‘لوآندا نشت’: چگونه آفریقا ثروتمندترین زن غارت آنگولا دولت

ایزابل دوس سانتوس | ©NunoCoimbra – صلیب-ویکیپدیا CC BY-SA 4.0

در ژانویه سال 2020 بررسی “لوآندا نشت” به رهبری کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی (ICIJ) و یک تیم از روزنامه نگاران از کشورهای مختلف نشان داد که چگونه ایزابل دوس سانتوس, دختر سابق جمهور آنگولا خوزه ادواردو دوس سانتوس به طور غیر قانونی انباشته ثروت بیش از 2 میلیارد دلار در حالی که توصیه می شود از آمریکای شمالی و اروپا شرکت های مشاوره ،

این تحقیقات بر روی بیش از 715,000 اسناد دریافت شده توسط پلت فرم برای محافظت از خبرچین در آفریقا (PPLAAF) پاریس, غیر انتفاعی بر اساس.

این تحقیقات نشان داد Dos Santos به کارگردانی میلیونر قرارداد از دولت-شرکت نفت Sonangol جایی که او به عنوان رئیس از سال 2016 تا 2017 به خود شرکت و یا کسانی که در ارتباط با او. آن را نیز نشان می دهد که بازرگان موفق به مخفی او ثروت از طریق شرکت های مستقر در پناهگاه های مالیاتی مانند مالت, موریس و دلار هنگ کنگ است.

آنگولا دومین تولید کننده نفت و چهارم-بزرگترین الماس تولید کننده در آفریقای. اگر چه فقر سطح بهبود یافته در 15 سال گذشته نیمی از مردم هنوز در فقر زندگی می کند با توجه به داده های آکسفورد فقر و توسعه انسانی ابتکار.

ایزابل دوس سانتوس,’ پدر, خوزه ادواردو دوس سانتوس شناخته شده در آنگولا به عنوان “بله” را به عنوان رئیس جمهور آنگولا از سال 1979 تا سال 2017. خود دولت مشخص شده بود موارد نقض حقوق بشر و آزار و اذیت روزنامه نگاران و منتقدان گسترده بود.

در سال 2016 JES منصوب ایزابل دوس سانتوس به عنوان معاون Sonangol اما او اخراج شد به عنوان به زودی به عنوان یک رئیس جمهور جدید در زمان کار به شرح زیر است. João لورنسو جایگزین JES به عنوان رهبر حزب حاکم جنبش مردمی برای آزادی آنگولا (MPLA) و رئیس جمهور شد پس از این حزب به دست آمده اکثریت پارلمانی در ماه اوت سال 2017 انتخابات است.

در مقایسه با سلف خود ژوئن لورنسو شده است هل دادن مبارزه با فساد اصلاحات و باز کردن کانال های گفتگو با جامعه مدنی است. در سال 2018 او در دفتر خود فعالان و روزنامه نگاران که در گذشته شده بود مورد آزار و اذیت توسط مقامات. در همان سال لورنسو در مصاحبه ای گفت که او در بر داشت خزانه دولت “عملا خالی” هنگامی که او در زمان بیش از JES.

در فوریه 2018 جدید Sonangol ارشد, کارلوس ستورنینو نشان داد که ایزابل دوس سانتوس دستور داده بود یک بانک انتقال 38 میلیون دلار از Sonangol به یک حساب بانکی در دبی در مدت کوتاهی پس از او اخراج از کار خود را.

دوس سانتوس که دارای تابعیت روسیه به خاطر مادری نسب در حال حاضر زندگی در دبی.

کارلوس ستورنینو از کار اخراج شد Sonangol در مارس 2019 در میان یک بحران کمبود سوخت در آنگولا.

دوس سانتوس از هرگونه تخلف در طول زمان به عنوان Sonangol را رئیس. از طریق شبکه های اجتماعی او مدعی است که او یک قربانی اذیت و آزار سیاسی جدید آنگولا دولت است.

بنابراین ICIJ کنسرسیوم دریافت به بیرون درز اطلاعات از “مقامات آنگولا” ?? !! جالب برای دیدن آنگولا دولت نشت به روزنامه نگاران و به SIC-Expresso [یک روزنامه در پرتغال] و پس از آن آمد و گفت که این یک حمله سیاسی?

اگر علاقه در حقیقت به جای ترور شخصیت SIC-Expresso خواهد مصاحبه زمان Sonangol رئیس آن را مصاحبه دکتر Edeltrudes کاستاریکا آن را در مصاحبه دکتر آرچر منگویرا. این را به عنوان یک فرمان و هماهنگ سیاسی حمله آنها تنها به مصاحبه دادستان کل.

ایزابل دوس سانتوس’, خواهر, Tchizé پیشنهاد که ایزابل بازگشت یک مبلغ 75 میلیون دلار به آنگولا دولت:

O que está اونا causa é a dívida د 75 milhões? Pague, então, se estão pedir یورو e não querem kwanzas, apesar de um Estado, normalmente, querer receber na sua moeda mas se precisa de dólares e está [sic] a pedir à cidadã یک cidadã que mais beneficiou دس oportunidades de negócio اونا آنگولا está na hora de a cidadã retribuir tudo o que o Estado lhe proporcionou, propiciando que fizesse grandes negócios e tornar-se a mulher que é hoje… عاجلانه, mande dinheiro para آنگولا.

آیا این بدهی 75 میلیون است که در خطر است ؟ پرداخت و پس از آن اگر آنها درخواست یورو و نمی خواهید kwanzas اگر چه یک دولت را به طور معمول می خواهید برای دریافت پول خود را اما اگر آنها نیاز به دلار و از آنها درخواست [dos Santos] این شهروند است که بیشترین بهره را از فرصت های کسب و کار در آنگولا در آن زمان برای او به بازپرداخت همه چیز را دولت فراهم کرده است به او اجازه می دهد او را به معاملات بزرگ و تبدیل شدن به زن در او امروز… پس از ارسال پول به آنگولا.

رافائل مارکز به آنگولا روزنامه نگار که مدت ها مورد بررسی فساد در Dos Santos, خانواده, نظر به DW آفریقا مورد ICIJ بررسی:

É uma notícia que efetivamente esperava há anos, mas que também من deixa triste. Deixa-من triste porque só quando سیستم عامل estrangeiros فالم é que os próprios concidadãos ouvem é que o mundo [ouve].

Enquanto jornalista angolano, muitos destes factos que estão a ser revelados nestes documentos já foram por mim revelados mas ninguém prestava atenção porque se tratava de um jornalista africano.

Só quando سیستم عامل jornalistas europeus e americanos pegaram هیچ assunto é que o assunto tornou-se sério o suficiente para que certos governos e a sociedade de muitos países começassem یک prestar atenção. Mas é importante.

این خبر است که من به طور موثر منتظر برای سال های بسیاری از, اما آن را نیز باعث می شود من غمگین. این باعث می شود من غمگین زیرا تنها زمانی که خارجی ها صحبت می کنند شهروندان گوش جهان را گوش می دهد.

به عنوان یک آنگولا روزنامه نگار بسیاری از حقایق نازل شده که توسط این اسناد در حال حاضر آشکار شده است توسط من اما هیچ کس توجه because I am an African روزنامه نگار.

تنها زمانی که اروپا و آمریکا روزنامه نگاران صحبت در مورد این موضوع که می شود آن را به اندازه کافی جدی برای برخی دولت ها و بسیاری از کشورها و جوامع برای شروع به توجه. اما این مهم است.

در میان آیات ایزابل دوس سانتوس شده است قطع خودش از چندین شرکت که او دارای سهام به خصوص کسب و کار واقع در پرتغال.

مدیر بانک پرتغالی Eurobic که در آن Sonangol یک حساب کاربری مرده پیدا شد در لیسبون در ژانویه 22 همان روز آنگولا دادستان کل نام او را به عنوان یک مظنون در یک پرس و جو به Sonangol و ایزابل دوس سانتوس.

پرس و جو در ماه مارس افتتاح شد 2018 زیر شکایت های ساخته شده توسط کارلوس ستورنینو اما تا به حال شده است در حال حرکت به آرامی تا بیشتر تحولات اخیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>