Jair Bolsonaro دولت خواستار نامزد اسکار ‘anti-برزیل شبه نظامی’

تظاهرات pro و در برابر Dilma روسف استیضاح در سال 2016 در مقابل برزیل کنگره است. عکس: تصویر با لبه دموکراسی تریلر/YouTube

پس از اکران آن در Netflix بکشد در ژوئن 2019 کارگردان فیلم پترا کاستاریکا مستند “لبه دموکراسی” است سوخت شعله های آتش از برزیل بی پایان قطبش. نظرات در مورد فیلم تمایل به سقوط منظمی در حزب سیاسی خطوط — کسانی که آن را دوست داشت در حال چپ رادیکال کسانی که نمی هستند Bolsonaro متعصب که حمایت از یک کودتا. این نوع از ساده تا حد زیادی چه در بحث های سیاسی به مقدار در برزیل 2020.

کاستاریکا می گوید داستان از تفرقه و رویدادهای اطراف استیضاح رئیس جمهور سابق Dilma روسف در سال 2016 در حالی که تعمق به تاریخ اخیر این کشور دموکراسی جوان از پایان دیکتاتوری نظامی در سال 1980 از طریق انتخابات سابق اتحادیه رهبر Luiz Inácio Lula da Silva در سال 2002 و در نهایت از صعود Bolsonaro.

بحث در مورد فیلم شده بود بلند خاک روزانه سونامی سیاسی اخبار را در اینجا, اما آنها ظهور دوباره با نیروی کامل در ماه گذشته زمانی که Academy of Motion Picture Arts and Science نامزد آن برای جایزه اسکار بهترین فیلم مستند.

در فوریه 3, حساب رسمی توییتر از Jair Bolsonaro ارتباطات دفتر ارسال شده تصویری از کوستا, مصاحبه با ایالات متحده آمریکا کانال تلویزیونی PBS در حالی که خواستار یک “ضد برزیل مبارز:”

در ایالات متحده فیلمساز پترا کاستاریکا در زمان نقش یک ضد برزیل مبارز است و اهانت به تصویر کشور در خارج از کشور. اما ما در اینجا برای نشان دادن واقعیت است. باور نمی کنم در داستان باور حقایق است.

کارشناسان شنیده برزیل اخبار حقوقی خروجی Conjur diverged که آیا صدای جیر جیر هر گونه نقض هنجارهای. برخی می گویند آن را می شکند غیرشخصی اصل موسسات دولتی, در حالی که دیگران ادعا می کنند که حتی اگر آن را به صدای جیر جیر هنوز هم می تواند در درون محدودیت های آزادی بیان. کنگره Maria do Rosario — که دارای سابقه برخورد با رئیس جمهور Bolsonaro — شکایت دادستان عمومی را در مورد توییتهایی.

قبل از آن رئیس جمهور Bolsonaro خودش گفته بود این فیلم شد و “داستان” و “تلخه” در حالی که او جوانترین پسر کنگره ادواردو Bolsonaro به نام کاستاریکا “یک scumbag.”

Dilma روسف حساب رسمی توییتر منتشر شده با موضوع دفاع کاستاریکا و گفت که “هیچ کس بیشتر “ضد برزیل” امروز و مضر به تصویر این کشور در خارج از کشور از رئیس جمهور Bolsonaro خود را.”

اگر “لبه دموکراسی” برنده بهترین فیلم مستند در فوریه 9, آن خواهید بود برای اولین بار جایزه اسکار تعلق می گیرد به طور کامل برزیل تولید (تولیدات مشترک با کشورهای دیگر برنده جوایز قبل).

شخصی سیاسی است

به عنوان نوه بنیانگذار یکی از بزرگترین شرکت های ساخت و ساز در برزیل و یکی درگیر در خودرو عمل – و از چپ داعش که در مبارزه علیه دیکتاتوری نظامی (1964-1985), کوستا می گوید داستان از برزیل دموکراسی به عنوان پس زمینه خود را در زندگی شخصی.

روایت است که دلسوز نسبت به حزب کارگران که حکومت این کشور پس از پیروزی در سه انتخابات از سال 2002 تا استیضاح روسف در سال 2016. آن مشترک به این ایده که روسف سرنگون شد توسط یک کودتای پارلمانی به رهبری اپوزیسیون به صورت جزئی اتهامات (حسابداری حیله گری است که پنهان به اندازه یک رشد بدهی) در مقایسه با زمانی که به رسوایی فساد بسیاری از کسانی که در کنگره بودند و خود را گرفتار.

کاستاریکا در واقع تا به حال دسترسی به رده بالای حزب او موفق به فیلم Dilma را در حال حرکت در خارج از کاخ ریاست جمهوری و با استفاده از فیلم های منحصر به فرد توسط لولا شخصی عکاس است.

در زمانی که فیلم راه اندازی شد, رسانه ها مورد سوال پترا را در رابطه با لولا خانواده است که نه به طور کامل فاش شده در این فیلم است. Revista piauí برزیل ماهانه, مجله, مشخص است که پزشکی قانونی عکس از سال 1976 مورد استفاده در این فیلم شده بود به صورت دیجیتالی تغییر داده است. این عکس نشان می دهد که پدرو Pomar ضد دیکتاتوری چریکی جنگنده و کاستاریکا پدر و مادر مربی تخمگذار در یک استخر از خون کف پس از کشته شدن توسط پلیس. در این فیلم نسخه از تصویر یک تفنگ و هفت تیر که در نزدیکی بدن او شده بود پاک شده است.

به piauí به خبرنگاران کاستاریکا ادعا کرد که او در حال انتظار برای کسی که برای انتخاب کنید تا جزئیات. او گفت که او دیجیتالی حذف سلاح گرم به خاطر آنها کاشته شده است توسط پلیس به تهمت زدن به Pomar و دیگران بودند که کشته شدند. وجود دارد مقدار زیادی از اسناد و مدارک پشتوانه این ادعا که مقامات کاشته سلاح پس از قتل.

این مستند به عنوان تجربه

بسیاری از این فیلم منتقدان می گویند کاستاریکا مغرضانه است در حالی که بسیاری از دیگران ستایش پترا دقیقا برای ترکیب شخصی از نقطه نظر. روزنامه نگار رناتو ترا در مقاله ای به Folha de São Paulo گفت:

O bom documentário, aprendi علی é o que provoca uma experiência. یک ideia de que um documentário tem que ser imparcial, didático, freddy picasso já foi superada há muito سرعت. O gênero que mais evoluiu que mais permite inovações que mais valoriza یک criatividade, é o documentário.

خوب مستند من آموخته ام این است که باعث یک تجربه است. این ایده که یک فیلم مستند باید بی طرفانه و آموزشی, اطلاع رسانی شده است غلبه کند. این نوع تکامل یافته است که بیشتر از یکی است که اجازه می دهد تا برای بسیاری از نوآوری هایی که ارزش خلاقیت بیشتر است مستند.

کاستاریکا را فیلم بود توصیه می شود توسط چند تن از هنرمندان که معمولا در تراز وسط قرار دارد با چپ نمایش. Queen Latifah, برای مثال, به اشتراک گذاشته, این فیلم تایید شده توسط برزیل, ستاره Caetano Veloso:

کاستاریکا خودش را دوخته و یک صدای جیر جیر با یک ویدیو که در آن فیلمسازان مانند Jane Campion و Wim Wenders, با, بازیگر, Tim Robbins, ستایش فیلم:

در میان کاستاریکا منتقدان توسط رئیس جمهور سابق میشل Temer بازاریابی ارشد که اعلام کرد او همچنین آماده سازی یک نسخه به استیضاح داستان خواهد شد که به نام “توطئه علیه دموکراسی”.

در خارج از کشور, پترا, فیلم دیده می شود به عنوان “یک هشدار برای دموکراسی در سراسر جهان” (CNN) به عنوان یک فیلم قدرتمند است که “نمودار دولت تبار به پوپولیسم و چیز ساییده شده از آن دموکراتیک پارچه” (نگهبان) به عنوان “یک خشم و دل شکسته نگاه در برزیل” (نیویورک تایمز) و یا به عنوان “قلبی فراموش نشدنی مرثیه به برزیل را شکسته دموکراسی” (مجله نیویورکر).

در مورد این حملات که از یک مقام رسمی دولت موسسه کاستاریکا گفت:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید