ساخت حس از مولداوی را ‘کاهش جمعیتی بحران’

روستاییان در انتظار یک مراسم تشییع جنازه در صفوف منظم در Orac, مولداوی, مارس 2019. عکس (c): ماکسیم ادواردز. با اجازه استفاده می شود.

“رسما حدود پنج صد نفر اینجا زندگی می کنند گفت:” Președinte از کمیسیون انتخابات در Orac یک روستای کوچک در شمال مولداوی در طول انتخابات پارلمانی در یک صبح سرد در ماه فوریه 2019. “اما حتی با 100 درصد مشارکت در انتخابات, ما نمی خواهد بیش از 300 نفر از آنها را امروز.”

نیم ساعت بعد در یک مراسم تشییع جنازه در صفوف گذشت.

چنین صحنه عادی در روستایی مولدووا. تخلیه روستاها در حال حاضر ویژگی تقریبا در هر تصویر از این کشور در سال 2019 به این کشور را کاهش و کاهش جمعیت حتی ساخته شده است در صفحه اول نیویورک تایمز. آخرین سرشماری صورت گرفته در سال 2014 ثبت شده جمعیت 2,998,235 — کاهش 11 درصد نسبت به سرشماری قبلی در سال 2004. بین المللی و محلی محققان ساخته اند dispiriting پیش بینی: با توجه به سازمان ملل متحد پیش بینی از سال 2018 مولداوی سوم سریعترین کاهش جمعیت در این سیاره است. مولداوی جمعیت شناسان مانند اولگا Gagauz موافقم و پیش بینی 19 درصد کاهش در جمعیت 2035.

نتایج این محور در بخش های فقر و فساد که فشار این کشور جوانان در خارج از کشور در درجه اول به اتحادیه اروپا نهفته است که در مولداوی آستان. مانند بسیاری از همسایگان خود در شرق اروپا, مولداوی, پیری جمعیت نیز رنگ باخته بالا مرگ و مير و کاهش استانداردهای زندگی به خصوص در خارج از شهرستانها عمده. اجتماعی و پیامدهای سیاسی بسیاری از, و آنها به طور بالقوه بسیار شدید است. با طولانی مدت مغز تخلیه چگونه می تواند یک دولت و کارکنان آن وزارتخانه و یا اجرای آن در مدارس و بيمارستان ها و خدمات اجتماعی ؟ زمانی که بیشتر خانواده ها بستگی دارد وجوه ارسالی از خارج از کشور چگونه آسیب پذیر می کند یک کشور تبدیل به شوک در خارج از کشور بازار کار? و آخرین اما نه کم, چه مهاجرت توده را به قرارداد اجتماعی و اعتماد شهروندان است که دولت خود را همیشه می تواند در ارائه بهتر ،

در طول سفر اخیر خود به مولداوی سرمایه Chișinău من صحبت کرد به Petru Negură یک جامعه شناس و استاد در دانشگاه بین المللی مولداوی, در مورد عواقب ناشی از این کشور بحران جمعیتی است.

ماکسیم ادواردز: کجا مولداوی به دنبال یک زندگی بهتر ؟ و چگونه آنها را انتخاب کنید و مقصد خود را ؟

Petru Negură: کاهش جمعیتی را می توان طبقه بندی در بسیاری از راه های مختلف. وجود دارد مهاجرت مردم فقیر از اکثر مناطق روستایی عمدتا به اوراسیا: روسیه, اوکراین, و غیره. کسانی که کمی بهتر وقف از لحاظ اقتصادی و با اشکال دیگر سرمایه را به جای رفتن به اروپا: فرانسه, اسپانیا و آلمان است. این مهم است به یاد داشته باشید که وجود دارد بیشتر نر مهاجرت به مسکو و دیگر شهرهای روسیه مشغول به کار در سایت های ساخت و ساز و غیره در حالی که وجود دارد که زنان بیشتر از مردان در ایتالیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا که در آن آنها انجام داخلی کار.

