لیبریا ماهیگیری جوامع ایستادن به چینی supertrawlers

لیبریا ماهیگیران نشستن در بالای در محلی Kru قایق رانی استفاده می شود برای ماهیگیری. حسن نیت ارائه میدهد از محیط زیست و عدالت پایه و اساس است.

ورود شش supertrawlers در مونروویا, لیبریا ماه گذشته است موجب خشم و انزجار در میان این کشور در مقیاس کوچک ماهیگیران و قایق رانی.

این supertrawlers قادر به ابتلا 12,000 تن ماهی در سال است که حدود دو برابر ملت پایدار گرفتن از کلید گونه که ماهیگیران محلی بستگی دارد برای معیشت خود را — به طور بالقوه decimating حیاتی ماهی سهام در فقط چند سال.

جامعه محلی شیلات پیوست لیبریا Artisanal ماهیگیران انجمن در درخواست از دولت برای در نظر گرفتن معیشت و امنیت غذایی جوامع ساحلی و رد درخواست مجوز برای ماهیگیری.

با توجه به یک بیانیه مشترک منتشر شده در همکاری با محیط زیست بنیاد عدالت (EJF), لیبریا شیلات قانون فقط نیاز دارد که این enormous کشتی نیست “تهدید پایداری یک شیلات منابع” به منظور دریافت مجوز ملی شیلات و آبزیان سازمان.

ماهیگیری بدون مجوز همراه با جریمه تا 1.000.000 دلار ایالات متحده به دلار لیبریا تحت شیلات مقررات اما ماهیگیری غیر قانونی به مدت طولانی ادامه داشت در لیبریا آب به دلیل عدم نظارت و انجام ندادی.

Jerry N. Blamo رئیس جمهور لیبریا Artisanal ماهیگیران انجمن اظهار داشت:

ما صمیمانه امیدواریم که دولت با توجه لیبریا قانون و حفاظت از منافع محلی و جوامع ساحلی و مشترک ما محیط زیست دریایی. آبهای ما حمایت از شغل های محلی و ارائه مواد غذایی با کیفیت خوب اما اعطای این عظیم supertrawlers ماهیگیری مجوز را از بین ببرد که.

صعودی تاکتیک های ماهیگیری منجر به ناامنی غذایی

در لیبریا حدود 80 درصد از مردم بستگی دارد ماهی ضروری در رژیم غذایی پروتئین و بخش فراهم می کند کامل و یا پاره وقت اشتغال برای حدود 37,000 مردم با توجه به بیانیه مشترک.

هنگامی که ماهیگیران بیرون رفتن در محلی به سبک Kru یا باد کردن کیکس آنها می گرفتن به طور متوسط 500 کیلوگرم در سال است. در مقایسه supertrawlers قادر به ابتلا به 2000 تن ماهی در هر سال از کلید پایین-مسکونی گونه که مهم ترین ماهیگیران. این یک تهدید مستقیم به Liberians بسیاری از آنها در حال حاضر زندگی می کنند مزمن فقر و ناامنی غذایی: نیمی از تمام Liberians زندگی می کنند کمتر از $2 دلار در روز است.

برخی از شهرستان ساحلی که در آن پروژه های هدف گروه ها بر اساس رنج می برند از سطوح بالاتر از فقر و ناامنی غذایی, مانند, Margibi, Grand فرایند و Robertsport که در آن بیش از 25 درصد از خانواده ها نا امنی غذایی در مقایسه با 16 درصد در سراسر کشور با توجه به بیانیه مشترک.

به مسائل بدتر supertrawlers وارد شده اند در میان COVID-19 همه گیر که تهدید به شیرجه رفتن میلیون ها نفر در سراسر جهان اعلام به قحطی.

چارلز سیمپسون, رئیس جمهور, Grand Cape Mount County Community انجمن مدیریت در شمالغرب کشور لیبریا گفت:

در طول دهه گذشته ما بسیار سخت کار کرده اند برای جلوگیری از غیر قانونی ماهیگیری و صید بی رویه. ما به آرامی دیدن بیشتر ماهی برای ماهیگیران محلی برای گرفتن و به روند. این supertrawlers خواهد ناعادلانه رقابت برای همان ماهی که ماهیگیران محلی و معکوس همه از این پیشرفت. ما در حال درخواست از دولت برای حفاظت از لیبریا جوامع ساحلی با امتناع ماهیگیری مجوز برای این عروق.

روند نگران کننده

کشور لیبریا در حال حاضر سومین غرب کشور آفریقایی شاهد یک افزایش ناگهانی در چینی صنعتی trawlers در شش ماه گذشته. در واقع ورود این supertrawlers بخشی از عمده هجوم صنعتی کشتی های ماهیگیری در سراسر غرب آفریقا با بسیاری مرتبط رو به رشد چین در دور آب ناوگان.

این شش supertrawlers اتهام اقدام به ترال در Mozambican آب قبل از رفتن به لیبریا با توجه به بیانیه مشترک.

“رشد صنعتی چین ناوگان در غرب آفریقا است که عمیقا نگران کننده است. بسیاری از این کشورها در مقیاس کوچک ناوگان که حیاتی به معیشت محلی ثبات و امنیت غذایی. آنها تقریبا هیچ شانسی برای رقابت با supertrawlers که قادر به هوور تا مقدار زیادی از ماهی و حرکت گفت:” استیو ترنت, مدیر اجرایی EJF.

در سنگال 52 رگ های کاربردی برای مجوز در ماه آوریل که قرار داده اند فشار زیادی بر محلی دریایی منابع است. در یک پیروزی برای ماهیگیران محلی و پایدار ماهیگیری این رد شد توسط دولت در روز جهانی اقیانوس ها بعد.

در غنا سه trawlers از چین هنوز در انتظار یک تصمیم از دولت های محلی و قایق رانی فیشر اند را اعلام کرد نگرانی های جدی.

ترنت می گوید که کشور لیبریا “ملی ماهیگیری و آبزی پروری اقتدار [NaFAA] نقش مثبت در مبارزه با غیر قانونی و غیر قابل تحمل ماهیگیری” و تشویق مقامات به ادامه حفاظت لیبریا شیلات.

این اولین بار نیست که چینی supertrawlers اقدام به ماهی در لیبریا آب. برای سال های بسیاری در مقیاس کوچک ماهیگیری جوامع مبارزه در برابر غیر قانونی و شیوه های صید بی رویه است که باید تهدید معیشت همراه با آن غنی اکوسیستم دریایی.

خارجی supertrawlers نیز از دیگر نقاط جهان مانند روسیه و اتحادیه اروپا با توجه به 2019 BBC گزارش اما سه چهارم از تمام قایق خارجی در غرب آفریقا آب از چین است.

در سال 2010 کشور لیبریا تاسیس یک “artisanal ماهیگیری منطقه” برای حفاظت از حقوق رانی و قایق های کوچک ماهیگیران که کمک به پر کردن تخلیه ماهی مقادیر و بهبود کیفیت بگیر.

P. Nyantee Sleh رئیس Montserrado شهرستان و Bomi شهرستان مدیریت جامعه انجمنهای همچنین در شمال غرب کشور لیبریا گفت:

در مقیاس کوچک ماهیگیری است که یک منبع مهم از شغل برای مردم اینجا در مونروویا و در سراسر کشور است. در اوایل دهه ماهیگیران محلی نمی تواند کسب درآمد و امرار معاش به دلیل شایع صید بی رویه اما در سال های اخیر همه چیز بهبود یافته است. این supertrawlers می تواند یک گام بزرگ به عقب — آسیب رساندن به شغل و آینده امنیت غذایی.

در حال حاضر شش supertrawlers را برای اعمال خود مجوز ماهیگیری و لنگر انداخت در مونروویا بندر در انتظار تصمیم دولت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>