چگونه برای محافظت از نیجریه’ اطلاعات شخصی در حالی که مبارزه با COVID-19

نیجریه با استفاده از تلفن همراه خود را. تصویر های اعتباری: Muhammadtaha ابراهیم Ma’aji از طریق Pexels [به رایگان استفاده کنید].

یادداشت سردبیر: زیر پست co-نوشته شده توسط نویسندگان مهمان Tomiwa Ilori و Adeboye Adegoke. Ilori یک محقق و تحلیلگر سیاست با مرکز حقوق بشر دانشگاه پرتوریا در آفریقای جنوبی; Adegoke دیجیتال مدافع حقوق تحلیلگر سیاسی و مدیر برنامه با پان-آفریقایی حقوق دیجیتال سازمان پارادایم ابتکار.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

در 5 آوریل سال 2020 نیجریه فرمانداران’ فروم همکاری با MTN نیجریه — یک مخابراتی و ارائه دهنده خدمات اینترنتی در نیجریه — به ارائه طیف وسیعی از خدمات برای مبارزه با COVID-19. با استفاده از مشترکان اطلاعات هدف این است که برای انجام تماس ردیابی تحویل تسکینی اقدامات و خدمات و سایر نیازهای مربوط به COVID-19.

این فروم ساخته شده است تا از نیجریه 36 دولت فرمانداران با یک چشم انداز است که “به طور فعال و موثر ترویج شمول دموکراتیک ارزش های حکمرانی خوب و توسعه پایدار است.”

این حرکت موجب نگرانی بیش از به اشتراک گذاری اطلاعات و حفظ حریم خصوصی و حفاظت از حقوق بشر است. چگونه می توانید نیجریه شهروندان به حداقل رساندن خطر و بهینه سازی نتایج در حالی که همچنین مطابق با extant ؟

سختی موجب زایش و نوآوری

COVID-19 جوامع را به چالش کشیده است برای پیدا کردن راه حل های نوآورانه است که به طور قانونی مجاز به مبارزه با گسترش coronavirus. بهینه سازی دولت دسترسی به شهروندان اطلاعات ارائه طیف وسیعی از چالش های دولت و شرکت های خصوصی و نهادهای جامعه مدنی به طور یکسان.

از نیجریه پرتکاپو جمعیت بیش از 200 میلیون دلار بیش از 184 میلیون نفر با استفاده از فعال ارتباطات تلفن همراه در زندگی روزمره خود از دسامبر 2019. از نظر مبارزه با COVID-19 پتانسیل رسیدن به کاملا به دور از نظر پیشگیرانه آموزش و پرورش و تماس با ردیابی اقدامات است.

اما این اقدامات با تکیه بر دولت توانایی دسترسی مشترکان مرکزی پایگاه داده. 2011 ثبت نام از مشترکین تلفن مقررات ایجاد یک چارچوب برای ثبت نام از مشترکین اطلاعات و ایجاد یک پایگاه داده مرکزی برای این منظور است. این مقررات است که چارچوب قانونی برای ثبت نام اجباری از مشترکان تلفن همراه با وجود چندین خطرات ناشی از سوء استفاده از تابع خزش و ناامنی در ارتباط با ثبت نام اجباری.

این کمیسیون ارتباطات نیجریه (NCC), سازمان نظارتی برای بخش ارتباطات از راه دور در نیجریه است قدرت را فرعی قوانین از جمله مقررات برای پیشبرد اهداف آن است.

مقررات 2(ب) آمده است که “در پایگاه داده مرکزی باید مستقر در داخل کمیسیون و باید با ارائه یک پلت فرم برای پردازش مرکزی و ذخیره سازی اطلاعات مشترکین.”

این پایگاه داده شامل شخصی اطلاعات مشترک از جمله “بیومتریک و دیگر اطلاعات شخصی از یک مشترک ثبت شده و ذخیره شده توسط مجوز و یا مستقل ثبت نام عوامل است.”

اطلاعات استفاده می شود به خصوص برای مبارزه با گسترش COVID-19 خواهد بود اطلاعات شخصی بود که در اصل به اشتراک گذاشته و یا در نظر گرفته شده برای این منظور است.

در حالی که مقررات اجازه می دهد برای استفاده از این اطلاعات از طریق NCC را مصرف کننده کد از تمرین مقررات 2007این باید عادلانه و قانونی استفاده و دقت اطلاعاتی که احترام به مصرف کنندگان حقوق دیگر.

شاید بیشتر مربوط به این مقررات جزئیات چگونه مجوز — به ویژه ارائه دهندگان خدمات — می توانید با اطمینان از پاسخگویی تحت مقررات 35(2). آن ایالت که مشترکین باید دریافت اعلامیه در اطلاعات جمع آوری شده و برای چه هدف; مشترکین ارائه می شود باید با انتخاب در این مجموعه استفاده و افشای اطلاعات از جمله; و مشترک باید دسترسی به چنین اطلاعاتی و امنیتی اقدامات در محل برای محافظت از آن.

در حالی که از منظر حقوقی در نیجریه در حفاظت از داده ها تا حد زیادی پاچه با توجه به کلید سازمان های دولتی به نظر می رسد سیاست های تکراری در حفاظت از داده ها — هر دو مقررات بحث شده در بالا به نظر می رسد به طور مستقیم مربوط به دسترسی به مشترکان اطلاعات در مبارزه با COVID-19 بیماری همه گیر.

این تقلید از سیاست های است که تا حد زیادی به دلیل عدم وجود یک multistakeholder-منابع جامع و اطلاعات اولیه قانون حفاظت در نیجریه.

این اصول در قوانین و مقررات ذکر شده در بالا نیز مشخص شده توسط سیستم جهانی برای ارتباطات تلفن همراه (GSMA) در تلفن همراه خود و حفظ حریم خصوصی اصول COVID-19 در مارس سال 2020 است.

ایجاد نظارت برای پاسخگویی

یکی از راه های عملی برای اجرای این مقررات این است که برای ایجاد یک ad-hoc ذی نفعان کمیته. با وجود مفاد مقررات 5 تلفن مشترکان مقررات که پایگاه داده مرکزی است که اموال دولت نیجریه در آن برگزار می شود در اعتماد برای شهروندان نیجریه و نمی تبرئه دولت از هر گونه ادعا می کند به احتمال زیاد در سوء استفاده در این زمینه باید مانند بوجود می آیند.

کمیته ای که مسئولیت نظارت و مطابق با نامه قانون در یک زمان عملی قاب می تواند کمک به شهروندان محافظت از حریم خصوصی خود را در حالی که همچنین مقابله با رمان coronavirus.

در اینجا برخی از نکات را در نظر بگیرید:

نمایندگی: این کمیته باید قرعه کشی اعضای آن از متنوع ذینفعان در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله سازمان های دولتی جامعه مدنی و بخش خصوصی تحقیق و توسعه سیاستگذاران و غیره. این باعث ایجاد امکان جریان اصلی پاسخگویی به سیاست های دولت در دسترسی شهروندان به اطلاعات و مبارزه با COVID-19.

انطباق و پیاده سازی: بخش عمده ای از این کمیته با مسئولیت خواهد بود مطابق با قوانین موجود نیز در حالی که با اجرای دیگران در دسترسی به مشترکان اطلاعات است. مشترک رضایت حیاتی است. اکثر نیجریه هستند که فورا در دسترس برای دادن چنین رضایت با توجه به شرایط فعلی. برای کاهش اثرات منفی آن مهم است که به طراحی جامع تر و در دسترس ابزار مانند کدهای USSD با انتخاب کردن و انتخاب کردن گزینه هایی که ممکن است مورد استفاده برای امن مشترک رضایت. USSD که به معنی “بدون ساختار supplementary service data,” تعاملی و منو مبتنی بر تکنولوژی های پشتیبانی شده بر روی تقریبا تمام گوشی های موبایل. کدهای خود را اجازه می دهد تا به کاربران امکان دسترسی به تایید و خدمات مشاوره از طریق شماره گیری.

همچنین برای آماده شدن برای امکان خرید اینترنتی از ناتوانی در تضمین رضایت از مشترکین این کمیته باید اطمینان حاصل شود که انتشار دوره ممیزی در استفاده از مشترکان اطلاعات در روزنامه ها آنلاین.

جبران: این کمیته می تواند ایجاد مکانیسم های متنوع به دنبال جبران در صورتی که مشترکین احساس آزرده. وجود دارد باید سیستم در محل برای رسیدگی به شکایات با توجه به جمع آوری داده ها استفاده می کند و آشکار است.

فعال افشاگریهای: یک گام مهم به سوی پاسخگویی شفافیت است و به این منظور کمیته اطلاع رسانی عمومی در آن محدوده قدرت و توابع. آن را نیز باید از افشای اطلاعات در مورد استفاده از داده اقدامات امنیتی و در دسترس استفاده از جبران. این کمیته همچنین می توانید تعیین دوره از زمان که چنین داده ها استفاده خواهد شد.

مبارزه با COVID-19 از طریق در دسترس همه ابزارهای قانونی ضروری است. این به معنی نیاز نمی شود در هزینه حفاظت از حقوق بشر از جمله حق حریم خصوصی.

با استفاده از پایگاه داده مرکزی برای COVID-19 مربوط به اقدامات نیاز به بهترین طرح برای کاهش در برابر خطر نقض حریم خصوصی.

دولت تماس های اخیر برای حفاظت از داده ها قانون به نظر می رسد دیر است اما هنوز هم یک خوش آمدید تماس در زمان COVID-19 چالش است. این یک فرصت برای نیجریه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به استفاده از یک multistakeholder رویکرد به هماهنگ های مختلف آن قوانین سوی یک جبهه متحد برای COVID-19 — و در آینده شرایط اضطراری.

در حالی که گزینه های پیشنهاد شده در بالا را سلب دیگر از نظر قانونی مجاز روش های آن نشان می دهد که چگونه حقوق بشر حمایت متقابلا منحصر به فرد نیست از شرایط اضطراری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>