چگونه رواندا نسل کشی ایدئولوژی قانون تنظیم سخنرانی آنلاین ؟

مردم به آینده را از یک بازار در Musanze در شمال استان رواندا., سپتامبر 2017. عکس توسط کریل Ndegeya مورد استفاده با اجازه.

این مقاله بخشی از داد و بیداد, رسانه های کوچک ابتکار است که اصرار دولت برای رسیدگی به حقوق دیجیتال چالش ها در بررسی دورهای جهانی (UPR). نوشته شده توسط Louis Gitinwya یک رواندا وکیل و عضو رسانه ها دفاع شرق آفریقا وکلا شبکه بریتانیا بر اساس NGO که قطار وکلا برای پیشبرد حقوق دیجیتال و آزادی رسانه ها از طریق استراتژیک دادخواهی.

قانون در برابر نسل کشی ایدئولوژی و divisionism تا به حال یک اثر سرما بر آزادی بیان در رواندا.

تروماي حافظه از نسل کشی سال 1994 هنوز آویزان بیش از بسیاری از رواندا حتی کسانی که بیش از حد جوان به یاد داشته باشید آن است. تا 1 میلیون رواندایی بودند کشته شدند توسط افراطیون هوتو. اکثر قربانیان قومی توتسی اما برخی از Hutus که حاضر به کشتن بودند نیز به قتل رسیدند.

پس از نسل کشی, قوانین ایجاد شد و به یاغی بیان نفرت و تحریک به نسل کشی و divisionism به عنوان بخشی از اقدامات برای آشتی رواندا و جلوگیری از یک شبیه فاجعه است.

در بسیاری از کشورها — از جمله رواندا — بحث در مورد چگونه به آشتی رقابت ارزش های آزادی بیان و عدم تبعیض هم زده اند برای چند دهه. اما افزایش سریع اینترنت مطرح شده سوال جدید در مورد تنظیم بیان نفرت و محدودیت های آزادی بیان آنلاین.

در رواندا نسل کشی قانون است که اغلب مورد استفاده برای خاموش کردن صدای مخالف.

قوانین علیه نسل کشی ایدئولوژی ” و “divisionism’

در اکتبر سال 2008 دولت رواندا رهبری حاکم میهنی رواندا مقابل تصویب یک قانون در برابر نسل کشی ایدئولوژی و divisionism و قوانین دیگر را تشویق به وحدت و آشتی میان رواندا.

قوانین محدود هر گفتار تلقی نفرت و یا ترویج قومی یا نژادی و تقسیمات سیاسی ممنوع احزاب از تشکیل مستقر در امتداد خطوط قومی. این قوانین مندرج در قانون اساسی تصویب شده در سال 2003 و تجدید نظر در سال 2015.

این کشور متعهد به مبارزه با نسل کشی ایدئولوژی در سال 2003 قانون اساسی اما این مفهوم تعریف نشده و یا ممنوعه توسط رواندا قانون تا اکتبر 2008.

ماده 38 سال 2003 قانون اساسی را پاس حق آزادی بیان از جمله آزادی مطبوعات و اطلاعات است.

همان مقاله اما تحمیل مهم محدودیت در چنین آزادی. آن آمده است که “آزادی بیان و آزادی اطلاعات باید تعصب نظم عمومی و اخلاق خوب و انتشار قومی و منطقه ای و نژادی یا تبعیض و یا هر شکل از تقسیم باید مجازات توسط قانون است.”

منع تبعیض مشروع هدف به خصوص با توجه به رواندا زمینه که در آن رسانه ها بسیار سیاسی در دوره قبل از جنگ داخلی و نسل کشی است.

دو رسانه بیشتر نقش مهمی در تحریک به نسل کشی مشارکت: بدنام نفرت رادیویی “رادیو تلویزیون Libre des Mille کللینس” (RTLM) و هوتو را افراطی روزنامه Kangura.

در عمل به قانون در برابر نسل کشی ایدئولوژی را تهدید آزادی بیان هر دو آنلاین و آفلاین تجویز احکام سنگین زندان به هفت سال زندان و جریمه برای هر مجرم که انتشار محتوا تلقی نسل کشی ایدئولوژی در فضاهای عمومی از جمله رسانه های اجتماعی از طریق اسناد و مدارک, سخنرانی, تصاویر رسانه ها و وسایل دیگر.

خاموش کردن مخالفان

رواندا سخنرانی نفرت قانون مشخصه گسترده و مبهم تعریف مقررات است که به مقامات اجازه می دهد به سکوت انتقادی و مخالف صداها زمانی که آنها درخواست آن را به روزنامه نگاران ووبلاگ نویسان و فعالان و سیاستمداران مخالف.

در طول یک 2015, شهادت, قبل از دادگاه آفریقایی از عدالت لوران Munyandilikirwa, یک رواندا در گزارشی با اشاره به ابهامات در قانون گفته:

نسل کشی ایدئولوژی قانون یک شکل از ارعاب اگر شما جرات به انتقاد از آنچه که نمی خواهید به خوبی در این کشور شما برچسب گذاشته شده توسط عنوان یک نسل کشی منکر بنابراین شهروندان و اعضای جامعه مدنی ترجیح می دهند به خفه شو.

از طریق این قانون دولت تا حد زیادی محدودیت تنوع اطلاعات چشم انداز هر دو آنلاین و آفلاین.

مقامات اغلب سفارش سردبیران سایت های خبری آنلاین برای حذف و یا حذف محتوا است که انتقاد از مقامات دولتی. این روند کاهش آزادی بیان فضاهای آغاز شده در طول اجرا تا سال 2010 انتخابات ریاست جمهوری که در آن مشروع مخالفت سیاسی بود تلفیق شدهاست با نسل کشی ایدئولوژی و مخل به وحدت ملی.

این قانون به ایجاد یک محیط از خودسانسوری به صورت آنلاین روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان و کاربران عادی. ترس از تلافی جویانه و پیگرد قانونی شهروندان خودداری از اعمال حق قانونی خود را به آزادی بیان است.

را مورد یوسف Nkusiیک رواندا شهروند که زندگی در نروژ از سال 2009 تا سال 2016. در آن زمان او تولید پست های وبلاگ شناخته شده برای خود را تیز انتقادات علیه دولت رئیس جمهور Kagame. زمانی که Nkusi تبعید شد به رواندا پس از نروژ مهاجرت را رد کرد و درخواست پناهندگی او بلافاصله دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار بر اتهامات کاذب از توطئه قتل عام ایدئولوژی و تحریک علیه نظام و اتهامات با انگیزه های سیاسی خود را ديد که در وبلاگ خود. او به اعدام محکوم شده و اعدام توسط دادگاه عالی رواندا به خدمت 10 سال زندان در تاریخ 29 مارس سال 2018 است.

نیز وجود دارد که حالات متعددی که در آن مبهم و جمله بندی از قانون است عمدا بهره برداری به سرکوب عمومی مخالفت و یا انتقاد.

به عنوان مثال مورد Victoire Ingabire Umuhozaیک سیاستمدار مخالف است که اغلب مورد آزار و اذیت و محکوم کرد توسط رسانه های نزدیک به رژیم به عنوان حمایت “نسل کشی ایدئولوژی.” Ingabire دستگیر شد در سال 2010 بیش از یک سخنرانی که در آن او مورد بحث “مشکل با آشتی و عدم به رسمیت شناختن هوتو کشته شدند” به گزارش سازمان عفو بین الملل. در اکتبر سال 2012 او محکوم به هشت سال زندان و پس از او به اعدام محکوم شد “به شدت به حداقل رساندن نسل کشی” و “توطئه برای آسیب رساندن به موجود اقتدار و قانون اساسی اصول استفاده از تروریسم مسلح خشونت و یا هر نوع دیگری از خشونت است.”

بیش از چند سال گذشته خودسانسوری در میان روزنامه نگاران و به طور جدی محدود توانایی خود را برای اطلاع رسانی عمومی است. 2015 گزارش در مورد وضعیت آزادی رسانه ها در کشور اشاره کرد:

روزنامه نگاران از ترس انتشار اطلاعات در مورد مقامات و نهادهای گوناگون دلایل برخی از آنها ترس از آزار و اذیت و یا برخی از آنها را می خواهید برای جلوگیری از متهم مانند برخی از همکاران سابق خود را به دلیل تاریخ این کشور است.

به طور کلی شهروندان از ترس هدف قرار داده به دلیل نظرات شخصی.

این مهم است برای دولت رواندا برای اصلاح و تجدید نظر در قانون نسل کشی به منظور جلوگیری از تبعیض در یک راه موثر و جلوگیری از سوء استفاده در برابر مشروع مخالفت سیاسی.

شهروندان باید اجازه داده شود به حق خود برای آزادی بیان در قانون اساسی هستند و بین المللی حقوق بشر و تعهدات از جمله میثاق حقوق مدنی و سیاسی میثاق بین المللی حقوق مدنی) و منشور آفریقایی بشر و مردم حقوق (ACHPR)که رواندا است یک عضو کامل و حزب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>