من می گویند که کسانی که برای انتخاب این استراتژی بقا هستند فقیرترین: به منظور مهاجرت و قادر به نشست عادی چالش های مربوط به مهاجرت شما به حداقل مقدار کمی از پول و یا کمک. برخی از مردم حتی نمی توانیم به مهاجرت و لازم نیست که یک حمایت اجتماعی شبکه مانند بستگان به آنها کمک می کند.

من: این روز جهانی فوق العاده غنی به راحتی می توانید به دست آوردن چند شهروندی. اما در مولداوی که از گزینه های باز به فقرا: بسیاری وجود دارد که با هم تداخل دارند ملی ادعا می کند در این کشور پیچیده تاریخ است. مردم عادی می تواند ادعا متعدد شهروندی بر اساس محل اقامت یا قومیت. چگونه است که این گرایش درک ؟

PN: در راه برخی آن را به عنوان یک بی از مولداوی ملیت. وجود یک گفتمان در میان طبقات تحصیل که مولداوی یک کشور شکست خورده چرا که بسیاری از مردم در حال تلاش برای دریافت تابعیت خارجی. اما از یک نقطه نظر قانونی بسیاری از مولداوی که در رومانیایی گذرنامه به سادگی می توان به عنوان رومانی که در حال بازگشت به کشور خود به جای خروج از مولداوی ، علاوه بر این بسیاری از مولداوی که به تابعیت رومانی نیست هدف رومانی به عنوان مقصد خود را, اما بیشتر کشورهای غربی مانند ایتالیا و اسپانیا و یا آلمان.

من: چگونه مولداوی را حس کاهش جمعیتی و مهاجرت توده? چگونه است که متفاوت از خارجی ها’ توصیفاتی?

PN: من نمی خواهم به generalise بیش از حد, اما روس زبان روزنامه نگاران و روشنفکران تمایل به دیدن تعداد بالایی از مولداوی در روسیه مشغول به کار به عنوان یک دلیل برای اینکه چرا این کشور باید تغییر جهت خود را به سمت مسکو است. در همان زمان pro-رومانیایی و نرم افزار-روشنفکران غربی استناد مولداوی’ مهاجرت به کشورهای غربی به عنوان اثبات این که ما به دنبال ما مدل توسعه در غرب و حتی اگر آمار زبان های بیشتر به روسیه از کشورهای غربی است.

برای رسانه های خارجی بدون جمعیت روستاها در حال آشکار ترین تصویر. آنها به طور خاص به عنوان یک نوع تراژدی اجتماعی و سیاسی شکست حتی اگر متوسط شهرها به سوی کم نفوسی هستند بیش از حد. این گفتمان در اطراف تخلیه روستاهای مدت ها پیش آغاز شده در مولداوی به خصوص در دوران پروستریکا هنگامی که وجود دارد نگرانی در مورد مناطق روستایی خود را از دست دادن “معتبر” شیوه زندگی سنتی. روستایی depopulation, بعد از همه, آغاز شهرنشینی در دوره اتحاد جماهیر شوروی. و به یاد داشته باشید که مولداوی یکی از بالاترین درصد جمعیت روستایی در این بخش از جهان: حدود 55 درصد از مولداوی زنده روی زمین است. در رومانی یکی از دورافتاده ترین مناطق کشور در اتحادیه اروپا از آن 45 درصد است. با چنین قوی شهری-روستایی تقسیم مداوم شهرنشینی قابل درک است. اما بسیاری از مردم آن را توضیح دهید با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و مرگ از مزارع جمعی حتی اگر موفق مزارع امروز نمی خواهد نیاز به عنوان بسیاری از مردم است. در دوران شوروی مولداوی یکی از مهمترین روستایی شوروی با شدید ترین شهرنشینی روند.

من: این چه بحث های عمومی تاثیر نیاز به دقیق سرشماری? وجود دارد هر گونه آمار دقیق?

