جرم و قربانی کردن حیوانات در, به نام خدا سرسختانه همچنان در نپال

Screenshot from a video documentary by Saprina Pandey.

تصویر از داخل یک قبیله سنت الوهیت و عبادت و قربانییک فیلم مستند توسط Saprina Panday. با اجازه استفاده می شود.

توجه داشته باشید: نویسنده این داستان و کارگردانی و تولید کوتاه-مستند “در داخل یک قبیله سنت الوهیت و عبادت و قربانی”. او همچنین عضو Upamanya Gotra (Pandey) قبیله.

در مناطق مختلف نپال قربانی کردن حیوانات است که هنوز هم پر رونق بخشی از برخی از جشنواره های مذهبی. در حالی که توجه جهانی است که در معروف Gadhimai جشنواره های بسیاری در مقیاس کوچک مراسم مذهبی نیز شامل آنچه که در اعتراض به بی رحمانه قربانی شیوه های. با وجود ادامه تظاهرات از گروه های حقوق و قانون با هدف ممنوع کردن این عمل قربانی کردن حیوانات است که هنوز هم عمیقا تثبیت شده بخشی از برخی جوامع هنجارهای فرهنگی.

یک ‘بان کی مون’ در قربانی کردن حیوانات

این Gadhimai جشنواره که اغلب به نام بزرگترین توده حیوانات-کشتار در, زمین, گیر افتاد, توجه جهان پس بین المللی فعالان حقوق حیوانات مانند بریژیت باردو, شروع به مبارزه در برابر این رویداد در سال 2009. آن برگزار می شود هر 5 سال در Gadhimai معبد Bariyarpur در نزدیکی مرز هند.

پس از فشار از هر دو ملی و بین المللی حمایت از حقوق حیوانات, گروه, دادگاه عالی هند ممنوع حمل و نقل حیوانات در سراسر مرز به Gadhimai بدون مجوز در سال 2014. نپال دادگاه عالی به دنبال کت و شلوار با کارگردانی دولت به آمده تا با یک اقدام استراتژیک برنامه ریزی برای توقف تدریجی از عمل قربانی کردن حیوانات. در سال 2015 حتی معبد اعتماد Gadhimai موافقت کرده بود به بان کی مون قربانی کردن حیوانات.

اما با وجود این ‘بان کی مون’ از Gadhimai جشنواره صورت گرفت در سال 2019.

قبیله سنت و کول Devata Puja

این واقعیت است که بزرگترین و بدنام ترین حیوانات قربانی مراسم انجام نمی شود به همه ممنوعیت ممکن است به این معنی که از آن خواهد شد حتی سخت تر برای پایان دادن به عمل در مقیاس کوچک رویدادهای مانند کول Devata Puja.

Kuladevata اشاره به diety است که پرستش خاص قبیله که به دنبال هندو ایمان است. در طول Kul Devata Pujas مختلف clans دیدار – البته در فواصل زمانی مختلف – به rekindle احساس خود را از جامعه و پرستش خدای خود. قربانی کردن حیوانات اغلب به شکل بخشی جدایی ناپذیر از آن عبادت و ساختمان خویشاوندی.

“در داخل یک قبیله سنت الوهیت و عبادت و قربانی” اصلی است کوتاه-مستند ساخته شده در مارس 2020 که بر قربانی کردن حیوانات در Upamanyu Gotra (Pandey) قبیله یک قبیله است که با یک بار در هر 12 سال در بخش شرقی نپال.

با حضور هزاران نفر از مردم این رویداد را سال منجر به کشته شدن بیش از یک هزار بز در اعتقاد به این که انجام این کار خواهد بود تجلیل آرزوی الوهیت و منجر به تحقق آینده بخواهد. بسیاری از اعضای جامعه نیز آن را دیدم به عنوان یک راه متحد کردن روابط خویشاوندی.

مصاحبه با شرکت کنندگان جشنواره Surya پیشین حکومت نشان می دهد که با وجود رشد اخلاقی آگاهی در مورد قربانی کردن حیوانات بسیاری هستند که هنوز به هم متصل سنت آوردن بز به کشتار:

ما می دانیم که این درست نیست. اما این است که ما تربیت و سنت آبا و اجدادی. ما قادر به تغییر این حق دور است, اما آن را به تدریج اصلاح. همه آرزوهای که برای, اما شما نمی توانید به طور ناگهانی خود را تغییر و تربیت است. و به همین دلیل این قربانی در حال انجام است.

[هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر گرافیکی.

در حالی که حوادث در این ویدئو مجزا به این قبیله خاص اعتقادات را احاطه کرده است که عمل قربانی کردن حیوانات شبیه به دیگر مراسم مذهبی در سراسر کشور در هر کجا که قربانی کردن حیوانات است که تمرین آن Kul Devata Puja یا Gadhimai جشنواره است.

رشد آگاهی در حال رشد خشم

بسیاری از ابراز خشم و ظلم و ستم است که با حیوانات در درمان ميثم جشنواره در سراسر کشور است. نپالی حیوانات گروه فعال بدون خونریزی Gadhimai انجام شده متعدد مبارزات و سعی در تغییر افکار عمومی.

وجود دارد بنابراین بسیاری از حیوانات و بسیاری از آنها حتی سر بریده پاک چون چاقو blunted توسط کشتار جمعی. گاهی اوقات آنها را به هک کردن حیوانات در بسیاری از مواقع این حیوانات را ساعت به مرگ می گوید:” رسانه های شخصیت Saroj Nyaupane.

این همان خشم نیز منجر به تماس برای پایان دادن به قربانی کردن حیوانات در طول Dashain جشنواره که در جشن با نماز و ارائه به دورگا.

این امیدوار کننده است که این طرز فکر جدید است در حال تغییر هنجارهای اجتماعی و بسیاری از مردم محلی تصمیم گرفتند به ‘قربانی’ نارگیل و کدو به جای حیوانات.

اما به وضوح قربانی کردن حیوانات بخشی از چیزی بزرگتر از به سادگی یک عمل است. این بخشی از یک عمیقا تعبیه شده فرهنگی و سنتی هنجار و دارای معنی برای بسیاری از کسانی که به آن عمل. تلاش برای نادیده گرفتن این جنبه از آن را تنها در خدمت به تداوم وضعیت موجود و پس از آن ضروری است که از آن گرفته شده است را به حساب در هنگام اجرای راه برای پایان دادن به درد و رنج حیوانات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>