگر.

برخی مشترک بین قومی فعالیت های شمال کوزوو سنگ در مدرسه برای اولین بار صورت گرفت در اسکوپیه پایتخت همسایه شمال مقدونیه به عنوان امن و در یک راه ‘زمین بی طرف” که در آن بچه ها که معمولا نمی سرمایه گذاری در سمت دیگر رودخانه در شهر خود احساس امن برای ارتباط برقرار کردن با همسالان خود از جامعه دیگر.

با وجود چنین موانع مدرسه به تدریج موفق شد در گرد هم آوردن آلبانی تبارها و صرب که به ندرت متقابل به یک دیگر طرف از شهرستان برای ایجاد موسیقی است. پس از تاسیس آن از 12 سال پیش که مدرسه می تواند به رخ کشیدن از میزبانی حدود 1,300 دانش آموزان ایجاد 49 چند قومی گروههای سازماندهی متعدد و با حضور در کنسرت و حفظ پایدار برنامه – همه در حالی که با بهره گیری از محبوبیت چند قومی hub در کوزوو و فراتر از آن. در سال 2019 به تنهایی 112 دانش آموزان شرکت کننده در 1,782 فتح کرد گرفته شد کسب مهارت های درس و 179 باند جلسات مربیگری. 10 مخلوط باند انجام شده 96 تمرینات و 13 کنسرت ها در شمال و جنوب میتروویسا, Prishtina, Leposavic, Alabama, Novo Selo, Skopje و بلگراد.

مفید گذشته و متعالی قدرت موسیقی

مدرسه تاسیس شد و تحت شعار “ما بازگرداندن میتروویسا افتخار موسیقی میراث با هم” connoting غنی حتی اگر اغلب فراموش شده گذشته زمانی که میتروویسا بود چند فرهنگی hub با فرهنگی غنی ، ترویج یک تمرکز خاص – علاقه به موسیقی راک – سازمان درخواست تجدید نظر به سلیقه فرد از نوجوانان از جوامع مختلف و تاکید بر احترام متقابل و تحمل و نه از جمعی از لینک کلیک کنید.

این تمرکز ترجمه را به طیف وسیعی از فعالیت های جذاب – روزانه درس آموزش هفته کارگاه های آموزشی و کنسرت و همچنین این فرصت را به ایجاد گروه های موسیقی که به طور معمول شامل انواع تأثیرات توسط اعضای جوامع مختلف متفاوت است. پس 2015, مدرسه است که به کمک آن مخلوط باند ضبط آهنگ های خود را و راه اندازی تمرینات در سالن های مشترک در سراسر هر دو شمال و جنوب کوزوو توسعه که غیر قابل تصور بود که این مدرسه در سال 2008 ایجاد شد. Hassler-جنگل توضیح می دهد که قدرت از موسیقی به فراتر از تفرقه سیاست:

هنگامی که شما در محل دو نفر در یک گروه با هم و سپس شما به طور ناگهانی Jelena خواننده با Dren گیتاریست نوشتن یک آهنگ جدید است که هیچ ربطی به سیاست است. آنها فراتر از آن است.

میتروویسا راک گروه موسیقی مدرسه مجاورت معدن در تمرین استودیو. (عکس: اندی Aitchison)

در واقع مدرسه کمک کرده است برای ایجاد یک فضای اعتماد و حتی دوستی بین شرکت کنندگان آن و فراتر از آن. با توجه به یکی از مدرسه های محلی و مدیران Milizza:

در طول زمان شما دیدن دانش آموزانی که واقعا متصل به دوستی قوی…[اما] آن زمان ما در یک مدت زمان طولانی برای رسیدن به جایی که ما در حال حاضر.

از خنثی محلی در محل ملاقات

با توجه به اینکه امنیت یکی از عمده نگرانی به میتروویسا شهروندان آشکار است که این مدرسه از تلاش برای ایجاد یک محیط امن و مناسب فضایی که در آن اعضای جوامع مختلف با هم می آیند برای ایجاد موسیقی است.

[در ابتدا] ما در بر داشت محل زیرزمین مرکز فرهنگی است که بلافاصله در کنار پل اصلی… ما امیدوار است که جوانان را از دو طرف می آیند وجود دارد به صورت درس موسیقی. اما این ساده لوحانه. مردم در شمال کوزوو نمی عبور از پل به خصوص برای چیزی مانند درس موسیقی.

این سازمان پس از آن تصمیم به دعوت از نوازندگان جوان برای حضور در یک مدرسه تابستانی در اسکوپیه شمال مقدونیه که در آن افراد جوان از جوامع مختلف آزاد بودند برای دیدار با, فرم, گروههای تمرین و در نهایت انجام یک کنسرت با هم. پس از بازگشت خود به شمال کوزوو دانش آموزان خواست برای یک محل ملاقات در شهر خود. Hassler-جنگل را به یاد می آورد:

هنگامی که بچه ها برگشتم به میتروویسا آنها خواستار یک مدرسه در شهر خود. ما پس از آن تصمیم به بازسازی این پروژه است. یکی [مدرسه] در هر طرف اما جایی که ما بچه ها با هم به صورت منظم تابستان مدارس, آموزش, هفته, و تورهای.

و در نتیجه دو شاخه متولد شدند – یکی در شمال و یکی در جنوب.

عملکرد گروه آهسته Molow در سال 2019 اسکوپیه مدرسه تابستانی کنسرت. (منبع: شمال کوزوو راک, مدرسه, Facebook صفحه)

شکل مخلوط, محلی و بین المللی مدیریت نیز فعال این پروژه برای پیشبرد اجازه می دهد برای حساسیت به پیچیدگی های خاص محلی وضعیت در حالی که همچنین ارائه یک فاصله کافی از آن است.

در سنگ ما همیشه به حال یک هسته مدیریت تیم متشکل از یک محلی از هر طرف به علاوه یک بین المللی برای حمایت از یک مخلوط تیم محلی معلمان است. بنابراین ما نگه داشتن یکدیگر در تعادل است.

تحریک تقاضای داخلی, اما, گرفته مقدار زیادی از زمان و صبر است. سازمان در ادامه به مدیریت حمل و نقل امن برای شرکت کنندگان از یک قسمت از این شهر به دیگر اما با گذشت زمان بیشتر و بیشتر دانش آموزان شروع به سازماندهی حمل و نقل خود را و یا حتی ترجیح می دهند پیاده روی است که نشانه روشنی از رشد اینتر-اتصال و اعتماد است. دانش آموزان نیز تبدیل به اعتماد به نفس بیشتری در تبلیغات خود فعالیت های مشترک, آهنگ ها و کنسرت ها در رسانه های اجتماعی یک تغییر رادیکال از چند سال پیش زمانی که چنین ارتقاء آمد با ترس از عکس العمل.

محلی به عنوان مدیر Milizza یادداشت

هنگامی که ما به پایان رسید تا داشتن یک کنسرت در شمال کوزوو در سال گذشته همه شرکت کردند. راستش من خودم کمی شگفت زده کرد به خصوص وقتی که من تو را دیدم که چگونه حمایت پدر و مادر بودند….سخت ترین کار این است که به آرامی ادامه و اطراف چوب. نه به انتظار نتایج سریع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>