PN: آخرین سرشماری از سال 2014 شناخته شده به عنوان حداقل دقیق سرشماری در مولداوی تاریخ است. نتایج منتشر شد سه سال پس از سرشماری انجام شد و با برخی کاملا قابل مشاهده خطا است. در برابر این پس زمینه بسیاری می گویند که سرشماری متورم تعداد ساکنان مولدووا. وجود دارد باید به صورت دقیق تر سرشماری اما نیز وجود دارد که جمعیتی بررسی های انجام شده با گروه نمونه که آیا به ما اجازه می دهد به منظور برآورد تعداد ساکنان. کسانی که نشان می دهد کاهش روشن و اجازه می دهد تا ما را به پیش بینی های بدبینانه.

من: حتی مولداوی که مهاجرت برای خوب به نظر نمی رسد بی تفاوت نسبت به سیاست, بازگشت به خانه. پس از همه خارج از کشور نشان دهنده بسیاری از رای دهندگان و حتی محفوظ است کرسی در مجلس است. چه بقیه مولداوی جامعه را از که ؟ وجود دارد خشم?

PN: در نخبگان سیاسی وجود دارد خشم. در میان [سابق حاکم] حزب دموکرات در خصوص, چرا که آنها لازم نیست که پشتیبانی بسیار قوی از خارج از کشور. غربی در خارج از کشور و یا حداقل 90 درصد از آنها تمایل به حمایت از [اکنون رهبر مخالفان] Maia Sandu. در روسیه تمایل آنها برای حمایت از [PSRM سیاستمدار و رئیس جمهور ایگور] Dodon. بنابراین معمولا وقتی pro-روشنفکران غربی می گویند که ما باید به حقوق بیشتر به ما مهاجر و دیدن مولداوی خارج از کشور به عنوان یک دارایی آنها معمولا تنها به معنای غربی در خارج از کشور نه کسانی که در روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق.

اما به طور کلی وجود دارد کاملا برجسته گفتمان در جامعه است که می گوید به مهاجران: “شما فرار برای یک زندگی بهتر و رها کشور خود را, شما لازم نیست که مشروعیت به انتقاد ما و یا ارائه هر گونه راه حل برای بحران ما. دوباره برای اولین بار, سپس شما می توانید به حل همه چیز است.”

من: زمانی که گزارش در انتخابات مولداوی من شنیده ام که در موارد متعدد است که این موضوع از نمایندگی مجلس و تعدادی از مراکز رای دهی برای خارج از کشور است که به شدت سیاسی…

PN: کاملا. اما از طرف دیگر وجود دارد از این داستان و من باید ذهنی در اینجا: غربی مهاجر تمایل به بسیار بیشتر سیاسی و civically فعال تر از روسیه است. این نیز مربوط به زمینه های اجتماعی از کسانی که رفتن به روسیه در مقایسه با مولداوی در غرب است. اما حتی پس از آن مولداوی مهاجران داخلی انجام کار در ایتالیا اغلب آموزش عالی در مولداوی — آنها معلمان و یا حتی پزشکان. بنابراین خود مهاجرت نشان دهنده آشکار تحرک اجتماعی رو به پایین تا آنجا که آن را نشانی از مزایای مالی. اگر شما نگاهی به حرفه مردم تا به حال در مولداوی و آنها که در خارج از کشور, آیا در روسیه یا اتحادیه اروپا ناهماهنگی کاملا آشکار است. آن را در مورد وضعیت.

