آن بوده است که 30 سال پس از اقدام به کودتا در ترینیداد & توباگو

یک بخش از خانه که صندلی از پارلمان ترینیداد و توباگو در سال 1990 هنگامی که یک گروه از طالبان با هجوم به ساختمان به عنوان بخشی از یک تلاش coup d’etat. عکس (ha)SanMan_ish در فلیکر CC BY-NC 2.0.

سی سال پیش در 27 ژوئیه سال 1990 به شدت مسلح از اعضای گروه اسلامگرای رادیکال جماعت al Muslimeen یورش برده و ترینیداد و توباگو پارلمان و اقدام به سرنگونی کشور دولت منتخب دموکراتیک.

این گروه برگزار شد و سپس نخست وزیر A. N. R. رابینسون و دیگر وزرای دولت, گروگان بیش از شش روز است.

آن را نیز به طور همزمان نفوذ به مقر پلیس در پایتخت, Port of Spain, و همچنین به عنوان کشور متعلق به دولت ایستگاه تلویزیونی که در آن رهبر یاسین ابوبکر در زمان کنترل آن شب پخش اخبار اعلام کرد که دولت سرنگون شده بود نخست وزیر و اعضای کابینه قرار داده شده تحت بازداشت و “نیروهای انقلابی” شده بود “فرمان برای کنترل خیابان”.

وضعیت اضطراری

در طول محاصره 24 نفر جانشان را از دست دادند و بسیاری دیگر مجروح شدند. این کشور قرار داده شد تحت یک وضعیت اضطراری و پایان قیام بسیاری از سرمایه نابود شده بود. مقر پلیس شده بود بمباران و فرا گرفته و بسیاری از کسب و کار تا به حال غارت شده و آسیب دیده است.

این جماعت در نهایت به توافق تسلیم در ازای عفو توافق که منجر به این گروه هرگز تحت پیگرد قانونی قرار.

برای انرژی مبتنی بر جزیره کوچک اقتصاد فقط در تلاش برای ظهور از سال ها از کاهش تولید نفت و کاهش قیمت نفت آن را بزرگ مالی ، دولت از روز اتحاد ملی برای بازسازی (NAR) پرداخت صمیم قلب. اگر چه نار جان سالم به در کودتا—در حس که آن را پدید آمده از آن هنوز هم در کنترل کشور—حزب از دست داد کلی انتخابات به سال بعد تامین امنیت تنها دو نفر از 41 کرسی مجلس.

در سپتامبر 7, 2010 بیش از 20 سال پس از قیام یک کمیسیون تحقیق راه اندازی شد. یاسین ابوبکر در ابتدا گفت: استقبال از او این فرصت را به جماعت طرف از اما شد و سپس uncooperative و شکست خورده به نظر می رسد قبل از این کمیته ،

یک گزارش بود با این وجود تولید شده با این درک است که در غیاب رئیس شاهد به خطر بیافتد آن جامعیت. گزارش گذاشته شد در مجلس در سال 2014 اما معلوم نیست اگر و یا به چه میزان توصیه های مطرح شده توسط کمیسیون از جمله پرداخت غرامت مالی برای گروگان ها و خانواده های کسانی که کشته شدند و تا کنون اجرا شده است.

“من هیچ مشکلی’

در آستانه سالگرد 30 از کودتای تلاش این جماعت Al Muslimeen را در Facebook صفحه نوشته شده در به روز رسانی که در آن بکر روشن اظهارات که او تا به حال ساخته شده ده روز قبل بود که عمدتا اگر نادرست تفسیر به عنوان یک عذرخواهی به حوادث سال 1990:

من متواضعانه بیان من remourse [sic] برای کسانی که عزیزانشان را از دست داده در طول سال 1990 انقلاب است. نه من و نه عذر خواهی برای به خطر انداختن زندگی من و زندگی 113 دیگران به منظور حذف منفور سرکوبگر نار دولت است که انجام بسیاری از اشتباهات […]

من عذرخواهی نیست چون من هیچ کار اشتباهی انجام داد. وجود دارد هیچ چیز به عذرخواهی.

در Facebook به روز رسانی ادعا که “حدود 18 از 24 به مردم در طول انقلاب کشته شدند در حالی که غارت” و آن را “هرگز تاسیس شده که به ضرب گلوله افراد [در مجلس].”

آن تصریح کرد این واقعیت است که “شورای خبرگان را تایید کرد ما را عفو و آزاد ما را از زندان” و جماعت Al Muslimeen سازمان تا به حال شده است به طور مداوم شرور و اهریمن از جمله توسط رسانه ها روایت از اقدام به کودتا.

