روزنامه نگاران پوشش تظاهرات ضد دولتی در نزدیکی یکی از مسدود شدن ورودی به لبنان پارلمان در پایتخت بیروت. عکس های اعتباری: حسن Chamoun مورد استفاده با اجازه.

از آنجا که ضد سیاست های ریاضت اقتصادی تظاهرات شکست در لبنان در اکتبر 17, 2019, خبرنگاران و روزنامه نگاران شده اند هجوم آوردند به صحنه به ارائه تا به روز پوشش.

دهها هزار نفر از مردم لبنان بازتاب متنوع مذهبی و کلاس بخش به خیابان ها ریختند تقاضای اجتماعی و اصلاحات اقتصادی است. چه آغاز شده به عنوان اجتماعی و اقتصادی اعتراضات به یک جنبش خواستار سقوط سیاسی حاکمان که باید اداره کشور تحت یک فرقه ای نظام سیاسی پس از پایان جنگ داخلی در سال 1990 با استفاده از محبوب شعار “همه آنها به معنی همه آنها.”

روزنامه نگاران و خدمه دوربین که نشان داد تا در تظاهرات شد هدف از آزار و اذیت توسط نه تنها کشور را به پلیس و ارتش است اما در برخی موارد توسط معترضان.

رسانه های حرفه ای مطرح کرده اند صدای خود را در مقابل استفاده از نیروی بیش از حد در برابر روزنامه نگاران که پوشش تظاهرات توده. گفت: بسیاری از آنها مورد آزار و اذیت و یا تجهیزات خود را ضبط و یا هر دو. این SKeyes مرکز رسانه ها و آزادی فرهنگی در Samir Kassir پایه (SKeyes) گزارش های متعدد حوادث صدمه و آزار و اذیت روزنامه نگاران از لبنان Broadcasting Corporation (LBC), Murr تلویزیون (MTV), Agence France Presse (AFP) و Al-Jadeed در تاریخ 18 ژانویه به تنهایی.

در یک حادثه گزارش شده توسط Skeyes مرکز در ژانویه 15 سال 2020 روزنامه نگار مستقل صعده صعده شد پوشش موانع در صحنه معترضان در Furn al-Shubak منطقه در بیروت پایتخت, هنگامی که یک زن و شوهر از سربازان شروع به ضرب و شتم او. او اعلام کرد که او یک روزنامه نگار و ارائه مطبوعاتی خود کارت شناسایی اما سربازان این گزارش سعی در گرفتن تلفن خود را از دست خود را به عنوان آنها کشیده لگد و ضرب و شتم او. آسیب های خود را خواستار توجه پزشکی و انتقال به یک بیمارستان محلی است.

در حادثه دیگری در 22 ژانویه یک خبرنگار فرانس 24, لیلا مولانا-آلن به اشتراک گذاشته شده یک ویدیو که در آن او می گوید پلیس را هدف قرار خدمه دوربین با توپ آب:

در ژانویه 21, SKeyes گزارش داد که یک آسوشیتد پرس عکاس اسپری فلفل توسط پلیس که او به عنوان پوشش تظاهرات در بیروت:

در 11 فوریه همان سازمان گزارش شده است که یکی دیگر از روزنامه نگار بود ضربه با یک لاستیک گلوله.

این درمان نیز گسترش به فعالان که گزارش از زمین و بیان دیدگاه های خود در مورد تظاهرات. این نهاد تقریبا هر شهروند فعال در معرض خطر آزار و یا بازداشت. سیاسی بیان در رسانه های اجتماعی محبوب تر است بلکه بیشتر خطرناک به چندین روزنامه نگاران مستقل و فعالان چهره بازجویی و یا خشونت فیزیکی و تهدید برای به اشتراک گذاری نظرات خود را در پروفایل های رسانه های اجتماعی.

زمانی که اعتراضات آغاز شده و فعال سیاسی و وبلاگ نویس جوی ایوب یکی از بسیاری از کسانی که از رهبری به صحنه تظاهرات برای گزارش آنچه که او شاهد بوده است. در 25 اکتبر 2019 زمانی که او ضبط بر روی تلفن همراه خود را یک سرباز سعی در گرفتن تلفن را در تلاش برای متوقف کردن او از فیلمبرداری.

شما می توانید شنیدن ایوب بگویید سرباز در عربی “من حق را به ثبت.”

این مشکل نه تنها به دلیل آن را نقض آزادی بیان و آزادی مطبوعات است و رسانه های دیجیتال و سازندگان محتوا در رسانه های دیجیتال سیستم عامل هستند و تحت حفاظت لبنان مطبوعات قانون است.

فعلی قانون مطبوعاتمصوب در سال 1962 و اصلاح شده در سال 1977 1994 و 1999 — را پوشش می دهد رسانه های چاپی تنها. موارد مربوط به پخش روزنامه نگاران و سازندگان محتوا در سیستم عامل های دیجیتال مانند وب سایت رسانه های اجتماعی و رسانه ها در برخورد با تحت قانون جزا. به عنوان رسانه های اجتماعی به طور فزاینده گسترده تر در میان جوانان و فعالان و حتی مقامات لبنان هنوز به انطباق با قوانین خود به گسترش حمایت از حق آزادی بیان آنلاین و رسانه های دیجیتال است.

تهدید حریم خصوصی

پلیس باید گزارش گرفته دور تلفن های همراه از مردم آنها را بازداشت و نیروی بازداشت شدگان را تا رمزهای عبور خود را به اعطای مقامات دسترسی کامل به دستگاه های خود را.

محمد Najem مدیر اجرایی رسانه های اجتماعی بورس (SMEX) دیجیتال حمایت از حقوق گروه کاری در این منطقه گفت: Global Voices به فارسی است که سازمان خود را دریافت شکایات و گزارش مواردی از معترضان به ترک تلفن های خود را پشت سر حتی پس از آنها منتشر شده است و ایستگاه های پلیس از آنها خواست تا بعد به عقب برگردید و به آنها کلمه عبور به تلفن های خود را.

Najem می گوید: این موضوع را نه بدست توجه آن را سزاوار و در عین حال خواهان یک قانون است که محافظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شهروندان:

تظاهرات مداوم در نقاط مختلف لبنان به عنوان پارلمان به تصویب دولت جدید در فوریه 12. معترضان که خواستار مستقل دولت انتقالی و انتخابات پارلمانی جدید را ببینید این دولت به عنوان بخشی از نخبگان سیاسی.

به عنوان ادامه تظاهرات روزنامه نگاران و فعالان باقی می ماند در معرض خطر دستگیری و آزار و اذیت و خشونت فیزیکی.

SMEX به گردش راهنمایی برای کمک به فعالان و روزنامه نگاران حداقل رساندن خطرات برای حفظ حریم خصوصی خود را در طول تظاهرات. کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) با قرار دادن یک لیست از مراحل و اقدامات روزنامه نگاران باید قبل از رفتن به خارج برای پوشش تظاهرات — از جمله تدارکاتی برنامه ریزی و چیزهایی که بسته به امنیت دیجیتال و حریم خصوصی, حفاظت از.

این نکات و هشدارها مفید برای روزنامه نگاران و فعالان به دنبال محافظت از حق حریم خصوصی و جلوگیری از آزار و اذیت و حملات آنها به عنوان گزارش در زمین است. مگر در مواردی که مقامات لبنانی قرار, قوی اقدامات در محل برای اطمینان از حفاظت از آزادی مطبوعات و آزادی بیان نقض ادامه خواهد داد را به محل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر