مالزی سفارشات ‘استرن اقدام علیه رسانه های گزارشدهی نادرست اظهارات دولت در COVID-19

تصویر از سایت مالزی وزارت ارتباطات و چند رسانه ای (KKMM)

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

مالزی گروه های جامعه مدنی ابراز نگرانی بیش از این بیانیه از شورای امنیت ملی کارگردانی پلیس و وزارت ارتباطات و چند رسانه ای (KKMM) به ‘استرن اقدام علیه آنلاین وب سایت های خبری است که به گفته misreport اظهارات دولت در COVID-19. چند رسانه ای گروه همچنین با انتقاد از انتشار یک infographics جزئیات انواع مختلف ‘خبر جعلی” که شامل ارسال از انتقاد علیه مقامات.

در آوریل 11, 2020, ارشد وزیر Datuk Seri اسماعیل صبری Yaakob اعلام کرد که KKMM و پلیس دستور داده شده است به ‘استرن اقدام علیه پورتال خبری که انتشار اخبار آن هستند ‘گیج کننده و نادرست است.’ او توضیح داد که این کار لازم است به مردم ارائه با اطلاعات دقیق در مورد COVID-19.

چندین گروه های جامعه مدنی با انتقاد از سفارش و هشدار داد که آن را به طور مستقیم تضعیف آزادی بیان:

واکنش بی تناسب با کارگردانی اقدامات تنبیهی علیه رسانه ها و موسسات می تواند ضد تولیدی به عنوان آن می تواند خاموش کردن جریان اطلاعات و مربوط به گفتمان عمومی بسیار مهم است که در برخورد با مسائل مربوط به سلامت.

آنها همچنین سوال که چرا اخبار آنلاین وب سایت های خاص بودند توسط وزیر. آنها اضافه شده است که آن خطرناک است که اجازه می دهد دولت به تصمیم می گیرید که بیانیه شده است ‘نقل قول نابجا’ یا ‘misreported’ توسط رسانه ها.

دولت نمی تواند تنها داوران از حقیقت با داشتن قدرت خودسرانه تصمیم می گیرید چه اطلاعاتی می تواند و نمی تواند در حوزه عمومی و چه شده است “نقل قول نابجا” و یا “misreported”.

ماده 19 فصل در مالزی خواست مقامات حفاظت از کار رسانه ای در حالی که کشور در حال مبارزه با این COVID-19 pandemic:

‘خبر جعلی’ infographics

در آوریل 10, مالزی به وزارت اطلاعات منتشر infographics اطلاع رسانی عمومی در مورد انواع مختلف ‘جعلی’ شد. زیر انواع محتوا در نظر گرفته ‘خبر جعلی’ (ترجمه توسط مرکز مستقل روزنامه نگاری و یا CIJ):

[محتوای] به ارمغان می آورد پایین کرامت و تصویر یک فرد شهرت یک سازمان و کشور; القا نفرت نسبت به حکم دولت و رهبران; مربوط به زیرساخت های حیاتی اطلاعات در مورد کشور; شامل تعالیم عقاید; لمس حساسیت از دین و نژاد و شامل عناصر از پورنوگرافی قمار و نهفته است.

CIJ گفت: لیست منتشر شده توسط وزارت اطلاعات می تواند منجر به سرکوب آزادی بیان:

خطرات ناشی از generalising و فهرست ادعایی ‘انواع’ از ‘خبر جعلی’ اشاره به تاکتیکی تلاش های دولت در سرکوب مشروع سخنرانی با هدف خرد کردن مخالفت و یا اختلاف نظر و یا نامتناسب محدود کردن اشکال مختلف بیان.

Aliran یک گروه حقوق بشر گفت: این نشان دهنده ناامنی از دولت:

ما موضوع را به خصوص با تلاش دولت برای مجازات کسانی که انتقادات تلقی را ناشی از ‘بی اعتمادی در حکم دولت.

توسل به سانسور و به خصوص در آن صورت افراطی در زمان بحران نشان دهنده ناامنی دولت از روز است.

Fahmi Fadzil عضو مجلس برخی از سوالات برای بخش. او نوشت: در Facebook:

توسط دولت گفت: ما دیگر نمی تواند نظر و یا خشمگین هنگامی که یک وزیر می گوید: آب گرم می تواند کمک به کشتن Covid-19 virus

یا اگر زمانی که گرافیک منتشر شده توسط دولت که دعوت به همسران آدرس شوهران خود را در حالی که تقلید صدای Doraemon ؟

هنگامی که آن را راست آن را به سمت راست. زمانی که این اشتباه را باید اصلاح شود.

این نماینده با اشاره به اخبار اخیر گزارش های مربوط به یک وزیر که پیشنهاد نوشیدن آب گرم برای کشتن رمان coronavirus و اطلاعات دولت مواد مشاوره زنان خانه دار به استفاده از صدای Doraemon کارتون برای جلوگیری از سوء استفاده داخلی.

این CIJ پیش نویس یک برنامه جامع در مورد نحوه حمایت از آزادی بیان در طول COVD-19 بیماری همه گیر. در اینجا CIJ توصیه در مورد چگونگی مبارزه با دروغ:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>