رفتن به نوشته‌ها

Milada Horáková: 70 سال بعد از او شاهد محاکمه و اعدام چک را در خود منعکس کمونیست گذشته

زیادی بیلبورد نمایندگی Milada Horáková و یک شعار در زیر مطلب “Zavražděna komunisty” (قتل توسط کمونیست ها) در میدان قدیمی شهر پراگ. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

ژوئن 27, علامت یک تاریخ خاص در جمهوری چک: روز یادبود برای قربانیان رژیم کمونیستی (دن památky obětí komunistického režimu).

در این سال آن را گرامی با نیروی خاص چون دقیقا 70 سال پیش در روز 27 ژوئن سال 1950 Milada Horáková یک وکیل سیاستمدار و مقاوم در برابر نازی ها به دار آویخته شد همراه با دیگران پس از محاکمه در تحت دستور جوزف استالین دیکتاتور شوروی.

روز یادبود افتتاح شد در سال 2003 با تاریخ انتخاب شده به حافظه Milada Horáková.

فمینیست مقاوم در برابر بازمانده

کمیک منتشر شده در سال 2020 به مناسبت سالگرد 70 از Milada Horáková مرگ توسط Zdeněk Ležák و Štěpánka Jislová. عکس توسط Filip Noubel مورد استفاده با اجازه.

Milada Horáková بیوگرافی بار خوانده شده مانند یک فیلم هالیوودی: او متولد شد و در سال 1901 که در آن زمان هنوز اتریش مجارستانی امپراتوری هابسبورگ به یک خانواده طبقه متوسط. او موفق به مطالعه قانون در زمانی که تعداد بسیار کمی از زنان انجام شد و فعال در رهایی زنان جنبش.

چکسلواکی که ظهور در سال 1918 از امپراتوری هابسبورگ اجازه زنان رای به عنوان اوایل به عنوان سال 1920 جلوتر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی با تشکر از سناتور Františka Plamínková بنیانگذار زنان شورای ملی برای آنها Horáková شروع به کار در سال 1924.

از سال 1927 او در رفاه اجتماعی و بخش ترویج اصلاحات با هدف برابری جنسیتی. در طول جنگ جهانی دوم او وارد جنبش مقاومت در برابر نازی ها همراه با شوهرش اما هر دو بازداشت شدند و در ماه اوت 1941.

Horáková که صرف چهار سال در اردوگاه ها و زندان موفق به نشان دادن خودش در خود او را محاکمه و به همین دلیل مجازات مرگ اجتناب شود. او به کار خود بازگشت و در سال 1945 و توافق به اجرا به عنوان یک عضو از مجلس برای چک حزب سوسیالیست ملی. او به سرعت تبدیل شد به یک هدف کمونیستها برای او صریح انتقاد از دستور کار خود را برای جلوگیری دموکراتیک آزادی در پس از جنگ چکسلواکی.

او در نهایت دستگیر و در تاریخ 27 سپتامبر سال 1949 به همراه شوهرش و دیگران و به اتهام خیانت در ژوئن 1950 در یک محاکمه شم که بود به نشان می دهد که رژیم نمی خواهد در هر چیزی — از جمله صدور حکم به مرگ — برای تحمیل سیاست های خود را با تحمل صفر برای کوچکترین انتقاد. محاکمه شد و اسکریپت های مشابه تقلید از عدالت در حال حاضر انجام شده در اتحاد جماهیر شوروی.

او به نهایی سخنرانی در تاریخ 8 ژوئن سال 1950 در آزمایشی که در آن او رد اتهام خیانت با اراده قوی. در اینجا این است که یک بخش از سخنرانی او در این فیلم در چک:

در نهایت او محکوم به مرگ است. در ژوئن 27, او داده شد 20 دقیقه برای دیدن خواهر و دختر خود را قبل از او به دار آویخته شد. او پاک از تمام اتهامات پس از مرگش در سال 1991 زمانی که او اعطا شد توسط رئیس جمهور واسلاو هاول منظور از Tomáš Garrigue Masaryk بالاترین دولت افتخار ساخته شده برای مشارکتهای برجسته در توسعه دموکراسی و انسانیت و حقوق بشر

در سال 2017, یک انگلیسی زبان فیلم ساخته شده در مورد زندگی او توسط دیوید Mrnka:

هنوز هم دردناک ارزیابی: از 40 سال از کمونیسم

پس از سقوط کمونیسم در چکسلواکی در سال 1989 مقامات در مواجهه با یک انتخاب دشوار است زمانی که عدالت برای قربانیان رژیم پیشین ظاهر. در نهایت آنها تصمیم گرفتند برای یک فرایند غیر قضایی lustration — پاکسازی مقامات دولتی — که مانع تمام کارکنان کمونیست دوران دولت امنیتی از برگزاری در سطوح بالاتر خدمات ملکی از جمله قوه قضائیه حداقل تا سال 2000. در چکسلواکی, این وضعیت به طول انجامید تا سال 1992 و از 1 ژانویه سال 1993 در جمهوری چک.

