روزنامه نگار ربوده شدن نگرانی در مورد آزادی رسانه ها در پاکستان

Matiullah Jan, a renowned journalist and critic of the Pakistan Military. Screenshot from YouTube video by Naya Daur TV.

Matiullah Jan مشهور روزنامه نگار و منتقد نظامی پاکستان. تصویر از ویدئو یوتیوب نیا دوڑ تلویزیون.

در صبح روز 21 ژوئیه Matiullah Jan مشهور روزنامه نگار و منتقد ارتش پاکستان ربوده شد در اسلام آباد توسط افراد ناشناس. او منتشر شد و حدود 12 ساعت بعد در شهر Fateh Jang حدود 46 متر دور از اسلام آباد.

روزنامه نگار خانواده باید دولت را متهم به امنیتی بودن مسئول این آدم ربایی است.

حدود یک هفته قبل از Jan ربوده شدن در جولای 15 دادگاه عالی پاکستان آغاز اقدامات قانونی علیه او برای تحقیر دادگاه بیش از یک “موهن” صدای جیر جیر در برابر همان دادگاه و قضات است. در جولای 13, صدای جیر جیر, Jan انتقاد هفت کشور از ده عالی قضات دادگاه پس از آنها اخراج ریاست جمهوری درخواست متهم خود را همکار دیوان عالی کشور قاضی, عدالت, قاضی Faez عیسی از سوء رفتار و زندگی فراتر از خود را به معنی.

روز بعد از او ربوده شده بود, جولای 22 آذر برنامه ریزی شده بود به رفتن به دادگاه برای پاسخ به اهانت اتهامات ناشی از صدای جیر جیر خود را.

چه Jan را آدم ربایی می گوید: در مورد آزادی مطبوعات

Matiullah Jan فقط کاهش یافته است همسر خود را به مدرسه که در آن او می آموزد هنگامی که ماشین خود را ره بود. این حادثه که دستگیر شد مدرسه در سیستم دوربین مدار بسته, نشان می دهد که وجود دارد تقل که طی Jan انداخت تلفن همراه خود را به مدرسه محل. او آدم ربایان قادر به بازیابی تلفن, اما پس از آن او را به محل نامعلومی.

هنگامی که خبر آدم ربایی شکست Jan برادر و دوستان رفت و به مدرسه برگرفته از فیلم دوربین مدار بسته و منتشر شد تصویری در رسانه های اجتماعی. در مدت زمانی هشتگهای مانند #BringBackMatiullah که به نام روزنامه نگار بازگشت امن شد روند در توییتر.

وجود دارد همچنین درخواست برای پایان دادن به دخالت دولت در آزادی مطبوعات. روزنامه نگار امیر متین محکوم فشار از اینتر-خدمات روابط عمومی (ISPR) رسانه ها بازوی پاکستان نیروهای مسلح و سازمان های دیگر.

کاربر توییتر نایلا Inayat به یاد او و پیروان در مورد اخلال در فرکانس دیگر مجبور ناپدید شدن:

به Tweeting از پدرش حساب توییتر Jan پسر خواستار آن شدند که دولت او را به عقب و سازمان های دولتی برگزار می شود مسئول ناپدید شدن او:

صحبت با رسانه ها ژان همسر Kaneez Sughra گفت که زمانی که او به نام او در حدود 1 بعد از ظهر یکی از تلفن های همراه خاموش بود و نبود او در پاسخ به یکی دیگر. “هر کس می داند که او را برداشت” او گفت: با اشاره به دولت و سازمان های امنیتی. او افزود: “این هیچ راز در مورد کسانی که پس از او سال است.”

در سال 2017 Jan مورد حمله قرار گرفت در اسلام آباد اما موفق به فرار شد. او و فرزندان او بوده است سفر به Bhara لایه با 18 متر و دور از اسلام آباد که دو موتور سیکلت که از جهت مخالف شکست شیشه جلو اتومبیل خود را با پرتاب یک سنگ در آن.

‘توییتر condemnations’

Jan ربوده شدن باعث به هم بزنید در پاکستان با دادگاه عالی اسلام آباد خواستار یک تحقیق در ناپدید شدن او.

در طول یک جلسه مجلس ملی در جولای 21, مخالفت احزاب و روزنامه نگاران پوشش دادرسی صحنه اعتصاب به عنوان نشانه ای از اعتراض و اعلام کرد که آنها همچنان به تحریم همه جلسات مجلس تا دولت را آشکار میسازد که در آن جان گرفته بود و شناسایی کسانی که مسئول آن است.

تحریم ها در حال حاضر به پایان رسید اگر چه این سوالات بدون جواب باقی می ماند.

وزیر حقوق بشر شیرین مزاری گفت: در رسانه های اجتماعی که او در بر داشت Jan ربایی را “بسیار نگران کننده” اما bashed توسط هادی را دیدم که آن را به عنوان وظیفه خود را به اطمینان حاصل شود که Jan نجات دادند نه فقط صدای جیر جیر در مورد آن.

در همین حال رئیس کمیته مجلس سنا در, حقوق بشر, مصطفی نواز Khokhar توییتی که بازرس کل پلیس را به کوتاهی این کمیته در این حادثه:

با این حال سناتور شری رحمان یک عضو اپوزیسیون پاکستان حزب مردم (PPP) پیشنهاد کرد که این “مزخرف” توییتر condemnations توسط وزرای نیاز به توقف: “آیا تجدید نظر در توییتر به محکوم کردن آن; شما باید به هر دو عمل کند و یا استعفا دهد.”

کمیسیون حقوق بشر پاکستان همراه با حقوق فعالان و روزنامه نگاری سازمان را محکوم ربایی و ابراز نگرانی از افزایش تلاش ها برای کنترل رسانه ها:

Jan ربایی را نیز وادار به اعتراض کوچک توسط روزنامه نگاران در اسلام آباد:

Jan بازگشت و شنوایی

وکیل شهید عباسی Jan برادر است که اقدام خود را به عنوان مشاور حقوقی, گفت که او موفق به دریافت یک تماس از تعداد نامعلومی اطلاع رسانی به او را به انتخاب کنید تا جان از فاتح جنگ. Jan بعد توییتی قدردانی خود را برای هر کسی که مطرح شده صدای خود را در حمایت از از او:

در جلسه دادگاه که جلوتر رفت به عنوان برنامه ریزی شده در جولای 22 آذر به طور مستقیم مرتبط ربودن او را با تحقیر از دادگاه اتهامات گفت: “در یک طرف مردم مجاز به صحبت می کنند و از سوی دیگر کسانی که جرات به صحبت می کنند در حال خدمت تحقیر از دادگاه اعلامیه.”

در دادگاه او را ظاهر Jan داده شد دو هفته برای آماده سازی خود را دفاع.

در حالی که دادگاه عالی به کارگردانی Islamabad Capital Territory (فاوا) و پلیس برای ارائه گزارش در ژانویه را ربوده و پس از آن انتشار آن را نیز پرسید:”آیا نهادهای دولتی انجام شده است ؟ هیچ آژانس یا موسسه ای حق گرفتن امور به دست خود.”

در آن سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات خبرنگاران بدون مرز (RSF) رتبه پاکستان در 145 از 180 کشور کاملا کیفرخواست در مورد وضعیت آزادی مطبوعات در پاکستان است.

Jan ربایی را اولین بار است که یک روزنامه نگار شده است manhandled یا ربوده شده; در واقع نخست وزیر عمران خان دولت متهم شده است که تلاش برای ساکت کردن مخالفان است. چند رسانه ای خانه را تجربه کرده اند فشار مالی که منجر به چندین نشریه از چاپ و تعداد زیادی از رسانه های حرفه ای از دست دادن شغل خود.

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر