مقدونیه شوکه بیش از کشف کودک ‘مبارزه با باشگاه’ در اسکوپیه

تصویر از ویدئو توسط samoprasaj.mk در “دعوا گلادیاتور” از کودکان در اسکوپیه. تصویر توسط موسسه مطالعات ارتباطات مورد استفاده با اجازه.

یک مقدونی خروجی اخبار به تازگی نشان داد که وجود عمومی سازمان “دعوا گلادیاتور” بین افراد زیر سن قانونی در اسکوپیه پایتخت در یک داستان است که شهروندان شگفت زده.

SamoPrasaj.mk خبرنگاران به دست آمده یک ویدیو نشان دادن دو پسر مبارزه در یک زمین بازی در حالی که ده ها تن از تماشاچیان بیشتر بزرگسالان تشویق. یک داور نیز می تواند خال در این ویدئو.

ساکنان مصاحبه در این ویدئو می گویند که این دعوا را غالبا اما این فعالان از محله.

پیگیری داستان SamoPrasaj.mk نشان داد که مبارزه را سازمان مسئول هزینه های ورودی بیش از حد: 20 denars (کمتر از نیمی از یک دلار) برای مشاهده و 300 denars (6 دلار) برای ضبط.

Поголемиот син беше запознаен и знае дека вакви настани се случуваат. Не бил присутен, но ми кажа дека тоа е нешто “нормално за нивна возраст”. Јас бев премногу вознемирена кога го слушнав тоа и му објаснив дека тоа не е нормална реакција на деца да си ги одмеруваат силите. Син ми ми кажа дека се наплаќало за гледање, меѓу другото дека се наплаќало 300 денари ако сакаш да ја снимаш борбата со мобилен телефон.

من مهتر پسر به من گفت که او می دانست که این وقایع اتفاق می افتد شد. او ندارد و حضور آنها, اما او به من گفت که آن را “یک چیز طبیعی برای سن و سال او.” من خیلی ناراحت شدم وقتی شنیدم که به او توضیح داد که این طبیعی است و نه برای کودکان به شرکت به چنین مبارزه منطبق است. پسر من نیز به من اطلاع داد که تماشای دعوا آمد با یک اتهام از جمله 300 denars (6 دلار) شارژ برای فیلمبرداری مبارزه با یک تلفن همراه است.

Global Voices به فارسی تماس هشتم-دانش آموزان کلاس از یک مدرسه در نزدیکی زمین بازی که در آن یکی از فیلم ثبت شد. آنها گفتند که تا به حال همکلاسی که با حضور در آن دعوا و افزود که این سازمان مسئول 50 denars (1 دلار) در هر “استاندارد بلیط” و 200 denars (3.50 دلار) برای “VIP” نقاط در ردیف اول در کنار حلقه.

در همین حال رسانه های محلی گفته است که بزرگسالان حضور در این دعوا نیز درگیر شدن در شرط بندی.

آن است که هنوز مشخص نیست که آیا پلیس را بررسی حوادث که سازمان تا به حال شناخته شده است. در پاسخ به یک پرسش توسط روزنامه Sloboden Pechat وزارت کشور اعلام کرد که مقامات تا به حال اقدامات لازم از جمله اطلاع دادستان عمومی و توصیه پلیس آدرس این موضوع در آموزش و پرورش در سخنرانی های آن در مدارس.

بسیاری از مقدونیه شده اند ناراضی رسمی پاسخ تا کنون. زمانی که خبرنگاران با نزدیک شدن به وزیر آموزش و پرورش Arbër Ademi او صرفا گفت که به دلیل دعوا را در خارج از مدارس وزارت حق ندارد بیش از آنها را.

زمین بازی که در آن فیلم بودند ثبت شده است واقع در شهرداری کنتر و همه در نزدیکی مدارس تحت اختیار آن است. هنوز شهردار ساشا Bogdanovikj ادعا کودکان که به نظر می رسد در فیلم نیست ساکنان از شهرداری.

سازمان دعوا از کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی به عنوان یک شکل از pay-per-view, سرگرمی و تمام است که در حال وقوع در Kapishtec محله? اگر چنین چیزی در حال وقوع است در مرکز Skopje باید ما انتظار داریم که در جاهای دیگر کودکان مطرح شده بود به انجام این جنگ ؟ مقدونیه به عنوان دیوانه رقت انگیز و عقب مانده است.

در سال های اخیر مشابه مبارزه با حوادث مربوط به کودکان گزارش شده و در مکان های مختلف در سراسر جهان از جمله آلبرتا, کانادا; سنت لوئیس, ایالات متحده آمریکا; در پرستون, بریتانیا, و, مسکو, روسیه.

نیمی از دانش آموزان 13 تا 15 در سراسر جهان – در حدود 150 میلیون – گزارش تجربه peer-to-peer خشونت (فیزیکی دعوا و قلدری) در داخل و اطراف مدرسه با توجه به یک سال 2018 گزارش یونیسف. با توجه به مقدونی گروه حقوق بشر هلسینکی کمیته که به تازگی با صدور بیانیه ای خواستار مقامات اقدام علیه کودکان “مبارزه با باشگاه” 42 درصد از دانش آموزان در سن 13 و 15 در شمال مقدونیه گزارش کرده اند دچار نظیر خشونت است.

دیگر تجزیه و تحلیل نشان داده است که درصد قابل توجهی از قربانیان (36 درصد) و عاملان (18 درصد) از جرایم ناشی از نفرت در شمال مقدونیه هستند و افراد زیر سن قانونی. قومیت و وابستگی سیاسی تشکیل شده اصلی و زمینه را برای جرایم ناشی از نفرت در سال 2018 با تعداد کمتری از حوادث مربوط به پناهنده یا مهاجر, وضعیت, باور مذهبی و ناتوانی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر