روسیه در شرق دور یک فمینیست کارگردان تئاتر می آید تحت حمله

“بدن من است نه پورنوگرافی!” خواند تظاهرکننده placard. “این ماده 242?” شگفتی های پلیس. ماده 242 روسیه قانون مربوط به آماده سازی و تبادل مواد پورنوگرافی. تصویر (c): یولیا Tsvetkova. با اجازه استفاده می شود.

این مصاحبه در اصل منتشر شده توسط oDR, # teamnigel بخش در روسیه و فضای پس از شوروی. آن را تکثیر و در اینجا با اجازه و ویرایش شده برای طول و سبک.

“من احساس می کنم که امروز وجود دارد بسیاری از نامرئی از زندانیان سیاسی زن: مادران و همسران – زنانی که خرس باور نکردنی بار تشکر به محاکمات سیاسی می گوید:” هنرمند روسی یولیا Tsvetkova که تعیین شده است از یک زندانی سیاسی توسط یادبود حقوق بشر انجمن. “زندانیان سیاسی هستند اما زنان نامرئی کارکنان خدمات.”

یولیا Tsvetkova در خارج از دادگاه. عکس (c): یولیا Tsvetkova.

Tsvetkova یک کارگردان تئاتر فمینیستی و همجنسگرایان فعال تا به حال زمان به منعکس کننده. در اکتبر 2019 او مورد بازجویی قرار گرفت و در زادگاه Komsomolsk-on-Amur و در ماه نوامبر خود را رسانه های اجتماعی پست های led به تخت خود را و تئاتر استودیو در حال جستجو برای شواهد پورنوگرافی. Tsvetkova شد متهم با گسترش پورنوگرافی و تحت بازداشت خانگی بوده است پس از 23 نوامبر سال گذشته است.

به عنوان بخشی از تحقیقات Tsvetkova شده است از متهم كردن “همجنسگرا تبلیغات” در میان افراد زیر سن قانونی و جریمه 50,000 roubles (£500). Tsvetkova به اجرای چندین پروژه های آموزشی در خاباروفسک به عنوان به خوبی به عنوان یک جوان تئاتر و گروه های آنلاین در فمینیسم و آموزش جنسی برای افراد جوان و یک تک گویی های واژن که جشن قدرت و منحصر به فرد از بدن زن است.

در ماه مارس این سال یک شورای منطقه کاهش می یابد اتهام Tsvetkova و منتشر شد او را از خانه بازداشت اساس است که او نمی خواهد کشور را ترک کنند. اما Tsvetkova است که هنوز هم با متهم كردن پورنوگرافی برای انتشار مصور, مواد آموزشی, برای او که می تواند با توجه به دو تا شش سال حکم زندان.

ما خواسته یولیا در مورد چگونه یک پروژه آموزشی در بدن زنان منجر به یک پرونده جنایی و چگونه از بودن عزیزم از مطبوعات محلی او تبدیل به شخص غیر قابل قبول در زادگاه او از خاباروفسک.

# teamnigel: چرا شما فکر می کنم شما شده است آزاد از بازداشت خانگی? چرا این اتفاق افتاد و در حال حاضر آن را به شما ؟

یولیا Tsvetkova: این خبر به من – نه من و نه وکیل من از آن انتظار می رود. من فکر می کنم آن را تا حدودی به انجام فرآیندهای اداری. آنها در زمان سه ماه و نیم به برگزاری یک پرس و جو و به معنای واقعی کلمه ده روز پیش آنها را تغییر جزئیات این مقاله من تحت شارژ و تحقیقات برگزار شد به جای. آنها قرار بود دوباره بازداشت من, اما آن اتفاق نمی افتد. قاضی بود برای رفتن اما دادستان به من مطلق حیرت پشتیبانی از طرف ما.

کارآگاهان در ابتدا خواست برای حصر مطرح شود به ممنوعیت هر گونه ارتباط و دسترسی به اینترنت خیلی چیزها می تواند تبدیل بسیار متفاوت است. من نمی توانم آن را ذوب و یا مثبت پویا; آن می تواند فقط یک تصادف آنها بسیار رایج است.

اما در مورد شما نبوده است بسته نشده است ؟

من در حال حاضر به گمان من باید یک اطلاع رسانی از ظن داشتن مرتکب جرم و جنایت و گسترش پورنوگرافی. برخی از رسانه ها به اشتباه اعلام کرد که من شده اند متهم به هر چیزی نشده – اما اعلام اتهام می آید در پایان مراحل قبل از دادگاه و زمانی که تحقیقات به پایان رسید و وجود کیفرخواست پس از آن هنوز هم در اوایل به من اتهام.

