است نامیبیا راه رفتن در یک خط خوب بین چینی و اروپایی جاسوسی تکنولوژی ؟

جوانان ژست برای عکس گرفتن در یک کنفرانس در نامیبیا. تصویر های اعتباری: یوسف Kalyango Jnr (CC BY-SA 2.0).

این مقاله بخشی از داد و بیداد, رسانه های کوچک ابتکار است که اصرار دولت برای رسیدگی به حقوق دیجیتال چالش ها در بررسی دورهای جهانی (UPR). نوشته شده توسط ری Mwareya یک همکار در جهان اخلاقی داده فروم. کار خود را به نظر می رسد در Coda داستان, مجله و نگهبان. توییتر: @rmwareya.

بر روی کاغذ کمی وجود دارد اگر هر گونه محدودیت در دسترسی به اینترنت در نامیبیا است که یکی از آفریقا پایدار ترین دموکراسی و حداقل ساکنان ملل.

اخیر پررنگ حرکت برای به دست آوردن انواع مختلف spyware را مطرح معضل به ناظران: در حال نامیبیا هوش عوامل ماهرانه یک خط برای به دست آوردن دیجیتال تجهیزات جاسوسی از چین و اتحادیه اروپا?

نظارت دیجیتال ممکن است جریان در نامیبیا با توجه به موجودی از فن آوری های جاسوسی به دست آورد در طول چند سال گذشته — به خصوص در مکان مدار بسته تلویزیون تبادل نظر و International Mobile Subscriber Identity-فو (IMSI) می گوید تحسین مرهمدرس ارشد در وزارت ارتباطات در نامیبیا دانشگاه علم و صنعت. نامیبیا است نه تنها به عنوان “بسیاری از کشورها در جنوب آفریقا در حال گسترش است خود قابلیت نظارت به عنوان بخشی از یک موج رو به رشد استبداد در منطقه” مره گفت: Global Voices به فارسی (GV).

Frederico لینک یک دانشیار تحقیقات موسسه سیاست عمومی تحقیقات موافق است. “شواهد نشان می دهد که نامیبیا به دست آورد پیچیده ارتباطات رهگیری و نظارت قابلیت های که این قابلیت ها مستقر شده اند گفت:” لینک شده است که صندلی از اقدام ائتلاف که طرفداران برای دسترسی بیشتر به اطلاعات در نامیبیا.

IMSI catchers, معمولا به نام “تصرف” در صنعت جاسوسی هستند دستگاه هایی که می توان به راحتی به ماشه GSM تلفن همراه ایستگاههای پایه به توقف رمزگذاری کاربران صوتی, تصویری و یا متنی و تماس. تمام دیجیتال مکاتبات که می رود از طریق یک IMSI جالب توجه می توان برداشت مشاهده کپی شده و یا شنیده می شود. با کمک مرکزی-ثبت نام سیم کارتبصورتی پایدار و محکم به استقبال توسط نامیبیا مقامات یک IMSI جالب است چشم مناسب در داخل یک ملی شبکه تلفن همراه می گوید: Yasin Kakande یک TED همکار و آفریقا حریم خصوصی آنلاین بیننده در یک زوم مصاحبه با GV.

در سال 2017 مجموعه از گروه بین المللی تجارت نشان داد که در نامیبیا پلیس مخفی آژانس, نامیبیا, Central Intelligence Service (NCIS) سفارش داده و خریداری IMSI جالب استراق سمع دنده از شرکت انگلیسی CellXion با مسئولیت محدود که بازار “تلفن همراه راه حل های اطلاعاتی.”

بیش از دهه گذشته نامیبیا دولت هوش پلیس شده اند استوار فعال در اروپا دنده جاسوسی بازار خرده فروشی.

ائتلاف در برابر غیر قانونی نظارت صادرات (علت) نشان داد در ماه ژوئن 2015 که نامیبیا ساخته مناقصه خرید اینترنتی استراق سمع زره در سوئیس به عنوان دور برگشت به عنوان 2013. اما این تلاش بود رد زمانی که دولت سوئیس شروع به سرکوب چنین صادرات از ترس این که سرکش متحده می تواند با استفاده از چنین ماشین آلات به آسیب های داخلی طرفدار دموکراسی مخالفان. مقامات سوئیس به سرعت مسدود محموله از اینترنت ابزارهای نظارت و نرم افزار به نامیبیا, اتیوپی و اندونزی و یمن و قطر و مالزی و تایوان و ترکمنستان و امارات متحده عربی.

در اکتبر 2014, نامیبیا بود در خواست بی پروا پیشنهاد برای به دست آوردن اینترنت اهدای اسباب بازی از بدنام ایتالیایی فروشنده نرم افزار هک تیم (rebranded به عنوان یادگاری Labs پس از آن حاصل شد توسط یکی دیگر از شرکت امنیت سایبر در سال 2019). شرم آور نقض داده ها از ویکی لیکس در معرض نامیبیا به عنوان یکی از هک تیم پیشنهاد مشتریان و قارچ معامله از طریق کاهش یافت. دولت ایتالیا نیز کشف و ضبط لحظه به انصراف از هک تیم اجازه صادرات نفوذ نرم افزارهای مخرب.

کمپین علیه تجارت اسلحه لابی مدعی است که در سال 2011 و 2015 از طریق 2017, نامیبیا انجام معاملات با شرکت دانمارکی سیستماتیککه مبادرت به فروش تخصص های وب و کنترل تجهیزات و مشاوره برای ایالات متحده است که به دنبال “راه حل, خدمات, و می دانید-چگونه برای نظارت, پیشگیری, تحلیل, ارزیابی تهدید و بحران دست زدن.”

پس از آن وجود دارد فیل بزرگ در اتاق – Huawei چین است. این شرکت در رابطه با نامیبیا است بیش از یک دهه قدیمیبه عنوان شرکت با اعتبار نصب 3G, 4G, و در حال حاضر احتمالا 5G زیرساخت.

Huawei مسلما یکی از مشتاق ترین فروشندگان وب سایت تکنولوژی کنترل زیادی است حضور در نامیبیا. این شرکت هر دو تامین کننده و دلال از وسایل کوچک مکانیکی و زیرساخت های مخابراتی نامیبیا ملی ارتباطات اپراتور.

همراه با MTC یک نامیبیا دولت متعلق به اپراتور تلفن همراه Huawei has been locked بازو در بازو در یک فن آوری, انتقال, ارتباط, به خصوص از طریق آن نمونه ممتاز ویژه نمایش SingleRAN رادیو دسترسی فن آوری است که اجازه می دهد تا نامیبیا تلفن همراه اپراتورهای مخابراتی بی سیم چندگانه خدمات در یک شبکه واحد. تا 2 میلیون Namibians تکیه Huawei-عرضه فناوری برای دسترسی به, ارتباط صوتی اینترنتی و تلویزیون دیجیتال, با تشکر از صدها رادیو ایستگاه های پایه و هزاران مایل از خطوط فیبر نوری مستقر در نامیبیا توسط Huawei.

در همه این “هیچ کس مطمئن است که آیا این همکاری نزدیک اجازه داده Huawei به backdoor دزدکی حرکت کردن به نامیبیا اینترنت طاق آن را به عنوان گزارش را در مقر اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا, جایی که چینی های غول پیکر ساخته شده است تا شبکه های کامپیوتری و craftily شروع به برداشت اطلاعات از سایه” نگرانی یاسین Kakande.

آن است که دقیقا فوق العاده مرموز دیجیتال-کنترل مانورهای نامیبیا سازمان اطلاعات که خيره كننده فعالان. “این سخت است برای اندازه گیری اینترنت قابلیت نظارت از نامیبیا, داده, مات, طبیعت از بودجه امنیتی بخش خدمات و راه دولت متعلق به اپراتورهای مخابرات معامله با خارجی ارائه دهندگان خدمات. شفافیت است و این حلقه مفقوده در این همه” می افزاید: مادیان استاد. “این یک مرموز فضا رو خبرچینان نمی خواهد آمد به جلو برای تایید یا disconfirm عمل.”

ناظران متوجه چیزی عجیب و غریب اما جالب: زمانی که بالای انتشار نامیبیا زد داستان “(نامیبیا) آژانس جاسوسی می شود N$217m…بیش از 3 سال” ($12,97 میلیون دلار) در سال 2019 ناظران مشکوک که برخی از پول نقد است که میله میله برای خرید internet surveillance وسایل کوچک مکانیکی. اما در بودجه ملی این موارد اغلب پنهان در زیر هوشمندانه سرفصل مانند ساخت و ساز و بازسازی و بهبود.

نامیبیا اتهامات را رد میکند که این ساختمان یک اینترنت جنگ قفسه سینه به زحمت چک کردن منتقدان داخلی. چارلز Siyauya از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: در پاسخ به سوال یکی از صداهای جهانی که “برای جاسوسی بر روی شهروند/s است که حداقل در اولویت اجرای هر مترقی دولت است. تنها یک درنده یا شکست خورده دولت می تواند جاسوسی بر شهروندان است. اطلاعاتی در مورد حفاظت از کشور و شهروندان از داخلی و خارجی تهدید.”

نامیبیا مانند هر دولت بازیگر به نیازهای مشروع برای استفاده از ابزار دیجیتال برای محافظت از صلح و آرامش خود را. آن را پنهان طبیعت از مقامات دیجیتال مانور است که نگران کننده است. هنگامی که خریداری شده در راز و بدون استفاده مناسب مستقل نظارت— نظارت ابزار یک تهدید به حقوق اساسی و آزادی ها از جمله حق حریم خصوصی و آزادی بیان است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>