Marielle فرانکو مورد همچنان تحت دولت پلیس بدون فدرال تداخل قوانین برزیل بالا دادگاه

Anielle Franco, Marielle خواهر. پیام: ما همچنان خواستار پاسخ. عکس: تولید مثل/موسسه Marielle فرانکو. با اجازه استفاده می شود.

در مه 27, برزیل, است, دادگاه عالی عدالت (STJ) حکم داد که تحقیقات در مورد این قتل Marielle Franco, ریو دو ژانیرو شهر کشته شدن عضو شورا در ماه مارس سال 2018 می ماند در دست دولت و پلیس نمی تواند از تحویل به مقامات فدرال.

Marielle, اعضای خانواده و طرفداران باید ترسید که حرکت این مورد به سطح فدرال آن را در معرض دخالت رئیس جمهور Jair Bolsonaro که خانواده دارای لینک با عاملان جرم و جنایت.

Marielle سیاه, دوجنسی, favela-متولد منتخب شهرستان عضو شورا در ریو دو ژانیرو برای سوسیالیسم و حزب آزادی (PSOL). در شب 14 مارس 2018 ماشین او در راه خانه خود به ضرب گلوله کشته شد 13 بار کشتن او و راننده اندرسون گومز. Marielle بود 38 و اندرسون بود 39.

بررسی قتل های انجام گرفته توسط Rio de Janeiro مدنی پلیس و دولت عمومی دادستانی پس از. اما در اواخر سال 2019 در دادستانی کل درخواست پلیس برزیل فدرال است که وابسته به وزارت دادگستری به عنوان پروب.

دادستان کل در آن زمان Raquel, Dodge, ادعایی است که تحقیقات شد و به احتمال زیاد در معرض خطر در داخل دولت (persian) با توجه به تاخیر در پیدا کردن مهاجمان.

Marielle و اندرسون خانواده بلافاصله به مخالفت با درخواست. این Marielle فرانکو موسسه راه اندازی کمپین “Federalização نن!” (“هیچ Federalization!”) و جمع آوری شده 150,000 امضا در حمایت از از جمله از 200 سازمان های جامعه مدنی.

خانواده ها نیز با ارسال نامه سرگشاده به STJ را قضات که اظهار داشت:

Muitas سن به عنوان razões fáticas e jurídicas, que nos levam یک acreditar que a federalização انجام caso não é o caminho que عنوان instituições de Justiça devam para seguir garantir یک responsabilização de todos os envolvidos هیچ bárbaro جرم que tirou a vida de nossos familiares. (…) Ao contrário انجام alegado pela PGR (Procuradoria Geral da República) یک federalização انجام caso revela-se با justamente como a abertura do caminho para یک impunidade دوس responsáveis pela prática دوس جنایات.

وجود دارد بسیاری از حقیقی و حقوقی دلیل است که ما منجر به این باور است که federalizing مورد نیست مسیر است که نهادهای عدالت باید به دنبال اطمینان از پاسخگویی از همه کسانی که در این جنایت وحشیانه که در زمان زندگی از بستگان ما است. (…) برخلاف آنچه PGR [برزیل دادستانی کل] ادعا federalization مورد خود را نشان می دهد دقیقا همان آغاز راه به مصونیت از مجازات برای کسانی که مسئول ارتکاب جنایات.

این STJ در نهایت رد federalization از این مورد است. این موسسه Marielle فرانکو جشن تصمیم گیری در توییتر

پیروزی! 5 به 0 در STJ federalization از Marielle و اندرسون مورد رد شد! بیش از 150 ، 000 نفر و بیش از 200 سازمان های جامعه مدنی امضا علیه federalization و ما آب گرفتگی رسانه های اجتماعی با هشتگ #NoFederalization
ما نمی توانیم با تشکر از شما به اندازه کافی برای حمایت از شما!

Anielle موسسه جمهور صحبت با صداهای جهانی در واتساپ در ماه ژوئن. او گفت:

Foi uma ویتوریا نن só para a família, mas para todos os 154 میلیون companheiros e companheiras que assinaram essa mobilização دا sociedade مدنی کنترا یک federalização. (…) Essa votação foi unânime e importante no meio de tanto caos د tanta interferência e de tanta dor.

آن را یک پیروزی نه تنها برای خانواده بلکه برای تمام 154,000 رفقایی که امضا [پشتیبانی] این بسیج جامعه مدنی در برابر federalization. (…) این رای به اتفاق آرا بود و مهم در میان این هرج و مرج گونه دخالت و چنین درد.

Anielle اضافه شده:

Esperamos que عنوان investigações evoluam, finalmente. Esperamos نن منوده que esperar mais دیس anos para descobrir quem mandou مطر minha irmã. Quem sabe um dia teremos esse caso solucionado.

ما امیدواریم که که این تحقیقات پیشرفت خواهد کرد در نهایت. ما امیدواریم که ما لازم نیست برای دو سال دیگر صبر کنید برای پیدا کردن که به دستور خواهر من قتل. شاید یک روز ما باید این مورد حل شد.