من: در بسیاری از کشورهای اروپای شرقی محافظه کار و راست “راه حل” برای کاهش جمعیت مطرح شده است. این محدوده از حمایت دولت برای خانواده های بزرگتر به ممنوعیت سقط جنین و یا حقوق بشر. چیزی شبیه جریان در مولدووا است ؟

PN: من فکر می کنم بسیاری از مولداوی را سرزنش دولت به جای هر گونه گروه های اقلیت. و من می خواهم به استرس است که بسیاری از آنها مقصر سقوط اتحاد جماهیر شوروی; آنها سعی در توضیح آنچه اتفاق افتاده است در اینجا فقر که به دنبال سقوط اتحاد جماهیر شوروی با این واقعیت است که اتحادیه ناپدید شد. آنها به طور کامل اشتباه است که کل سیستم به پایان رسید و یکی دیگر به وجود آمد یا شکست به وجود می آیند. در 1990s و 2000s بسیاری از سرزنش روشنفکران ناسیونالیست و خواسته های خود را با توجه به این که فروپاشی اتفاق پس از ظهور پروستریکا.

اما شما حق در اینجا در مولداوی نیز وجود دارد با این وجود یک محافظه کار و فوق العاده محافظه کار گفتمان قرار می دهد که تقصیر را به گردن فمینیسم و دفاع از حقوق همجنسگرایان برای زمان بحران جمعیتی اگر چه اصلی جمعیتی نگرانی باید مهاجرت از فعال ترین مولداوی مردم و نه “بحران از ارزش های سنتی.”

من: در ضمن مولداوی را بالا مهاجرت همراه است بسیار پایین مهاجرت. می تواند مهاجرت یک راه حل است ؟

PN: مولداوی مانند دیگر اروپای شرقی کاملا مخالف آن است. آن استفاده شده است در مبارزات انتخاباتی به عنوان مثال در سال 2016 زمانی که حامیان Dodon پیشنهاد کرد که Maia Sandu خواهد اجازه دهید هزاران نفر از پناهندگان سوری حل و فصل کشور است. من سعی کردم به بحث در مورد آن با مردم و دعوت آنها را به کشف تمام راه حل های ممکن است. حتی دانش آموزان که سفر بیش از نسل های دیگر کاملا تمایلی به در نظر گرفتن آن است. آنها را نمی بینید, آن را به عنوان یک گزینه.

به طور مشابه, داخلی مهاجرت به تکثیر شوند تخلیه مناطق به نظر نمی رسد محبوب است. من زمان زیادی را صرف کار بر روی بی خانمانی در مولداوی و هنگامی که خواسته برخی از افراد بی خانمان در Chișinău چرا آنها حرکت نمی کند به روستا که در آن وجود دارد حداقل خانه های خالی است. و آنها از من پرسید “چه می توانم پیدا کردن وجود دارد ؟ من نیاز به ایجاد یک زندگی نه فقط پیدا کردن یک سقف بالای سر من.”

من: چند مولداوی دولت ها سعی کرده اند برای تشویق مهاجران به بازگشت با موفقیت مخلوط. است بازگشت مهاجرت یک امید کاذب?

PN: بله اما امید کاذب برای چه کسی ؟ شما اغلب شنیدن داستان در مورد افرادی که در بازگشت از خارج از کشور و نبود قادر به اجرای یک کسب و کار موفق در اینجا به دلیل موانع در بوروکراسی ، من مورد مطالعه قرار فرانسه و من نیز تا به حال در کانادا اقامت دائم اما من تصمیم به بازگشت می آیند. من احساس می کنم که شغل من این است که به اینجا و سعی کنید و انجام کاری. اما نه همیشه آسان نبوده است. من به زودی حرکت به آلمان برای تحقیقات یاران, اما هنوز هم به شدت احساس می کنم که یکی می تواند کمک به خود و یا کشور خود را از خارج از کشور.

بنابراین این هم بخشی از داستان: مردم بازگشت اما نمی پیدا کردن یک محل برای خود بلافاصله. و یا آنها نیاز به حک کردن یک محل برای خود. مردم اینجا در مولداوی اغلب کاملا شگفت زده هنگامی که شما آمده است که همه چیز همیشه کار کردن در خارج از کشور. آنها انتظار نداریم که افرادی که ترک برای همیشه به عقب می آیند.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش مولداوی به بحران سیاسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>