است coronavirus اپیدمی چین ‘چرنوبیل لحظه’?

الگوی رفتاری گردش در رسانه های اجتماعی چینی پلت فرم WeChat. نویسنده ناشناخته است. تصویر پرتره از اتحاد جماهیر شوروی مخالف نویسنده الکساندر سولژنیتسین و یکی از خود را به نقل از ترجمه به زبان چینی: “ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن آنها همچنین می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن ما همچنین می دانیم که آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن در عین حال آنها همچنان به دروغ است.”

آنچه که احتمالا می تواند لینک های چینی در شهر ووهان به چرنوبیل این سایت یکی از بدترین حوادث هسته ای در تاریخ ؟ در نگاه اول بسیار نیست جز این که اصطلاح 切尔诺贝利 (رونویسی از چرنوبیل در simplified Chinese) است رسید در رسانه های اجتماعی چینی هنگامی که بحث در مورد شیوع COVID-19 آنفولانزا ناشی از کروناویروس اولین گزارش در ووهان. به عنوان خشم عمومی مانت چرنوبیل تبدیل به یک کلمه کد به بحث در مورد یک موضوع حساس — آینده سیاسی حزب کمونیست چین (CCP).

چرنوبیل و پایان اتحاد جماهیر شوروی

اتحاد جماهیر شوروی رسما منحل شد در دسامبر سال 1991. آن پیاده شد و با توجه به مخلوطی از اقتصادی و نظامی و قومی عوامل به عنوان به خوبی به عنوان یک ایدئولوژیک باز در قالب glasnostیا شفافیت آغاز شده است که در سال 1986.

این تعهد به افزایش شفافیت در اتحاد جماهیر شوروی منجر شد پس از آن رهبر اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف که معتقد بودند که اصلاحات بودند اجتناب ناپذیر است. یکی از بسیاری از شتاب دهنده glasnost به رسمیت شناخته شده است توسط مورخان به عنوان آوریل 1986 فاجعه هسته ای که در چرنوبیل اتفاق افتاد:

چند غربی ها متقاعد شدند که رهبر اصلاحات بسیار جدی می باشد و در سال 1985 و 1986. در عین حال توسط 1987 سال پس چرنوبیل glasnost گرفته بود نگه شوروی جامعه با ناگهانی بودن حاکم بر مطبوعات و فروم. خشم بیش از این فاجعه شروع به گسترش در میان حتی وفادار شهروندان که هرگز مورد سوال عصمت خود دولت است.

به عنوان گورباچف به دست آورده و نفوذ او قادر به اصلاح حکومت کمونیستی به نقطه ای که این حزب اخراج شد و پس از 74 سال در قدرت است. او در مارس سال 1989 در پکن دیدار به خوبی به یاد در چین در میان روشنفکران و منتقدان CCP. آن اتفاق افتاده است کمتر از سه ماه قبل از ژوئن 4 Tiananmen کشتار و نشان دهنده تضاد بین اصلاح طلب کمونیسم در اتحاد جماهیر شوروی و محافظه کار کمونیسم در چین است.

هنر غیر مستقیم انتقاد

در یک کشور که در آن آزادی بیان در فضاهای عمومی تبدیل شده است به طور فزاینده ای محدودبا استفاده از پیام های رمزی به اظهار نظر در مسائل سیاسی و اجتماعی یک موضوع شخصی و حرفه ای بقا. آن را تبدیل به طبیعت دوم برای کسانی که جرات انتقاد یا مخالفت با سیاست های دولت و اظهارات که آیا آنها روزنامه نگاران و دانشگاهیان و فعالان پزشکان و شهروندان به طور منظم.

یک مثال گفتن چیزی است که اتفاق افتاده است به تولید هالیوود آواتار هنگامی که آن را به نمایش در چین در سال 2010. این فیلم چنان محبوب شد که دولت چین آن را محدود غربالگری. اما دلیل این بود که نه تنها آن را ناشی از خانه تولید را در مقایسه با رنگ پریده بلکه به دلیل چینی بینندگان به آواتار سیاسی به اتهام تفسیر به عنوان این مقاله توضیح می دهد:

برای بسیاری از وبلاگ نویسان چینی, آواتار, است, بی شک یک حکایت در مورد بی پروا شهرستان مقامات مجری شناخته شده به عنوان chengguan, به زور اخراج ساکنان نام توسعه محلی.

چند داستان همه از جمله اصطلاح 切尔诺贝利 (چرنوبیل).

بیشتر از نمونه های اخیر دولت چین را تحمل صفر برای انتقاد دیده می شود در سرنوشت دکتر لی Wenliang. در دسامبر 2019 قبل از عمومی دانست و در مورد رمان coronavirus دکتر جوان به اشتراک گذاشته مشاهدات خود را در مورد یک سری از عفونت مرموز در میان ووهان بیماران در چت آنلاین که برای او پس از آن مورد سوال توسط پلیس است. او در نهایت قرارداد این ویروس و مرگ از عفونت در فوریه 6 سال 2020 است.

برای کسانی که آشنا با فضای آنلاین می آید به عنوان جای تعجب نیست که شهروندان چینی را اتخاذ کرده اند و در عین حال یکی دیگر از خارجی مرجع خود را برای ابراز خشم و سرخوردگی در مجموع شکست اخلاقی CCP و مقامات چینی در پی COVID-19 شیوع.

وجود دارد ممکن است تعدادی از دلایل چرا چرنوبیل تبدیل شده است آخرین نماد: HBO مینی سری چرنوبیل محبوب در میان چینی بینندگان و اجازه می دهد تا آنها را به پنهان کردن نظرات خود را به بحث در مورد نشان می دهد. کسانی که آشنا هستند با اواخر تاریخ اتحاد جماهیر شوروی نیز استفاده از اصطلاح مورد بحث کاملا تابو موضوع — امکان مرگ CCP در چین است.

در فوریه 5, بالا روند داستان در WeChat, محبوب ترین چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی شامل چندین داستان با واژه 切尔诺贝利 (چرنوبیل).

اشاره به دوران شوروی سیاسی مخالفان و نویسندگان نیز بخشی از چرنوبیل روایت است. در اوایل فوریه چندین الگوهای رفتاری منتشر شد بیش از رسانه های اجتماعی چینی به نقل از شوروی مخالف و نویسنده الکساندر سولژنیتسین. سولژنیتسین در نظر گرفته شده است به عنوان یکی از قدرتمند ترین منتقدان کمونیسم در اتحاد جماهیر شوروی. خود را محبوب ترین نقل قول می شود همانطور که در عکس بالا می گوید:

我们知道他们说谎, 他们也知道他们在说谎, 他们知道我们知道他们说谎, 我们也知道他们知道我们知道他们在说谎,但是他们依然在说谎。

ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن آنها همچنین می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن ما همچنین می دانیم که آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن در عین حال آنها همچنان به دروغ.

یکی دیگر از محبوب الگوی رفتاری با استفاده از یکی دیگر از نقل قول توسط سولژنیتسین و می افزاید: به قبلی نقل قول:

“جهان است که فرا گرفته بی پروایی نشان دادن اعتقاد است که قدرت همه چیز است و عدالت چیزی است.”
ما باید برای خودمان نه برای دروغ!
[متن چاپ شده در سفید بر روی پس زمینه سیاه و سفید یکی دیگر از نقل قول توسط سولژنیتسین] “در این جهان افسرده ترین چیز این است که زندگی ادبی یک ملت نابود شده است توسط خشونت است. آن است که نه فقط منع آزادی از افکار عمومی اما به زور انداخت ذهن یک ملت و از بین بردن آن حافظه است. در این مورد تمام ملت چیزی جز یک بدن مرده. سولژنیتسین.”

جسارت صدای

این پیام از مخالفت در حال سقوط است در گوش کر. تعدادی از روشنفکران به تازگی صحبت کردن علنی در مورد مسائل بسیاری از شهروندان چینی مجبور به نگه داشتن خود را. در فوریه 4, چینی, حقوقی علمی زو Zhangrun منتشر قدرتمند آنلاین مقاله آشکارا انتقاد از دولت چین به نام 愤怒的人民已不再恐惧 (“هنگامی که خشم, غلبه بر ترس”). او می نویسد:

ما یک سیستم است که در آن داور نهایی [امپریالیستی-عصر اصطلاح مورد استفاده توسط رسانه های دولتی به توصیف Xi Jinping] monopolizes قدرت. نتایج آن را در آنچه که من اسمش “سازمانی discombobulation” است که به نوبه خود در خدمت به فعال کردن خطرناک “سیستمیک ناتوانی جنسی” را در هر سطح. یک فرهنگ سیاسی است در نتیجه پرورش شده است که در شرایط واقعی عمومی خوب است اخلاقی ورشکسته برای آن است که گونه به تسلیم شدن خود را به بخش خصوصی واگذار حزب-دولت و… در حالی که رها کردن مردم بیش از آن دارای نوسان دچار فراز و نشیب های بی رحمانه سرنوشت. این یک سیستم است که تبدیل هر فاجعه طبیعی را حتی بیشتر انسان ساخته شده فاجعه است. Coronavirus بیماری همه گیر نشان داده است فاسد هسته ای از حکومت; شکننده و پوچ قلب jittering عمارت از دولت است و در نتیجه نشان داده شده است تا به عنوان قبل از هرگز.

مقاله شروع می شود با یک نقل قول توسط بوریس پاسترناک یک حریف به استالین:

فوریه. خارج شدن جوهر و گریه!
گریه در ماه فوریه و آواز هق هق
در حالی که برف مرطوب و تداوم در خیابان
و سوختگی با بهار سیاه.

—بوریس پاسترناک
ترجمه شده توسط Sasha Dugdale

پس از انتشار ژانگ مقاله سانسور در چین اما گردش توسط افرادی که دسترسی به Vpn و یا دوستان خارج از کشور از دیگر ابتکارات شجاعانه رخ داده است. اخیرا یک طومار امضا شده توسط صدها نفر از پزشکان و روشنفکران و شهروندان است در حال حاضر گردش و خواستار تغییرات:

این طومار خطاب به ملی, لیست پنج خواسته برای پکن: برای محافظت از حق مردم برای آزادی بیان به بحث در مورد این موضوع در پتروشیمی جلسات; به فوریه 6, روز Li [دکتر لی Wenliang] درگذشت یک روز ملی برای آزادی بیان; برای اطمینان از هیچ کس punished, تهدید بازجویی سانسور و یا قفل شده است تا برای آنها سخنرانی, عمران, مجلس, نامه ها یا ارتباطات; و به عادلانه درمانی مانند مراقبت های پزشکی به مردم از ووهان و هوبئی استان است.

به عنوان CCP در حال آماده شدن برای یک رویداد مهم سیاسی مارس 5 “دو جلسه” (两会 در چینی) سالانه در جلسات عمومی از دو بدن که رای در تصمیم گیری های سیاسی در سطح ملی آن را به در نظر گرفتن فشار در قالب نادر نمایش عمومی سرخوردگی است که در میانهی شب شاهد در سال است.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش تاثیر ووهان coronavirus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet