کوزوو دولت برای اولین بار به سقوط در سراسر جهان coronavirus بحران

کوبیدن قابلمه و ماهی تابه در کوزوو با خواندن نشانه “شما هستند که به ارمغان آورد و وحشت در خانه های ما” و هشتگ #StayAtHome در آلبانیایی. عکس Adelina Tërshani مورد استفاده با اجازه.

پس از 12 ساعت جلسه کوزوو دولت از دست رای اعتماد در 26 مارس با وجود مخالفت شدید شهروندان که به جای دیدن مقامات ایران در برابر COVID-19 بیماری همه گیر.

با 82 رای به 32 با یک ممتنع نمایندگان مجلس سرنگون نخست وزیر Albin Kurti رهبر Vetëvendosje (“تعیین سرنوشت” در زبان انگلیسی) در دستور سابق خود شریک ائتلافی دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK).

اخیر اقدامات اضطراری در برابر شیوع کروناویروس در معرض تنش در شکننده ائتلاف بین Vetëvendosje و LDK که تاسیس یک دولت تنها 52 روز پیش.

در مارس 18 PM Kurti اخراج وزیر کشور Agim Veliu از LDK بیش از اختلافات در مورد اعلام وضعیت اضطراری که به رئیس جمهور هاشم Thaçi همچنین از LDK خیلی بیشتر از قدرت است.

ائتلاف بیشتر رو به وخامت گذاشته که ساعت اعلام حکومت نظامی که Thaçi در نظر گرفته خلاف قانون اساسی است.

قرنطینه در خانه Kosovars موسوم به cazerolazoبه سبک اعتراض — کوبیدن بر قابلمه و ماهی تابه از پنجره ها و بالکن — در اعتراض به رای اعتماد که بسیاری از ترس پرتاب خواهد شد این کشور به قانون اساسی هرج و مرج در میان همه گیر و بلندی رکود اقتصادی جهانی.

به تاریخ کوزوو دارای 86 تایید موارد COVID-19 و مرگ و میر ناشی از این بیماری با توجه به داده های رسمی توسط وزارت بهداشت ،

در مواجهه با یک تکان صحنه سیاسی و قریب الوقوع COVID-19 تفکیک محلی گروه فعال Replikë به نام غیر خشونت آمیز اعتراض از بالکن ها و پنجره ها در Facebook:

تظاهرات برگزار شد و هر شب در 8 p. m. به جز آوریل 25, زمانی که از آن برگزار شد و در ساعت 11 صبح در زمان بدون اعتماد به نفس حرکت است.

وضعیت سیاسی در کوزوو در حال بهبود است. خواسته های هزاران نفر از شهروندان نادیده گرفته شده توسط طبقه سیاسی پس از پنج روز متوالی از اعتراضات. از سوی دیگر موارد ویروس در حال افزایش در کوزوو است. ما را سر و صدا تا زمانی که سیاستمداران ما را بشنود.

به گزارش خروجی مستقل کوزوو 2.0:

ماراتن جلسه مجلس برگزار شد با وجود ممنوعیت دولت در گردهمایی معاونان عینک و ماسک بر دهان و بینی در سراسر در حالی که روزنامه نگاران و دیگر مهمانان ممنوع شد به منظور نمایندگان اجازه می دهد که فضای بیشتری برای حفظ 1.5 متر فاصله بین آنها.

ده ها تن از Prishtina آمد شهروندان به اعتراض در مقابل ساختمان رادیو و بسیاری از آنها با پوشیدن ماسک و مراقب بودن برای حفظ مورد نیاز 2 متر فاصله از یکدیگر. آنها برگزار شد دستباف نشانه هایی که به عنوان خوانده شده “در برابر حرکت است.”

تصمیم به آغاز یک هیچ-اعتماد به نفس حرکت مورد انتقاد قرار گرفته توسط آلمان و فرانسه سفارتخانه. Vjosa عثمانی معاون صندلی LDK نیز کاهش یافته است برای حمایت از این حرکت در آن زمان اعلام شد.

از سوی دیگر ایالات متحده استقبال دولت دگرگونی به عنوان رئیس جمهور Thaçi است که تصور می شود مطلوب تر به یک برگ برنده دولت توافق صلح با صربستان که سابق PM Kurti به شدت مخالف.

بسیاری به یاد چگونه گلدان و تابه تظاهرات شبیه به کسانی که در برابر رژیم میلوسویچ در 1990s. نامه از سردبیر کوزوو 2.0 گفت:

(…) اما من به یاد داشته باشید یک شب در 1990s در سن 6 گرفتن یک ماهی تابه و قاشق و پیوستن به من دو تا خواهر بزرگتر در بالکن ما, خانه و خانواده, ضربه زدن به حرکت و تکان دادن کلید. این یکی از راه های بسیاری که از طریق آن اعتراض بیان شد که در آن زمان. فلزی صدا چندمین بار در طول محله ما در Prishtina و آن را احتمالا به اضافه یک صدای ناهنجار و خشن از نارضایتی در سراسر شهر; شبیه قطعه فقط به عنوان بخشی از افراد دیگر خاطراتی از نحوه دهه آغاز شد.

در مارس 21 مقاله برای روزنامه Koha Ditore سابق سیاستمدار و روزنامه نگار Veton Surroi ابراز احساسات مشابه به عنوان او reminisced ضد میلوسویچ گلدان-کوبیدن اعتراضات یک راهحل پلیس منع رفت و آمد در محل که در آن زمان. او اضافه کرد که او با عرض پوزش برای دیدن که یک بحران سیاسی شهروندان مجبور به انجام همان 30 سال بعد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>