سپس-سفیر Grenell بازديد بین المللی لوازم الکترونیکی مصرفی نمایشگاه در برلین در سال 2018 است. دامنه های عمومی عکس توسط سفارت ایالات متحده در برلین.

این داستان برای اولین بار منتشر شده در مجاری و انگلیسی توسط مجارستانی, روزنامه نگاری تحقیقی, غیر انتفاعی, Atlatszo. یک نسخه ویرایش شده چاپ در اینجا به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق با صداهای جهانی.

در سال 2015 از مجارستان به سفارش دولت ایالات متحده بر اساس بنیاد برای ترویج مجارستانی فرهنگ و میراث فرهنگی در ایالات متحده است. اهل مجارستان بنیاد آمریکای شمالی دریافت صدها میلیون مجارستانی forints از پول برای یک سال اما مجارستانی وزارت خارجه حاضر به افشای آنها چگونه صرف آن است. Atlatszo شکایت کرد وزارت امور خارجه و تجارت برای داده ها و بوداپست دادگاه موظف وزارت به افشای اطلاعات مالی.

اهل مجارستان بنیاد آمریکای شمالی (MFNA) راه اندازی شد و توسط مجاری امور خارجه در سال 2015 و پس از صرف میلیاردها forints در ایالات متحده “ترویج Magyar میراث فرهنگی, تاریخ و غرور از طریق آموزش های اجتماعی و برنامه های فرهنگی.”

Atlatszo برآورد مقدار از پول مالیات دهندگان را صرف از طریق بنیاد به حداقل 700 میلیون forints (بیش از 2 میلیون دلار) در سال است.

Astlazo نیز به دست آمده از مالیات براده از MFNA در ایالات متحده که نشان داد که این سازمان از رهبران سابق همکاران و شرکای کسب و کار از Arthur J. فینکلشتاین اواخر جمهوریخواه استراتژیست سیاسی که کار را برای مجارستان حزب حاکم فیدز تا زمان مرگش در سال 2017.

در ماه فوریه سال 2020 یک بررسی توسط مسئول Statecraft نشان داده است که رئیس جمهور تهمت را به تازگی نصب شده اقدام مدیر اطلاعات ملی ریچارد Grenell آگاهانه ارائه خدمات روابط عمومی به رسانه های ایالات متحده به نمایندگی از Magyar بنیاد آمریکای شمالی است.

Grenell نمی ثبت نام به عنوان یک عامل خارجی تحت عامل خارجی قانون ثبت (فرا) است که نیاز به استفاده از افراد و اشخاص عامل در داخل ایالات متحده آمریکا به عنوان یک “عامل” یک “خارجی اصلی.”

این عوامل خارجی قانون ثبت (فرا) یک قانون در ایالات متحده است که “نیاز به برخی از عوامل خارجی اصول است که درگیر در فعالیت های سیاسی و یا فعالیت های دیگر مشخص شده تحت این قانون به دوره عمومی افشای رابطه خود را با خارجی اصلی و همچنین فعالیت های رسید و پرداخت در حمایت از این فعالیت ها است.” این اسناد ساخته شده در FARA.GOV سایت. با توجه به وزارت دادگستری ایالات متحده به مجازات های کیفری برای “هر کسی که عمدا نقض هر یک از مقررات فرا یا هر گونه مقررات زیر ان,” عبارتند از “جریمه نقدی از بیش از 10 ، 000 دلار یا حبس بیش از پنج سال است.”

مسئول Statecraft ذکر شده در اسناد (1, 2) به دست آورد Atlatszo آزادی اطلاعات درخواست به مجارستان وزارت امور خارجه و تجارت که نشان داد که MFNA استخدام Grenell شرکت کاپیتول همکاران رسانه ای که با توجه به 2017 مالی آشکار از MFNA دریافت دلار 103,750 برای روابط عمومی خدمات.

Atlatszo برنده FOI طرح دعوی در دادگاه در برابر مجارستان به وزارت امور خارجه و تجارت در سال گذشته و دریافت فاکتور خلاصه 2015, 2016, 2017 و نیمه اول سال 2018 است. اسناد امضا شده توسط مدیر عامل Jo Anne Barnhart آشکار چقدر MFNA مدیران شد و درآمد بودند که پرداخت هزینه های سفر, چه شرکت های پایه قرارداد. فاکتور خلاصه نشان می دهد مقدار کوچکتر برای ریچارد Grenell را کاپیتول همکاران رسانه ای برای هزینه های سفر و مشاوره است.

برخی از اسناد و مدارک دریافت شده توسط Atlatszo هستند تار و تقریبا خواندن: آن است که نگران کننده رایج در میان مجاری نهادهای دولتی موظف توسط دادگاه به فاش کردن چیزی به تحریف اسناد و مدارک را به روزنامه نگاران’ زندگی سخت تر است. شما می توانید دانلود فاکتور اصلی خلاصه به عنوان دریافت (2015-2016 , 2017 و 2018) و تبدیل به فرمت قابل خواندن توسط ماشین (2015-2016 , 2017 و 2018).

با توجه به مقاله واشنگتن پست از فوریه 28, حتی اگر Grenell خبر روابط عمومی شرکت پرداخت شده برای انجام کار برای ایالات متحده غیر انتفاعی با بودجه تقریبا به طور کامل توسط دولت مجارستان, “هیچ نشانه ای وجود دارد که وزارت دادگستری است که به دنبال به Grenell فعالیت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im