در پاکستان درخواست برای ممنوعیت برجسته زنان را در مارس خفه فمینیستی صدای

“Aurat مارس” سال 2020 پوستر. تصویر Shehzil ملک. CC BY-NC-ND 4.0

روز بین المللی زنان (IWD) جشن گرفته می شود در سراسر جهان هر 8 مارس به برجسته جنبش حقوق زنان. در پاکستان جشن تبدیل به برجسته پس از 2018 زمانی که یک پلت فرم از پاکستان فمینیستی سازمان به نام Hum Auratien — ما زنان در اردو سازماندهی راهپیمایی در سه شهر مختلف. در سال 2019 آنها با موفقیت برگزار شد راهپیمایی در دیگر شهرستانها در سراسر پاکستان است.

در این سال, اما همهمه Auratien با چالش مواجه: یک درخواست ثبت شده توسط مدافع محمد الازهر Siddique, در دادگاه عالی لاهور روز دوشنبه 24 فوریه سال 2020 به دنبال ممنوعیت دائم در مارس deeming آن را “ضد دولت” و “سازمان ملل متحد-اسلامی است.”

چه Aurat مارس?

در تاریخ 5 مارس سال 2018 یک گروه فمینیستی و سازمانهای اجتماعی — یعنی فمینیستی جمعی زنان جمعی و دختران در Dhabas — ایالات تحت همهمه Auratien و اعلام کرد که “Aurat مارس” و یا “انقلاب” برگزار خواهد شد در 8 مارس در کراچی لاهور و اسلام آباد به تقاضای اقتصادی باروری و عدالت زیست محیطی برای زنان است.

Poster of Aurat March 2020. courtesy the Facebook Page of Aurat March Lahore.

پوستر Aurat مارس سال 2020 تصویر توسط Shehzil ملک. CC BY-NC-ND 4.0

بیش از دو سال گذشته زنان بسیج در سراسر پاکستان به منظور بالا بردن آگاهی از مسائل زنان و تقاضای حقوق خود را به عنوان برابر است. آنها برگزار شد راهپیمایی در شهرهای بزرگ است که در آن زنان و همچنین مردان در تمام سنین شرکت کردند. راهپیمایان برگزار شد و نمایش داده می شود پلاکارد با پیام محکوم مردسالاری.

Aurat مارس پاکستان دارای یک مانیفست است که صحبت می کند به فراگیر برای فمینیستی زنان, تغییر جنسیت افراد, غیر دودویی افراد و جنسیتی و جنسی اقلیت که ایستادگی در برابر ساختارهای پدرسالارانه است که منجر به روابط جنسی و اقتصادی و ساختاری بهره برداری از زنان است.

‘آزادی بیان نمی توان پیشتر’

دادگاه پذیرفته صدیق دادخواست که اظهار داشت که روز بین المللی زنان باید به “تشخیص و درک زنان برای دستاوردهای خود را به عنوان به خوبی به عنوان [نمایش] همبستگی … اما نه به عبور از تمام محدودیت ها و یا انتقاد و سوء استفاده مردان است.”

در این طومار او در ادامه به ذکر است که Aurat مارس یک “غلط و یک تلاش ناموفق به منظور بالا بردن قبر مسائل معمولا در مواجهه با زنان” به عنوان “وجود دارد همیشه توهین آمیز پیام از طریق پلاکارد.” در این طومار همچنین ادعا می کند که “مختلف ضد دولتی احزاب [هستند] بودجه این به اصطلاح ‘Aurat مارس’ با تنها هدف از گسترش هرج و مرج در میان توده ها. خود را در دستور کار پنهان شامل گسترش هرج و مرج ابتذال توهین به مقدسات و نفرت در برابر هنجارهای اسلام است.”

Aurat مارس بار دیگر در مواجهه واکنش در رسانه های اجتماعی. هنگامی که درخواست ثبت شده در LHC بسیاری از شهروندان جشن آن:

حامیان Aurat مارس را محکوم کرد واکنش حاکی از این است که برگزاری یک تظاهرات مسالمت آمیز دموکراتیک راست:

شنیدن دادخواست فوریه 27, رئیس دادگستری دادگاه عالی لاهور Mamoon رشید شیخ گفت: “محدودیت نمی تواند قرار دادن آزادی بیان” با توجه به یک گزارش از سحر رسانه است.

این جلسه با حضور وکلا و فعالان حقوق بشر در میان آنها وکیل ارشد و فعال حقوق هینا Jillani نیز بخشی. او در پاسخ به سوالات مختلف و صحبت در دفاع از Aurat مارس. قاضی خواسته هر دو طرف به فایل پاسخ های خود را توسط این جلسه بعدی و به دنبال پاسخ از سازمان های امنیتی و جامعه مدنی به منظور بررسی ترتیبات امنیتی و تهدیدات بالقوه.

جیلانی صحبت با رسانه ها پس از این جلسه گفت:

تا آنجا که نجابت نگران است ما می دانیم بیشتر در مورد نجابت از این دادخواهان. ما یاد بگیرند که آن را از پدر و مادر ما; این مردم را نمی خواهد به ما بگویید که در مورد ارزش های ما; ما می دانیم آنچه که ما ارزش های اجتماعی هستند. اینها فقط کثیف باورها که به دنبال زشتی در همه چیز.

برگزارکنندگان از Aurat مارس در Sukkur, Sindh بودند تهدید مذهبی-احزاب سیاسی که محکوم شد توسط کراچی فصل Aurat مارس.

سر از علمای-e-اسلام (F) (JUI-F) سند مولانا رشید محمود سومرو گفت: در یک پیام ویدئویی که Aurat مارس با هدف گسترش ابتذال و برهنگی. او همچنین گفت که JUI-F حمایت از حقوق اعطا شده به زنان در اسلام اما نمی توانیم اجازه شعارهایی مانند “Mera Jism Meri Marzi” (“بدن من انتخاب من”).

در حالی که پرداختن به یک تجمع در Karachi, Sindh در فوریه 29, 2020, مولانا فضل رحمان خواست حزب کارگران را به مطمئن شوید که Aurat مارس نمی گیرد:

هر کجا که شما با دیدن چنین عناصر بپرسید قانون [مقامات اجرایی] به آنها را متوقف کند اما اگر مقامات حفاظت به این تظاهرات پس از آن آماده برای هر گونه فداکاری. ما نمیتوانیم اجازه دهیم دین و ارزش های فرهنگی بود بد نام.

در توسعه اخیر یک زن به نام Rubina Jatioi ارائه یک دادخواست در سند دادگاه عالی در فوریه 28, 2020, علیه شعارهایی در Aurat مارس. وی تاکید کرد: در این طومار که “شعارهای غیر اخلاقی” در مارس باید ممنوع شود و Aurat مارس “کمک نمی کند زنان را از هر گونه حقوق”. در حالی که SHC گفت که هیچ جامد زمین به پرونده دادخواست به عنوان او باید اسناد و مدارک را به پشت او ادعا می کند او خواسته شده بود برای آمدن آماده شده و در جلسه بعدی.

به عنوان بعد از سال 2020 مارس تساوی نزدیک همه چشم ها در حال تبدیل شده به دادگاه عالی لاهور به حکومت در شایستگی درخواست — برای دیدن اگر قانون حمایت حقوق زنان برای نشان دادن مسالمت آمیز و یا تسلیم شدن به نیروهای مقابل آنها بالا بردن صدای خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>