صدها نفر از کرواسی چپ بی خانمان توسط زلزله در میان COVID-19 بحران

شهروندان زاگرب عمل اجتماعی فاصله گرفتن زیر نور برف پس از زلزله آنها را مجبور به ترک خانه های خود در صبح روز 22 مارس سال 2020 است. عکس Tomislav میڈک CC-BY.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

این زلزله که آمار زاگرب, کرواسی, در تاریخ 22 مارس چپ 26 نفر مجروح و یک کشته—15-ساله که در بیمارستان بستری شد در شرایط بحرانی و دو روز بعد درگذشت.

زلزله آمار در مدت کوتاهی پس از این شهر به اجرا محدودیت اقدامات به سرعت گسترش COVID-19 آوردن استرس اضافی به کرواسی.

بسیار مشترک و اظهار نظر Facebook پست توسط فعال و محقق Tomislav میڈک دستگیر شده پس از زلزله جمعی احساس. آن منتشر شد به عنوان یک مقاله توسط چندین نشریات آنلاین:

صحنه در 6.30 صبح در خارج از ساختمان بود فقط حقیقی: انتظار آن را به عنوان پس لرزه نگه داشته به آینده مردم مطیع توصیه می شود فاصله ایستاده متر از هم جدا. هر فرد جدا شده و برای خود انجماد به عنوان باد شمال تبدیل شد مه صبحگاهی به ضعف برف. همه تمایل نزدیکی و گرمی که در آن هیچ کدام اجازه داده شد. نه برای ورود به ساختمان برای منزوی کردن و نه به آمدن نزدیک تر به هم. سورئال. در پایان روز, آسیب را از زلزله تبدیل به محدود نیست و بسیاری از افراد صدمه دیده و برخی از آنها در سمت چپ بدون سقف برخی از دوستان بیش از حد. مقدار زیادی از هرج و مرج برای بسیاری از مردم احتمالا برخی از سوپر, پخش كردن, لحظات. حداقل امیدوارم ما شاهد گذشته از فعالیت تکتونیکی.

اما در میان کل مستند با توجه به coronavirus این نی که پشت شتر را شکست. برای سال در حال حاضر ما زندگی می کنند روز به روز در انتظار عواقب جمعی ما انزوا خواهد شد که تنها concretised شماره در موارد و مرگ و میر — دو هفته بعد. کسانی که “دو هفته بعد” یک انتزاع اعمال شده در بتن زمان که ما در حال حاضر در زندگی روز به روز. و دیروز به طور ناگهانی وجود دارد فوران از واقعیت است. زلزله که تکان شما از رختخواب خارج از آن انتزاعی از یک تاخیر تهدید به یک فوریت یک تهدید وجودی و می شکند پشت شتر. شما را به آستانه اشک. و است که احساس آسیب پذیری پافشاری کرده است در طول روز است. آن را به یک زن و شوهر از شب برای دستگیری یک بعدی تکان خوردن به پوشیدن.

آن را جزئی تروما و آن را برخی از شب را به پوشیدن. من مطمئن هستم که همه شما در هر جایی که شما هستند در میان این همه گیر هستند و احساس این آستانه نزدیک شدن اما فقط ممکن است هیچ فوران از زلزله را به شما که در سراسر آورد. امیدوارم که باقی می ماند بنابراین…

بیش از 20000 نفر گزارش خسارت به خانه های خود. دولت مستقر 170 کارشناسان به بررسی تاثیر ساختمان های اولیه تجزیه و تحلیل نشان می دهد که برخی از آنها ممکن است به پاره کردن به طور کامل. تعمیر کار می کند به احتمال زیاد به تعویق خواهد افتاد به عنوان COVID-19 اقدامات را کاهش نیروی کار در دسترس.

بخش هایی از این شهر نیز بدون حرارت به عنوان زلزله آسیب دیده و برخی از توزیع گاز شبکه—ویژه نگران کننده توسعه به عنوان یک جبهه سرد باعث شده است که درجه حرارت به افت قابل توجهی در این هفته در منطقه است.

حدود 300 نفر تصمیم به استفاده از دولت-ارائه مسکن موقت در خوابگاه های, در حالی که دیگران منتقل شده از پایتخت و یا ماندن با پدر و مادر و یا دوستان است. شهروندان در رسانه های اجتماعی ابراز نگرانی کرد که این پراکندگی غیر منتظره می تواند به افزایش خطر سرایت از COVID-19.

وزیر امور خارجه اموال ماریو Banožić گفت: در مارس 24 که دولت قرار داده خواهد شد حداقل 30 آپارتمان در اختیار خانواده های آسیب دیده ،

مقامات هشدار در مورد کلاهبرداران شده اند که دعا در قربانیان زلزله بد نمایش دادن خود را به عنوان نقشه برداران. آنها شارژ برای ارزیابی آسیب ها یک روش است که دولت در واقع ارائه به صورت رایگان.

کاملا چند مهم ساختمان های عمومی دچار آسیب های گسترده ای را در طول زلزله و در حال حاضر خارج از دستور. این شامل ساختمان پارلمان این rectorate از زاگرب دانشگاه و برخی از موزه ها. شهروندان شده است ماتم از دست دادن میراث فرهنگی بیش از شبکه های اجتماعی:

ساختمان است که خانه کرواتی موزه تاریخ طبیعی تا به حال ترک در سقف و بلافاصله بسته است. کارشناسان هشدار داده اند که در مجموع سقوط می تواند قریب الوقوع و خواست مقامات به حرکت مجموعه در جای دیگر به سرعت.

واقعیت-چک کردن

پیشرو در پورتال خبری شاخص.hr واقعیت-بررسی اغلب تکرار ادعا می کنند حتی تکثیر توسط نخست وزیر Andrej Plenković خود که 5.3 ریشتری زلزله شد “قویترین که زده زاگرب در 140 سال است.”

در واقع بزرگ زاگرب زلزله از سال 1880 از قدر 6.3 ریشتر در مقیاس قوی بود که تاکنون ثبت شده اما این شهر را تحمل 5.5 قدر زلزله در سال 1905 و یکی دیگر از 6.1 در سال 1906 با توجه به داده های لرزه نگاری خدمات.

حدود ده دیگر زمین لرزه با بزرگای بیش از 5.0 ثبت شد در طول قرن 20th.

کمک های مالی خواسته شده در خانه و خارج از کشور

کرواتی دولت باز کرده است یک کمک مالی صندوق برای کمک به کسانی که تحت تاثیر زاگرب زلزله و coronavirus. این کمپین با عنوان “با هم برای زاگرب” و “کرواسی علیه کروناویروس”.

برای کمک به “همراه با زاگرب”

کمک های مالی در کرواسی در حال پرداخت به حساب: HR1210010051863000160 با اشاره به تصویب شماره: HR68 5371 – و OIB شماره.

کمک های مالی از خارج از کرواسی را به حساب وزارت دارایی با کرواتی بانک ملی به شماره حساب IBAN: HR12 1001 0051 8630 0016 0

“برای کمک به “کرواسی علیه کروناویروس”.

کمک های مالی در کرواسی در حال پرداخت به حساب HR1210010051863000160 با اشاره به تصویب شماره: HR68 5380 – و OIB.

کمک های مالی از خارج از کشور کرواسی در حال پرداخت به حساب وزارت دارایی با کرواتی بانک ملی به شماره حساب: IBAN: HR12 1001 0051 8630 0016 0

نخست وزیر Plenković اعلام کرد که همه اعضای دولت خود را اهدا مارس حقوق به حساب “با هم برای زاگرب” به عنوان مثال از همبستگی.

شهروندان با استفاده از شبکه های اجتماعی ترویج اهدای درایو ابتکار. Jaka Primorac خلاصه وضعیت در درخواست تجدید نظر او در Facebook پست:

آن را خونین و ترسناک پنج شنبه صبح و آسمان خراش تحت تأثیر به پس وپیش. من احساس می کردم در یک قایق و زمین هرگز نگاه بیشتر دور از من دوازدهم طبقه. من خوب و مردمی ما خوب هستند. اما برخی دیگر از مردم به معنای واقعی کلمه ندارد و سقف بیش از سر خود را. و آن را همراه با بارش برف در مه و طوفان سبک وزش باد است. آن است که خنده دار نیست. آنها می گویند گودزیلا در حال آمدن است به زاگرب در روز جمعه و ملخ تو پرواز در اطراف سر خود را. آیا من ذکر است Coronavirus در اطراف هست ؟ در هر صورت کمک لطفا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>