اسلام آباد روز مارس ملاقات با خشونت مخالفت محافظه کار آشوبگران

Image via Aurat Azadi March. Used with permission.

بخشی از 3,000 قوی جمعیت که با حضور در اسلام آباد Aurat آزادی مارس در یکشنبه 8 مارس. تصویر از طریق Aurat آزادی مارس. با اجازه استفاده می شود.

صحنه برای اولین بار در کراچی در سال 2018 به Aurat مارس (انقلاب) در پاکستان در روز جهانی زن (8 مارس) به دست اورد محبوبیت بیش از سه سال گذشته است. راهپیمایی سازماندهی شده است در چند شهرستانها پاکستان با همهمه Aurtein (ما زنان) زنان جمعی که برجسته گرفتاری از زنان پاکستانی که به موضوع شکنجه و بی عدالتی و محروم اجتماعی و سیاسی و اقتصادی حقوق.

این Aurat آزادی مارس و یا آزادی زنان مارس (AAM) در اسلام آباد جذب بیشترین جمعیت در این سال با بیش از 3000 حامیان راهپیمایی به منظور بالا بردن صدای جمعی خود را در برابر تمام اشکال پدرسالار سرمایه داری و امپریالیستی ظلم و ستم در کشور است. آنها نشان متنوع مقطع از جامعه — از سیاسی کارگران و دانشجویان به فعالان حقوق بشر و شهروندان نگران.

این تظاهرات مسالمت آمیز با این حال در زمان های خطرناک به نوبه خود زمانی که یک گروه از جناح راست فعالان مخالف مارس راه اندازی یک حمله فیزیکی در مارس شرکت کنندگان است.

جناح راست آشوبگران حلیم راهپیمایان با سنگ و آجر و کفش آنها را ضرب و شتم با چوب و انداخت پودر فلفل را به چشم خود را. این حمله ناگهانی باعث وحشت اما AAM داوطلبان و سازمان به سرعت نقل مکان کرد مارس شرکت کنندگان دور از منطقه که در آن پلیس در تلاش بودند برای جلوگیری از محرکین از خشونت است.

برخی از راهپیمایان و روزنامه نگاران به شدت مجروح شدند. یک زن marcher شد و بارها و بارها مورد ضرب و شتم با چوب در حالی که دیگران به اشتراک گذاشته تصاویر از کبودی در رسانه های اجتماعی.

این بود که نه تنها مانع مواجه شده راهپیمایان. صفوف نیز متوقف شده توسط پلیس اسلام آباد حتی اگر تمام مجوزهای شده بود به دست آورد. موانع ساخته شد به عنوان جمعیت برای فرار از حملات.

پس از بحث موانع برداشته شد و راهپیمایان اقدام نسبت به D Chowk (دموکراسی Chowk) یک شهر بزرگ و مربع واقع در نزدیکی ساختمان پارلمان شعار دادند. ماه مارس به پایان رسید و با قدرتمند اجرای تئاتر از جمله یک بازی کوتاه و آواز Aurat سرود.

این بازی یک تفسیر در چالش های زنان در داخل و خارج خانه و آزار و اذیت آنها در هر دو حوزه و چگونه ترانس جامعه است درمان در جامعه پاکستان. این Aurat سرود بازگو چگونه بسیاری از جنبه های مختلف جامعه و دولت هستند همدستی در خشونت های جنسی زنان.

مقاومت و اقدام پلیس

برای مقابله با Aurat مارس شرکت کنندگان از گروه های جناح راست از علمای-e-اسلام (F) سنی الاتحاد و جامع عوسجه سازمان یافته خود را در ماه مارس به نام حیاء مارس (عفت مارس). Haya مارس شرکت کنندگان شعار می دادند شعارهایی در محکومیت عام و spouted نفرت پر از لفاظی علیه برگزارکنندگان اما این رویداد جذب بسیار کوچکتر جمعیت از AAM. جمعیت مهاجم شد اما به عنوان زنان شروع به راهپیمایی به سمت D چوک و یک چادر زده بود توسط آشوبگران.

AAM نیز خدشه دار harassers که نفوذ جمعیت و در طول و پس از مارس شکایات متعدد ابراز شد در مورد ناخواسته عکس گرفته و هل دادن و قرار گرفتن در معرض زشت مردان از داخل جمعیت. در حالی که برخی از حوادث به کار گرفته شد در نقطه توسط پرسنل امنیتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پلیس بسیاری از رفت و تحت رادار.

یک گزارش اطلاعاتی (FIR) راه اندازی شد و پلیس تا به حال در زمان نوشتن رزرو بیش از 400 نفر از جمله 11 اسلامی برای نقض بخش 144 (غیر قانونی مجمع). در این گزارش گفت که متهم به اتهام مداخله در عملیات پلیس و بدرفتاری با مقامات.

پست-مارس کنفرانس مطبوعاتی

در مارس 10, AAM برگزارکنندگان کنفرانس مطبوعاتی به بحث در مورد این حمله است. چرا بودند opposers مجاز به موعظه در یک محل در سراسر جاده از راهپیمایان زمانی که آنها شناخته می شود و مستعد ابتلا به خشونت? خواسته اعضای پانل که شامل AAM سازمانده و رئیس جمهور از زنان جبهه دموکراتیک (WDF), Ismat Shahjahan, WFD عضو دکتر فرزانه باری و AAM برگزارکنندگان طوبی سید و Anam Rathore.

“آنها اعلام جنگ علیه زنان و کودکان در مارس پرسید:” طوبی سید در کنفرانس مطبوعاتی. “آنها با استفاده از دین ما بر علیه ما. من از دولت و اداره شهر به این سوال. این بود که در هیئت مدیره تابستاني آنها اعلام جنگ علیه زنان متهم و شعار می دادند شعار علیه ما. که مسئول همه این?”

خواستار مستقل تحقیق قضایی به حملات پنل تصریح کرد: مطالبات عام مطرح شده این موضوع از عدم امنیت ارائه شده توسط دولت و قول داد که مبارزه ادامه خواهد داد.

بعد یک AAM سازمانده گفت: صداهای جهانی که آنها نیز مورد تردید اسلام آباد معاون کمیسر پلیس که چرا pelting از سنگ و دیگر جنبه های حمله شدند و در شاه. معاون کمیسر آنها خواست به او ارسال نامه ای به بیان نگرانی های خود را به طوری که درخواست رسمی می تواند ساخته شده از طرف آنها.

به عنوان مشرف رییس جمهوری سابق این کشور که در مارس 11, op-ed در اخبار:

این حضور گسترده مردم و نسبتا امن رفتار Aurat مارس برای یک لحظه. اما داستان واقعی از دست رفته خواهد شد در حال حاضر. داستان واقعی این است که بحران مردانگی که ادعای اساسی, حقوق اساسی است و در معرض سراسر طیف از کلاس جنسيت و مصرف است. داستان واقعی است که در جنگ فرهنگی که پدید آمده اند در حال حاضر دیجیتال پاکستان – که نه دولت و نه جامعه آماده هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>