بازار ضرب وشتم در اوگاندا به عنوان COVID-19 اقدامات upend زندگی زنان

زنان تسلط بر بازار در اوگاندا. عکس به ضرب گلوله کشته شد کنار جاده ای در اطراف Kibale, اوگاندا در سال 2003 توسط NeilsPhotography از طریق فلیکر CC BY 2.0.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

اوگاندا تایید اولین مورد از coronavirus (COVID-19) در مارس 22. توسط مارس 27 تعداد موارد افزایش یافته بود به 30.

حتی قبل از آن ثبت شده مورد دولت اوگاندا گرفته بود قاطع اقدامات مانند تعطیلی مدارس و, مکان عمومی جمع آوری ممنوع و سخت محدودیتهای سفر به و از کشورها را تحت تاثیر قرار به سرعت گسترش ویروس بسیار مسری.

در مارس 25, دولت اعلام کرد که ممنوعیت فروش غیر غذایی در اوگاندا بازار به مدت دو هفته شروع مارس 26 به کاهش تعداد و اجرا اجتماعی فاصله دستورالعمل های توصیه شده توسط وزارت بهداشت ،

این کشور در بازارهای اغلب زنان تحت سلطه فروشندگان بودند وارونه با این محدودیت ها.

هزاران نفر از شهروندان فشار هر روز را به عنوان روز کارگران و فروشندگان در اوگاندا بازار برای قرار دادن مواد غذایی بر روی جداول خود را. در یک آدرس عمومی در مورد اقدامات رئیس جمهور Yoweri Museveni موفق به اذعان خود بالقوه اثر بر کسانی که در بازار:

این ناگهانی محدودیت منجر به افزایش خشونت و جنایت علیه کسانی که مشغول به کار در بخش غیررسمی مانند فروشندگان خیابانی که در ادامه به فروش کالاهای خود را برای به دست آوردن یک زندگی و خانواده خود را تغذیه.

در مارس 26, اوگاندا زنان فروشندگان خیابانی بودند شلاق و سرکوب توسط پلیس استفاده می شود که یک سطح از نیرویی که فراتر رفت که مجاز اخیر ریاست جمهوری بخشنامه ها. این حادثه ثبت شد توسط عکاس Badru سلطان که ارسال شده عکس های خود را در توییتر و سپس به اشتراک گذاشته شد توسط بسیاری از:

مارتا Tukahirwa در دفاع از زنان فروشندگان که در ادامه به فروش با وجود این دستورات:

Kizza Besigye اشاره کرد که خاموش شدن معنی ندارد بدون یک برنامه پشتیبان گیری:

با توجه به یک سال 2018 مطالعه توسط ابتکار استراتژیک در شاخ آفریقا (SIHA) در اوگاندا زنان را 66 درصد از تمام رسمی کسب و کار در کامپالا پایتخت و همچنین تشکیل می دهند که اکثریت غیر رسمی کارگران است.

کمبود فرصت های شغلی نیروهای بسیاری از زنان را به کار در بخش غیررسمی انجام شغل است که “متزلزل و ضعیف توانید با کمی دسترسی به حمایت های اجتماعی” مطالعه گفت.

بخش غیررسمی است بنابراین یک تاسیسات حیاتی برای زنان در اوگاندا.

این اوگاندا شبکه زنان ابراز “قبر نگرانی” در مورد نیروی بیش از حد استفاده می شود در برابر زنان در بازارهای در مارس 27 مطبوعاتی:

در حالی که ما با ستایش دولت اوگاندا برای سریع اقدامات انجام شده در جهت پیشگیری و کنترل گسترش از COVID-19 ما نیز بی اعتنا از اثرات اقتصادی از برخی از اقدامات در زنان که بخش عمده ای از کارگران در نا امن کار. پیچیدگی از این زنان واقعیت باید به در نظر گرفتن در اجرای انتخابات ریاست جمهوری بخشنامه در COVID-19 بنابراین به عنوان به را تشدید کند در حال حاضر موجود نابرابری های جنسیتی این بار مراقبت از کار و نهادینه خشونت علیه زنان است.

انتشار اشاره کرد که 71 درصد از زنان در بخش غیررسمی از جمله کسب و کار خرده فروشی, بازار, مهمان نوازی, فروشندگان و خرده تجارت و غیره.

اوگاندا شبکه زنان نیز با اشاره به این که پلیس دستور “برای محافظت از خدمت و دفاع از”. هر عمل از اعمال خشونت در برابر فروشندگان می رود در برابر 1995 اوگاندا قانون اساسی ماده 24محافظت می کند که هر اوگاندا شهروند از هر نوع شکنجه بی رحمانه رفتارها یا مجازات است.

Article33 (3) در مورد حقوق زنان نیز تضمین می کند که دولت را حمایت از زنان و حقوق خود را با در نظر گرفتن وضعیت منحصر به فرد و طبیعی مادری توابع در جامعه است.

به عنوان زنان در بازار همچنان به مبارزه تحت این اقدامات جدید قیمت مواد غذایی نیز همچنان افزایش یابد. وحشت-خرید در بازارهای فقط پس از محدودیت قرار داده شد و به جای led برخی از معامله گران به پیاده روی تا قیمت های خود را:

پایه قیمت مواد غذایی در اوگاندا در حال افزایش پس از وقوع اولین مورد از COVID-19 در بازگشت از افزایش تقاضا به دلیل وحشت از خرید در پیش بینی از سراسر کشور مستند. تصویر از طریق NTVUganda در یوتیوب.

یک کمپین آنلاین با استفاده از هشتگ #ExposeBusinessCrooks است که با هدف متوقف کردن بهره برداری از این وضعیت است.

یک راه جدید برای انجام کسب و کار?

علاوه بر ممنوعیت فروش غیر غذایی در بازار رئیس Museveni همچنین توصیه می شود پیدا کردن “راه های جدید انجام کسب و کار” و “تجارت اما با حداقل تماس با انسان.” او پیشنهاد کرد که معامله گران و فروشندگان می تواند به سادگی “آنلاین” برای انجام کسب و کار.

اما اوگاندا دیجیتال اکوسیستم آماده نیست برای این کار. اکثر فروشندگان بازار ندارد, آموزش, ظرفیت یا دانش برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و سیستم در محل برای تحویل کالا.

علاوه بر این اوگاندا رسانه های اجتماعی “شایعات” مالیات همچنان به علت کمی با ساخت دیتا آنقدر گران است که انجام کسب و کار آنلاین است که به سادگی دور از دسترس برای بسیاری از فروشندگان بازار.

مالیات معرفی شده در سال 2018 برای جلوگیری از شایعات آنلاین و بالا بردن درآمد در حال حاضر ساخته شده اطلاعات خدمات پر هزینه است. در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت خرید داده است و حتی کم هزینه تر برای اکثر مردم است.

مثلا 1 گیگابایت (GB) اطلاعات هزینه های 5,000 اوگاندا شیلینگ ($1.31 دلار ایالات متحده) است که بیش از 15 درصد از متوسط درآمد ماهانه با توجه به 2019 Pollicy گزارش. در این گزارش آمده است که “برای فقیرترین چارک در کشور همان مقدار از داده ها می تواند هزینه تا 40 درصد از متوسط درآمد ماهانه.”

این به این معنی که حاضر است حتی بیشتر گران برای یک زن عادی در حال حاضر از همیشه قبل از.

این را بیشتر تعمیق دیجیتال نابرابری بین فقیر و غنی در حال حاضر با توجه به هزینه های بالای داده ها در اوگاندا همراه با رسانه های اجتماعی مالیات و هزینه های بالای زندگی در #COVID19.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>