ژاپنی, superfood نمی تواند مبارزه با COVID-19 اما ممکن است زندگی شما را طولانی تر

natto over rice with miso soup

“納豆ごはん” (ناتو ناتو بیش برنج) توسط کاربر فلیکر Masafumi ایوی, CC BY-NC 2.0

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

در میان مداوم COVID-19 همه گیر مورد علاقه مواد غذایی ژاپنی تبدیل شده است و حتی بیشتر محبوب است. مانند کاغذ توالت ضد عفونی کننده دست و پزشکی, ماسک natto, یک, چسبنده, stringy و برخی می گویند حتی بد بو تخمیر ظرف ساخته شده از دانه های سویا است که به تقویت سیستم ایمنی بدن ناپدید شده از قفسه های سوپر مارکت در ژاپن در ماه مارس و آوریل. خوشبختانه, آن را ممکن است برای هر کسی که به ناتو ناتو در خانه.

Natto گاهی اوقات در مقایسه با پنیر سنتی ژاپنی ظرف ساخته شده توسط تخمیر دانه های سویا با باکتری باسيلوس سوبتيليس فرهنگ یا nattokin. دوست داشتم برای غنی آن اومامی طعم natto محبوب و ارزان روزانه جزء اصلی در بسیاری از قطعات از ژاپن خورده است در بیش از برنج یا نان تست در سوشی رول در اسپاگتی و یا توسط خود مخلوط با karashi خردل و مرکبات پونزو سس.

در اواسط ماه مارس Nexer یک شرکت تحقیقات مصرف کننده در ژاپن یافت می شود که نزدیک به 40 درصد از مردم آنها را مورد بررسی گنجانیده ویژه مواد غذایی به رژیم غذایی خود را به منظور “تقویت سیستم ایمنی بدن خود را” (免疫力を高める). در حالی که سیر و زنجبیل شد غذاهای محبوب در این نظر سنجی غذاهای تخمیر شده مانند ماست و ناتو ناتو در صدر این فهرست است.

همچنین در ماه مارس شایعات در رسانه های اجتماعی است که ناتو ناتو مانع COVID-19. این شایعات موجب شد عمدتا به دلیل در استان به طور سنتی همراه با ناتو ناتومانند Ibaraki و Iwate, COVID-19 میزان عفونت شده اند نسبتا کم است. به عنوان خریداران شروع به احتکار ناتو ناتو و ژاپن مصرف کننده در امور آژانس صادر بولتن رد کردن ایده مواد غذایی می تواند به محافظت در برابر COVID-19.

اواخر آوریل, هنوز هم وجود دارد کمبود ناتو ناتو در ژاپن و مواد غذایی شروع به شناسایی در رسانه ها به عنوان تنها یکی از انواع قات COVID-19 “درمان” که همچنین شامل “چوب کرئوزوت” (正露丸, seirogan), چای سیاه, سیر و کوکائین.

Natto مرتبط با افزایش طول عمر در ژاپن

در حالی که ناتو ناتو قطعا نه کمک به محافظت در برابر COVID-19 تخمیر “ابر” در واقع ممکن است در ارتباط با افزایش طول عمر با توجه به مطالعات اخیر در ژاپن است. در یک مطالعه که ردیابی عادات غذایی و سلامت از حدود 29,000 مردم در شهر تاکایاما بین سال های 1992 و 2008 شرکت کنندگان که مصرف یک بسته از natto حداقل یک بار در هفته تا به حال 25 درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی نسبت به کسانی که به ندرت گزارش شده خوردن آن.

natto strings

مهم stringy ناتو ناتوآماده به خدمت کرده است. عکس Nevin تامپسون.

مطالعه دیگری در حدود 90,000 میانسال و افراد مسن بیش از 15 سال انجام شده توسط ملی ژاپن مرکز سرطان دریافتند که مصرف تخمیر غذاهای حاوی سویا به خصوص ناتو ناتو شد در ارتباط با — اگر نه به طور مستقیم مرتبط — کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و سرطان است.

در حالی که ارتباط بین natto مصرف و افزایش طول عمر ثابت نشده است, یک نظریه این است که nattokinase آنزیم موجود در مهم رشته natto, نشان داده شده است برای حل کردن لخته شدن خون و در نوبه خود به طور بالقوه کمک به کاهش بیماری های قلبی.

‘تخمیر به ارمغان می آورد مستی و شادی و آزادی’

با وجود آن غیر قابل مقاومت و طعم اومامی یا شهرت به عنوان یک ابر برخی از مردم در حال خاموش ناتو ناتو را متمایز دیوانه عطر و بافت چسبنده. ناتو ناتو به طور کلی بیشتر محبوب در توکیو و دیگر نقاط شرق ژاپن در مقایسه با سایر نقاط کشور.

natto starter

در نظر گرفتن یک میانبر در فرآیند تخمیر و استفاده از بسته بندی ناتو ناتو به عنوان یک نویسنده زمانی که ناتو ناتو در خانه. عکس Nevin تامپسون.

من مشتاق natto یا در آغاز می گوید:” journalist نویسنده و عکاس جان Ashburne در مصاحبه با صداهای جهانی. “آن بود که ساشا (یک آشپز و Ashburne همسر) آماده شده آن را با یک خام بلدرچین تخم مرغ و قطعه قطعه scallions – که هر دو در خدمت به کاهش تا حدودی پنگ – که من شروع به درک آن است.”

Ashburne یک دیرین ساکن کیوتو و خود توصیف قارچ کشتکار و forager است که به خوبی شناخته شده است نویسنده در مواد غذایی که نوشته است یک سیاره تنها کتاب راهنما در مورد این موضوع.

Ashburne همچنین باعث می شود خود را natto در خانه.

“تخمیر به ارمغان می آورد مستی و شادی و آزادی است. شما می توانید فرار از ظلم و ستم از صنایع غذایی با ساخت خود را natto می گوید:” Ashburne. “وجود دارد یک حس ایجاد چیزی خاص فردی و چیزی تقریبا غیر ممکن است به تکرار دقیقا دو برابر شده است. حتی اگر من می خواستم آن را به من نمی فکر می کنم من natto خواهد بود دقیقا همان هر زمان.”

Ashburne می گوید او را دوست دارد به تغییر لوبیا او استفاده می کند و فرایند گاهی اوقات بخار لوبیا گاهی اوقات جوش آنها و یا گاهی اوقات آماده سازی بیش آهسته گرما با konbuاغلب بدون.

“آن را به عنوان اگر میکرو ارگانیسم یک بازیگوش با کیفیت میکروسکوپی ذهن خود را. تخمیر در غیر مقیاس صنعتی به من حمله بیشتر شبیه به کیمیاگری از اشپزی می گوید:” Ashburne.

چگونه به ناتو ناتو در خانه

در خارج از ژاپن و دیگر کشورهای ناتو ناتو نیز محبوب می توان آن را سخت برای پیدا کردن آن را در سوپر مارکت. با مواد تشکیل دهنده حق و پخت و پز تجهیزات ناتو ناتو را می توان در صفحه اصلی.

با استفاده از یک دمای پایین روش natto می توان در فر با استفاده از استریل شیشه ای و یا حتی ظروف پلاستیکی. ساده ترین روش برای ساخت ناتو ناتو است که با استفاده از یک لحظه قابلمه یا پلوپز. یک چالش کلیدی خواهد بود برای پیدا کردن natto استارت اسپور که شامل nattokin لازم برای تخمیر. یک میانبر است برای استفاده از بسته بندی ناتو ناتو به عنوان یک نویسنده برای دسته ای بزرگتر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>