Milan Kundera اول چک بیوگرافی: یکی دیگر از مکان پانسمان کردن در میهن ؟

از چپ به راست: Kundera کار در ترکیه اولین Kundera بیوگرافی در چک توسط Jan Novák و Kundera کار در چینی. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه

در سال 91, چک-فرانسوی نویسنده Milan Kundera برخوردار وضعیت فرقه ای در میان میلیون ها نفر از خوانندگان در سراسر جهان. اما در جمهوری چک, این نویسنده است که عمدتا نادیده گرفته شده و اغلب متهم scorning کشور خود و داشتن همکاری با کمونیست دوران دولت امنیتی است. اولین و غیر مجاز, چک, بیوگرافی, فقط منتشر شد در چک در اواخر ماه ژوئن راهاندازی یک بحث ملی مورد بحث شخصیت.

اسطوره Milan Kundera

Portrait of Milan Kundera توسط Elisa کابوت است که تحت مجوز CC BY-SA 3.0

Milan Kundera است که اغلب به عنوان قرن 20 اروپای مرکزی نویسنده ضرورتا: او در چکسلواکی, با تجربه جنگ جهانی دوم پیوست, حزب کمونیست مطالعه ادبیات و سینما تایید ایدئولوژی کمونیسم اما بعدها سرخورده با آن و در نهایت فرار به فرانسه — کشوری که او یک شهروند در سال 1981.

آثار او شامل 10 رمان و مجموعه داستان کوتاه و چهار نمایشنامه و بسیاری از مقالات به عنوان به خوبی به عنوان شعر. در حالی که او شروع به نوشتن در او به تدریج معطوف به فرانسه در تبعید و نظر خود را یک نویسنده در حال حاضر.

Kundera معراج در غرب شد ستارگان: ادبی نقد و بررسی موضوع از سال 1985 رمان نویس و منتقد ادبی اولگا کارلایل نمی دریغ به نوشتن:

در 1980s, Milan Kundera انجام داده است برای مادری خود چکسلواکی چه گابریل گارسیا مارکز را برای آمریکای لاتین در دهه های 1960 و سولژنیتسین را برای روسیه در 1970s. او به ارمغان آورده است اروپا شرقی به توجه غرب به خواندن و او انجام داده است تا با بینش است که جهانی هستند در درخواست تجدید نظر خود را.

یکی از معروف ترین رمان “سبکی غیر قابل تحمل بودن” (Nesnesitelná lehkost bytí) مذاکرات در مورد یک مرد زن پرست و بسیاری از عشق-داستان و بازتابی در روابط و تمایلات جنسی. همچنین اشاره 1968 اشغال چکسلواکی توسط نیروهای شوروی و پس از آن Kundera ترک کشور خود و به دنبال پناهندگی در فرانسه در سال 1975.

این کتاب ساخته شده را به یک فیلم در سال 1988 توسط ما مدیر فیلیپ کافمن بیشتر propeling Kundera نسبت به شهرت جهانی:

Kundera رسیده مخاطبان جهانی از طریق تعداد بی شماری از ترجمه در بیش از 40 زبان و در او ذکر شده است توسط بسیاری از نویسندگان موفق به عنوان الهام بخش برای کار خود را. او همچنین نامزد دریافت جایزه شده است برای سال های بسیاری به عنوان یک جایزه نوبل نامزد در ادبیات.

اما وجود دارد یک کشور که در آن Kundera است به دور از رسمیت شناخته شده به عنوان یک کلید ادبی شکل: جمهوری چک

هیچ یک پیامبر است, در کشور

از لحظه ای که او شروع به نوشتن در فرانسه در سال 1975 Kundera فاصله خود را از چکسلواکی. و در حالی که بسیاری چک تبعید نویسندگان بازگشت — حداقل به بازدید از زمانی که کمونیسم در سال 1989 به پایان رسید — Kundera منتظر ماند تا 1996 به پرداخت مراجعه کنید.

از آن پس او همواره برای بازدید از کشور ناشناس و شناخته شده است برای امتناع از مصاحبه های رسانه ای. او همچنین مسدود شده و یا تاخیر در انتشار کتاب خود را در چک. معروف رمان “زندگی جای دیگر” برای اولین بار منتشر شده در چک در سال 2016 43 سال پس از آن منتشر شد در فرانسه.

ژان-دومینیک Birerre نویسنده اولین بیوگرافی در فرانسه منتشر شده در سال 2019 توضیح می دهد که در یک مصاحبه او به چک رادیو پراگ بین المللی در آوریل 2019 چه بیشتر چک مشاهده Kundera:

J’ai l’impression qu’une partie des Tchèques des intellectuels entre autres, lui reprochent premièrement پسر دو پاس communiste et deuxièmement, le fait d’être فیلم نامرئی, même après la انقلاب de پوست : de ne participer à rien…alors qu’il aurait pu être un grand homme dans پسر می پردازد.

من تحت این تصور که برخی از مردم چک از جمله روشنفکران سرزنش او برای اولین بار خود را کمونیست گذشته و در مرحله دوم برای اینکه به طور کامل نامرئی حتی پس از انقلاب مخملی: که او را در هر چیزی…حتی اگر او می توانست رقم مهمی را در کشور خود.

Kundera اظهارات و نگرش را تقویت کلیشه به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از در جمهوری چک است که تبعیدیان “تا به حال آن را آسان” را به عنوان آنها را مجبور به تحمل سال ها از سانسور و کمبود کالاهای اساسی, سفر, ممنوع تحت کمونیسم.