بعدی Facebook به روز رسانی متهم کرد که دو دولت از “[داشتن] کمک از جماعت Al Muslimeen” برای پیروزی در انتخابات خواسته:

که آیا ما با تهدید و ارعاب در سال 1990 بود ؟ ما وحشت تروریست سیاستمداران که به جرم از جرائم از جمله سرد محاسبه قتل افسر پلیس برنادت جیمز! او متهم به مقامات بالا از خرید و فروش مواد مخدر و کشته شد در شرایط مشکوک.’

جولای 27 سال 1990 بود نه وحشت برای مردم آن عدالت در برابر سیاستمداران!

سابق مجلس و سپس وزیر مالیه سلبی ویلسون بود که یکی از گروگان توصیف تجربه به عنوان جهنمی. این جماعت al Muslimeen به مدت طولانی برگزار می شود که حل نشده قتل پلیس پاسبان برنادت جیمز در سال 1987 بود نه یک ماموریت آموزشی کج رفته اما یک آمار در اقدامی تلافی جویانه برای داشتن شاهد NAR مقامات دولتی درگیر شدن در فعالیت های غیر قانونی.

این کشور به خاطر

هر سال جولای 27 به ارمغان می آورد خاطرات قوی برای کسانی که تحت تاثیر تلاش کودتا بسیاری از آنها مشترک افکار خود را در رسانه های اجتماعی.

اعتماد ملی ترینیداد و توباگو, که به ترویج و تسهیل دسترسی شهروندان به میراث خود وارد یک پست وبلاگ های مختلف “صدای از سال 1990 است.” شهادت شامل همسر یک گروگان که معتقد است او هنوز هم تحت تاثیر تجربه و یک مادر شاغل است که گفت: “من هرگز فراموش نکنید آنچه که من دیدم. آن را مانند من در یک منطقه جنگی در خاورمیانه است.”

Facebook کاربر Sanjiv Parasram mused در:

سپس ساعت را سفارش به ‘حمله با نیروی کامل’ باقی مانده است به نظر من مسلما شجاع ترین چیزی که تا کنون به زبان آمده توسط یک رهبر در کشور ما
این واقعیت است که عفو شد و نتیجه این است که هنوز هم تکان دهنده توهین به آن سفارش و ناخالص سقط جنین از عدالت
ممکن است همه کسانی که جانشان را از دست دادند و زندگی خود را آنهایی که پیدا کردن صلح

ترینیداد و توباگو رئیس جمهور پائولا-مای Weekes ساخته شده یک نقطه به یاد قربانیان در سالگرد 30 از قیام. دفتر رئیس جمهور پرواز پرچم تحمل خود نام و نقطه آنها را به عنوان قهرمانان توضیح این تصمیم در یک بیانیه رسمی:

با توجه به این که صریح عذرخواهی ممکن است هرگز به دست ما شهروندان باید رانندگان موثر خود ما را آشتی. […]

این کمیسیون گزارش شامل یک توصیه برای به رسمیت شناختن جولای 27 به عنوان یک روز از اهمیت ملی است. این ناامید کننده است به یاد داشته باشید که وجود دارد این است که هنوز هیچ مقام رسمی بزرگداشت از اقدام به کودتا. من گمان می کنم آن است که این عدم توجه است که ما در موقعیت شرم آور قادر به نام تمام 24 از شهروندان ما به اذعان کرده اند که در نتیجه این قیام.

این وظیفه ما به احترام و زنده نگه داشتن خاطرات آن شناخته شده اند که جان خود را از دست […] می گویند نام خود را با صدای بلند به طوری که آنها memorialised.

عکاس علامت Lyndersasy بود که تصویر ویرایشگر در ترینیداد روزنامه گاردین در زمان به اشتراک گذاشته بینش خود در مصاحبه با ترینیداد و توباگو Newsday:

من باور نمی کنم این کشور شده است همان پس از آن. و این ایده که شما می توانید کسی را در خیابان و دور با آن را در خود من قلبی برآورد من فکر می کنم ریشه در زمان پس از آن. […]

تا آن لحظه وجود دارد به این معنا که پلیس را بر عهده داشتند. و پس از آن بسیار روشن است که آن را ممکن است برای پلیس به اتهام […] اما این یک تعامل اجتماعی است که ما هنوز بسیار معاشقه با. ما در حال پذیرش این واقعیت است که وجود دارد افرادی که در این کشور زندگی می کنند که یک زندگی بسیار متفاوت از افرادی که حتی در نظر گرفته حاشیه ممتاز و این چیزی است که من فکر می کنم ما هنوز هم برای آمدن به شرایط با.

این Bocas روشن جشنواره نیز به میزبانی یک بحث آنلاین به نام “به یاد 1990.” Panellists شامل نویسندگان کتاب در مورد کودتا, روزنامه نگاران, یک عضو کمیسیون تحقیق و هنرمند محمد Muwakil که پدر شده بود یکی از انقلابیون.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر