LGBTI جامعه و سیاستمداران سلام مونته نگرو قانون جدید در رابطه با مشارکت

Montenegrin فعالان در 2013 ساحلی غرور در Budva, برگزاری, نشانه های مطلب “من مثل تو” “برای ازدواج برابری” “عشق عشق” و “من برای رای دادن عشق است.” عکس همجنسگرایان فروم Progres CC BY-NC-SA.

مونته نگرو را در مجلس به تصویب یک قانون در زندگی مشارکت برای زوج های ساخت مونته نگرو اولین کشور در بالکان غربی از نظر قانونی به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان.

این قانون تصویب شده در جولای 1 شامل مقررات اجازه می دهد تا زوج به اتخاذ کودکان است. در همه جنبه های دیگر حقوق خود هستند همان علاقمند به جنس مخالف, ارتباط, از جمله حقوق مالکیت ارث اجتماعی و بهداشت و امنیت است.

سازمان های غیر دولتی همجنسگرایان فروم Progres و LGBTIQ اجتماعی مرکز به عنوان به خوبی به عنوان خود تشکیل دهنده جوامع تحسین تصویب قانون, تبریک همه LGBTI افراد در تاریخی دستاورد:

Činjenica da je konačno usvojen Zakon o životnom partnerstvu ایما neizrecivo velik značaj za sve LGBTI osobe u Crnoj گوری. Ovo je nesaglediv pomak naprijed za crnogorsko društvo na naročitu radost cjelokupne LGBTI zajednice. Kao organizacija کجا niz godina zagovara pravno prepoznavanje istopolnih zajednica من kao aktivni učesnici Radne grupe کجا je kreirala این Zakon, veoma smo srećni zbog ovakvog ishoda koji smo dugo čekali. صدا ostaje اونو ključno – primjena ovog zakona u praksi – što je sljedeći veliki korak u procesu zaštite ljudskih prava LGBTI osoba.

این واقعیت است که قانون در زندگی به همکاری شده است تا در نهایت به تصویب رسید است آنقدر اهمیت زیادی برای همه LGBTI نفر در مونته نگرو. این یک پیشرفت بسیار زیاد برای Montenegrin جامعه است که پر از شادی کل LGBTI جامعه است. به عنوان یک سازمان است که طرفداران برای به رسمیت شناختن قانونی از اتحادیه های کارگری و به عنوان شرکت کنندگان فعال این گروه که ایجاد شده در این لایحه ما خیلی خوشحال با این مدتها در انتظار نتیجه. در حال حاضر یک مسئله کلیدی باقی مانده است — اجرای این قانون در عمل خواهد شد که در آینده گام بزرگ در روند حفاظت از حقوق بشر از LGBTI افراد.

مونته نگرو آمده است یک راه طولانی در مبارزه با هوموفوبیا در طول سال.

در سال 2013 برای اولین بار غرور بود موضوع را به خشونت فیزیکی تحریک به قتل و دیگر سوء استفاده کلامی از حدود 200 ضد داعش است.

در سال 2015 Montenegrin مقامات ممنوع غرور مارس deeming آن را “بیش از حد مخاطره آمیز” با پلیس ادعا این می تواند نه محافظت از راهپیمایان از تهدید خشونت توسط گروه های ضد همجنس.

اخیرا غرور پیاده روی در سال 2017 گذشت بدون حادثه در حالی که یکی در سال 2018 برجسته و عالی رتبه سیاسی و ارقام.

سال گذشته مجلس موفق به تصویب این لایحه در رابطه با مشارکت به دلیل عدم رسیدن به حد نصاب.

رئیس جمهور میلو Đukanović که برگزار شد بالا سمت های اجرایی در Montenegrin دولت از سال 1991 ادای توسعه و به تصویر کشیدن آن به عنوان اثبات این که کشور در حال حرکت است در جهت “توسعه یافته ترین دموکراسی در جهان است.”

یک گام بیشتر از مونته نگرو به سمت این شرکت از پیشرفته ترین دموکراسی در جهان! با اتخاذ این قانون در زندگی مشارکت افراد از جنس همان مونته نگرو است و از نظر قانونی تنظیم جنس همان جوامع برای اولین بار!

نخست وزیر Duško Marković نیز با استقبال از تصویب این قانون است.

Ovo je veliki iskorak u pravom smjeru za crnogorsko društvo, njegovu demokratsku zrelost من توانی integracije. Ravnopravnost من jednaka prava za sve osnov su ljudskih من evropskih vrijednosti. Zahvaljujem LGBTIQ zajednici na dijalogu من doprinosu. U evropskoj Crnoj گوری nema من ne treba da bude mjesta za diskriminaciju po osnovu seksualnog opredjeljenja.

این یک گام بزرگ رو به جلو در مسیر درست برای Montenegrin جامعه دموکراتیک آن بلوغ و یکپارچه سازی فرآیندهای. برابری و حقوق یکسان برای همه هستند سنگ بنای انسانی و ارزش های اروپایی. من می خواهم برای تشکر از LGBTIQ جامعه برای گفت و گو و مشارکت. می تواند وجود دارد هیچ جایی برای تبعیض بر اساس گرایش جنسی در اروپا, مونته نگرو.

سفیران بریتانیا و ایالات متحده با استقبال از تصویب این قانون بیش از حد.

فعال پاهای, خوردن چرک, Jokić از همجنسگرایان پیشرفت انجمن صدا توجه داشته باشید از احتیاط اما با اشاره به های اخیر محدودیت های اعمال شده در مجامع عمومی:

هر چند je današnje glasanje ولیکا stvar za Crnu Goru, želim kratko da se osvrnem من نه dešavanja کجا minulih sedmica potresaju naše društvo. Kao aktivistkinja من građanka سام zabrinuta zbog ograničavanja ljudskih prava من سلبدا کوجیما svjedočimo یک کجا nas podsjećaju دا نیکو od nas nije سال من jednak دک svi u društvu که ممنوع, nisu slobodni من jednaki.

حتی اگر امروز رای یک چیز بزرگ برای کشور مونتنگرو, من می خواهم برای مدت کوتاهی رسیدگی به مسائل از چند هفته گذشته است که متزلزل جامعه ما است. به عنوان یک فعال سیاسی و شهروند من نگران هستم با توجه به محدودیت حقوق بشر و آزادی که به ما یادآوری می کنند که هیچ کس آزاد و برابر تا همه در جامعه آزاد و برابر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>