از دست دادن بویایی از coronavirus: چگونه برای تست درک خود را

توسط Sandee LaMotte | ایسنا

خفيف موارد coronavirus از دست دادن بویایی و در نتیجه طعم و مزه در حال ظهور به عنوان یکی از غیر معمول ترین علائم اولیه این بیماری به نام Covid-19.

“آنچه به نام anosmia که اساسا به معنی از دست دادن بویایی به نظر می رسد یک علامت است که تعدادی از بیماران در حال توسعه” سی ان ان رئیس پزشکی خبرنگار سانجی گوپتا با سی ان ان گفت لنگر Alisyn Camerota در روز جدید است.

“این ممکن است مربوط به از دست دادن طعم و مزه مربوط به از دست دادن اشتها و ما مطمئن نیستید — اما آن را به وضوح چیزی برای نگاه کردن به” گوپتا گفت. “گاهی اوقات این علائم اولیه ندارد کلاسیک هستند.”

در حالی که تب و سرفه و تنگی نفس کلید علائم کلاسیک پیمانکاری Covid-19 اخیر تجزیه و تحلیل از موارد خفیف تر در کره جنوبی یافت می شود عمده ارائه علامت در 30 درصد از بیماران از دست دادن بود از بوی. در آلمان بیش از دو سه مورد تأیید کرده بود anosmia.

در پاسخ American Academy of Otolaryngology-Head and Neck, جراحی و ENT, انگلستان یک سازمان حرفه ای به نمایندگی از گوش و حلق و بینی و جراحان در انگلستان هستند خواستار از دست دادن بو و یا طعم و مزه به آن اضافه شود به ابزارهای غربالگری ممکن است Covid-19 عفونت است.

اما کسانی که با نگران کننده نشانه هایی که ممکن است یا ممکن است coronavirus حال گفت: برای ماندن در خانه و نظارت بر علائم خود را به طوری به عنوان نه به استرس در حال حاضر به سبب بیمارستان و درمانگاه و مراقبت از سلامت کارگران در تلاش برای صرفه جویی در زندگی می کند.

بنابراین وجود دارد هر چیزی که شما می توانید در خانه انجام دهید به آزمون برای دیدن اگر شما رنج می برند از دست دادن ،

پاسخ این است که بله با استفاده از “jellybean تست.”

‘Jellybean آزمون’

“شما را jellybean در یک دست و با دست دیگر نگه دارید بینی خود را محکم بنابراین شما نمی هر گونه جریان هوا” گفت: استیون مونگر مدیر مرکز بو و طعم در دانشگاه فلوریدا است.

“شما قرار داده jellybean را در دهان خود و جویدن آن. بیایید می گویند این میوه طعم jellybean: اگر شما مرزه به علاوه شیرینی jellybean شما می دانید که شما باید کاربردی طعم” مونگر گفت.

“سپس در حالی که هنوز جویدن به طور ناگهانی آزادی بینی خود را. اگر شما یک حس بویایی شما به طور ناگهانی همه بو و به شما می گویند: “اوه! که یک لیمو jellybean’ یا ‘Oh! که گیلاس.’ این واقعا بسیار چشمگیر و سریع, ‘Wow’ نوع پاسخ,” او توضیح داد.

“بنابراین اگر شما می توانید از ترش و شیرین به طعم کامل و می دانم چه عطر و طعم است” مونگر گفت: “و سپس احساس خود را از بوی است که احتمالا در شکل بسیار خوبی است.”

نام علمی برای این فرایند یکپارچهسازی با سیستمعامل بینی بویایی که در آن بوی جریان از پشت دهان خود را از طریق بینی خود را حلق و خود را به حفره بینی.

اما اگر شما لازم نیست که یک jellybean? شما می توانید با استفاده از دیگر مواد غذایی بیش از حد گفت: گوش و حلق و بینی متخصص دکتر اریش Voigt مدیر بخش خواب گوش و حلق در NYU Langone سلامت.

“خالص حس بویایی خواهد بود اگر شما می تواند بوی یک ماده خاص که نه تحریک کننده دیگر اعصاب” Voigt گفت. “بنابراین برخی از نمونه های است که خواهد بود اگر شما می تواند بوی قهوه و یا قهوه دم, و یا اگر شما می توانید بوی کسی پوست کندن یک پرتقال. که حس بویایی دارد.”

اما شما باید مراقب باشید چرا که آن را آسان به فکر می کنم شما خود را با استفاده از حس بویایی هنگامی که شما Voigt گفت.

“بنابراین برای مثال آمونیاک و یا تمیز کردن راه حل های آن تحریک عصب سه قلو است که یک محرک عصبی,” او گفت:. “و به طوری که مردم فکر می کنم” من می توانم بوی Clorox من می توانم بوی آمونیاک که بدان معنی است که من می توانم بوی.’ اما بدون که درست نیست. آنها در واقع نه بو آنها با استفاده از عصب سه قلو.”

هنوز هم مطمئن نیستید اگر شما در حال گرفتن آن درست است ؟ بررسی اینترنت برای پزشکی مبتنی بر ابتدا و خر خر کردن آزمون.

بوی دست دادن رایج است

البته نه هر کسی که flunks بوی آزمون در حال رفتن به کوروناویروس. هر ویروس تنفسی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا به طور موقت تاثیر بوی و طعم و حتی گاهی اوقات به طور دائم.

“میزان تورم است که می تواند رخ دهد در بینی از اثر ویروسی می تواند به جلوگیری از بوی ذرات از گرفتن تمام راه را تا بالای بینی که در آن عصب بویایی است” Voigt گفت. “وقتی که تورم پایین می رود, حس بویایی می تواند به بازگشت.”

اما نیز وجود دارد مخدر اعصاب ویروس ها که برخی از آنها در سرماخوردگی دسته Voigt گفت.

“اگر آنها مخدر اعصاب, که بدان معنی است که آنها آسیب عصب بویایی و آن را اساسا غیر کارکردی” او اضافه شده است. “بسیاری از این موارد می تواند در بهبود بوی با زمان, اما گاهی اوقات آن را دائمی از دست دادن.”

کامل و یا جزئی مزمن از دست دادن بویایی فوق العاده رایج مونگر گفت: تحت تاثیر قرار میلیون ها نفر از آمریکایی ها مدتها قبل از رمان coronavirus پشت سر هم بر صحنه است.

“حدود 13 درصد از جمعیت قابل توجهی بو یا طعم اختلال,” او گفت:.

علاوه بر سرماخوردگی و آنفولانزا علل دیگر از بوی دست دادن شامل پولیپ تومورهای بیماری های عصبی مانند آلزایمر و یا پارکینسون و آسیب های مغزی یا ضربه به سر از جمله شلاق زدن.

“اگر کسی در تصادف خودرو و یا تا به حال یک آسیب شلاق زدن و یا ضربه به سر, که همچنین می تواند تاثیر کمی اعصاب به عنوان آنها را از مغز به سمت بینی” Voigt گفت. “پس از یک آسیب شلاق زدن نیز می تواند باعث از دست دادن دائم از حس بویایی.”

از دست دادن طعم و مزه است که معمولا همراه با از دست دادن بویایی چرا که ما با تکیه بر بوی به شناسایی طعم. اما وجود دارد نیز می تواند دلایل پزشکی: برخی از داروها می تواند بر طعم; شیمی درمانی و پرتو درمانی می تواند قطعا مختل طعم و پس از آن وجود دارد آسیب های فیزیکی مانند اعصاب قطع در طول جراحی دندان.

یک coronavirus اتصال

اگر شما اعتقاد دارم که شما از دست داده ام احساس خود را از بوی (و لازم نیست یک دلیل پزشکی برای توضیح زیان) کارشناسان می گویند به علامت جدی است.

“در این مرحله من خواهد بود نسبتا با اعتماد به نفس به آن را در همان دسته که می گویند تب” گفت: مونگر. “بدیهی است که انواع مختلفی از چیزهایی که می تواند باعث تب. اما اگر شما از دست دادن حس بویایی به سرعت شما می خواهید به خود منزوی و تماس با پزشک خود به بحث در مورد چه مراحل عملی شما ممکن است بخواهید.”

Voigt موافق است: “توصیه من این است که شما باید خود جدا و قرنطینه برای حدود 14 روز و گسترش نیست که ویروس به افراد دیگر,” او گفت:. “اگر شما باید برای رفتن از یک ماسک به طوری که شما نمی های این ویروس با دیگران است.”

اگر شما تجربه از دست دادن بوی مراقبت به دلیل وجود خطرات مانند قادر بودن به بوی نشت گاز و یا درک شیر یا فاسد شدن مواد غذایی است.

و آگاه باشید که از دست دادن بویایی می تواند رخ دهد بیشتر به این بیماری همراه با دیگر علائم شایع.

“این می تواند قبل از ویروسی علائم” Voigt گفت. “برخی از مردم با بیماری خفیف, علائم, اما آنها نتوانستند خود را از دست دادن حس بویایی. و دیگر وجود دارد که در آن بیماران از دست دادن بویایی لگد در پس آنها داشتن تب و لرز.

“بنابراین زمانی است پیش بینی” او تاکید کرد. “و آن هم نه یک پیش بینی نشانه شدت بیماری آن پیش بینی نیست که شما در حال رفتن به دریافت بد عوارض ريوی در این نقطه است. ما نمی هر گونه اطلاعات گفت که.”

The-سی ان ان-سیم™ & © 2020 کابل شبکه خبر, Inc., یک WarnerMedia شرکت. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>