در Facebook پست در مورد منتشر شده تحت بازداشت خانگی شما نوشت که دادستان در حال “برنامه های بزرگ” برای شما. چه مفهومی دارد ؟

در طول دادگاه نشست دادستان درخواست برای فرمت از دستگیری همه چیز ذکر شده که آنها را در مورد جلسات: بازجویی از مادر من و اعضای واژن مونولوگ گروه بررسی حسابهای من تماس گرفته و بسیاری از کارشناس شهود شهادت: هنری, روانی, کامپیوتر. من ممکن است در مواجهه با یک بازداشت دوم: آن مشخص نشده است اما در مورد رفتن به هر زمان به زودی.

چگونه خانه خود بازداشت بروید ؟

زندگی تحت بازداشت خانگی نمی تواند متفاوت تر شده اند اگر آنها تلاش کرد. من مانند رفتن برای پیاده روی من سفر های زیادی به دلایل مختلف و به طور ناگهانی من یک زندانی در داخل چهار دیوار: این یک مصیبت واقعی; من تا به حال هیچ ایده چگونه آن دشوار خواهد بود. دستگیری من تا به حال یک اثر بزرگ در زندگی روزمره است. سهم من از تخت من با من و ما ناگهان متوجه شدم که من تا به حال شده است مسئول تمام کارهای خانه و خرید در حالی که او رفت و به کار و در حال حاضر من نمی تواند آن را انجام دهد.

من به اینترنت دسترسی داشته باشد بنابراین من نوشت: مقاله در مورد تجربیات من و خواندن کتاب. من صرف نزدیک به دو ماه گرفتن دندان من ثابت زندگی در یک نوع از مه از درد و بیهوشی. به علاوه من تا به حال به دور سر من یک بار از اصطلاحات حقوقی از من نوشتن است بسیاری از بیانیه های خودم است که یک تجربه جالب.

چه مدت شما شده است با تهدید از ضد همجنس پیلا تمام همجنسگرایان (دیدم در برابر همجنسگرایان) حرکت? آیا پلیس در مورد آن انجام?

به “اره” جنبش شده است در اطراف برای چند سال پس از 2017-2018. من در فعالیت های که در آن زمان و نه یک موسسه از جمله FSB و مرکز مبارزه با افراط گرایی شده است قادر به پیدا کردن نویسندگان این نامه تهدید. ما به جستجو برای آنها را خودمان ساخته شده و شکایت.

اولین بار این تهدید من در تابستان 2019 زمانی که من همراه با فعالان از سراسر روسیه بودند که در به اصطلاح “پیلا لیست” ساخته شده شکایت. آن را تنها به تازگی است که FSB پاسخ داده بود که هیچ هزینه ای برای پاسخ به.

چه بود سرگرم کننده بود که من تا به حال به شواهد تهدید به پلیس که آغاز کرده بود من کیفری و اداری موارد در وهله اول. به عبارت دیگر این مرد جمع آوری شواهد متهم در برابر من در حالی که در همان زمان من قرار بود او را با ارائه مدارک و شواهد در دفاع از من.

در 18 مارس تهدیدات جدید نامگذاری آدرس من و تخت شماره وارد شده در این پست. این بار آنها بودند که خواستار 250 bitcoins قبل از 31 مارس در غیر این صورت آنها خواهد مرا بکشند. پس از تهدید های پلیس در زمان شش ماه به من بگویید که هیچ چیز آنها می توانید انجام دهید و توصیه من به ترک خانه و به دست آوردن یک سگ. تنها سوال آنها خواست در طول مکالمه ما بود که آیا من به خود جلب کرد تصاویر مستهجن و خواب با زنان پس از آن بيهوده خواهد بود برای درخواست کمک از آن در سه ماهه. در همان زمان وقتی که من دریافت ایمیل نفرت دارد از آن با آن برخورد می شود در دو روز. اگر کسی فکر می کند این یک شوخی خوب است که خوب است – اما اجازه دهید پیدا کردن بذله گو و به آنها بگویید که این خنده دار نیست.

[یادداشت سردبیر: یولیا Tsvetkova گزارش در Facebook در 2 آوریل که او دریافت کرده بود تهدیدات جدید از شاهد جنبش است.]

که کمک به شما در طول بازداشت خود را و چگونه ؟

مردم اغلب می پرسند که چگونه آنها می تواند به من کمک کند. این واقعا وحشتناک زمانی که چیزی بدیهی است که ناعادلانه به شما اتفاق می افتد و شما سمت چپ به تنهایی با آن. زمانی که من تحت بازداشت من متوجه شدم که موثر ترین کمک برای کسی که در آن وضعیت خانه بازداشت بازداشتگاه مرکز زندان – ساده بود تماس انسان. همه چیز را به پلیس اساسا انجام دهید این است که شما محروم از حق خود را بیان. آنها شما را متهم به جنایات شما متعهد نیست و هیچ یک را به سمت خود را.

خودم را شنیده ام من چندین بار دیدم که پلیس’ تغییر نگرش نسبت به من در زمانی که مردم شروع به صحبت کردن در مورد مورد من. در این وضعیت مداخله فعال و ارتباطات فردی با افراد دیگر بسیار مفید است اما بسیاری از افراد درگیر با این. شما باید نترس و به نوشتن. این درسی است که من یاد گرفتم برای خودم چون من نه آخرین زندانی سیاسی در این کشور و من فکر می کنم در مورد آنچه که من می توانید انجام دهید برای حمایت از بقیه است.

چگونه شما خود را در شرایط یک زندانی سیاسی?

هیچ چیز اساسا تغییر برای من – نه مثل من خوابش برد و بیدار یک فرد متفاوت است. من در اوایل دستگیری وضعیت من به عنوان خوانده شده اولگ Navalny کتاب سه و نیم در مورد زمان او صرف در یک مستعمره زندان. من شگفت زده چگونه چنین هوشمند کشت, فرد می تواند مجذوب شدن در زندگی در زندان و تقریبا از آن لذت ببرید. و پس از به معنای واقعی کلمه دو ماه من در حال حاضر همیشه بحث در مورد خودم به عنوان یک زندانی سیاسی و پایان نامه به دوستان من “با یک arrestee احترام و تقدیر گرما”. و من فکر نمی کنم هیچ گزینه ای دیگر برای پذیرش این و آن را بخشی از من است.

من تعجب به کشف کنند که برخی از فعالان حسادت از وضعیت زندانی سیاسی. آن را تبدیل به یک نشانه ای از کیفیت و یا چیزی, اما آن را می ترساند و unsettles من. آن را مانند اگر کسی مورد آزار و اذیت به دلایل سیاسی به این معنی که آنها یک فرد خوب است کسی که فوق العاده درست است. بهتر است البته از محکومیت و یا سکوت, اما شما لازم نیست به idealise این وضعیت.

تا همین اواخر زنان در روسیه بودند به احتمال زیاد کمتر از مردان به آزار و اذیت به دلایل سیاسی. وجود دارد هر گونه تغییر در اینجا اتفاق می افتد در حال حاضر و آیا شما احساس می کنید شما باید یک وضعیت ویژه به عنوان یک زن زندانی سیاسی در روسیه ؟

ما مردسالار کشور در اینجا و آن را منطقی برای زنان دیده می شود به عنوان قدرتمند کمتر و کمتر از یک تهدید برای این رژیم است. من شنیده ام بسیاری از مردم گفت: “شما فقط یک دختر آنها زدم شما در اینجا, اما آنها باید سعی هجوم به من, چون من یک smart قوی bloke”.

در همان زمان به عنوان کسی که در این وضعیت من کشف کردم چقدر سخت زندان برای خانواده ها – حتی سخت تر شاید از زندانی خود را. نگاه خود من وضعیت: در اینجا من در خانه نشسته و درد و رنج برای شود در حالی که مادر من است که به یاد ما کل داخلی و همچنین مسائل حقوقی و زندگی به طور کلی. من احساس می کنم که امروز وجود دارد بسیاری از نامرئی از زندانیان سیاسی زن: مادران و همسران – زنانی که خرس باور نکردنی بار به عنوان یک نتیجه سیاسی فرآیندهای قانونی. مردم نمی صحبت کردن یا نوشتن در مورد آنها را و یا اگر آنها را از نظر “somebodies’ دانشگاه علوم پزشکی مشهد somebodies همسران”. زندانیان سیاسی هستند اما زنان نامرئی کارکنان خدمات.

این زنان به طور رسمی به رسمیت شناخته شده به عنوان زندانیان سیاسی, اما آنها یک بخش ضروری از این وضعیت است. اگر دولت persecutes کودکان آنها نیز آزار مادران این کودکان. آنها بیش از حد قربانیان این سیستم که به بگویید که بیشتر قربانیان ؟

آنچه اتفاق می افتد با آزار و اذیت فعالان و افرادی که آشکارا به بحث در مورد اقلیت های جنسی, فمینیسم, حقوق بشر و تمایلات جنسی? تا چه حد آیا شما احساس می کنید که این مسائل تابو در روسیه و چگونه این وضعیت می تواند در آینده تغییر دهید?

من کسی که آنها شروع به آزار و اذیت زمانی که من ایجاد رنگ صورتی و آبی نشان می دهد در مورد کلیشه های جنسیتی که من قرار داده و در Merak تئاتر. و من احساس می کنم که این در حال حاضر می گوید زیادی.

من باور دارم که بسیاری بستگی به فرهنگ یا نه عدم آن. برای مثال من نیاز به یک آمبولانس پس از دستگیری و پزشکان است که به بررسی من در مورد خواسته من مورد و همچنین, آیا من یک کودک آزار. این بد نیست مردم; آنها فقط کمبود فرهنگ است. مردم کنجکاو هستند – من می توانم درک کنند که: من در مورد بی سابقه است در شهرستان ما است. چون من کوتاه من پرسیده شده است چهار بار در خیابان که آیا من مرد یا زن. وقتی اتفاق می افتد که من احساس شوک و خجالت است. و مردم فقط نمی بینید که من خجالت می کشم که موهایشان نمی تعریف جنس است.

سوال من گرایش جنسی می آید تا در تقریبا هر بازجویی پلیس. نیاز به جسمی بررسی من, به عنوان مثال, همه چیز برای انجام با این واقعیت است که من یک لزبین. و به عنوان برای مورد من وجود دارد به نظر می رسد یک ایده که بدن زن است که اموال عمومی. من شنیدم پلیس رفتن در مورد چگونه ما باید در ارتباط با کودکان و نوجوانان نمایش نیست ما ساخته شده است ، اما حتی اگر من می خواستم برای نمایش من آن را راست من و من مهبل (واژن).

جالب ترین چیز این است که این ایده مورد تایید در سطح دولت: نگاه در برخی از اصلاحات مربوط به قانون اساسی در مورد ازدواج که یک اتحادیه از یک مرد و یک زن, نه به ذکر است ضرورت زایمان – این همه باعث ایجاد برخی فرهنگی قشر. در حال حاضر هر کس صحبت کردن در مورد کوروناویروس – هیچ کس اشاره به اپیدمی اچ آی وی. من نمی دانم که چقدر سخت تلاش آن را برای این موضوع مطرح در سطح دولت برای معرفی آموزش جنسی در مدارس.

چه مردم در خانه خود را در منطقه مورد فکر می کنم در مورد شما?

برخی از مردم برای حمایت از من اگر چه بسیاری از آنها کسانی هستند که من به خوبی می دانم. من قطعا نمی شنوند بسیاری از کلمات از پشتیبانی: این مطلب در مورد قضاوت و اظهارات نامطبوع. من در حال حاضر شخص غیر قابل قبول در شهر من, my name is ذکر هرگز هیچ کس نمی تواند نوشتن در مورد من و یا علنا دفاع از من. بسیاری از مردم در اینجا نمی خواهم آنچه که من انجام شده بود اما در مقیاس بسیار متفاوت بود.

شهر ما بسیار کوچک است و بسته: هیچ کس تا به حال یک کلمه خوب برای گفتن در مورد فمینیسم و مسائل همجنسگرایان. ما درگیر در بسیاری از ابتکارات و همچنین آموزش و پرورش پروژه – ما فرار زیست محیطی پروژه عکس گرفتن از زباله در خیابان ها و ارسال آنها را در Facebook. ما را متهم به دروغ گویی و اغراق وضعیت و هر صادقانه بحث فقط برخوردهای نگرش منفی در اینجا.

ما لازم نیست که فعالیت سیاسی مانند. حتی زنان جوان که خود را فمینیست می ترسم به سازماندهی هر گونه حوادث و من صادقانه نمی تواند آنها را سرزنش مشغول سه شغل و تنها حذف پا-آهن از مچ پا خود را. برخی از مردم در حال حاضر انجام می دهند تنها-اینجا در برابر اصلاحات اخیر در قانون اساسی, اما آنها نیز برخورد آزار و اذیت و نفرت و پلیس فشار است.

من درک می کنم که مردم وحشت زده. من خوش شانس بوده است به کار در شرکت های خصوصی اما اگر کسی با این نسخهها کار در یک شرکت و درگیر در فعالیت و یا در اعتراض به فعالیت های آنها می توانید او را در یک لحظه – یکی دیگر از عوامل نگه داشتن مردم از نشان دادن هر گونه مخالفت در حتی کوچکترین راه. مردم اینجا گرفته اند نذر برای دیدن هیچ چیز و می گویند هیچ چیز نیست.

آیا شما برنامه ریزی برای انجام در آینده ؟ آیا شما می خواهم به بازگشت به فعالیت, تئاتر, فعالیت های اینترنتی و آموزشی کار می کنند ؟

من هیچ ایده آنچه که من انجام خواهد داد – هنوز هم وجود دارد شانس است که من برای دو تا شش سال است. فعالیت های من در اینجا قطع شده است در ریشه. همه چیز را که من انجام داده ام بیش از دو سال گذشته رفته است و من هنوز هم لازم نیست که هر چیزی آماده برای آینده است. وجود دارد چند یادداشت ها و پروژه هایی که من خیلی دوست دارم به دنبال, اما واقع بینانه نیست در حال حاضر. اما من قطعا می خواهید به درگیر در تئاتر و فعالیت در حوزه حقوق بشر در روسیه و یا در جای دیگر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>