مالاریا واکسن ممکن است ارائه مهلت از آفریقا سلامتی بزرگترین معضل

یک زن با کودکان خود را در نزدیکی خانه اش در Sahre Bocar, سنگال. زنان باردار و کودکان بیشتر در معرض مرگ مالاریا. تصویر توسط جاناتان Torgovnik/گتی ایماژ/تصاویر توانمندسازی اوت 11, 2014. (CC BY-NC 4.0)

جهان همچنان به حلقه از ravaging مرگ و میر ناشی از COVID-19. بیش از 2.2 میلیون نفر از مردم قرارداد ویروس و حدود 180,000 نفر در سراسر جهان از آن فوت کرده اند.

همانطور که در آوریل 23, سازمان ملل در اروپا خرس جهانی بار از مرگ و میر ناشی از رمان coronavirus. در همان دوره 1,199 ویروس های مربوط به مرگ و میر گزارش شده در آفریقا است.

در ضمن آفریقا همچنان به زندگی با این بار سنگین از مالاریا — بسیار بیشتر بیماری کشنده گرفتار شده است که جوامع در آفریقا برای قرن ها. در سال 2018 به تنهایی 405,000 درگذشت مالاریا در آفریقا به گزارش مراکز کنترل بیماری.

مالاریا است که قابل پیشگیری و قابل درمان است اما با آب و هوای گرمسیری مسئول تمام سال انتقال مالاريا — مرکب ضعیف اجتماعی-اقتصادی — این باعث می شود آن را دشوار است به طور موثر کنترل و درمان مالاریا موارد است.

در حال حاضر یک واکسن جدید مالاریا به نام Mosquirix ارائه می دهد امید به جوامع در آفریقا که درگیر جنگ با این بیماری کشنده برای سال.

مالاریا یک قاتل زنان و کودکان

مالاریا یک بیماری گرمسیری ارسالی توسط زن آنوفل پشه است ناشی از پلاسموديوم فالسيپاروم انگل. این بیماری به طور معمول آشکار با علائم مانند تب ، خستگی ، تهوع و بدن درد.

هر 60 ثانیه یک کودک می میرد از مالاریا در بسیاری از کشورهای آفریقایی; خارج از هر 10 بیماران مبتلا به مالاریا نه مرگ رخ می دهد, با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO).

اکثر مالاریا مربوط به مرگ و میر رخ می دهد در میان زنان باردار و کودکان است. صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) متحده که هر دو دقیقه یک کودک زیر سن 5 می میرد مالاریا — که ترجمه را به 730 کودکان در حال مرگ روزانه از این بیماری است.

کشورهای جنوب صحرای آفریقا با هند دارای جهانی مالاریا بار با حدود 85 درصد از موارد در سال 2018 است. که بیشتر ادعا میکند که این شش کشور آفریقایی حساب برای بیش از 50 درصد از تمام جهانی مالاریا موارد: “نیجریه (25 درصد) جمهوری دموکراتیک کنگو (12 درصد) اوگاندا (5 درصد) و ساحل عاج موزامبیک و نیجر (4 درصد).”

در سال 2018 کشورهای جنوب صحرای آفریقا صرف 12 میلیارد دلار ایالات متحده دلار در مدیریت مالاریا موارد با توجه به یونیسف.

واکسن در برابر مالاریا

Mosquirix malaria واکسن جهانی جوانان و بین المللی را Odede جامعه مرکز بهداشت کنیا. تصویر استفاده شده در مجوز.

Mosquirix —همچنین شناخته شده با نام علمی آن, RTS,S — قبل از erythrocytic مالاریا واکسن که اشاره به مرحله از انتقال مالاريا قبل از قربانی آشکار علائم بالینی است که معمولا در حال حاضر در erythrocytic مرحله, با توجه به مطالعه انجام شده توسط اشلی M. وان و دو نفر دیگر از همکاران از سیاتل پزشکی موسسه تحقیقاتی در وزارت امور خارجه واشنگتن, ایالات متحده آمریکا.

ایده این است برای RTS,S “به ماشه سیستم ایمنی بدن برای دفاع در برابر مرحله اول” هنگامی که این انگل برای اولین بار وارد جریان خون پس از گاز گرفته شدن توسط پشه آلوده.

سطح انگل مالاریا (پلاسموديوم فالسيپاروم) حاوی پروتئین یا آنتی ژن است که باعث می شود سیستم ایمنی بدن به تولید آنتی بادی. Mosquirix یک حدت شکل انگل رسوب همان واکنش را از بدن موجب تولید آنتی بادی است که مبارزه با مالاریا با توجه به یک سال 2004 تحقیقات انجام شده توسط یک تیم از دانشمندان به رهبری دکتر Pedro L. آلونسو از مرکز de Salut Internacional, بیمارستان, درمانگاه, بارسلونا, اسپانیا.

دانشمندان در حال کار با انگلیسی, دارویی, آزمایشگاهی, گلاکسو ایجاد واکسن در سال 1987. اولین آزمایش های بالینی انجام شده در سال 1995 با داوطلب ساکن در ایالات متحده و بلژیک. در سال 1998 واکسن مورد آزمایش قرار گرفت داوطلب بزرگسالان در گامبیا.

دومین سری از آزمایشات بالینی زد بین سال های 2004 و 2007 در موزامبیک. در سال 2004 آزمایش واکسن درگیر 2,022 کودکان بین سنین 1 تا 4 سال در حالی که در سال 2007 دوسوکور کارآزمایی تصادفی به حال 214 نوزادان به عنوان شرکت کنندگان است.

سومین سری از آزمایشات بالینی آغاز شد و در مارس 2009 به پایان رسید و در اوایل سال 2014 با 15,459 نوزادان در هفت کشور آفریقایی; بورکینافاسو, گابن و غنا و کنیا و مالاوی و موزامبیک و تانزانیا.

که در راه اندازی اولین خلبان مطالعه RTS,S در مالاوی به دنبال غنا و کنیا در ماه آوریل 2019.

پس از نتایج حاصل از سومین آزمایش های بالینی, پروفسور پیتر Aaby از Bandim سلامت پروژه در گینه بیسائو و چهار دیگر همکاران شناسایی سه نگرانی های ایمنی در مورد RTS,S واکسن: “خطرات بالاتر از مننژیت مغزی مالاریا و دو برابر زن و مير است.”

Aaby و همکارانش توصیه می شود که “اجرای آزمایشی” تحقیقات واکسن آغاز شد که در سال 2019 باید استخدام “کلی مرگ و میر” به ارزیابی عملکرد RTS,S و “مطالعه جمعیت به دنبال آن هستند برای 4-5 سال از مطالعه قبل از تصمیم گیری در اجرای ساخته شده است.”

اما در ماه ژانویه سال 2016 که گزارش شده است که آن را در حال حاضر توصیه می شود ارزیابی بیشتر از RTS,S در “یک سری از خلبان پیاده سازی” با هدف “پرداختن به چندین شکاف در دانش” قبل از واکسن گواهی امن برای عموم مردم.

اجرای آزمایشی واکسن

مالاریا واکسن تجویز توسط یک پرستار در Odede جامعه مرکز بهداشت. تصویر با اجازه استفاده می شود.

کنیا کابینه وزیر بهداشت, سیسیل zeppy. io travel, ضعیف کردن خلبان اجرای RTS,S در سپتامبر 13, 2019 اظهار داشت که واکسن مستقر خواهد شد به شهرستان ها با “بالاترین مالاریا بار تا 20 درصد” یعنی: کاکامگا, Vihiga, بونگوما, Busia, کیسومو Homa Bay, میگری و Siaya.

Odede مرکز بهداشت واقع در Siaya شهرستان یکی از بیمارستان های روستایی انتخاب شده توسط این کشور به وزارت بهداشت برای اجرای مالاریا خلبان واکسیناسیون در کنیا.

گابریلا Ocenasek از جهانی جوانان بین المللی, یک سازمان غیر دولتی اطلاع صداهای جهانی از طریق یک بیانیه مطبوعاتی که واکسن تجویز شده است سه بار به کودکان در 6 و 7 و 9 ماه و این تکرار در سن دو. از مارس سال 2020 بیش از 250 کودکان باید واکسن دریافت در مرکز بهداشت.

یک مادر در مرکز بهداشت ابراز اولیه ترس است که او پسر خواهد بود “در واکنش به واکسن”:

زمانی که من به ارمغان آورد جان در اولین واکسن من می ترسید او را به واکنش نشان می دهند به این واکسن به عنوان بسیاری از مردم بر این باور بودند اما او آن را به خوبی و او هرگز گریه و یا بیمار با توجه به واکسن. من شده اند با اجازه دادن به جامعه من می دانم که این خوب است برای فرزندان ما همه به آن نیاز دارد.

با این وجود که هنوز داده نشده است تصویب این واکسن مستقر می شود برای استفاده عمومی است. این بستگی به نتایج است که ظهور در پایان این اجرای آزمایشی مرحله.

اگر نتایج مثبت هستند و بدون عوارض جانبی ناتوان کننده های RTS,S واکسن خواهد بود که کلید به شدت کاهش مرگ و میر نوزادان در ارتباط با مالاریا.

این خواهد بود که یکn تغییر بازی بی سابقه در مالاریا مدیریت در کشورهای جنوب صحرای آفریقا — منطقه سبب شیوع این معضل برای قرن ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>