دولت همچنین مجاز حزب کمونیست به ادامه به عملکرد. این حزب با نام حزب کمونیست بوهمیا و موراویا (شناخته شده در چک تحت مخفف آن KSČM) باقی می ماند کوچک در طول انتخابات اما نقش کلیدی در اوج اتحاد و ابراز حمایت مسکو و پکن نفوذ در جمهوری چک. آن را در حال حاضر دارای 15 از 200 کرسی در مجلس است.

تعدادی از نیروهای سیاسی و جنبش های اجتماعی اخیرا به شدت انتقاد خود را از KSČM و کمونیست میراث در جامعه است. این حرکت مدنی Dekomunizace (De-communisation) راه اندازی بصری مبارزات انتخاباتی در سراسر پراگ پایتخت, دار زدن اندازه بزرگ تابلوهای تبلیغاتی با تصاویر Horáková و قوی پیام مانند Zavražděna komunisty (“قتل توسط کمونیست ها”).

در حالی که برخی از موسسات آموزش عالی و نیروهای سیاسی و حمایت از کمپین دیگران توصیف کرده اند آن را به عنوان توهین آمیز و تفرقه با بازگشایی زخم است.

این صریح ترین منتقد شده است KSČM که اظهار داشت در Facebook پست:

Krajský výbor KSČM پرها důrazně protestuje proti zkreslování یک přepisování historické pravdy یک proti rozdmýchávání antikomunistické nenávisti, která je opět vyvolávána v hlavním městě.

Současná agresivní kampaň zaměřená proti KSČM zapadá انجام scénáře usnesení Evropského parlamentu “O významu evropské paměti pro budoucnost Evropy”, přijatého v září 2019. هم رفته usnesení staví na stejnou úroveň komunistickou یک nacistickou ideologii, socialistické یک nacistické režimy.

کمیته منطقه ای از KSČM برای پراگ به شدت تظاهرات در برابر تحریف و بازنویسی از حقیقت تاریخی و در برابر گسترش ضد کمونیست و نفرت است که دوباره fomented در پایتخت. فعلی تهاجمی علیه KSČM متناسب با سناریوی از قطعنامه پارلمان اروپا بر اهمیت اروپایی حافظه برای آینده اروپا’ به تصویب رسید در ماه سپتامبر 2019. این قطعنامه قرار می دهد کمونیستی و نازی ایدئولوژی سوسیالیستی و نازی رژیم در برابر.

روزنامه نگار Petr Šabata نوشت: در یک ستون منتشر شده در پورتال از Seznam Zprávy در ژوئن 26:

Ano, Milada Horáková byla zavražděna komunisty. آل zúžit vzpomínku na ni جن na komunisty توسط bylo vůči této nezlomné ženě znovu nespravedlivé. Protože Milada Horáková byla bohatá originální osobnost یک její osud má několik vrstev یک nabízí mnoho inspirace.

بله Milada Horáková به قتل رسید توسط کمونیست ها. اما به کاهش حافظه از زندگی خود را به کمونیست ها خواهد بود یک بار دیگر ناعادلانه به این نشکن ، چون Milada Horáková غنی و اصلی شخصیت و زندگی او دارای لایه های متعدد و فراهم می کند مقدار زیادی از الهام بخش است.

برای Michal Gregorini نماینده رسمی جنبش Dekomunizace هدف از این جنبش است برای جلوگیری از از دست دادن حافظه تاریخی او به عنوان توضیح داده شده در یک مصاحبه به پورتال خبری iRozhlas در ژوئن 22:

Proč Milada Horáková? اونو je به teprve sedmdesát اجازه دهید. Zdá se به jako kdyby به bylo strašně dávno v minulém tisíciletí آل moje máma به pamatuje, takže je به hrozně nedávno. نیا připomínáme Miladu Horákovou.

چرا Milada Horáková? آن را فقط به 70 سال پیش است. آن را ممکن است به نظر می رسد به عنوان یک زمان بسیار طولانی پیش در گذشته هزاره اما مادر من به یاد آن پس از آن است که در واقع در سالهای اخیر. است که چرا ما همه یادآوری در مورد او.

این کمپین همچنین شامل یک “فایل صوتی کولاژ” به عنوان صدای بخش از دادگاه پخش شد در پراگ مترو در ژوئن 27.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

منتشر شده در گلوبال وویس

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول