قدرت محلی بازی به پایان می رسد سلطنت شمال نیجریه را امیر کانو

والاحضرت Muhammadu Sanusi II سابق امیر کانو. تصویر توسط T. Y. Bello (CC BY-SA 4.0)

Muhammadu Sanusi II, 14th امیر (پادشاه) از کانو بود که در مارس 9 سرنگون توسط فرماندار عبدالهی Ganduje از کانو دولت در شمال غربی نیجریه است.

با توجه به گزارش های نیجریه روزنامه گاردین سابق امیر بود سرنگون اتفاق آرا توسط کانو دولت شورای اجرایی.

عثمان Alhaji, وزیر امور دفتر به کانو دولت متهم امیر Sanusi از “کل نافرمانی” و “بی احترامی به دستورالعمل قانونی” از دولت فرماندار. Alhaji همچنین ادعا شده که امیر نقض “قسمت 3 قسمت 13 (a-e) از کانو دولت امارت قانون 2019.”

این کانو دولت امارت قانون 2019 تقسیم کانو به پنج پادشاهی مستقل. اما کانو دادگاه تا به حال در نوامبر سال 2019 نسخ امارت قانون به دلیل آن را “معیوب بود و نه دنبال دلیل روند”.

Sanusi او را پذیرفته unseating از تاج و تخت به عنوان “اراده خدا” با توجه به بی بی سی.

Aminu Ado Bayero منصوب شده است به عنوان Sanusi جانشین توسط فرماندار Ganduje:

پس از اخراج, Sanusi شد بلافاصله تبعید به هیبت یک شهر در افتاده نسروا استیت شمالی و مرکزی نیجریه. Sanusi به چالش کشیده خود را در تبعید و در مارس 13, دادگاه نشسته در ابوجا, نیجریه, پایتخت در دستور آزادی او از “post-dethronement بازداشت و حبس” با توجه به حق بیمه بار.

از عزل امیر چپ هیبت که در همان روز در این شرکت از دوستان خود Kaduna دولت فرماندار نصیر El – Rufai.

قبل از آن که روز Sanusi رهبری در نماز جمعه در هیبت مرکزی مسجد:

نویسنده Gimba Kakanda اظهار نظر که emir — “مرد ما در عشق با سقوط کرد” — یک روشنفکر عمومی و است که می تواند نمی شود به دور از او.

سیاست پشت Sanusi را تجلیل و رسوب

Sanusi الحاق و بعد dethronement به عنوان امیر هر دو مربوط به یک nerve-wracking سیاست را در خانه اش در ایالت کانو. در نتیجه “Sanusi را emirship شد تولیدات در بوته از سیاست های حزبی شد و در آن حل می شود” می نویسد: فاروق A. Kperogi در یک op-ed در نیجریه تریبون.

به عنوان نیجریه بانک مرکزی و فرماندار Sanusi در اواخر سال 2013 به اطلاع رئیس جمهور سابق Goodluck Jonathan از یک حساب نشده از 20 میلیارد دلار در ایالات متحده دلار درآمد نفت از نیجریه دولتی شرکت نفت. Sanusi متوقف شد که نیجریه و رئیس بانک مرکزی در فوریه 2014 و متهم به “مالی بی توجهی و سوء رفتار.”

گزارش رویترز در ماه فوریه 2015 که یک کمیته مجلس سنا که برای بررسی اتهام کشف کرد که “Sanusi حساب فاقد ماده است.”

در زمان Sanusi را تعلیق مردم حزب دموکرات (PDP) بود که حزب حاکم در حالی که همه مترقی حزب (APC) در مخالفت.

سپس فرماندار کانو دولت Rabiu موسی Kwankwaso (یک عضو APC در آن زمان) منصوب Sanusi به عنوان امیر کانو به رغم حزب حاکم بیش از گم شده نفت در بودجه و متعاقب آن اخراج:

Kwankwaso منصوب Sanusi به عنوان امیر در سال 2014 نسبت به پایان هشت سال تصدی خود به عنوان فرماندار کانو دولت است. Kwankwaso معاون عبدالهی عمر Ganduje موفق شد او را به عنوان فرماندار در 2015.

پس از آن همه چیز به هم ریخت بین Kwankwaso و Ganduje. Sanusi شد در وسط نبرد بین این دو سیاستمداران است.

دو رقیب را درگیر در یک جنگ سیاسی فرسایشی. Ganduje لغو همه Kwankwaso پروژه های که او آغاز شده به عنوان فرماندار. این تلخ رقابت بیشتر شد چون تلفظ Kwankwaso مقاومت Ganduje را گشتند پیشنهاد برای دور دوم در طول سال 2019 انتخابات است.

Sanusi پشتیبانی Kwankwaso را مورد علاقه نامزد آبا کبیر در طول سال 2019 انتخابات. از آن پس Ganduje ابراز خصومت نسبت به Sanusi برای حمایت از رقیب خود.

در مارس 2019, Ganduje تقسیم باستان کانو پادشاهی به پنج پادشاهی مستقل در عمل درک انتقام در برابر امیر Sanusi را تعصب:

در ژوئن 2019, Ganduje از طریق کانو عمومی شکایت و مبارزه با فساد کمیسیون بیشتر بررسی Sanusi “برای رسوایی مالی که در تاریخ به 2017.”

در مارس 6, یک دادگاه در کانو اعطا منظور مهار کانو عمومی شکایت و مبارزه با فساد کمیسیون از بررسی بیشتر Emir Sanusi.

نیجریه گاردین گزارش می دهد که دادگاه به کارگردانی تعلیق “هر گونه تلاش توسط کمیسیون یا کسی که از جانب آن در انتظار شنیدن در 18 مارس سال 2020 است.”

آوازی پادشاه

Sanusi پدربزرگ Muhammadu Sanusi من بود 11th امیر کانو از سال 1953 تا 1963 زمانی که او مخلوع توسط Premier در شمال نیجریه آقا igor hist ii Bello.

از این رو Muhammadu Sanusi دوم صعود به تاج و تخت “51 سال بعد از” تفسیر شد به عنوان “دفاع از خود پدر بزرگ” می نویسد: محمود جگا در روزنامه اعتماد.

از عزل امیر بسیار آوازی در مسائل اجتماعی مانند فقر و سوء تغذیه در شمال نیجریه است.

Sanusi شناخته شده بود به صحبت کردن در مورد های مختلف اجتماعی با مشکلات مواجه توسط کانو ساکنان. این صندوق کودکان سازمان ملل متحد ادعا می کند که کودکان در شمال نیجریه به میزان قابل توجهی دچار سوء تغذیه و بانک جهانی آمده است که 87 درصد از همه ضعیف نیجریه در شمال زندگی می کنند.

Sanusi مترقی شمالی فکری البته با یک میل شدید برای اینکه تحریک آمیز.

امیر کانو در تاج و تخت خود را سپتامبر 2016. عکس از دون کامیلو DonCamillo از طریق ویکیپدیا: CC BY-SA 4.0.

در سال 2017 Sanusi شکست پروتکل با داشتن دختر خود را شاهزاده خانم Shahida Sanusi نشان دادن او را در یک رویداد عمومی, اولین بار یک زن ایستاده بود برای یک پادشاه از شمال نیجریه.

در آن سخنرانی Shahida Sanusi اعلام کرد که پدر او ترس از گفتن حقیقت حتی اگر آن را ممکن است هزینه خود را به او تاج و تخت: [دقیقا چه او می گویند که او را از دست تاج و تخت خود را? من فکر می کنم ما نیاز به گفتن این مطلب به وضوح در لود. — اضافه شده به لود]

فاروق A. Kperogi در یک op-ed در نیجریه تریبون روزنامه ها اعلام کرد که Ganduje سرنگون Sanusi به عنوان امیر کانو “از آنجا که او نمی تواند معده سابق امیر را مخالفت از تقلب در انتخابات آورده است که او به قدرت است.”

سابق امیر را اصولی موضع به پایین رفتن نیست به خوبی با سیاسی در کانو که کوتاه بال خود را به پایان رسید و سلطنت خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>