این Bolsonaro ارتباط خانوادگی

در سال بعد Marielle و اندرسون قتل تحقیقات ساخته شده است پیشرفت های کوچک است. بین ماه های مارس و اوت پلیس کشف ارتباط بین قاتلان و یک گروه از شبه نظامیان و اعضای شناخته شده به عنوان “جنایت در دفتر“; در ریو د ژانیرو آنچه که معمولا به نام “شبه نظامیان” هستند و گروه های شبه نظامی متشکل از خارج از وظیفه افسران پلیس مرتبط با جرایم سازمان یافته.

در ژانویه 2019 عملیاتی توسط دادستانی یافت که رئیس جمهور Jair Bolsonaro پسر سناتور Flavio Bolsonaro, شاغل در دفتر خود مادر و همسر یکی از جرم “در دفتر” رهبران افسر سابق پلیس آدریان da Nóbrega.

در ماه مارس دو نام دیگر در ارتباط با “دفتر” رونی Lessa و Élcio وییرا ده کیروش بودند دستگیر و برای قتل. به گفته پلیس Lessa شات Marielle در حالی که افسر سابق پلیس کیروش سوار ماشین که دنبال مشاور خودرو. مقامات هنوز نمی دانم که دستور قتل.

رونی Lessa زندگی می کردند در همان محل اقامت ترکیب به عنوان رئیس جمهور Jair Bolsonaro در یک ثروتمند منطقه ریو دو ژانیرو. دربان در ابتدا به پلیس گفت که کیروش اجازه داده شد برای ورود به ترکیب در 14 مارس 2018 ساعت قبل از به قتل توسط کسی در این خانه متعلق به Jair Bolsonaro که در آن زمان بود که فدرال معاون.

روز بعد, دربان تغییر نسخه خود را از حوادث را به پلیس اعلام کرد در بیانیه ای که او تا به حال اشتباه تعدادی از خانه.

Bolsonaro سپس متهم Rio de Janeiro فرماندار Wilson Witzel, از دستکاری این تحقیقات سعی کنید برای از بین بردن شهرت خود را. Witzel رد اتهامات و گفت: او شکایت خواهد Bolsonaro برای آنها.

بیشتر مجادلات

قبل از دادگاه عالی عدالت تصمیم Bolsonaro رد و بدل پیام با پس از آن وزیر دادگستری Sergio مرو و گفت که او می خواست کنترل بیشتری بر نظارت از ریو دو ژانیرو پلیس فدرال. در دیدار با وزرای خود در آوریل 22, رئیس جمهور برزیل شد فیلم برداری و گفت:

Já tentei تروکار gente دا segurança نسا no Rio de Janeiro, oficialmente, e não consegui! Isso E acabou. Eu não vou esperar foder a minha família toda د sacanagem, ou, amigos meu [sic], porque eu não posso تروکار alguém دا segurança na ponta da linha, que pertence à estrutura نسا. Vai تروکار! Se não میتواند تروکار, troca o chefe دل! Não pode تروکار o chefe دل? Troca o ministro! E ponto نهایی!

من در حال حاضر سعی در تغییر ما امنیت مردم در ریو دو ژانیرو رسما و من آن را مدیریت کند! و آن را بیش از. من نمی خواهد صبر کنید برای دریافت تمام خانواده من پیچ با حقه های کثیف و یا از دوستان من چون من را نمی توانید تغییر دهید کسی از امنیت در پایان این خط متعلق به خود ما سیستم. آنها جایگزین خواهد شد! اگر شما نمی توانید آنها را تغییر دهید, تغییر رئیس خود! شما نمی توانید خود را تغییر دهید ، تغییر وزیر! و آن!

مرو استعفا از دولت در مدت کوتاهی پس از آن. او گفت که آنچه باعث استعفای او شد Bolsonaro تقاضا برای گونی مدیر پلیس فدرال, مارسلو Valeixo یک مرو متحد.

پس از مرو استعفا داد و رئیس جمهور جایگزین Valeixo با Alexandre Ramagem اما انتصاب شد به زودی پس از آن مسدود شده توسط دادگاه برزیل. عدالت Alexandre de Moraes یافت که Ramagem تا به حال بیش از حد بسیاری از روابط شخصی به خانواده رئیس جمهور — عکس از او با Bolsonaro پسران در آستانه سال جدید شده بود به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. Bolsonaro سپس نامزد کسی مرتبط Ramagem, Rolando Alexandre de Souza.

یکی از اولین چیزهایی که سوزا را در نقش جدید خود به جای سرپرست ریو دو ژانیرو پلیس فدرال.

در مورد federalization از Marielle مورد دادستانی کل هنوز هم می تواند درخواست تجدید نظر تصمیم دادگاه عالی عدالت به دادگاه عالی فدرال بالاترین دادگاه در برزیل.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>