مستند در کلمبیا را تحت تاثیر قرار خواهد حق سقط جنین می گوید: وکیل حقوق بشر

دیدن Global Voices به فارسی’ ویژه پوشش, چگونه زنان مبارزه با خشونت مبتنی بر جنسیت در آمریکای لاتین و تاثیر جهانی COVID-19.

اگر چه لازم است برای حفاظت از سلامت شهروندان اقدامات انجام شده توسط دولت کلمبیا شامل COVID-19 عفونت از جمله ملی مستند و بستن مرزها ممکن است مانع دسترسی از کلمبیا و ونزوئلا زنان به خدمات ضروری به بهداشت جنسی و باروری.

“در زمان بیماری همه گیر زنان هنوز هم نیاز به خدمات لازم برای دسترسی به سقط جنین امن اضطراری پیشگیری از بارداری و حفاظت از خشونت و سوء استفاده” سلنه صوت یک وکیل از زنان با لینک سازمان در سراسر جهان در بوگوتا گفت: Global Voices به فارسی.

در کلمبیا, سقط جنین قانونی در سه زمینه: جدی جنین ناهنجاری های خطر به زندگی و سلامت مادر و تجاوز به عنف. با وجود گذشته احکام دادگاه رعایت این حق هنوز هم وجود دارد عدم دسترسی به اطلاعات و همچنین اجتماعی و اقتصادی موانع است که جلوگیری از زنان و دختران به خصوص در فقیر و مناطق دور افتاده از فسخ بارداری خود را با خیال راحت.

اگر سقط جنین صورت می گیرد در خارج از این سه مورد استثنا آن را غیر قانونی است و با مجازات یک تا سه سال در زندان است. با این مستند بسیاری از زنان به ویژه فقیرترین و کسانی که در مناطق روستایی ممکن است اجتناب از به دنبال قانونی و بهداشت و درمان راهنمایی در مورد بارداری و بی ارزش تحت ناامن سقط جنین در خانه.

برای صوت “اگر اورژانس سیاست های بهداشت و احکام هستند طراحی شده است در حقوق بشر چارچوب یا از یک چشم انداز جنسیتی بسیاری از زنان را در معرض خطر و محافظت نشده.”

کلمبیا در ملی مستند تا مارس 13 و این ممکن است تمدید شود. در زمان نوشتن این داستان وجود دارد 798 تایید COVID-19 مورد و تعداد در حال افزایش است. دولت تنها اجازه می دهد جنبش مردم در شرایط استثنایی از جمله فوت کردن بر غذا و رفتن به امکانات بهداشتی در میان دیگران, اما حق سلامت جنسی و باروری ذکر نشده است.

کسانی که موفق به پیروی از این اجباری مستند انزوای اقدامات می توان با جریمه یا تا 8 سال زندان محکوم شد.

“این استثنا باید به صراحت شامل خدمات است که آن را ممکن است برای حفظ و تضمین دسترسی به بهداشت جنسی و باروری می گوید:” سلنه صوت. “و نه فقط دسترسی به سقط جنین بلکه به اورژانس پیشگیری از بارداری و دسترسی به بهداشت و درمان برای زنانی که قربانی خشونت جنسی”.

برای مثال صوت می گوید که اگر یک زن در یک منطقه از راه دور نیاز به سقط جنین و این نیاز به انتقال به یک مرکز مراقبت در شهر دیگری این مورد را نیاز به مراحل اداری و امن انجام می گذرد که ممکن است مرتب در زمان. این وضعیت تاثیر مستقیم بر امکان فسخ بارداری ناخواسته در زمان و می تواند نیروی زنان به انجام سقط جنین ناامن در نتیجه بدتر شدن خود را در خطر مرگ است.

اگر چه آمار و ارقام نیست به وضوح مشخص شده آن است که تخمین زده است که هر سال به طور متوسط از 400 ، 000 زنان در کلمبیا تحت سقط جنین ناامن و 70 زنان می میرند چون از این روش.

“در طول این زمان از شرایط اضطراری انسانی را تداوم [حق سقط جنین تحت سه شرایط] باید تضمین” می گوید: صوت.

ونزوئلا مهاجران را نیز تحت تاثیر قرار

با وجود بسته شدن مرز ونزوئلا مهاجران نومید بیش از فقر شدید و سقوط بهداشت عمومی در کشور خود هستند و هنوز هم عبور از آن را با پای غیر قانونی با استفاده از جاده ها و مسیرهای. این وضعیت را تحت الشعاع مقامات قرار دادن زنان مهاجر و دختران بیشتر در معرض خطر سقوط قربانی قاچاق انسان و خشونت جنسی.

“بیشتر با آسیب پذیری بیشتر در خطر ابتلا به عفونت و بدون مقامات بهداشتی کنترل مرز وضعیت زنان [مهاجران] خواهد بود در معرض خطر بیشتری خواهد شد و باید به مراتب بیشتر از دشواری در دسترسی به خدمات سلامت” می گوید: صوت. این آسیب پذیری شامل حامله و شیر زنان است.

حتی قبل از این بیماری همه گیر با حضور تقریبا 2 میلیون مهاجر در کلمبیا محدودیت در بهداشت جنسی و باروری خدمات در حال حاضر دیده می شود در پاسخ به نیازهای زنان مهاجر. بسیاری از آنها نمی دانند که حقوق خود و حمایت های حقوقی و آنها گاهی اوقات به صورت موانع و بدرفتاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>