تورم و فساد سر و صدا نیجریه اقتصاد

نیجریه مرد خم بر روی یک دیوار سفید. عکس Muhammadtaha ابراهیم Ma’aji از Pexels.

برنج. بلیط اتوبوس. نیجریه احساس فشار از افزایش قیمت کالاهای اساسی روزمره.

در ماه ژانویه نرخ تورم در نیجریه افزایش به رکورد 12.13 درصد که بالاترین سطح از مارس سال 2018 با توجه به Nairametrics مالی آنلاین پورتال خبری که منتشر شد این گزارش در فوریه 18.

نیجریه اقتصاد رفت و به رکود اقتصادی در سال 2016 با توجه به سقوط قیمت جهانی نفت خام از “اوج حدود 112 در هر بشکه در سال 2014 به زیر 50 دلار” در ایالات متحده به دلار با توجه به بی بی سی.

کشور از رکود اقتصادی در “سه ماهه دوم سال 2017,” با توجه به حق بیمه بار و صندوق بین المللی پول بیشتر ادعا میکند این چشم انداز مثبت:

رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم سال 2017 مثبت بود برای سومین سه ماهه متوالی رانده شده به طور عمده با دوره نقاهت تولید نفت. اقتصاد — به استثنای نفت و بخش کشاورزی — دیدم اول متوسط در سال در سال, گسترش, پس از هفت چهارم از انقباض.

در عین حال یک “افزایش قیمت که تورم اقدامات متوالی و به بالاترین سطح خود در 21 ماه به خوبی جواب نمی دهد” برای نیجریه به این دلایل با توجه به Temitayo Fagbule اقتصاددان و رئیس هیئت تحریریه BusinessDay مالی روزانه در نیجریه.

Fagbule توضیح داد: به صداهای جهانی از طریق ایمیل به دلایل مختلف که چرا تورم بالا است صدمه زدن به شهروندان نیجریه:

  1. مواد غذایی مانند برنج طول می کشد تا بخش بزرگی از روزانه صرف اما بسته شدن مرزها (برای افزایش تولید محلی) در ماه اکتبر گذشته ساخته شده است و این اصلی گران تر است.
  2. آن است که به احتمال زیاد به ساییده شدن حداقل دستمزد ملی است که مطرح شده و پس از نه سال است اما بسیاری از دولت های ایالتی مبارزه خواهد پرداخت.
  3. افزایش قیمت سويه قدرت هزینه های زمانی که شغل خوب اگر هر حال سخت برای پیدا کردن در یک اقتصاد لنگش از 15 ماه از رشد منفی در سال 2016.
  4. این دو خطر برای مسافران در لاگوس بزرگترین شهر نیجریه و که در آن کوچک ترین کسب و کار گیرند. افزایش قیمت یک فشار اضافی در جیب خود — هزینه های حمل و نقل به بیش از دو برابر پس از ممنوعیت اوکادا [تجاری دوچرخه] و سه چرخه در ماه فوریه است.

فساد رتبه بندی مخازن

نیجریه — پرجمعیت ترین کشور آفریقا — نه تنها دستبند با اقتصادی غوطه بلکه گروگان با فساد به ویژه در بخش عمومی.

شفافیت بین المللی, جهانی مبارزه با فساد جنبش مستقر در برلین آلمان منتشر شده یک سال و شاخص ادراک فساد (CPI) برای رای دادن به این سطح از فساد برای 180 کشور در سراسر جهان است. شاخص بهای مصرف کننده نمرات کشور در یک نمره از صفر تا 100 که در آن صفر است که به شدت فاسد و 100 بسیار تمیز است. 2019 شاخص بهای مصرف کننده در رتبه نیجریه به 146 فاسد ترین کشور جهان با نمره 27 از 100. این نشان دهنده سقوط از سال 2018 رتبه بندی که در آن نیجریه برگزار 144 موقعیت با نمره 26.

در حالی که کشور می تواند به بهبود خود را CPI امتیاز توسط “کاهش پول در سیاست و ترویج فراگیر سیاسی در تصمیم گیری های ضروری برای جلوگیری از فساد” شاخص بهای مصرف کننده 2019 نمره برای نیجریه نشان می دهد وعده کمی از این.

دولت نیجریه گسله شاخص تورم مصرف کننده برسد چرا که منعکس کننده واقعیت های روی زمین است. دادستان کل و وزیر دادگستری ابوبکر Malami گفت که با توجه به مبارزه با فساد نیجریه “انجام شده است ما باید بیشتر انجام می شود و ما ادامه خواهد داد به انجام بیشتر” گزارش کابل یک روزنامه آنلاین.

به جرایم اقتصادی و مالی کمیسیون (EFCC), نیجریه آژانس ضد فساد نیز تقبیح شفافیت بین المللی “جعلی و مبهم معیارهای:”

با این حال حدود 80 درصد از شهروندان که رای در توییتر نظرسنجی توسط آبوجا مبتنی بر حق بیمه بار موافقت کردند که فساد به حال بدتر در نیجریه در سال 2019:

رهبران فاسد هستند و به همین دلیل “ما در زانو” پکتیا میباشد Ononogbo یک کاربر توییتر:

SERAP یک نیجریه جامعه مدنی گروه کنایه آمیز که نمرات “به سختی تعجب آور:”

اصلی ترین حزب مخالف دموکراتیک خلق ها حزب گفت: “رتبه بندی “صحبت می کند جلد” است که دولت فعلی آن سوار به قدرت “در یک ضد فساد سرود به پایان رسید تا تبدیل شدن به فاسد ترین در تاریخ عزیز ما ملت است.”

این رتبه بندی نشان می دهد که دولت نیجریه انجام داده است کمی در حد ادعا مبارزه با فساد. روزنامه نگار Adedolyin Shittu هشدار داد که انکار نمره نتایج جستجو کند خوب — و نه آن را به “تشدید بحران فساد مالی در این کشور مواجه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

ایندکسر