کارگران مهاجر چهره نژاد پرستی و شایع نقض حقوق بشر در سراسر خلیج

ضد kafala تظاهرات در لبنان است. ثبت نام در عربی می خوانیم: “من یک [زن] انسان و من حق دارند زندگی می کنند.” عکس بین المللی کارگران خانگی فدراسیون تحت مجوز CC-BY-NC-ND 2.0.

این پست نوشته شده توسط خالد ابراهیم, مدیر اجرایی, حوزه خلیج فارس, مرکز مطالعات حقوق بشر (GCHR), مستقل سازمان غیر انتفاعی است که به ترویج آزادی بیان و تشکل و تجمع مسالمت آمیز در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا.

کارگران مهاجر در منطقه خلیج فارس و کشورهای همسایه شده اند در معرض شدید کمپین خواستار اخراج که توسط سرند با سخنرانی نژادپرستانه و نفرت. آنها شده اند به سمت چپ به تنهایی و به صورت رمان coronavirus (COVID-19) همه گیر بدون دسترسی به مراقبت های پزشکی و یا اتحادیه های کارگری بر اساس پژوهش های حقوق بشر (GCHR).

در طول سال کارگران مهاجر در لبنان, کویت, عربستان سعودی, امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) قطر و بحرین قرار گرفته اند به گسترده نقض حقوق بشر از طریق بدنام kafala (sponsorship) سیستم است که به آنها نوار از اساسی مدنی و حقوق بشر. آنها فاقد حق, حرکت, مسافرت و یا تغییر کار, حق بهداشت و حق اتحادیه های نمایندگی و یا تشکیل سازمان. علاوه بر این کارگران مهاجر هستند در حالی که حق شهروندی — حتی اگر آنها صرف تمام زندگی خود را مشغول به کار در این کشور است.

این kafala سیستم که پاس تبعیض و بهره برداری مغایر با اصول حقوق بشر و مدرن کار می کنند که سیستم های تضمین شده تحت کنوانسیون بین المللی حقوق مهاجران و اعضای خانواده خود را به امضا رسید و در سال 1990. این کنوانسیون وارد شده به اجرا در تاریخ 1 ژوئیه سال 2003 پس از تصویب 20 متحده اما امضا نشده است توسط کشورهای خلیج فارس و لبنان.

لبنان

با فروپاشی لبنان و استرس COVID-19 کارگران مهاجر به ویژه کارگران خانگی — چهره بسیار شرایط سخت. لبنان قانون کار نمی کند حفاظت داخلی کارگران — که معمولا زنان — چرا که آنها موضوع را به حمایت سیستم که لینک خود را در وضعیت حقوقی با یک رابطه قراردادی با کارفرمایان. در پایان این قرارداد کارگران خود را از دست وضعیت حقوقی و در صورت امکان بازداشت و اخراج. به همین ترتیب آنها فقط می تواند به تغییر محل کار خود را با رضایت کارفرما است که در معرض آنها را به استثمار کار اجباری و قاچاق انسان است.

تعدادی از کارگران خانگی مهاجر در لبنان می ایستد در 250,000 بسیاری از آنها که مهاجرت از کشورهای مختلف — به ویژه اتیوپی. در ژوئن 5, اتیوپی داخلی کارگران با تجمع در مقابل کشور خود کنسولگری در بیروت در حال انتظار برای بازگشت به خانه. برخی از سمت چپ کار پس از پرداخت در لبنان پوند بود که کافی برای پاسخگویی به نیازهای روزانه و ساخته شده آن را غیر ممکن برای ارسال هر گونه پول به خانه به خانواده خود را. دیگران چپ کار که تا به حال پرداخت شده است در گذشته چند ماه. وضعیت خود را تبدیل شده است غیر قانونی است و آنها نیاز به یک حل و فصل سریع از مقامات.

بحران در لبنان به بازیگران سایه در تمام کارگران مهاجر با توجه به این گزارش BBC. در سال 2012 توقف خشونت و استثمار جامعه مدنی سازمان منتشر شده در یک مطالعه در حمایت سیستم و خواستار پایان از بهره برداری از زنان مهاجر و جایگزین سیستم فراهم می کند که حمایت قانونی و آزادی انتخاب محل کار خود را.

کویت

در مه 28, وبلاگ نویس, Reem al-Shammari ارسال شده یک ویدیو را در اسنپ چت شفاهی حمله به مصر مشغول به کار در کویت. او گفت:

کویت برای کویتی نه برای مصریان. … شما در حال استخدام. درک … مصریان نیست با شرکای کویتی در میهن.

ویدیو ملاقات گسترده اپوزیسیون از شهروندان کویت اما بیان نفرت است که هنوز هم یک پدیده در حال رشد بر روی سایت های رسانه های اجتماعی به خصوص در طول COVID-19 بیماری همه گیر. برخی از این نفرت سخنرانی illogically مرتبط با کارگران مهاجر به گسترش COVID-19. با این حال صدای وزش باید در دفاع از کارگران مهاجر و دستاوردهای خود را به عنوان یک نتیجه از کار سخت خود را.

با توجه به COVID-19 کاهش شدید قیمت نفت باعث شده است تا کشورهای حوزه خلیج فارس به ارزیابی مجدد سیاست های خود را در مورد مهاجر کارگر شماره — بسیاری از شرکت ها را گذاشته هزاران نفر آغاز شده و اخراج کسانی که کار غیر قانونی.

در 3 ژوئن در مطبوعات مصاحبه کویت نخست وزیر شیخ صباح خالد حسين Hamad al-Sabah اشاره کرد که 70 درصد از 4.8 میلیون نفر جمعیت خارجی بود و گفت که این مقدار باید به نصف کاهش می یابد در مراحل. او به این نتیجه رسیدند که “ما یک چالش آینده به آدرس جمعیتی تعادل.”

عربستان سعودی

در ماه مه سال 2020 در یک قسمت از “ما همه مسئول هستند” ارائه شده در خبرگزاری رسمی سعودی, کانال های تلویزیونی میزبان Khaled al-Aqili گفت:

متاسفانه کنترل از مهاجرت کارگران بیش از اقتصاد تبدیل به یک تهدید واقعی برای امنیت ملی و نه تنها در سمت های اقتصادی اما فراتر از حد از آن است.

او نتیجه گرفت:

ما باید جلوگیری از ساخت عربستان کارمند یک قربانی با هر بحران و مهاجرت کارگران که جایگزین عربستان کارگران — که بیشتر آنها برای اولین بار توزیع می شود نه فرزندان میهن است.

قبل از این بود یک وزرا تصمیم صادر شده در مارس 3 برای تنظیم نیروی کار قرارداد در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

ترویج گفتمان است که به طور مستقیم اهداف کارگران خارجی و به تصویر کشیدن آنها را به عنوان یک تهدید امنیت ملی قطعا به جنبش در آوردن تا نژادپرستانه و خصمانه احساسات. توجیه این احساسات تنها طرفداران این شعله های آتش.

امارات متحده عربی

از آغاز COVID-19 بحران مطبوعات گزارش را تایید کرده اند شیوع این بیماری در میان کارگران مهاجر به دلیل عدم حمایت و عدم اجتماعی فاصله. اکثر کارگران مهاجر در زندگی شلوغ زمینه های مشترک و در پر جمعیت تجاری محله.

در آوریل 10, نامه ای توسط یک ائتلاف از 16 سازمان های غیر دولتی و اتحادیه های کارگری به امارات متحده عربی وزیر منابع انسانی و Emiratisation امور ناصر بن جاسم آل Hamli متحده:

دستمزد پایین کارگران مهاجر باقی می ماند بشدت در معرض خطر شدید نقض حقوق بشر است که افزایش خطر ابتلا به عفونت از COVID-19.

در مارس 26, وزارت منابع انسانی و Emiratisation صادر خودسرانه وزرا فرمان است که اجازه می دهد تا شرکت های خصوصی برای اصلاح مهاجر کارگر قرارداد نیروی آنها را در مرخصی بدون حقوق و یا به قبول دائم یا موقت کاهش حقوق و دستمزد. این تصمیم از نظر قانونی محافظت می کند شرکت های 100 درصد — مهاجرت کارگران هیچ حق شکایت و یا رفت و آمد مکرر به دادگاه.

قطر

کارگران مهاجر در قطر مجاز برای تشکیل اتحادیه های کارگری. بسیاری از آنها به بهره برداری سنگین انجام کار برای ساعت های طولانی با پرداخت کم حقوق. COVID-19 نشان داده است یکی دیگر از مشکل مزمن — عدم وجود مراقبت های بهداشتی و مسکن مناسب. کاهش قیمت نفت منجر به اخراج هزاران نفر از کارگران مهاجر مجبور بسیاری بر روی خیابان.

در مارس 15, بیانیه سازمان عفو بین الملل گفت که مقامات قطر دستگیر شده بود و اخراج ده ها تن از کارگران خارجی پس از اطلاع رسانی به آنها را آزمایش COVID-19.

در مه 23, 100 کارگران خارجی نشان داد در دوحه در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد خود را با مقامات قطر.

منابع محلی تایید کرد که کارگران مهاجر که برای جام جهانی 2020 رنج می برند از نقض گسترده حقوق بشر از جمله حقوق پایین و ساعت های طولانی کار تحت خشن خورشید. آنها نمی توانند فسخ قرارداد خود و یا بازگشت به خانه. یک گزارش اخیر صادر شده توسط سازمان عفو بین الملل بریتانیا در 10 ژوئن تایید این شرایط و با ذکر کارگران پرداخت نشده است به مدت هفت ماه متوالی.

بحرین

بحرین همچنین اهداف کارگران مهاجر. در ژوئن 5, عضو مجلس Ghazi al-Rahma اعلام کرد که او و تعدادی از نمایندگان در حال حاضر می خواهم یک پیشنهاد برای اصلاح قانون کار در بخش خصوصی علاقه بحرین شهروندان در بخش خصوصی روند استخدام و اولویت ختم برای کارگران خارجی.

کشورهای حوزه خلیج فارس باید لغو kafala سیستم تصویب کنوانسیون بین المللی حقوق مهاجران و اعضای خانواده خود را و اجازه می دهد تا برابر مدنی حقوق همه کارگران مهاجر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>