اما ضربه اصلی به Kundera تصویر در جمهوری چک در آمد در ماه نوامبر سال 2008 زمانی که با نفوذ ترین هفتگی Respekt آمد تا با یک جای پر شور اما خوب تحقیق مقاله گفت: آن را تا به حال اثبات این که Kundera همکاری با دولت چکسلواکی, امنیت, گزارش منتقدان این رژیم است.

اخبار ایجاد یک رسوایی بین المللی با چندین جایزه نوبل برندگان افشاگری در این مقاله به عنوان یک کمپین نفرت علیه Kundera که رد این اتهامات اما حاضر به ارائه توضیحات و انتخاب به شکایت خروجی رسانه ها.

Witch-شکار فاز دو ؟

از دو سال گذشته پرسیده بحث در اطراف Kundera. در اواخر 2019, Kundera دعوت به پاریس, تخت, چک نخست وزیر Andrej Babiš است که به طور گسترده ای به عنوان یک فاسد رقم تحت بررسی برای سال توسط اتحادیه اروپا در اتهامات از تضاد منافع و اختلاس از وجوه اروپا.

به زودی پس از این دیدار Kundera داده شد چک تابعیت داشتن خود را از دست داده چکسلواکی سابق شهروندی در سال 1979 توسط دستور مقامات کمونیست در پراگ.

در حالی که اکثر مردم موافق Kundera سزاوار برای به دست آوردن یک چک پاسپورت شرایطی که تحت آن این بود زمانی رخ داد یکی دیگر از ضربه به تصویر عمومی در کشور پس از Babiš بوده است و یک عامل از چکسلواکی دولت امنیتی است.

من خوشحالم که من در آغاز این [دادن چک تابعیت به Kundera] یک سال پیش و من ارزش این واقعیت است که من قادر به انجام آن است.

انتشار در تاریخ 26 ژوئن از اولین بیوگرافی در چک نوشته شده توسط Jan Novák و به نام “Kundera چسکی život یک دبا” (Kundera: یک چک زندگی در آن دوره) را پوشش می دهد و نویسنده زندگی تا سال 1975 زمانی که او هنوز هم زندگی در چکسلواکی. طبعا این کتاب یک احساس. کتاب از نظر ادبی منتقدان و رسانه ها در حال حاضر وزن در آن مجادلات.

Novák که خود زندگی در تبعید در شیکاگو برای بسیاری از سال و چهار سال را صرف تحقیق در کتاب خود به 25 دقیقه طولانی مصاحبه تصویری به اینترنت تلویزیون کانال DVTV در ژوئن 26, که در آن او را متهم Kundera از “دروغ گفتن در مورد بیوگرافی خود” و خود را “قربانی” هنگامی که او در واقع یک ذینفع از سیستم کمونیستی. Novák هرگز ملاقات با Kundera در طول کار خود را در کتاب.

Kundera هرگز تکذیب کرد به اعتقاد او در کمونیسم: در سال 1954 او نوشت: یک شعر بلند “Poslední سرگرد” (آخر مارس) ستایش کمونیست قهرمان ژولیوس Fučík. در سال 1963 او همچنین اهدا شد Klement Gottwald دولت جایزه برای بازی های خود را “صاحب کلید” (Majitelé klíčů). در آن زمان تنها وفادار ترین هنرمندان انتخاب شدند این جایزه عالی. اما Kundera است پس فاصله خود را از کسانی که کار می کند و اشاره می کند و نه آنها را در فهرست خود را از کتاب های منتشر شده.

پاول Kosatík عمده مقاله نویس و کارشناس در چک هویت در واکنش به Novák کتاب در تاریخ 17 ژوئن در Facebook:

Z víceméně stejných zdrojů jsem vyčetl něco úplně jiného než Novák, což je normální آل proč musí mít černobílý hnojomet 900 رستوران ع, jsem nepochopil. Ta kniha je tou monotónností تا komická: kdykoli se má nějak vysvětlit nějaký další Kunderův čin, Novák vybere vysvětlení padoušské. Když mě někdo štve (protože tohle je téma Novákovy knihy), proč به nestačí říct jednou větou?.Proč hned tzv. literatura.

من به عنوان خوانده شده تقریبا همان منابع و اما نتیجه گیری من این است که بسیار متفاوت از یکی درباره Novák که طبیعی است اما من نمی فهمم چرا این خرمن کوبی نیاز به 900-صفحات طولانی است. این کتاب بسیار یکنواخت آن می شود خنده دار: هر زمان که او نیاز به توضیح یک عمل توسط Kundera, Novák انتخاب به رنگ او به عنوان یک تبه کار. وقتی که من عصبانی هستم کسی (از آنجا که این موضوع از Novák کتاب) نیست یک جمله به اندازه کافی به آن را می گویند? چرا نوشتن یک اصطلاح کتاب.

در Týdeník اکو Ondřej Štindl نوشت: یک مقاله طولانی “Další کلو bitvy o Kunderu” (دور بعدی در نبرد Kundera):

Optimista může chovat naději že jednou zdejší debata o Milanu Kunderovi překoná tu mnoho اجازه trvající neurotickou fázi. Také je možné že čas střetů یک slovních válek vystřídá دبا zapomnění یک lhostejnosti. Bylo به hořké یک groteskní, svým způsobem من docela kunderovské.

خوش می تواند هنوز هم امیدوارم که وجود خواهد داشت زمان هنگامی که بحث در اطراف Milan Kundera آن غلبه خواهد کرد طولانی مدت عصبی فاز. همچنین ممکن است که زمان درگیری و جنگ از کلمات خواهد شد و پس از یک زمان از فراموشی و بی تفاوتی. این خواهد بود تلخ و عجیب و غریب, در نتیجه, در راه خود را بسیار Kundera مانند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>