روزنامه نگاران به دنبال عدالت به عنوان حملات ادامه در کلمبیا

موارد کلمبیا به روزنامه نگاران Jineth Bedoya ادیسون ملینا و گیلرمو کانو پوشش داده شده توسط این ویدئو co-produced by IFEX و تلنگر. مونتاژ عکس با صداهای جهانی.

کلمبیا است infamously شناخته شده برای وضعیت وخیم خود را مدافعان حقوق بشر است. برای مثال در سال 2019 بیش از 107 فعالان کشته شدند. اما عواقب خشونت از بررسی فساد و سایر موارد نقض حقوق بشر نیز trickles به روزنامه نگاران.

در یک ویدیو به تازگی تولید شده توسط شبکه جهانی ترویج آزادی بیان IFEX و محلی آن شریک فوندکین para la Libertad de Prensa راوی می گوید که “هنگامی که روزنامه نگاران در سکوت کل جامعه است حمله کردند.” بدون نگاری مردم نمی تواند به دست آوردن اطلاعات لازم به طور کامل در فرم نظرات و شرکت در جامعه است.

مستند کوتاه که طول می کشد کمتر از 10 دقیقه می گوید داستان از سه روزنامه نگاران که مورد حمله قرار گرفتند در کلمبیا: دو کشته شده اند اما یکی زنده است و به روایت او داستان خود را.

با توجه به IFEX, 15 روزنامه نگاران کشته شدند در کلمبیا به دلایل مرتبط با کار خود را بین سال های 2010 و 2019 و 942 از آنها را مورد تهدید قرار گرفتند. برای کمیته حمایت از روزنامه نگاران و چهره های مختلف — وجود دارد که هشت روزنامه نگاران به قتل برای همان دوره است. در هر مورد خشونت علیه روزنامه نگاران و وثیقه اثر: آن ترس و سکوت دیگران در این حرفه است.

شده اند وجود دارد تهدیدات اخیر به روزنامه نگاران ، در ماه فوریه سال 2020 روزنامه نگار ادیسون لوچو تورس دریافت حکم بازداشت برای مصرف کردن مقالات او منتشر شده است که در معرض یک کشیش محلی منابع مالی و شیوه زندگی است. کشیش که شکایت علیه این روزنامه نگار برای آسیب رساندن به شهرت او’, نیز علنا تهدید ادیسون Luis Torres در طول یک سرویس کلیسا سه سال پیش.

دیگر روزنامه نگاران در کلمبیا مانند دانیل Coronell همچنین زنگ زد زنگ پس از دریافت تهدید.

Jineth Bedoya لیما با Hillary Rodham Clinton و میشل اوباما در سال 2012 بین المللی زنان از شجاعت (IWOC) جایزه. عکس از Wikimedia Commons.

Jineth Bedoya یکی از روزنامه نگاران در مصاحبه با IFEX و تلنگر, ربوده شد, شکنجه و تجاوز جنسی در سال 2000 زمانی که او در پوشش یک تجارت غیر قانونی سلاح های مورد. در اوایل سال 2003 او ربوده شده توسط شورشیان فارک کلمبیا (فارک) و بعد از آن منتشر شد.

یک دهه پس از او ربوده شد و در سال 2000 Bedoya در زمان مورد او به اینتر کمیسیون آمریکایی حقوق بشر (IACHR) از OAS. از آن به بعد چندین شبه نظامی بودند را محکوم کرد برای حمله به.

در ماه جولای 2019 در IACHR به این نتیجه رسیدند که دولت کلمبیا را از اقدامات مناسب در سراسر Bedoya است و خواهد شد کلمبیا را به دادگاه. “[آن را] نشان دهنده یک فرصت تاریخی برای دادگاه امریکایی حقوق بشر به مجموعه ای از پیشینه ای در مورد خشونت علیه روزنامه نگاران و وظیفه متحده برای حفاظت و همچنین جلوگیری و بررسی چنین جنایات” IFEX نوشت.

در این ویدئو توسط IFEX, Bedoya توضیح داد که عشق او را برای روزنامه نگاری:

Lo que realmente من سالوو a mi vida fue el periodismo, eso es lo que me motiva todos los dias. Eso fue, que en determinado momento, من سالوو دل خود کشی. Eso es lo que me ha dado animos para seguir enfrentando las amenazas que hoy tengo que afrontar. Eso es lo que me ha motivado para dar esta lucha por la justicia y llevar mi caso سازمان ملل متحد و دادگاه بین المللی.

آنچه واقعا زندگی من را نجات داد روزنامه نگاری بود که چه انگیزه من در هر روز است. [روزنامه نگاری] در یک نقطه نجات من از خودکشی. [روزنامه نگاری] این است آنچه که من را تشویق به نگه داشتن رو به تهدید است که من امروز به چهره. [روزنامه نگاری]است آنچه انگیزه من برای مبارزه برای عدالت را در مورد من به یک دادگاه بین المللی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>