هند را فراموش آزار و اذیت علیه مهاجران چینی

Screenshot from the documentary "The Fading Chinatown of Kolkata" by 101 India

تصویر از مستند “محو شدن Chinatown کلکته” با 101 هند

تظاهرات در برابر اصلاح تابعیت متمم قانون (CAA) و پیشنهاد در سراسر کشور به روز رسانی ملی ثبت نام از شهروندان (NRC) شده اند در حال وقوع در سراسر هند از دسامبر 2019. مقامات در حال ساخت چندین بازداشتگاه در سراسر کشور به خصوص در آسام که در آن 1.9 میلیون سرخپوستان مشکوک به “مهاجران غیر قانونی” در صورت امکان تبدیل شدن به بی وطن.

به عنوان هند فمینیستی ریتا Banerji او را به یاد هموطنان وضعیت پژواک از گذشته است. دئولی اردوگاه دیگری بود چنین بازداشتگاه ایجاد شده در سال 1962 در چین و هند جنگ که در آن درمان سرخپوستان منشاء چینی نهفته هزاران نفر از زندگی:

مردم چین در هند

در حال حاضر وجود دارد تقریبا 200,000 قومی چینی در هند زندگی می کنند از جمله حدود 7000 مهاجران.

چینی مهاجران شروع به مهاجرت به هند در تعداد قابل توجهی در طول 1770s مشخص شده که در آغاز از دوره استعمار به عنوان dockworkers در بندر کلکته. آنها بعد از راه اندازی کسب و کار در کمان بازار یا Tiretta بازار این شهر که در آن زمان پایتخت انگلیسی, انگلیسی, هند. از سال 1838 انگلیسی ها شروع به در آوردن در labourers صنعتگران تولید کنندگان چای و چای برای باغ های چای در هند ایالت آسام.

چین و هند جنگ

پس از هند به دست آورد استقلال از بریتانیا در سال 1947 آن را یکی از اولین سازمان ملل به رسمیت شناختن مائو تسه تونگ را رژیم کمونیستی که در آن زمان قدرت در چین در سال 1949. اگر چه هر دو کشور مشترک ضعیف تعریف شده مرزی هیمالیا آنها harboured روابط خوب است.

زمانی که چین به تبت حمله کرد در سال 1950 هند دخالت نمی کنیم. در سال 1956 تبتی جنبش مقاومت آغاز شده و در طول سال 1959 تبت قیام 14 دالایی لاما فرار به هند است. این کشور به او پناهندگی و او همچنان رهبر معنوی تبت مهاجر ساکن در Dharmashala در ایالت هیماچال پرادش است.

چین ناراضی در مورد این و قادر به رسیدن به اجماع در سرزمین مورد مناقشه در طول 3,225 کیلومتر-طولانی مرزی هیمالیا, راه اندازی حملات در لاداخ در کشمیر و در سراسر مک ماهون خط در مرز تبت در اکتبر 20, 1962. جنگ به پایان رسید در 20 نوامبر 1962 زمانی که چین اعلام آتش بس اعلام کرد.

در دئولی اردوگاه

برآورد 20,000-40,000 سرخپوستان منشاء چینی شد سپر بلا پس از پایان جنگ با چین با دولت هند و نخبگان سیاسی سیستماتیک كليشه اي آنها را به عنوان جاسوس. نوشتن برای هندو ریتا Chowdhury توضیح داد که به محض پایان جنگ مردم چین گرد شده بودند توسط نیروهای مسلح و مجبور به ترک خانه های خود.

در دسامبر سال 1962 هند گذشت دفاع از هند عمل و دفاع از هند قوانین آن اجازه داده است که “دستگیری و بازداشت در بازداشت هر فرد [مشکوک] بودن خصمانه مبدا”. تحت این گسترده شدیدی قانون هر فرد با نام خانوادگی تبار و یا ارتباط با ازدواج می تواند بازداشت شده اند.

آنچه به دنبال آن بود که هزاران نفر از مردم منشاء چینی دستگیر سراسر هند: کلکته و بمبئی ارل Kalimpong Jamshedpur و شرق. زمانی که آنها دستور داده شد به ترک هند حدود 7,500 مردم پیروی و سمت چپ برای مکان های دیگر از جمله استرالیا انگلیس, کانادا, چین, هنگ کنگ, ژاپن, پاکستان, تایوان و ایالات متحده است.

افرادی که نمی باید پول را برای سفر و یا تمایلی به ترک ارسال شد به یک اردوگاه زندان در دئولی شهرستان در ایالت راجستان است. در یک نقطه اردوگاه تا به حال بیشتر زندانیان منشاء چینی از ظرفیت آن 3000 نفر 60 درصد از آنها کودکان یا سالمندان.

این “دئولی خاطرات” یک مجموعه آنلاین از مصاحبه با بازماندگان اردوگاه جزئیات شرایط وحشتناک چینی زندانیان رو در سه تا پنج سال است که به دنبال. یکی از آنها ونگ یانگ شنگ به یاد می آورد که چگونه internees نگه داشته بودند تحت گارد مسلح در تمام زمانها.

در سال 1964 هند اعلام کرد که همه باقی مانده internees در دئولی خواهد بود تبعید شده به چین است. برخی از آنها به زور فرستاده شده پس از چین فرستاده کشتی ها برای جمع آوری “مردم”; کودکان از هم جدا شدند و از پدر و مادر خود را. به عنوان بسیاری از 2,500 ماند, پشت, اما, به عنوان آنها تا به حال هیچ جایی برای رفتن. هند شروع به انتشار باقی مانده زندانیان در سال 1965; آخرین دسته ای آزاد شد در سال 1967 تنها برای پیدا کردن که خانه های خود و کسب و کار تا به حال یا غارت شده یا گرفته شده توسط مردم محلی.

هیچ عذر خواهی

دولت هند هرگز عذر خواهی کرد برای اقدامات خود علیه این کشور را جامعه چینی. چشم انداز مجله چاپ مقاله توسط S. N. M. Abdi در مورد درمان مردم منشاء چینی پس از جنگ سال 1962:

متاسفانه حتی 50 سال بعد دولت هند هیچ تاسف. وجود دارد هیچ چنگال وجدان هیچ نشانه ای از روح جستجو.

“از مرز به مرز” یک مستند با تایپه-بر اساس مربی چانگ Shefong پرسید: یک سوال مهم در مورد این چند وجهی موضوع:

خواهد قومی چینی در هند همیشه ابدی خارجی ها ؟ است وجود دارد یک راه برای آشتی 1962 تاریخ بدون فراموش کردن آن ؟

هندی وبلاگ نویس و نویسنده دیلیپ d’souza شرکت نوشت: “Deoliwallahs: داستان واقعی از سال 1962 چینی-هندی توقیف” با شادی Ma بود که یکی از پنج فرزند به دنیا آمد در دئولی اردوگاه. این کتاب روایت این داستان کمی شناخته شده از نحوه هند زندانی این “خارجی”.

در مصاحبه با Qz.com D دسوزا جلب تشابه بین کسانی که incarcerations و جدید محوری به سمت شهروند ثبت نام:

وجود دارد این ایده از اردوگاه های بازداشت. یکی تحت ساخت و ساز در آسام را گلپرا حتی حمل وهم آور یادآوری دئولی در تعداد internees آن طراحی شده است برای: 3,000 همان تعداد زندانی چینی-هندی. تاپیک اعلام قوانین به طلسم کردن که خارجی و چه کسی نیست. وجود تعصبات نفرت و کلیشه که مسلما هستند كه در این قوانین است. وجود ترس است که به طور طبیعی افزایش می یابد در افرادی که فکر می کنم این روند خواهد شد و هدف آنها است. بالاتر از همه وجود دارد این است که مفهوم شهروندی خود را. است که واقعا در هند چگونه ما تعریف و تعیین می کند که چه باید این همه چیست ؟

D’souza اضافه شده:

اگر این قسمت تخریب بسیاری از زندگی چه نوع هرج و مرج اجازه دهید به تنهایی فروشی بی عدالتی می تواند ما انتظار داریم با تابعیت قوانین و آزمون اعمال می شود بسیار به طور گسترده تر از در سال 1962?

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش صفحه “است که پرداخت این هزینه از هند را کاهش دموکراسی است؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید