پوشش رسانه ای از دهلی نو تظاهرات محدود در هند

Burnt shops at Shiv Vihar, Delhi. Image by Banswalhemant via Wikimedia Commons. CC BY-SA 4.0

سوخته مغازه ها در Shiv Vihar, Delhi. تصویر Banswalhemant از طریق ویکیانبار. CC BY-SA 4.0

در طول شورش های اخیر در دهلی نو, هندوستان دولت متوسل به اعمال محدودیت بر رسانه ها. آن را تحمیل 48 ساعت-ممنوعیت دو کانال های تلویزیون این اعمال برای ‘جانبداری نسبت به یک جامعه در طول پوشش خود را از شورش قبل از معکوس ممنوعیت آن در عرض 24 ساعت. همچنین گزارشهایی وجود داشت که هند بزرگترین جریان, خدمات, Hotstar سانسور یک قسمت از ‘هفته گذشته Tonight with John Oliver’ که انتقادی یا نارندرا نخست وزیر و سیاست های خود را.

همچنین, شده اند وجود دارد موارد از خود سانسور مطالب در زمینه دولت هشدار به هوا مطالب هستند که ضد ملی است و می تواند تحریک خشونت.

پنجاه و سه نفر بیشتر مسلمانان کشته شدند و صدها نفر زخمی شدند در حالی که در مساجد و خانه و مغازه تخریب شد و در شورش در شمال شرق دهلی بین 23 و 26 فوریه سال 2020 است. جریان اصلی روایت این است که هر دو هندو و جوامع مسلمان شرکت کننده در خشونت ها در برابر هر یک از دیگر بیش از این بحث تابعیت متمم قانون (CAA). این روزنامه نگاران که تحت پوشش این حوادث از میدان و شاهدان عینی سرزنش خشونت در ‘خارجی’ اوباش.

پلیس موفق به جلوگیری از شورش در حالی که وجود دارد گزارش می دهد که برخی از تشویق pro-کا فعالان برای حمله به تظاهرکنندگان مخالف. برخی از روزنامه نگاران مجبور شدند برای پاک کردن تصاویر و ویدئوها آنها در زمان شورش.

پلیس دهلی ثبت نام 683 اولین گزارش اطلاعات و بازداشت بیش از 1,983 مردم است. گزارش تازه خشونت گسترش روز یکشنبه 1 مارس سال 2020 که پلیس به عنوان رد شایعات. پلیس پس از بازداشت 40 نفر برای پخش خبر جعلی.

تظاهرات در سراسر هند دولت هند تصویب تابعیت متمم قانون (لایحه) در 12 دسامبر 2019 فراهم می کند که یک مسیر به شهروندی برای مهاجران غیر قانونی تعدادی از اقلیت های مذهبی به جز برای مسلمانان است. در ارتباط بسیاری از نمایندگان حزب حاکم رهبران از جمله خانه وزیر آمیت شاه پیشنهاد به تصویب ملی ثبت نام از شهروندان (NRC) و مسلمانان از ترس که آنها را تا پایان در بازداشتگاه ساخته شده در آسام و کشورهای دیگر. پس از 4 دسامبر 2019, 65 نفر کشته شده اند و در ضد کا/NRC تظاهرات در سراسر هند با بیش از 175 نفر مجروح و بیش از 3000 دستگیر شد.

ممنوعیت کانال های تلویزیون

در فوریه 25, وزارت اطلاعات و رادیو و تلویزیون خواسته همه خصوصی, تلویزیون ماهواره ای کانال های هوا به هر یک از مطالب است که به ترویج “ضد ملی نگرش” و که “به احتمال زیاد به تشویق و یا تحریک خشونت”.

روز جمعه 6 مارس سال 2020 دولت هند ممنوع Asianet اخبار و رسانه ها یکی دو Malayalam اخبار کانال برای 48 ساعت برای پوشش خود را از خشونت در شمال شرق دهلی نو. وزارت معارف گفته است که دو کانال به نظر می رسد که تحت پوشش خشونت به شیوه ای که “هایلایت حمله به اماکن عبادت و جانبداری نسبت به یک جامعه خاص”.

سفارش ادعا کرد که “چنین گزارش می تواند افزایش ناهماهنگی اجتماعی در سراسر کشور در زمانی که وضعیت بسیار فرار”.

در سفارش برای رسانه ها یک وزارت گفت: “کانال گزارش به نظر می رسید مغرضانه به عنوان آن است که به عمد با تمرکز بر خرابکاری از کا حامیان”. و همچنین “کانال به نظر می رسد انتقادی نسبت به پلیس دهلی و Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS)”.

MediaOne تلویزیون پاسخ در بیانیه ای گفت: “این یک آشکار حمله در برابر آزاد و منصفانه گزارش” و قول داد که به مبارزه قانونی در برابر چنین سفارش.

CL Thomas the Editor-in-Chief از رسانه ها یک ذکر شده است که از جمله ممنوعیت بی سابقه ای در تاریخ هند و “تصمیم به نوار تلویزیون کانال یک هشدار به تمام خانه رسانه در کشور است که آنها نباید انتقاد از دولت است.”

شایلندرا سینگ از بنگلور پرسید:

Aliya افتخار, CPJ ارشد آسیا و پژوهشگر اظهار نظر در حالی که درخواست برداشت ممنوعیت دو کانال:

دولت هند و دهلی پلیس باید تمرکز بر اقدامات واقعی برای جلوگیری از خشونت در این شهر به جای سانسور اخبار رسانه ها و روزنامه نگاران برای گزارش در شورش.

‘هفته گذشته Tonight with John Oliver’ قسمت های سانسور شده

سیم گزارش شده در فوریه 26, 2020, که Hotstar, هند بزرگترین premium جریان پلت فرم ممکن است سانسور یک قسمت از کمدی نشان می دهد بحث در ‘تاریخ و زمان آخرین هفته امشب با جان اولیور که انتقاد نخست وزیر نارندرا و کا. نشان می دهد پخش در ایالات متحده در HBO شبکه و بسیاری از هندی بینندگان سریال در Hotstar جریان پلت فرم است که متعلق به شرکت دیزنی است. این گزارش به نقل از بلومبرگ تایید که قسمت مسدود شده بود در هند. این قسمت که پخش شده در فوریه 23, موجود در YouTube.

افزایش حمله بر آزادی بیان

Kuwar سینگ کوارتز در هند به ذکر است که رسانه های اجتماعی به سانسور در هند است. به عنوان هر یک مختصری توسط وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات به مجلس هند دولت هند خواسته سیستم عامل رسانه های اجتماعی به خراب کردن 3,433 آدرس ها بین ماه های ژانویه و اکتبر 2019, پنج برابر افزایش از سال 2016.

مقاله ویکیپدیا در شورش شده است انتقاد راست-کنار نامیده می شوند که آن را “مغرضانه” و ارشد ویکیپدیا ویرایشگر رو شخصا حمله کردند.

راست جناح شهروندان همچنین با انتقاد از پوشش بین المللی رسانه های جریان اصلی در خشونت است.

در پی خشونت های اخیر دولت هند این است که نگه داشتن یک ساعت مچی نزدیک در سیستم عامل رسانه های اجتماعی به “بررسی شایعات و بی اساس تبلیغ”. با توجه به زندگی نعناع دولت هند در نظر صدور دستورالعمل تازه به سیستم عامل رسانه های اجتماعی در توقف آنلاین نفرت محتوا.

ما به عنوان خوانده شده ویژه پوشش: که پرداخت این هزینه از هند را کاهش دموکراسی است ؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد تظاهرات در برابر قانون تابعیت در هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>